» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ilaēi ideal qė pastron mushkėritė nga tymi i cigares

Shko poshtė

Ilaēi ideal qė pastron mushkėritė nga tymi i cigares

Mesazh nga Albanian_Girl prej Tue 29 Dec 2015, 23:36

Pėr tė gjithė duhanpirėsit ose jo pėr tė pastruar mushkuritė nga tymi i duhanit, pėrmes njė ilaēi shtėpiak qė mund tė pėrgatisim nė kushte shtėpie.
Pėr tė pėrgatitur njė ilaē tė tillė ėshtė e rėndėsishme qė tė keni;

400 gram hudhra (ēdo thelp tė hudhrės prejeni nė 4 copa tė vogla)
1 copė xhenxhefil
1 lugė tė mesme kurkumė (turmerik)
400 gram sheqer tė kaft dhe 1 litėr ujė
Pėr tė pėrgatitur kėtė pije ėshtė e rėndėsishme qė ujin ta vendosni nė njė enė mbi zjarr, shtoni sheqerin dhe prisni sa tė nxehet, shkruan albeu. Kur uji tė fillojė tė vlojė, shtoni xhenxhefilin e prerė nė copėza tė imėta, hudhrėn dhe kurkumėn dhe prisni derisa tė gjithė pėrbėrėsit tė vlojnė mirė (rreth 10 min).
Mė pas largoni enėn dhe lėreni tė ftohet nė temperaturė dhome. Kjo pėrzierje shėruese duhet tė ruhet nė frigorifer.

Ēdo mėngjes duhet tė konsumoni nga 2 lugė nga ky ilaē nė stomak bosh dhe gjithashtu nė mbrėmje bėjeni tė njejtėn – pra konsumoni edhe dy lugė tė tjera (sė paku gjysėm ore pas darkės).
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi