» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cila ėshtė miqėsia sot?

Shko poshtė

Cila ėshtė miqėsia sot?

Mesazh nga Naki prej Wed 07 Feb 2018, 17:46

Unė po nisem nga vetja ime pavarėsisht si e preceptoni ju. Kur tė shkruaj pėr miqėsinė, shkruaj  pėr njė miqėsi tė vėrtetė jo miqėsi interesi.Brenda qenies sime pikėsėpari kam virtytin, e mė pas kam mundėsinė tė realizoj miqėsinė e ėshtė ajo e vėrtetė apo e gabuar mesohesh me kohėn dhe nė fund jep finalizimin ta vazhdoj apo ta stopoj.Nė miqėsinė time nuk i lė vend interesit, hipokrizisė, farezeizmit, mashtrimit, tradhėtisė, thashethemeve, kushtėzimit, imponimit etj. Nuk ėshtė thjesht diēka qė lind pa shkak, por ėshtė njė marrėdhėnie qė dhuron dhe merr pavarėsisht qė “disa” e keqkuptojnė ose duan ta keqkuptojnė. E kuptove apo e keqkuptove nuk ėshtė problem im miku/mikja im/e. Ata/ato qė nuk e kan virtytin smund ta kenė as miqėsinė. Miqėsia ėshtė si puna e verės. Sa mė e vjetėr tė jetė aq mė e fortė ėshtė.Nė miqėsinė time njė pikė tė rėndėsishme e zė respekti reciprok. Miqėsinė unė nuk e pretendoj por mundohem ta ndėrtoj me kohėn me themelet e besnikrisė dhe respektit.
Mjerisht tek disa nė miqėsinė time respekti duket se nuk ka vend, sepse krijohet njė ide e gabuar se para njė miku nuk ėshtė i nevojshėm respekti e pėrdoret njė fjalor shume i ulėt pa e ditur tė vertetėn thjesht duke paragjykuar e aq mė keq duke aluduar tek tė tjerėt se “njė pėrbindėsh ka njė mik/mike shumė tė sinqert”!?

E fare ne fund po e mbylli kėtė postim duke qartėsuar se mikun/miken e mban vetėm kur nuk e paragjykon, e pranon ashtu si ėshtė ( qoft i/e parfurmuar, qoftė  i/e qelbur, qoft me dhėmb tė bukur, qoft me dhėmb tė qelbur….
;hi;  kalofshit njė pasdite tė bukur

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cila ėshtė miqėsia sot?

Mesazh nga edvini084 prej Fri 09 Feb 2018, 19:49Ne kohen qe jetojme sot ka hyre shume injoranca, pargjykimi dhe nuk e njohin respektin ose sinqeritetin ndaj nje personi.


edvini084
edvini084

Shteti : Durrės
Postime : 55
Kyējet nė forum : 7879
Regjistruar mė : 23/02/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi