» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Bota ėshtė pėrplot ēudira!

Shko poshtė

Bota ėshtė pėrplot ēudira!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 04 Nov 2015, 00:22

1. Njėri nga etėrit themelues tė Shteteve tė Bashkuara dhe njėherazi presidenti i saj i parė, George Washington, kultivonte marihuanė nė kopshtin e tij.
2. Kur shkencėtari i famshėm Albert Einstein vdiq, fjalėt e tij tė fundit i mori me vete nė varr. Infermierja qė i qėndronte mbi krye nė ato moment nė spital nuk kuptonte gjermanisht.
3. Shėn Gjoni ishte i vetmi nga 12 Apostujt e Jezu Krishtit qė pati njė vdekje natyrore.
4. Shumė detarė mbanin nė vesh njė palė vathė ari, nė mėnyrė qė tė mund t’u kryhej njė funeral dinjitoz kur ata tė vdisnin.
5. Disa hebrenj ortodoksė refuzojnė tė flasin hebraisht, pasi besojnė se ajo ėshtė njė gjuhė e rezervuar vetėm pėr Profetėt.
6. Njė majmuni nė Afrikėn e Jugun iu dha medalje dhe u promovua nė rangun e tetarit gjatė Luftės sė Parė Botėrore
7. Toltecs, meksikanė indigjenė nė shekullin e VII, shkuan nė luftė me shpata druri nė mėnyrė qė tė mos vrisnin armiqtė e tyre.
8. Kina e ndaloi duhan e dredhur nė vitin 1911, pasi u cilėsua si njė simbol i feudalizmit.
9. Buka e ndarė nė feta ėshtė cilėsuar njė shpikje pėr tė cilin nė vitin 1928 mori patentėn pėrkatėse argjendari gjerman, Otto Rohwedder. Ai thoshte se kishte punuar mbi kėtė inovacion pėr rreth 16 vjet, duke filluar nga viti 1912.
10. Para Luftės sė Dytė Botėrore, konsiderohej njė sakrilegj qoftė edhe prekja fizike e njė Perandori nė Japoni.
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12728
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi