» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shkencėtarėt zbulojnė zogun parahistorik nė Arktik

Shko poshtė

Shkencėtarėt zbulojnė zogun parahistorik nė Arktik

Mesazh nga ballboy_network prej Tue 16 Feb 2016, 14:52


Rreth 53 milionė vite mė parė, njė zog i madh me kokė sa tė kalit, bredhte nė zonėn tashmė tė ngrirė tė Arktikut.
Hulumtuesit kanė konfirmuar praninė e zogut parahistorik nė kėtė zonė, pasi ri-ekzaminuan njė asht tė kėmbės tė gjetur nė Ishullin Ellesmere.

Zogu ekzotik, sipas shkencėtarėve, besohet se peshonte qindra kilogramė dhe se kishte njė kokė me madhėsi sa tė kalit, transmeton Gazeta Express.

Fosilet e kėtij zogu janė zbuluar nė Evropė dhe Azi mė parė, por kurrė kaq nė veri. Gjetja e kėtij fosili nė kėtė zonė tė ngrirė tė Tokės sugjeron se kjo pjesė dikur ishte e ngrohtė dhe nė tė jetonin kafshė tė ndryshme. /Gazeta Express
ballboy_network
ballboy_network
Forum Designer

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11210
Regjistruar mė : 16/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi