» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


NE VARRIN TIM

Shko poshtė

NE VARRIN TIM

Mesazh nga lepurushja vogel prej Fri 28 Aug 2015, 13:39

Kur ty te thone 
se nderrova jete 
mos u mundo 
per te me gjete 

gjej nje arsye 
ngusheloje veten 
prej sot pa mua 
e kalon jeten 

ska me dhurata 
nuk ka as lule 
thike shum te mprehte 
ne zemer me ngule 

me fal qe me vete 
smundem te marr 
tash foleja ime 
gjindet ne varr 

harrom mua te lutem 
dhe gjeje nje tjeter 
tani shpirti im 
shkon ne boten tjeter 

ta le nje amanet 
kurr mos e harro 
eja te varri im 
dhe me vizito 

atje qenka e rende 
jeta ne vetmi 
por me mire atje 
se me te renden tradheti 

a je tash e gezuar 
kur une nuk ekzistoj 
kur per jete e mot 
te tjetri te dhuroj 
ne varrin tim 
nuk ka shum hapsire 
kjo jete e vetmise 
qenka e veshtire 

jetoj une pa ty 
edhe ne kete bote 
s‘harrova te vuaj 
as te derdhi lot 

mos mendo se jeta 
tani ka kuptim 
kur ti vete e vrave 
pa meshire shpirtin tim 

dua te mallkoj 
per shum e shum mote 
sdo te harroj se mua 
me vrau dora jote 

doja te behem engjell 
nga ajo bote te kthehem 
te shikoj si jeton 
dhe zemra a te thehet 

por ti kurr s‘ kishe zemer 
skishe ndenja fare 
ishe shpirt katile 
dhe zemer tradhetare 

mendoja se per ty 
ja vlen kjo jete 
por kurr se mendova 
qe pa ty kam me mbete 

mbeta une pa ty 
kur me mbuloj kjo tradheti 
dhe kur vuajta me lot zemre 
deri kur me mbuloj dheu i zi 

mbi varrin tim 
hidhe nje grusht dhe 
sepse tash pa mua 
fillon nje jete te re 

nese me vjen te varri 
mos me sjell kurore 
as mbi varrin tim 
tlutem mos prek me dore 

kjo do te me lendoje 
edhe ne varr 
pastaj lulet e tua 
sdo te mundem ti marr 

nje ngushtice e madhe 
drite nuk ka veq terr 
une do te shkoj ne parajse 
ndersa ti ne ferr 

tradhetia jote 
e rende kishte qene 
mbi trupin tim 
ma hodhi dhene 

me lotet e mia 
trupin tim e laj 
dheun qe kam mbi 
spo mundem ta mbaj 

zoti i madh nje dite 
do te me lehtesoje 
e din ai qe skam faj 
dhe do te me meshiroj 

por mendoj per ty 
si do ta kalosh 
kur ne varr te vish 
valle si do te jetosh 

ne ferrin e erresires 
ne anen e meshires 
u luta une pa shprese 
i humba anen deshires 

harroje doren 
qe dikur te ka prekur 
mendo dhe kujto 
se tash jam i vdekur 

une me s‘ekzistoj 
se jeta me mori 
tash shtepia ime 
gjindet te vorri 

e di qe se meritove 
une per ty te vdes 
por ja qe zemra e vuajtur 
smundi me te pres 

se meritove kurr 
per ty une te vuaj 
e as nje fjale te vetme 
per ty une ta shkruaj 

e di qe keto poezi 
ti kurr si sheh as si lexon 
por i shkruaj te kuptojn tjeret 
se si femra tradheton 

nje tradheti qe ska falje 
tradheti qe ska meshirim 
qe te shton plage ne zemer 
qe asnjehere ska sherim 

ne varrin tim 
gjen fotografine time 
e gjen te coptuar 
edhe zemren time 

ate ti e bere 
kur mua me braktise 
kur kuroren e vdekjes 
mua ma qendise 

nganjehere pyes veten 
si s‘kishe meshire 
pse kur me tradhtove 
e bere kete me shum deshire 

a e kupton jeten 
dhe ndenjat e zemres 
se spaska me te rende 
se tardhtia e femres 

skishte me rende ne jete 
te vuash per nje femer 
ndersa ajo tjetrin 
ta mbaje ne zemer 

tash loti im ndalet 
dhe vuajtja ime perjete 
tash une mbetem i vdekur 
trupi pushon tash qete 

me mire pranova varrin 
se tradhetine ta duroj 
me mire pranova vdekjen 
se smunda plagen ta sheroj 

edhe ne ate bote 
une ende do te vuaj 
ne shpirt e ne eshtra 
ende do te ruaj 

kujto veq nje gje 
kur te jesh ne gjum 
se e vrave zemren 
qe te deshti shum 

Ne VARRIN TIM 
nuk ka gezim 
nuk ka qetesi 
ende mendoj per ty... 
Me lot , vuajtje e me kujtime 
ne shpirt e ne zemer, me lutje te 
pandale te zoti per te me marre jeten 
sepse nuk eshte lehte te perballosh 
tradhetine dhe plaget e zemres qe 
te shkakton nje vajze e pa zemer dhe 
e pandjenja, e pameshirshme , shkruaj...

firma.................................................................................................................................................................................
LEPURUSHJA VOGEL
avatar
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 3275
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi