» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A duhet t'i besojmė horoskopit?

Shko poshtė

A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Naki prej Mon 08 Oct 2007, 16:49

Astrologjia ėshtė njė art parashikues, po aq antik dhe shumė i disku tueshėm. Shkenca e mohon, por shumė njerėz i besojnė. Pėrse? Pse jemi tė influencuar nga parashikimet e astrologėve? Sa ndodh ajo ēka parashikohet nė tė vėrtetė? Ajo ēka bėjmė shpesh tė gjithė ėshtė qė tė shohim nėse na ka shkuar ashtu siē tregonte horoskopi i ditės paraardhėse. Dėshmitė e para mbi kėtė art i kemi para shumė mijėvjeēarėve mė parė, nė Mesopotami.

Shekuj tė tėrė zhvillimesh shkencore nuk kanė ndikuar nė zvogėlimin e interesit. Miliona njerėz besojnė akoma nė tė: disa nė mėnyrė tė verbėr, tė tjerė nuk i besojnė fare. Ndėr kėta nuk mungojnė as personazhet e famshėm si Ronald Regan. Ish-presidenti amerikan, kur ishte nė Shtėpinė e Bardhė, nuk bėnte asnjė takim pa u konsultuar me astrologun e tij tė besuar, ashtu siē bėnin njė herė e njė kohė mbretėrit dhe perandorėt qė para se tė merrnin njė vendim duhet tė dėgjonin se ēfarė thoshin yjet nė lidhje me tė. Gjėja mė e ēuditshme ėshtė se edhe sot shumė ndėrmarrje ua besojnė astrologėve pėrzgjedhjen e kandidatėve tė tyre. Disa vjet mė parė pėr shembull, njė i ri italian i sapodiplomuar denoncoi njė ndėrmarrje nė Torino, sepse e kishin pushuar nga puna, pasi kishin marrė vesh pėr shenjėn e tij zodiakale. Pėrse kaq shumė interes pėr parashikimin dhe profilin personal sipas shenjės sė caktuar zodiakale, duke qenė se dimė qė shkenca e kundėrshton kėtė tė fundit? Pse ata qė e lexojnė i besojnė? Pėrgjigjja mund tė jetė se shpeshherė ne duam qė tė tjerėt tė na pėrcaktojnė personalitetin tonė dhe atė tė tė tjerėve nė atė mėnyrė qė perceptojmė realitetin. Fillimisht pak histori Babilonasit ishin tė parėt tė cilėt besonin se kishte njė lidhje ndėrmjet qiellit tė pafund dhe tokės. Dėshmia e parė e kėsaj hipoteze ėshtė libri "Enuma Anu Enlil", ku gjenden tentativat e para tė interpretimit tė ngjarjeve tė jashtėzakonshme, tė ndara nė katėr kategori tė mėdha, secila e lidhur me njė hyjni. Nė kohėt e lashta, universi ishte njė mister absolut dhe ēdo shfaqje si: kometa ose eklipsi, ishin pėrcaktuar si dėshmi tė njė vullneti superior, shenja tė ndodhive pozitive ose negative.

Profecia bėhet njė ēėshtje personale Me kalimin e kohės, astrologjia pėrhapet edhe nė Mesdhe. Grekėt ishin tė parėt qė filluan tė parashikonin jo vetėm ngjarjet qė do tė ndodhnin, por edhe fatin e ēdo individi, nė bazė tė pozicionimit tė planetėve. Edhe pse ka kaluar shumė kohė qė atėherė, edhe sot vazhdon qė pozicionimi i yjeve tė ndikojė nė jetėn e secilit prej nesh. Pėr psikologėt, tė cilėt studiojnė fenomenin, mundėsia e "njohjes" sė njė njeriu nė sajė tė karakteristikave tė atribuara nga shenja zodiakale, ėshtė siguruese. Me fjalė tė tjera, pėrse duhet tė rrimė tė lodhemi duke analizuar dikė, kur na mjafton njė profil i thjeshtė zodiakal pėr tė kuptuar se si ėshtė personi qė kemi pėrballė? Besimi i verbėr qė vjen nga horoskopi dhe nga planetėt qiellorė, ėshtė shpjeguar nga psikologėt si njė nevojė pėr tė pėrcaktuar personalitetin vetjak dhe atė tė tė tjerėve. Disa herė na duket sikur horoskopi gjen gjithēka dhe ēdo gjė qė pėrshkruhet del nė tė vėrtetė. Psikologėt pėr kėtė thonė se shpeshherė mendja jonė na "gėnjen". Disa studime kanė dalė nė rezultatin se nė fjalėt e njė astrologu ose tė horoskopit kanė tendencėn qė tė besojmė nė mėnyrė tė pandėrgjegjshme tė gjitha ato ēka na thonė, duke bėrė qė shpeshherė mendja tė na rrijė pėr njė kohė tė gjatė aty.

Nostradamusi i kohės E njėjta gjė ndodh edhe pėr parashikimin pėr tė ardhmen e njerėzimit: Nėse mendojmė rreth disa astrologėve "tė mėdhenj", nga ata mbahet mend vetėm ajo ēka ata kanė parashikuar dhe ka ndodhur, duke harruar tė gjithė pjesėn tjetėr, sipas njė mekanizmi tė seleksionimit tė kujtimeve. Pėr shembull, astrologia Jeanne Dixon, mbahet mend nė Shtetet e Bashkuara pėr parashikimin e saj tė saktė: vdekjen e Presidentit John F. Kennedy gjatė mandatit tė tij. Shumė pak janė ata tė cilėt kujtojnė parashikimet e saj tė gabuara si: parashikimet qė njerėzit e parė qė do tė shkonin nė Hėnė do tė ishin rusėt, si dhe kurėn pėrfundimtare, e cila do tė shėronte tė gjitha llojet e tumoreve, qė ishte parashikuar qė nė 1967, por qė nuk ka arritur akoma edhe nė ditėt tona. Ka edhe njė tjetėr motiv qė disa herė mendojmė se horoskopi funksion. Shpeshherė ne besojmė nė mėnyrė tė pandėrgjegjshme. Shpeshherė ndihma psikologjike ndikon nė njė farė pike mėnyrėn tonė tė tė jetuarit. Ėshtė mekanizmi me tė cilin psikologu Richard Wiseman shpjegon edhe fatin. Shpeshherė ata qė ndihen "tė pafat" mendojnė se tė tjerėt do tė sillen keq me ta, e kundėrta ndodh me "fatlumėt". Edhe nė astrologji ndodh diēka e pėrafėrt: pėr tė realizuar njė parashikim, mjafton qė tė kesh besim. Nėse njė vajzė lexon nė horoskop se mashkulli i saj ideal i pėrket shenjės sė ujorit, ka mundėsi qė kur tė takojė njė mashkull tė pashėm tė po kėsaj shenje, tė mendojė se ky do tė jetė ai i dukuri, duke u bėrė mė joshėse nė mėnyrė qė ta bėjė atė pėr vete. Ju lexuesit ēfarė mendoni nė lidhje me kėtė? Jeni si evropianėt qė konsultohen rregullisht me njė ose mė tepėr horoskopė? Mos harroni se njė efekt me tė vėrtetė "terapeutik" pėr horoskopin ėshtė besimi vetėm kur parashikohen fakte pozitive.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Anna prej Thu 13 Dec 2007, 02:44

me te then te drejten ,asnjihere si besoj horoskopet ,dhe nuk besoj se ka njerze qe ushqehen ne besimin e tyre .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11859
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Guest prej Thu 13 Dec 2007, 06:51

ta them te verteten deri diku se qka thot horoskopi e del ndryshe krejt


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Naki prej Thu 13 Dec 2007, 11:21

Une personalisht nuk i besoj por te vetmin horoskop qe e percjelli eshte HOROSKOPI KAMSUTRA Very Happy Very Happy Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Guest prej Thu 13 Dec 2007, 12:17

ok mir shum vlla se edhe une e kam shiku horoskopin gjith po tash po e shikoi forumin ma mir se horoskopi nuk po ja qellon


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga visitor prej Thu 13 Dec 2007, 14:06

Hahahahahaahahaahah o Naki cili pozicion i kamasutres po te pelqen gersheret, lopa apo........ shejtan kujdes po shkruan edhe raportin KAMUSUTRA Razz Razz Razz

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11480
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Anna prej Thu 13 Dec 2007, 14:26

une i besoj horoskopit tim qe e bej vet ,per jeten time .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11859
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 13 Dec 2007, 16:38

Une do pohoja se jam pak supersticioze.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 06:40

hahaha shota motrushe po me duket naki e shikon horoskopin e razes po nuk po tregon kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga visitor prej Fri 14 Dec 2007, 10:53

Mos i beso por kamasutra ja vlen te provohet pse jo mezi po pres ti shof keto stile se nuk i paskam ditur Very Happy Very Happy Very Happy.
Ja vlene pozicioni Ying e Yang : Mbi nje siperfaqe te ngurte e te cendrushme femra ulet mbi gjunjet e partnerit i cili eshte i perkulur. 8)
Pro: Ky pozicion per mua eshte nje pozicion qe e preferoj origjinal dhe shume i knaqshem.
Kunder: Eshte nje pozicion i veshtire per mashkullin duhet te jete muskulor dhe ekuiliber. Very Happy

PS/ Naki ke rene ne test lal me vjen keq ti mos repliko 8) 8) 8) 8) 8)

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11480
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 12:38

une tek jem shenja me e mir se poeshku gjuhet ne uj shum nuk rri ne nje vend motrushe bukuroshe shota e shkathet ne horoskop jam edhe gjithmon me te miret jan peshqit ne horoskop edhe pak a shum nuk po i besoi se qka thot horoskopi se kurr nuk po del qka po thojn se askush perveq meje nuk e di se si tja bej per jeten time


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Naki prej Fri 14 Dec 2007, 13:02

Shota shkruajti:Mos i beso por kamasutra ja vlen te provohet pse jo mezi po pres ti shof keto stile se nuk i paskam ditur Very Happy Very Happy Very Happy.
Ja vlene pozicioni Ying e Yang : Mbi nje siperfaqe te ngurte e te cendrushme femra ulet mbi gjunjet e partnerit i cili eshte i perkulur. 8)
Pro: Ky pozicion per mua eshte nje pozicion qe e preferoj origjinal dhe shume i knaqshem.
Kunder: Eshte nje pozicion i veshtire per mashkullin duhet te jete muskulor dhe ekuiliber. Very Happy

PS/ Naki ke rene ne test lal me vjen keq ti mos repliko 8) 8) 8) 8) 8)
Hahahahahahaahaha oj trullajk harrove ti se ishim ne veture dhe tu kan perzi kabllot ty se nuk ishte ai pozicioni Ying e Yang 8) 8) kujtohu pak s ka qene tjeter

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga hona prej Fri 14 Dec 2007, 14:45

I besoi kur t`me konvenon 8) ,per ndyshe nuk mendoi qe duhet ti besohet.

avatar
hona

Postime : 56
Kyējet nė forum : 11463
Regjistruar mė : 07/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga bovari prej Fri 14 Dec 2007, 15:07

une i besoj shkences se astrologjise dhe sidomos hartes se yjeve.İ besoj pasi kan nje spjegim matematikor dhe te llogjikshem.
Por horoskopit ditor qe shkrueht ne faqet e gazetave jo.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 15:36

ashtu esht moter bovari ke te drejt se i shikoi edhe une ato ato me dalin shum e kjo ditore asgje


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Anna prej Sun 30 Dec 2007, 01:39

me horoskop nuk merem fare se nuk e shikoj asnjiher ,i besoj vetem asa se cka formuloj vet ,ashtu me dalin llogarit emija .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11859
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Musafir prej Mon 31 Dec 2007, 09:00

As si besoj horoskopit as parashikimeve te motit kur i japin se qfar kohe do te jet pas 1 muaji , ne punen e Zotit smund te perzihet askush sekondi eshte i madh shum , mund te ndodhin shum ndryshime brenda minutit e lere me brenda muajit .

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Naki prej Mon 31 Dec 2007, 10:55

riki30 shkruajti:As si besoj horoskopit as parashikimeve te motit kur i japin se qfar kohe do te jet pas 1 muaji , ne punen e Zotit smund te perzihet askush sekondi eshte i madh shum , mund te ndodhin shum ndryshime brenda minutit e lere me brenda muajit .
Dakord me rikin

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga jam_buli prej Mon 31 Dec 2007, 13:33

nese i besoni horoskopit, lirisht besoni edhe babadimrit qe dot' ju sjell shume dhurata sonte!
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11412
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Naki prej Mon 31 Dec 2007, 14:07

jam_buli shkruajti:nese i besoni horoskopit, lirisht besoni edhe babadimrit qe dot' ju sjell shume dhurata sonte!
hahahahahahaaha jam_buli se luan as topi shume e vertete Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Guest prej Wed 02 Jan 2008, 16:22

ok naki ti vlla pra nese je babadimri tregom mua gjendjen kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 16 Jul 2008, 20:46

Nuk e percjell fare..
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11836
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 17 Jul 2008, 10:00

Personalisht nuk i kam dhene ndonje here rendesi te vecante ..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Interesant prej Thu 17 Jul 2008, 10:47

Te i besosh horoskopit duhet te i besosh atij i cili e ka shkruar horoskopin, e nese mendon se ndonje njeri e din te ardhmen atehere ke munges besimi real, keshtu qe kjo eshte vetem nje humbje kohe, por ne te njejten kohe edhe krijim iluzionesh ne jeten e nje njeriu. ( kush mund ta di se cfar ka mem ndodhur neser mua, pervec Krijuesit i cili na ka kriju , askush tjeter ).
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13724
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga deti prej Fri 18 Jul 2008, 09:21

Edhe une si Naki e percjell nje horoskopi tjeter me emrin ANANGA RANGA. Eshte me i mire se KAMA SUTRA edhepse shume cka kane te perbashket. Nuancat jane ato qe e bejne me te mire. (pak me shaka por ka dicka...)
Sa per temen, s'di c'te them. Eshte shume interesante ceshtja e parashikimit te yjeve - horoskopi. Nuk dua ti besoj por nganjegere me ben ti besoj. Kam percjellur shume raste qe kane te bejne me shenjen time (pa dyshim me e mira - peshku) dhe si per cudi shume cka del e vertete. Mbase jane koincidenca por vertete ndodhin!!!
Sot fare pak i shikoj (lexoj) horoskopet ditor, nuk ju besoj edhe aq shume por dikur horoskopet e vjeter jetesor dukeshin me bindes.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga visitor prej Fri 18 Jul 2008, 18:21

Zoti ftyren juve se nuk i keni tjeter kund mendet veq te kamasutra Shocked Shocked Shocked burrat pleq hala me kamasutra jazik ju qofte cherry cherry cherry Mos bertitni pastaj "oh frymaaaaaa breeeee ose oh vdiqa breeeeee .... Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11480
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Jul 2008, 18:45

8) 8) 8) kush bertet une apo Raza 8) 8) 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 18 Jul 2008, 18:48

Shota si i the mi hahahahahahahahahahahaha Naki kjo te ve hak ty hahahahahaahahahahaha

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Jul 2008, 18:51

Deti fshija postimet shotes se na mori ftyren o vlla se kjo ska ne koke qe te mendoj eshte krejt livadh cka te degjon tregon Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Shpirti_Shejt prej Fri 18 Jul 2008, 19:25

Po i besoj aq shum,sa kam shpreh deshiren qe javen tjeter te digjet mullari sanes Razz

firma.................................................................................................................................................................................
Une jam e bindur qe ti ke pare plot perendime, por jo kete qe po shikoj une… Kete jo!
As une nuk kam pare kurre, sepse ky nuk mund te shihet. Mundet vetem te ndjehet!..
avatar
Shpirti_Shejt

Shteti : Rruges drejt vdekjes..
Postime : 486
Kyējet nė forum : 10881
Regjistruar mė : 15/06/2008
Profesioni : Forum per momentin

http://tirona.forumcommunity.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga ylli prej Fri 18 Jul 2008, 19:50

JO JO JO

firma.................................................................................................................................................................................
Kur linde ti qave por qeshen te tjeret prndaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11081
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga deti prej Sat 19 Jul 2008, 08:39

E more Naki, ma mire per ledine apo livadh si thua ti se gaca e mshefte.
E sheh si i doli flaka mullarit te sanes? prej gaces se mshefte sigurisht.
Andaj Naki mos nxito, merre pak me shtruar muhabetin se gjerat jane pak me ndryshe. Ka rregull ketu apo jo?
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet t'i besojmė horoskopit?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi