» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nje cope nga ditari im

Shko poshtė

Nje cope nga ditari im

Mesazh nga Vizitor prej Wed 10 Oct 2007, 08:30

Postimi " Nje cope nga ditari im " eshte fshire me kerkesen e autores (arla) ngase nuk i pelqejne gjerat si rrjedhin ketu mirpo duke u bazuar ne vete rregulloren e forumit ku ceket shume kjarte se postimet jane prone e forumit si tem nuk e mbyll dot tema mund te vazhdohet.
Kerkoj ndjese nga forumistet dhe stafi i forumit shpresoj se me kuptoni.
Naki

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga bovari prej Wed 10 Oct 2007, 09:21

Arla:Vertet shume prekes refimi i ndjenjave te dites mbi dashurine dhe i thurrur shume bukur.Dhe jam e sigurte se ne ate ditar egziston edhe fjalia"Ndodheshim brenda ne dashuri por gjuha qe flisnim nuk qe e njejt" Ne pergjithesi keshtu vijojn fletet e ditarit kur je i/e dashuruar dhe veēanerisht kur ndarja vjen nga pasiguria e personave ne vetvete pas edhe tek ata qe dashurojne.Ama nuk duhet harruar nese personi vete eshte i qete ne vetvete qe nuk ka bere gabim ne dashuri dije qe dhimbja e ndarjes kalohet me shpejt dhe pa plage shume.Ditari eshte diēka qetesuese pasi kur te kalon kohe i lexon dhe ndonjera te duket komike apo ndonjehere kur e lexon thua"a une isha kjo?" Ethem kete se vete me ka ndodhur dhe pas asaj dite nuk jam rikthyer te lexoj se ē'fare kam shkruar ne ditar por thjesht kam hedh emocionet e dites per te qene me e qete. Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga Naki prej Wed 10 Oct 2007, 14:05

Hmmmm ditari i mire por mungojne gjerat ne te nuk jane te gjitha me gjase se pjesa shtese i ka ato

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga Enya prej Tue 16 Oct 2007, 23:41

Eshte per tu habitur se si gazetaret e rinj shqiptare nuk kane dijeni se ē'eshte citimi. Kur dikush shkruan nje tekst qe nuk eshte i tiji e ve nen kllapa ne menyre qe te kuptohet qe nuk eshte ky person autori i shkrimit por thjesht nje "publikues"/prezantues i shkrimit te nje tjeter personi. Eshte minimumi i rrespektit per personin qe ben shkrimin.

Sa per ditarin, eshte nje eksperience qe e kam provuar ne adoleshence, dy tre dite dhe i kam grisur fletet mbase ngaqe nuk me pelqen te le shenimet e mia mbi leter e nje dite te mund te bien ne duart e nje personi tjeter, cilido qofte.
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga bovari prej Wed 17 Oct 2007, 15:45

Une jam e mendimit qe ditari te ndihmon shume ne shprehjen e ndjenjave.Eshte me e kollajt te shprehesh me shkrim pasi thua ate qe mendon dhe ndien sinqerisht pa u ndikuar,pasi kur flet thjesht mimika e personit qe ke para te ben te heqish dore nga fjalimi ose tema e bisedes qe mund te jete pregatitur me pare.Kete e them pasi me ka ndodhur dhe e kam nderprere temen e kam vazhduar te bej kalim ne teme tjeter pasi siē e thash me larte ndikon personi qe ke perballe qofte me lidhjen e duarve,duke ndryshuar vektorin e shikimit,ulja ne cep te kolltukut apo hedhje kembe permbi kembe veprime qe te thone "fol ēa ke per te folur se duhet te iki ose te flas per tjeter gje".Prandaj shume njerez e zgjedhin ditarin per jeten dhe mendimet private dhe ne ambiente me njerez flasin mbi tema te pergjithshme ose aktualitet dmth i shmangen temave private veprim qe te ben te behesh njeri i deshirueshem ne shoqeri dhe ambiente.
Une kam nje kohe te konsiderueshme qe mbaj ditar (prej ne klase te trete dmth 1992) dhe eshte diēka qe nuk mund te heqi dore. Ditari te heq ngarkesen shpirterore pasi ka mendime qe nuk mund ti tregosh askujt.Ne te njejten kohe me drejtoi te lexoj per te pasur nje mini bagazh ose pasuri mendimesh qe te flas ne ambiente.
Por them edhe diēka.ndryshon nga personi ne person por gjithnje eshte nje ndodhi qe e shty njeriun te mbaj ditar te pakten duke u bazuar ne veten time.
Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga Enya prej Wed 17 Oct 2007, 23:23

Natyrisht qe secili/a nga ne ka perceptime e menyra reagimi te ndryshme nga njeri tjetri, dhe per secilin/en e rendesishmja eshte te gjejna ekuilibrin e tyre shpirteror. Disa e gjejne ne mbajtjen e nje ditari, disa ne nje shoqeri te madhe, disa duke mbajtur nje "kopsht sekret", disa ...
Une me sa duket bej pjese ne pakicen e personave qe nuk mbajne ditar e qe e duke mos hedhur mendimet e tyre private mbi nje cope leter behen te padeshirueshem ne shoqeri
Very Happy por kete gje e dinit prej kohesh keshtu qe nuk eshte habi per ju te dashur forumiste Very Happy Razz

Duke qene se jam tip qe kam nevoje per momente vetmie dmth qe te jem vetem per vetem me vehten time, eshte ne nje fare menyre ditari im ky kopshti im sekret. Nuk flas me vehte (deri tani te pakten jo Very Happy ) por i bluaj ne koken time problemet apo gezimet e mia apo te atyre qe kam afer. A eshte e mire kjo menyre? S'mund te them e te jap receta per te tjeret por per mua eshte recete qe funksionon dhe ne nje fare menyre me qeteson kur nuk ndihem mire.

Per nje kohe te gjate te jetes sime ne mergim "ditari" im ishin letrat e shumta qe shkuraja miqve apo gjysmes sime, pra ne nje fare menyre kam gjurma letre te ndjenjave apo ngjarjeve te caktuara te jetes sime. Kur i lexoj me vjen per te qeshur por i lexoj natyrisht edhe me nostalgji sepse me kujtojne nje epoke te jetes sime me te mirat e te keqijat e saja.

Pra per ti rene shkurt, e kuptoj kenaqesine qe mund te kene disa duke lexuar kohe mbrapa pjese te ditarit te tyre, por une personalisht nuk dua te le gjurme te tilla, sado kenaqesi qe mund te me japin ne te ardhmen.

Shkrim te mbare per mbajtesit e ditareve
Very Happy
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga Silvi prej Mon 22 Oct 2007, 17:36

Enya Very Happy ndaj jemi thinjur ne te dyja moj se vec bluajme e bluajme ne koke hallet,problemet e gezimet ehe ...po te kishim pas mbajt ditar mbase s'do harxhonim leke per boje flokesh kis
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga Naki prej Mon 22 Oct 2007, 18:27

Nuk jeni vetem ju dyja te thinjura mos me harroni mua se edhe une nuk mbaj ditar.
Mad Mad Mad Hmmm nuk di cte them kurr sme ka shkuar ndermend te bej nej ditar jete dhe jam shume me mire se po ta kisha bere tani sigurisht do grisja te terin.
Une kam njohur nje mik dhe mbante ditar jete. Nga kurreshtja e kisha pyetur perse ore mban kete c'te duhet ore aman?
Mu pergjigj shume thjesht dhe shume shkurt:
- "Naki e mbaj ngase shume genjej dhe ky eshte i vetmi qe me kujton genjeshtrat. Razz Razz Razz po te mos mbaj kete te shkrete po harroj cfar kam thene para disa muajsh dhe po me kap e dashura ne rren bre mik"...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga bovari prej Mon 22 Oct 2007, 18:53

Naki ky shoku yt vertet e paska pas punen e veshtire Razz
Di diēka qe shenime te tilla mbajne doktoret ose me mire te shprehem mjeket te cilet kan te bejne me te semure pasi u duhet te hyjne ne role te vecanta dhe ndryeshme,por nuk duhet te harroje skenarin pasi mund te bejne te mundur qe te humbin te semurin/en.
Siē e kam thene varet nga personi dhe jeta qe ka jetuar.Ka raste qe eshte shpetimtar ditari (te pakten ashtu eshte per mua.pasi nuk me pelqen te flas per problemet qe jane shume serioze per mua.dhe duke i hedhur ne leter me lehteson gjendjen shpirterore sigurisht me ben te mundur te jem teper e qete ne shoqeri ose te jem ne pozicionin degjues)
Dhe une nuk jam munduar te fshehi ditarin deri tani pasi nuk kam te fshehta thjesht e mbaj te shkuaj pasi nuk me pelqen te flas shume per probleme po jam me fat qe nuk kam familje shume merakli per te lexuar shenimet e mia.
Vella ai shoku yt vertet i duheshka ditari pasi kur te plaket i lexon me nostalgji per genjeshtrat dhe tradhetite pasi ne pleqeri do kete ēka tu tregoje niperve dhe me cfare te mburret ahahahahahahahahahaha

Silvi po une edhe mbaj ditar edhe floket i lyej kesaj si i behet,po kam nje te mire qe tani kam heq dore nga boja se u merzita Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga Enya prej Tue 23 Oct 2007, 00:02

silvi shkruajti:Enya Very Happy ndaj jemi thinjur ne te dyja moj se vec bluajme e bluajme ne koke hallet,problemet e gezimet ehe ...po te kishim pas mbajt ditar mbase s'do harxhonim leke per boje flokesh kisHahaha Silvi, jo mi motra jo, une jam mulli i mire (cilesia e pare Razz ) por thinja s'kam ende ... si ēudi me duket te kesh ene ti thinja, sado mulli i kategorise se pare qe je dhe ti Smile Razz ... sa per floket si lyej mė une mi (jam kthyer ne origjine) ... hmmm veēse me ato bojrat e adoleshenteve qe japin vetem shkelqim e nuace kis

Naki ai shoku jot e paska gjet zgjidhjen e problemit Very Happy

Persa i perket ditarit, mua personalisht me eshte dukur gjithnje i kote (per veten time, kuptohet!). Nuk kam nevoje ti hedh ne leter mendimet e mia per tu zbrarur, e nuk kam nevoje te flas me dike per tu zbrazur, mbase ndaj dhe nuk ja ndiej nevojen ditarit. Kjo as nuk me ka penguar te jem shoqeruese e kendeshme e aq me teper nje "vesh" i gatshem gjithnje per te tjeret ne ēdo moment kritik te jetes se tyre!
Mungesa e deshires se mbajtjes se nje ditari nuk ka te beje me gjera te fshehta qe nuk duam te bien ne duart e nje personi qe nuk duhet ti njohi! JO! Te pakten une kete mendim kam!
Ne rastin tim, p.sh., eshte thjesht deshira e mbajtjes ne vetvehte te mendimeve, gje s'do te thote qe nuk dua te komunikoj me te tjeret apo te ju fsheh kete apo ate gje, eshte thjesht nje "kopesht sekret" ku hyj vetem une e qe do te zhduket me ikjen time nga kjo bote, gje qe per ditarin s'mund ta thuash sepse eshte diēka materiale e ka shume mundesi te ngelet edhe pas zhdukjes se autorit.
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje cope nga ditari im

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi