» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Shko poshtė

Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Naki prej Tue 09 Oct 2007, 17:27

Si mund ta rimarresh veten pas humbjes se te dashures/dashurit?
Ke force per nje dashuri te re?
A mund te harrohet ajo e sapo humbura?
Si mesohet nga gabimet qe te quan ne deshtimin e dashurise qe e ndjeje me thellesin e shprtit dhe zemres?
A mund ajo te rikthehet?C'fare duhet bere qe te mos perseritet me?


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon 15 Oct 2007, 14:39, edituar 2 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga bovari prej Tue 09 Oct 2007, 18:11

Mesa di une po perpergjigjem:
Si mund ta rimarresh veten pas humbjes se te dashures/dashurit?
-Se pari varet nga lloji i ndarjes por nese i jepet fund nje dashurie athere duhet ti jepet fund edhe rruajtjes se provave te dashurise(psh dhuratat,letrat,fshirja e sms've etj)pasi sipas faktit qe po flasim nese ka marr fund nje dashuri duhet te arshivohet ne zemer dhe shpirt dhe te mos lihen objekte ose te mos preferohen ambientet ku ta kujtojne ate periudhe,me qarte duhet te krijojme nje bariere qe periudha kalımtare e merzitise te mos e uli tempon e jetes se perditshme.(shume e veshtire per tu bere por vije nje pik ku i thuhet mjaft vuajtjes shpirterore).
Ke force per nje dashuri te re?
Nuk e kam provuar ose perjetuar,por mesa ari une te kuptoj fenomenin dashuri,lidhje dhe ndarje besoj se kjo pyetje eshte relative.Dmth varet nga ndjenjat qe posedon njeriu pasi ka individ qe sapo ndahet hapin deren dhe kan ne krah dashuri tjeter por ka nga ata qe pasi pranojne mbarimin e dashurise vazhdojne jeten normale ditore por jeten private e mbyllin me ate humbje.
A mund te harrohet ajo e sapo humbura?
Nese harrohet athere ka qene thjesht terheqje fizike gje qe kalon dhe harrohet.
Si mesohet nga gabimet qe te quan ne deshtimin e dashurise qe e ndjeje me thellesin e shprtit dhe zemres?
Nuk besoj se ka diēka per te mesuar nga dashuria e humbur.
Thjesht humb besimin ne vete te pakten femrat.Mesa kam lexuar kam pervetesuar mendimin qe nese nje dashuri deshton nuk ka te bej me njeren pal dhe njerezit nuk duhet te fajsojne njeri tjetrin pasi pala qe e shpreh ndarjen ka arsyetimin e vet qe nese ka dashuri personi qe ka perballe i ofron rrugzgjidhje mirpo kur personi qe ka perballe e pranon menjehere tregon qe ka pas shtirje ndjenjash ose hija(pasqyrimi) e dashurise dhe nuk ka ē'fare te mesohet.
Rikthimet jane mese normale nese ka pas keqkuptim ose krize qe ka zgjidhje,me qarte une mendoj se nese ka rikthim nuk ka egzistuar ndarja por vetem se eshte dashur pak kohe 2 personave.
C'fare duhet bere qe te mos perseritet me?
Sipas meje kjo eshte pyetja me e bukur.Sepse nese nuk duam te perseritet me mos e fillojm. Very Happy
Pa fillim nuk ka fund.

Une siē i kuptoja u mundova te pergjigjem ne formen pyetje pergjigje ama te them te drejten edhe une jam kurioze te di mendimet e te tjereve. Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12024
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 10 Oct 2007, 13:28

Qe te nisesh nje lidhje te re duhet t'ia nisesh nga e para.
Qe te harrosh nje dashuri qe ka perfunduar duhet te jesh i bindur ne veten tende qe ashtu si tha dhe Bovari ka qene thjesht nje terheqje fizike.
Qe te niseshh nje lidhje te re nuk duhet te te mundojne kujtimet dhe imazhi i asaj/atij qe ka qene pjese e kaluar nga jeta tende.
Meson shume pak nga gabimet, sepse jeta gjithmone te ve para situatave te ndryshme.Nuk ka rendesi nese i kalon apo jo, rendesi ka qe te gjesh force ti perballosh.
Asgje nuk duhet bere per mosperseritjen e se njejtes histori, te vazhdohet ashtu si ka vazhduar, ndoshta zbulon se te gjitha dashurite jane njesoj, ndryshon vetem partneri.

PS/Ku ka pasur zjarr ngelet hiri.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Naki prej Wed 10 Oct 2007, 14:03

arla shkruajti:Qe te harrosh nje dashuri qe ka perfunduar duhet te jesh i bindur ne veten tende qe ashtu si tha dhe Bovari ka qene thjesht nje terheqje fizike.
PS/Ku ka pasur zjarr ngelet hiri.

!??!?
Ndoshta mire keni komentuar qe te dyja dhe ti dhe bovari.
Po them ndoshta sepse terheqja fizike me asnje ligj natyre e as cfardoqofte nuk njeh dashuri.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga bovari prej Wed 10 Oct 2007, 14:26

Vella para disa ditesh lexova mbi kerkimet e bera mbi dashurine ku thuhej diēka qe edhe une kur e lexova u habita por kur pash se kish dal si perfundim nga instituti i kerkimeve ne moske dhe nese bazohem ne ambientin ku jam,dhe bagazhit qe kam mbledhur mbi kete teme mu duk mese normale ajo qe kan thene.
Perfunidimi i dale nga kerkimet""aristokratet,fisniket dhe njerezit qe jane te formuar dashurojne ndersa fshataret ēiftezohen""
Besoj se prek edhe ligjin e natyres.Brezat ndryshojne dhe formimi i njeriut behet me i sofistikuar nderkohe dashuria merr vendin e saj si e shenjte.
Duke u bazuar ne kete e shpreha mendimin tim. Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12024
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Naki prej Wed 10 Oct 2007, 14:45

Ok Ok eshte cdo mendim per mua i vlersuar dhe ne kete teme ka me miliona pergjigje sigurisht (nga perjetimet behen ato).
me habiti nje thenje juaja per ate replikova sepse nuk ka ne bote dashuri qe eshte ne relacion me terheqjen fizike.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Anna prej Fri 28 Dec 2007, 23:14

mendoj qe eshte shum veshtire te fillosh te dashurosh dik pas ndarjes .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11949
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 01:56

piano-piano8)
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11502
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 01:59

piano ,piano amore mija ,besoj se ka me pasur shum veshtire me fillue nji dashuri e re ,me hop pa kercye lumin .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11949
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 25 Oct 2009, 18:32

Mjafton te gjendesh ne breg te detit se tundimi nuk te le vetem ne breg te detit te shijosh perplasjen e dallgeve.Te terheq si me magnet nevoja per te hapur krahet dhe te rreshkasesh ne brendesi te ujit ku cdo here do perpieqsh te jesh nje notar i mire per tu rikthyer serish ne breg.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 22 Jun 2010, 12:32

Atehere kur te jesh i,e bindur ne veten qe vertet je gati per nje dashuri te re ,te jemi me te fort qe mos te na mund ndjenja e dhimbshme e dashuris qe lam pas ,te jemi te sigurt ne veten ton .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga ...MaShtruSja.. prej Tue 22 Jun 2010, 12:50

Shume njerez si te gjithe pesoje vuajtje ne dashuri.Sado te lenduar te jene jeta vazhdon apo e kom gabim?
Pe ndertimin e nje dashuris se re mbi plagen e dashuris se vjeter,une them se ndodh kjo gje,bile ndoshta e bene njeriun te ndihet me mire,me te gjalle,i jepe me shume shpresa pe nje jete te re duke larguar dhimbjen e dashuris se vjeter
Jepni mendimin tuaj....firma.................................................................................................................................................................................
๑۩۩.۞.۩۩๑ ιт ιѕ ∂ιffι¢υℓт тσ gσ тσ тнє fυтυяє ωнєи тнє ραѕт ιѕ ѕтιℓℓ ρяєѕєит уσυя๑۩۞۩๑
avatar
...MaShtruSja..

Shteti : Ne.Stockholmi
Postime : 139
Kyējet nė forum : 8981
Regjistruar mė : 04/06/2010
Profesioni : Qe i jep kuptim jetes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Drini prej Tue 22 Jun 2010, 13:35

Mendimi im: Nese vjen deri tek ndarja...lotet nuk bejne pune dhe e vetmja eshte nje dashuri e re qe sheron plaget e vjetra!
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11771
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si fillohet nje dashuri e re pas ndarjes nga e/i dashura/i?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi