» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Shko poshtė

Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga bovari prej Thu 11 Oct 2007, 23:27

Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?


E po e them une e para.Une pelqej filmat qe trajtojne temat psikologjike pasi duke ndjekur filmin te shtyen te krijosh lidhjet e levizjeve te personazheve.
Filmat qe me kan pelqyer jane:

Saklanbaē(Hide and Seek)ku Robert Deniro sipas mendimit tim e ka luajtur fantastike fare rolin e babait dhe psikijatrit.
Dövüş kulübü (Fight club) ku Brad Pitt luan.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 12 Oct 2007, 15:49

Zhanri i filmave qe do preferoja te shifja eshte horror.
Me ngelet kohe te shof TV vetem pas ores 23:00.
Keshtu qe ne ate ore ka me teper filma horror.
Ose blej nje DVD.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Naki prej Fri 12 Oct 2007, 22:15

Per horrore perse shpenzon leket me thirr mua ku do gjesh me horror e Very Happy Very Happy Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Sihana prej Fri 12 Oct 2007, 22:26

Mua nuk me pelqen te shoh filma ose me mire nuk jam shum e fiksuar pas filmave megjithese nje here ne nje kohe TVSh ka pas dhene filma "Njerez ne Udhekryq" dhe ato qe vertet me kane pelqyer.Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12089
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga FeKo prej Mon 26 Nov 2007, 23:10

Mua me pelqejn filmat aksion dhe komik
avatar
FeKo

Shteti : Fushė Kosovė, Republika e Kosovės
Postime : 17
Kyējet nė forum : 11592
Regjistruar mė : 22/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga bovari prej Thu 29 Nov 2007, 23:10

Tani sapo ndoqa nje filem drame "Beyaz Melek" (Engjulli i Bardhe) ku trajton si teme femijet qe i dergojne prinderit ne azilin e pleqve dhe ndodhite ne azil ku te gjithe jane te lene amanet zotit dhe ne meshiren e kujdestareve.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Silvi prej Tue 04 Dec 2007, 17:40

Te tere zhandret e filmave me pelqejne nuk mund te bej dallime ,dhe mjafton qe filmin t'a ndjek qe prej fillimit kjo ka rendesi Smile sepse rastis ndonjehere qe nuk e shikoj dot fillimin dhe edhe pse mund te jete i bukur nuk me terheq dhe aq...

Filmat me te preferuar per mua jane e do mbeten

"The Godfather" dhe "Goodfellas"

Ndersa me filmat horror gjithmone me ndodh qe edhe pse nuk dua t'i shikoj sepse e di shume mire qe per nje jave do shikoj nga mbrapa (sidomos ne erresire , po po kaq frikacake jam Very Happy ), nese shikoj fillimin nuk me le pastaj eshte tamam si nje magnet i fuqishem...
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga bovari prej Tue 04 Dec 2007, 18:34

Silvi te uroj durim e qetesi kur i ndjek filmat horror.E them se edhe une jam frikacake ndaj ketyre filmave bile me kujtohet filmi i pare dhe i fundit horror "Ghost Ship" ku sapo ndoqa 5 minuta u tremba dhe nga frika nuk me shkoi ne mendje te uli zerin e tv dhe ta mbyll VCD po dola nga shpia ahahahaha
1 ore ndejta tek komshija duke bere muhabet ahahahaha
Filmi godfather eshte shume i bukur dhe kuptim plot veēanerisht pjesa ku djali i babait te mafjes braktis drejtesine dhe vendos te vazhdoje konservatuarin..

Filmi qe nuk merzitem ta ndjek eshte "8 mile"

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Naki prej Tue 04 Dec 2007, 19:00

silvi shkruajti:
Ndersa me filmat horror gjithmone me ndodh qe edhe pse nuk dua t'i shikoj sepse e di shume mire qe per nje jave do shikoj nga mbrapa (sidomos ne erresire , po po kaq frikacake jam Very Happy ), nese shikoj fillimin nuk me le pastaj eshte tamam si nje magnet i fuqishem...
hahahahahaaa sidomos e ke nje ne kanal nje horror kujdes e Very Happy Very Happy Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Loresa prej Tue 04 Dec 2007, 19:04

Me pelqejn trillerat por edhe ata qe i shof nga fillimi siq tha silvi.

firma.................................................................................................................................................................................
"jeto si te pėlqen ty jo si duan tjerėt"
avatar
Loresa

Shteti : Tetovė
Postime : 41
Kyējet nė forum : 12107
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Stomatologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Guest prej Wed 05 Dec 2007, 08:31

une e preferoi filmin edhe e percjelli rregullisht esht filmi gute zeiten schlechte zeiten at film rregullisht e shikoi edhe me pelqen shum se horror filma nuk i preferoi ani ma filmi i zhades na ka pas tranu te gjith shqiptaret as buk skemi ngren tu e shiku filmin e saj


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga bovari prej Fri 21 Dec 2007, 18:13

Pas filmave te rende dmth psikologjik ndjek edhe te zhandrit drama pasi tregoj nje realitet.
Prison Break qe kam 3 vjet qe e ndjeki dmth 3 sezone
dhe ndjek Parmaklıklar ardından (pertej hekurave) qe ka te njejten teme me prison break. Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Musafir prej Sat 22 Dec 2007, 10:03

Kur kam qen me i ri filmat aksion me kan pelqyer shum sidomos Van Dame e Silvester Stalone kurse tash me pelqejn lajmet dhe Brikena Beqiri rtk Very Happy

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Xia prej Sat 22 Dec 2007, 21:40

Aksionet dhe dramat.
Serialet i urrej sidomos keta latino amerikane dhe jane vertet te pavlere.
Nga aktoret Angelina Jolie dhe James Belushi.
Faruk Begolli ishte dhe do jete idoli im

Xia

Postime : 7
Kyējet nė forum : 11502
Regjistruar mė : 22/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Guest prej Sun 17 Feb 2008, 17:01

ME PELQEJN FILMAT E VJETER QE I LUJN AKTORET TAN SI PRSH,,AKTORET TON ME TE NJOHUR TE FARUKUT E TE TJEREVE

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 17 Feb 2008, 18:51

Me pelqejn me teper spektaklet dhe emisjonet rinor nders filmat shof filma me tema shoqerore rinore ose familjar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Guest prej Sun 17 Feb 2008, 21:11

me pelqen filmi gjerman alarm für kobra 11

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Dukagjini prej Mon 18 Feb 2008, 22:04

me pelqen aksion,fantazme,horror etj etj.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11628
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Guest prej Mon 18 Feb 2008, 23:39

me pelqejn filmat e bollywodit indian

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 19 Feb 2008, 15:14

DUKAGJINI shkruajti:me pelqen aksion,fantazme,horror etj etj.

Horror ncncncncncn ngelem nje jave pa fjetur Very Happy te fle perseri te dhoma mamit hahahahah Razz

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Guest prej Tue 19 Feb 2008, 16:09

me pelqejn shum filmat e dashuris me se shumti

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Peyonka prej Fri 22 Feb 2008, 21:13

Komedi edhe Horrorr mas shumti edhe kto qe kan ndodh pernime Smile tonshi kejt kapak i kqyri veq serijalat spanjoll sun i durroj hiq huahauhaa
avatar
Peyonka

Shteti : qaty ku sje ti lol
Postime : 24
Kyējet nė forum : 11319
Regjistruar mė : 21/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Dukagjini prej Fri 22 Feb 2008, 22:42

me pelqen superman,Spiderman, batman dhe me pelqen TINKI VINKI DIPSI Very Happy
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11628
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Guest prej Sat 23 Feb 2008, 12:49

ok duki vlla me mir me shiku keta filma sikur ti se horrora se tu shiku filma horror behet edhe njeriu ashtu i cmendur nga mendja hahaha


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga beri prej Sat 23 Feb 2008, 15:29

valla mu ma shum ne pelqejn filmat horor shum i kam qef edh ekisha pas qef edhe vet me lujt nej film te till
avatar
beri

Postime : 103
Kyējet nė forum : 11478
Regjistruar mė : 31/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Peyonka prej Sun 24 Feb 2008, 14:40

DUKAGJINI shkruajti:me pelqen superman,Spiderman, batman dhe me pelqen TINKI VINKI DIPSI Very Happy


TINKI VINKI DIPSI LALA POO huahauhauahuahuaahu ehe danc
avatar
Peyonka

Shteti : qaty ku sje ti lol
Postime : 24
Kyējet nė forum : 11319
Regjistruar mė : 21/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 24 Feb 2008, 21:31

????????????/ hua hua se kisha par ndonjeher kete qeshje

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Guest prej Mon 25 Feb 2008, 06:59

mua me pelqen filmi gute zeiten -schlechte zeiten ,


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 25 Feb 2008, 10:20

mbrem kam par deri vone emisjonin big brother

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 25 Feb 2008, 10:21

Ju a keshilloj ta shifni ne qoftese keni DigitAlb

Pak rreklam por pa dashje Very Happy:D

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Annika prej Mon 23 Jun 2008, 17:57

Me pelqen film horror/frikė (ėshtė se bashku me dikush shikoj nga TV ose kinema Smile ) me pelqen komik, romantik & aksion.

Me pelqen shume britanik film televiziv policor "Murder in Midsummer"
avatar
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 15223
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga akili prej Mon 23 Jun 2008, 20:29

romantik dhe dramatik dhe ata aksion
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11253
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga akili prej Mon 23 Jun 2008, 20:29

sa per komik nuk me pelqein se bej gjithmone veten per te qeshur dhe nuk kame vende per filmat komik
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11253
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Interesant prej Wed 23 Jul 2008, 09:47

Filmat qe me se shumti i preferoj jane ata horor dhe akcion, me perjashtim te atyre filmave fantazi qe jane, ne te njejten kohe me pelqejne Filmat kinez dhe Japan ku tregojne artin e tyre marcial.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13805
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga ylli prej Thu 24 Jul 2008, 20:18

une pelqej filmin e"TUē maku (toka jon )

firma.................................................................................................................................................................................
Kur linde ti qave por qeshen te tjeret prndaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11162
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Arni-y prej Tue 18 May 2010, 16:57

mė shumė dua Drama psikologjike...
filmi qė dua ėshtė - "12", me regjinė e Nikita Mikhalkov i cili mori Oskare!
avatar
Arni-y

Shteti : Shkup i Emathisė sė Illyrisė
Postime : 222
Kyējet nė forum : 9242
Regjistruar mė : 12/04/2010
Profesioni : student: i Fakultetit tė Arteve Dramatike - aktrim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 18 May 2010, 17:06

Me pelqen shume filmi Kanan Tafili

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17538
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga BeLti prej Tue 18 May 2010, 17:08

Pelqej zhanrin e filmave "thriller"

firma.................................................................................................................................................................................
"E kush ėshtė nė rrugė mė tė mirė se ai qė thėrret nė rrugėn e Allahut, qė bėnė vepra tė mira dhe qė thotė: "Unė jam prej muslimanėve"?

avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9685
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Google prej Fri 01 Oct 2010, 08:28

komedi ....ndonjeher edhe aksion

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Google

Shteti : prishtina city
Postime : 80
Kyējet nė forum : 8559
Regjistruar mė : 30/09/2010
Profesioni : instruktore

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte filmi ose zhandri i filmave qe pelqeni?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi