» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta

Shko poshtė

Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta

Mesazh nga Naki prej Sat 20 Feb 2016, 22:31


Hudhra ka kohė qė pėrdoret si njė ilaē natyral pėr tė trajtuar njė rang tė gjerė tė sėmundjeve dhe kushteve tė ndryshme shėndetėsore.
Hudhra pėrdoret pėr zemėr dhe sistemin e gjakut. Ajo mund tė stabilizojė shtypjen e gjakut, tė shmangė sėmundje tė zemrės, sulmin nė zemėr dhe arterosklerozėn.

Disa prej kėtyre pretendimeve mbėshteten edhe nga shkenca. Disa njerėz e pėrdorin atė pėr tė parandaluar kancerin e zorrėve, stomakut, gjirit, prostatės dhe mushkėrive, transmeton Gazeta Express.

Hudhra e prodhon njė pėrbėrės tė quajtur alicin. Alicini ia jep erėn hudhrės, atė qė e ka. Por, a keni dėgjuar ndonjėherė se njerėzit e pėrdorin atė edhe si “sheqerkė”? Po, kjo ėshtė e vėrtetė.

Kinezėt e vendosin njė hudhėr nė gojė dhe e lėnė aty pėr 30 minuta. Kjo praktikė ėshtė njė metodė e lashtė qė pėrdoret zakonisht nė mėngjes. Rezultatet janė tė pabesueshme.

Ushqyesit e shėndetshėm qė gjenden nė hudhėr hyjnė nė organizmin tuaj pėrmes pėshtymės tuaj dhe i pastrojnė enėt e gjakut. Pas 30 minutave, ju duhet ta nxirrni hudhrėn. Lani dhėmbėt dhe nė qoftė se ende keni “erėn e keqe” tė hudhrės, atėherė pėrtypni njė kokėrr kafeje ose majdanoz.

Kjo “sheqerkė” hudhėr ka shumė pėrfitime shėndetėsore pėr trupin tuaj, tė tilla si: pastron trupin tuaj, promovon shėndet tė mirė tė veshkave, pastron lėkurėn tuaj, punon si njė shtytės imunitar, vepron kundėr bronkitit, kontrollon oreksin tuaj etj.

Pra, nėse pėrjetoni ndonjė nga problemet e pėrmendura mė lartė, atėherė ky ėshtė ilaēi i duhur pėr ju. /Gazeta Express

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi