» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kadri Kastrati

Shko poshtė

Kadri Kastrati

Mesazh nga Dardania prej Wed 08 Jul 2015, 16:57

Kadri Kastrati Gjenerallejtėnant, ka lindur mė 15 mars 1960 nė fshatin Katunishtė ish-Velikorekė, Komuna e Podujevės. Shkollėn fillore e kreu nė vendlindje, ndėrsa shkollėn e mesme ushtarake nė Split, Republika e Kroacisė, nė vitin 1981. Fakultetin e Mbrojtjes sė Pėrgjithshme Popullore e ka pėrfunduar nė vitin 1987 nė Sarajevė, Republika e Bosnjės dhe Hercegovinės. Nė vitin 2012 diplomon dhe merr titullin magjistėr nė lėmin e sigurisė, mė saktėsisht nė “Menaxhimin e katastrofave nė Republikėn e Kosovės dhe rajon”.

Gjenerallejtėnant Kadri Kastrati ėshtė oficer i karrierės dhe ka punuar nė detyra tė ndryshme. Nė vitet 1998 – 1999, gjatė luftės, ka qenė Zėvendėskomandant nė Zonėn Operative tė Llapit (ZOLL). Nė vitin 1999, emėrohet Shef i Departamentit tė Logjistikės nė Shtabin e Pėrgjithshėm tė Trupave Mbrojtėse tė Kosovės (TMK). Kėtė detyrė e kryen deri nė vitin 2002, kur edhe emėrohet Komandant i Zonės sė IV-tė nė Mitrovicė. Nga 2004 e deri mė 2006, ai kryen detyrėn e Shefit tė Departamentit tė Operacioneve dhe Trajnimeve nė TMK. Nė dy vitet nė vazhdim, mė saktėsisht 2006 – 2008, ka kryer detyrėn e Kėshilltarit Special tė Koordinatorit tė TMK-sė. Me themelimin e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės (FSK) nė vitin 2009, emėrohet Drejtor i Drejtorisė sė Operacioneve (DO) nė FSK. Ndėrsa, mė 22 nėntor 2011, me vendim tė Presidentes sė Republikės sė Kosovės, ėshtė emėruar Komandant i FSK-sė. Pėrfundimisht, mė 23 janar 2012, gradohet (avancohet) nė gradėn Gjenerallejtėnant.

Gjenerallejtėnant Kadri Kastrati ka marrė pjesė nė shumė seminare dhe trajnime nė fushėn e sigurisė dhe mbrojtjes, ndėr tė cilat veēojmė: trajnime me temėn bosht “Globalizimi dhe siguria pėr tė ardhmen, si dhe “Ndėrtimi i institucioneve tė sigurisė nė vendet pas-konfliktit” nė Qendrėn Marshall nė Republikėn e Gjermanisė (Qendra Evropiane pėr Studime tė Sigurisė). Nė Akademinė Diplomatike Shqiptare, Tiranė, nė fushėn e “Menaxhimit tė sigurisė nė diplomaci”, “Aspekti ligjor nė luftimin e terrorizmit”, dhe “Luftimi i terrorizimit dhe sfidat nė Evropėn Juglindore”. Gjithashtu, ka pėrfunduar Shkollimin pėr Integrime Evropiane nė Prishtinė.

Gjenerallejtėnant Kadri Kastrati nė korrik tė vitit 2012 merr mirėnjohjen mė tė lartė nga shteti slloven, “Medaljen pėr bashkėpunim ndėrkombėtar tė gradės sė parė”, nga Ministri i Mbrojtjes sė Sllovenisė.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi