» Cila ėshtė miqėsia sot?
Faleminderit Botės Demokratike Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Faleminderit Botės Demokratike Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Faleminderit Botės Demokratike Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Faleminderit Botės Demokratike Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Faleminderit Botės Demokratike Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Faleminderit Botės Demokratike Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Faleminderit Botės Demokratike 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
Geri (7161)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
lolita (6766)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
Annika (6751)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
Interesant (4173)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
Arjana (3724)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
albi (3377)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 
Adisa (3282)
Faleminderit Botės Demokratike Vote_lcapFaleminderit Botės Demokratike Voting_barFaleminderit Botės Demokratike Vote_rcap 


Faleminderit Botės Demokratike

Shko poshtė

Faleminderit Botės Demokratike Empty Faleminderit Botės Demokratike

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Nov 2015, 21:49

Kosova ėshtė njė shtet me njerėz tė dashur kėtė sot e kuptuan edhe ata qė votuan kundėr dhe njėherė e pėrgjithmonė duhet t’i thuhet stop ndalimit tė pėrparimit tė njerėzimit kudo qė janė ata.
Kosova nuk mori ate qė meritoi sot nė Paris - Dėshtimi i Kosovės pėr t’u anėtarėsuar nė UNESCO, por kjo nuk duhet aspak tė na brengos ne si popull vetėm se do jemi mė tė fort. Po ta shiqojmė nga kush morėm "JO" nga Serbia, Rusia, Korea Veriore, Siria ... NO COMMENT!
Sot ishte dita kur shqiptarėt, pėr herė tė parė nė historinė e tyre, patėn mbėshtetje ndėrkombėtare, tė fuqive mė tė mėdha, ēfarė madje nuk e kishte asnjė popull tjetėr nė botė. Falėnderojmė pėrzėmėrsisht vendet mike qė sinqerisht e mbėshtetėn dhe e mbėshtesin Kosovėn.

Kush votoi pro e kush kundėr
Kosova nuk arriti tė anėtarėsohet nė UNESCO pėr 3 vota pasi nevojiteshin 95 qė tė arrihet kuota prej 2/3-ve.

Votat Pėr:  
1.Afganistani 
2.Shqipėria 
3.Andorra 
4.Australia 
5.Austria 
6.Bahamet 
7.Bahreni 
8.Belgjika 
9.Belize 
10.Benini 
11.Brunei
12.Bullgaria
13.Burgina 
14.Faso
15.Kanada
16.Chadi
17.Ishujt Cook
18.Kosta Rika
19.Bregu i Fildishtė
20.Kroacia
21.Republika Ēeke
22.Danimarka
23.Xhibuti
24.Republika Dominikane
25.El Salvador
26.Estonia
27.Fixhi
28.Finlanda
29.Franca
30.Gaboni
31.Gambia
32.Gjermania
33.Gana
34.Grenada
35.Guinea Conakry
35.Guyana
36.Haiti
37.Honduras
38.Hungaria
39.Islanda
40.Irlanda
41.Italia
42.Jordania
43.Kuvajti
44.Latvia
45.Lesoto
46.Liberia
47.Libia
48.Lituania
49.Luksemburgu
50.Maqedonia
51.Malaui
52.Malajzia
53.Malta
54.Monako
55.Mali i zi
56.Nauru
57.Holanda
58.Zelanda e re
59.Nigeri
60.Norvegjia
61.Omani
62.Pakistani
63.Palau
64.Panamaja
65.Papua New Guinea
66.Portugalia
67.Katari
68.Ruanda
69.Saint Kitts and Nevis
70.Shen Lucia
71.Samoa
72.San Marino
73.Arabia Saudite
74.Senegal
75.Sierra Leone
76.Sllovenia
77.Ishujt Solomon
78.Somalia
79.Sudani
80.Suedia
81.Zvicra
82.Tanzania
83.Tailanda
84.Timor – Leste
85.Togo
86.Tonga
87.Turqia
88.Tuvalu
89.Emiratet e Bashkuara Arabe
90.Mbreteria e Bashkuar
91.Vanuatu
92.Jemeni

Abstenim: 
1.Algjeria
2.Barbados
3.Butani
4.Bosnia e Hercegovina
5.Burundi
6.Kameruni
7.Komoros
8.Egjipti
9.Greqia
10.Guinea-Bissau
11.Xhamaika
12.Japonia
13.Kenia
14.Mali
15.Nigeria
16.Peru
17.Polonia
18.Republika Qendrore Afrikane
19.Koreja e Jugut
20.Rumania
21.Saint Vincent dhe Grenadines
22.Singapori
23.Trinidad dhe Tobago
24.Tunisia
25.Vietnami
26.Zambia

Votat Kundėr: 
1.Afrika e Jugut
2.Angola
3.Argjentina
4.Jemeni
5.Bjellorusia
6.Bolivia
7.Botsvana
8.Brazili
9.Kili
10.Kina
11.Qipro
12.Kongo
13.Kuba
14.Ekuadori
15.Eritrea
16.Spanja
17.Etiopia
18.Rusia
19.Guatemala
20.Gruzija
21.Guinea Ekuatoriale
22.India
23.Indonezia
24.Kazakistani
25.Kirgistani
26.Libani
27.Maroko
28.Mauritjus
29.Mozambik
30.Meksiko
31.Mijanmar
32.Namibija
33.Nikaragua
34.Uganda
35.Palestina
36.Paraguai
37.Filipinet
38.Siria
39.Moldavia
40.Republika Demokratike e Kongos
41.Republika Popullore e Laosit
42.Koreja e Veriut
43.Serbia
44.Sllovakia
45.Sudani Jugor
45.Shri Lanka
47.Surinami
48.Uruguai
49.Venezuela
50.Zimbave

firma.................................................................................................................................................................................
Faleminderit Botės Demokratike Image110Faleminderit Botės Demokratike Bb_net10Faleminderit Botės Demokratike Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20291
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faleminderit Botės Demokratike Empty Re: Faleminderit Botės Demokratike

Mesazh nga albi prej Sun 15 Nov 2015, 23:13

Kosova e  humbi  shansen
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13308
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi