» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Asteroidi gjigant kėrcėnon tokėn pėr Krishtlindje

Shko poshtė

Asteroidi gjigant kėrcėnon tokėn pėr Krishtlindje

Mesazh nga ballboy_network prej Fri 11 Dec 2015, 23:21

Agjencia kozmike amerikane NASA ka njoftuar se mega Asteroidi “2003 SD220””, qė ėshtė nė listėn e prioriteteve tė larta, intensivisht po vėzhgohet, ngase paraqet rrezik potencial pėr planetin, shkruan gazeta britanike Express.
Pėrplasja direkte e asteroidit gjigant do tė mjaftonte pėr tė shkatėrruar njė kontinent tė tėrė, ndėrsa ekziston mundėsia edhe pėr tėrmete dhe aktivizim tė vullkaneve.

Asteroidi ėshtė ndoshta edhe mė i madh nga ajo ē’e kanė llogaritur astronomėt, kurse pėr tė nuk dihet dhe aq shumė. Sipas gazetės, goditja e asteroidit pritet nė Krishtlindje, mė 25 dhjetor.
avatar
ballboy_network
Forum Designer

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 10379
Regjistruar mė : 16/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Asteroidi gjigant kėrcėnon tokėn pėr Krishtlindje

Mesazh nga albi prej Sat 12 Dec 2015, 23:18

Me  miliorda  ka asteroida  si   ka mundsi  ta godasin  Token por nuk e godasin  sepse per ket e vendos Zoti pet ket mos keni  frig por  adhurone  Zotin mengjes  dhe  meromje dhe  lutjni  Zotit sepse vetem krijusi jon mundet te na  shpeto
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12204
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi