» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēka Tregojnė Vijat qe Lidhen mė Zemrėn Tuaj pėr Dashurinė dhe Marrėdhėnien mė tė Tjerėt

Shko poshtė

Ēka Tregojnė Vijat qe Lidhen mė Zemrėn Tuaj pėr Dashurinė dhe Marrėdhėnien mė tė Tjerėt

Mesazh nga Dardania prej Thu 11 Jun 2015, 23:10A e dini se ju mund tė gjeni vijėn e zemrės suaj nė majė tė gishtave tuaj? Vija e zemrės suaj ėshtė njė tregues i rėndėsishėm i ndjenjave tuaja dhe ēdo gjė qė sillet rreth dashurisė .

Shikoni nė foto, me qėllim qė tė dini se ku ėshtė vija e zemrės suaj, sepse ajo ėshtė pėrgjegjėse pėr faktin, nėse ju do tė jeni tė dashur dhe te duani dikė. Ajo fillon nėn gishtin tregues apo gishtin e mesėm dhe shtrihet nėn pėllėmbėn e gishtit tė vogėl.

A) Nėse vija qe lidhet me zemren tuaj fillon nėn gishtin e mesėm, ju keni lindur tė jeni njė udhėheqės njė person ambicioz, i pavarur , inteligjent, dhe keni te shprehur cilėsitė e gjykimit dhe vendimmarrjes. Ju jeni mė pak tė ndjeshem dhe tė ftohtė pėr tė tjerėt transmeton qiriu.net

B) Nėse vija qe lidhet me zemren tuaj fillon nė mes tė gishtit tregues dhe tė mesėm gisht atėherė ju keni konsiderate dhe jeni te sjellshėm me tė tjerėt. Pėrveē kėsaj, ju jeni gjithashtu nė mėdyshje dhe tė kujdesshėm kur tė tjerėt janė tė shqetėsuar, por ju jeni njė person i besimit. Ju keni sens tė pėrbashkėt me te tjeret kur vendosni.
C) Nė qoftė se vija qe lidhet me zemren tuaj fillon nėn gishtin tregues keni tė njėjtat karakteristika si personi tė cilit vijat e zemrės fillon nėn gishtin e mesėm (A).

D) Nėse vija qe lidhet me zemren tuaj fillon nė mes te gishtit tregues dhe gishtit te pare, ju jeni plot durim, te kujdesushem, qėllim mirė dhe zemėrbutė. Kėto fjalė mirė ju pėrshkruajne me mire juve. /qiriu.net/

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12216
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka Tregojnė Vijat qe Lidhen mė Zemrėn Tuaj pėr Dashurinė dhe Marrėdhėnien mė tė Tjerėt

Mesazh nga lepurushja vogel prej Fri 28 Aug 2015, 12:55

shume e bukur

firma.................................................................................................................................................................................
LEPURUSHJA VOGEL
lepurushja vogel
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 4001
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi