» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi humoristike

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 18:47

Per ty Atdh..ashtu.. Forum www.nasergashi.com

Me fytyra te ndryshme anonimesh
me rrjeshta te shkurtra e gjata fjalimesh
mblidhen lloj lloj njerezish
ne nje vend te madh takimesh

Mblidhen bashke e fillojne te diskutojne
me tavolina rrumbullake prej kaucuku kuvendojne
ndodh qe rreth temes shume s'u behet vone
ndaj s'pertojne por nisin e chat-ojne

Dikush i merzitur nga jeta reale
nje tjeter i fiksuar nga ajo virtuale
te tjere per te kaluar kohen e lire
dhe te tjere qe qajne te shkretat halle

Qindra vizitore ketu na vijne
i pasuri dhe i varferi ketu bashke rrijne
nje ambjent kaq i bukur e perfekt
ku robte alkol e duhan nuk pijne

Sherre e zenka te bera po pa zarar
flirte e dashuricka plot po me karar
sa te dush shqipetare neper bote nga malli
shume shpejt jane kthyer ne atdhetar

Qofshin mysliman e qofshin te krishtere
kuvendojne per teologji gjithe shend e vere
Qofshin toske e qofshin edhe gege
diskutojne per gjuhen shqipe qe ka kaq vlere

Gjithe cunat nga Velipoja ne Vermosh
i kena pa genjeshter, te gjithe trimosh
dhe gocat simpatike e te embla saqe
te vje deshira qe per pune shpie ti ndihmosh

Ketu merr kuptim te plote demokracia
se zbatohet dite per dite sociologjia
ketu cdokush eshte popullor dhe vip
e asnje s'ka nevoje ta ruaj policia

Ja pra shifni sa shume veta ketu bisedojne
cdo dite e cdo jave me barcaleta gezojne
a tu befte dita njemije o forum
se ketu shyqyr po nisin shqipot te bashkjetojne

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11561
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 18:51

[b]Kush thote je i paafte?
Kush mbi ty po hedh dyshime?
Ti te gjithe i le ne balte
Kur eshte fjala per...pretendime!

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11561
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 18:55

qe kur te takova
e deri ne ate dite
mallkoj ate bushter
qe te nxori ne drite

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11561
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 18:58

Djali kerkon nuse!

Kreh baluket dite e nate
koken e shkrete se le rehat
perdor vajra ,xhelra e llaqe
tu be koka porsi faqe.

Tre pasqyra na i theve
me parfum tere lagjen leve
kater pale kepuce i grise
mendjen vajzes dot sja prishe.

Per ty paska qene nje fat i keq
se vajza te qelloi e ftohte akull
ah i mjeri cke per te heq
do pendohesh qe je mashkull.

Dije nje dite do dashurohesh
prandaj mos e merr me ngut
por ta dish shume do pendohesh
se nusja ne shishe ka me te fut.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11561
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 19:01

Ne ate feste kishte burra te fuqishem dhe te
pasur, por ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte burra te bukur dhe te pashem,
por ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte te rinj te shkathet dhe elegante
por ti me shikoje mua,
ca shonc muti, nje here qe me bie nje femer yll ne dore...i ka syte e shtremta

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11561
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 22 Jun 2009, 12:21

ne ate feste kishte vajza
e gra plot stoli
por mendjen nga ti se s“mprapsa
te zgjodha ty.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14715
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Unike prej Mon 29 Jun 2009, 18:37

SHQIPERIA PO NDRYSHON
don me e pranu Edi Rama apo nuk don
Sali Berisha ka me fitu
e Shqiperin n'europe me e qu.


me krahe hap na pret europa,
pa pune e me rruge me gropa.
pa lek ne xhep si karajfila
pim bakardi e pim tekila

kena, skena sdona me dite
kur flet Sala na bjen t'fiket
shum me te jena dashuru
per hater te shkodres ai ka me fitu.

mas te n'dalin ketu naj socialist
se te Sala fill e padis
masandej spo dini ku me u fut
kur Edi Rama ti lajne duret.

shqiperi po ndryshon
me te po ndryshon edhe shkodra jone
ishalla mir e ma mir ka me u ba
sa ma shpejt Shqiperi n'europe me e pa
[i]
Unike
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 11516
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Aristogata prej Tue 28 Jul 2009, 21:51

Emigrantet dhe gjuha shqipe

Cinxerfile-cinxerfile, celulari c'eshte kjo zile
Flsaim edhe bisedojme
Njeri-tjetrin se kuptojme

-Hello, hello flet Petrika
-C'eshte ky hell te rrente pika
-C'po perallis nipi Dervishit
Hell i themi hellit te mishit


Cinxerrfile kalimera, asnje fjale s'po kupton vjera
Llaka-llaka djem e nuse e bete shqipen sallat ruse
-Keshtu si kemi filluar, shqipja ka per tu harruar
Cerr-cerr porsi mellenja
Po flasim vetem me shenja

Cinxerrfile come s'tai
Cfare po thote ky qerratai
Ciao Bella!
Kau, Pela!
E bete shqipen thela-thela!


firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
Aristogata
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 11449
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Aristogata prej Tue 28 Jul 2009, 21:52

o moj ti moj goc fshati
ty po 7 te rri sahati

un per ty jam bo qytetar
me profesion kengetar
un kam ze shum meledioz
thyj cdo xham e kavanoz
sa her dal un ne ballkon
kemb njeriu jasht s'shikon
se un jam djal simpatik
me dal nqytet bllokoj trafik
te gjith me thon je si cop mishi
sa her qe dal nga 21
te tjer me thon o vampiro
sa her nga blloku dal per xhiro
se un jam tironc me nam
me thon te ter fshatar hazgan Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
Aristogata
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 11449
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Aristogata prej Tue 28 Jul 2009, 21:53

te rrita me buk misri
djath e kokrra ulliri
te kisha si femi
ti ishe me i miri
jo ty nuk te lan
te moren me zor
me vodhen gjel detin
ne 30 dhjetor

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
Aristogata
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 11449
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Disconnect prej Tue 28 Jul 2009, 21:54

Ne nje nate me shi te prita une ty
Te Mblidhnim Kanace Bashke Ne Te Dy
Te Prita Derisa Doli Hčna
Por e Kuptova Qe S'te Linte Nčna Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

Disconnect
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 10762
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Aristogata prej Tue 28 Jul 2009, 21:54

Poezi nga krahinat...

Vlore
Kemi brigjet plot me skafe
turist' plot nga gjithe bota
det si yni s'ka Evropa
lum si ne qe na ka Vlora.

Mirdite
Kena pula qe hane gur
kena shkrepa me ba mur
kena pisha me ba drite
lum per na qe rrim' n'Mirdite.

Sarande
Kemi Jonin per tu lare
prane Greqise per pazar
shtepi bosh e me verande
lum si ne per k'te Sarande.

Shkodra

Kena Bunen e Liqenin
kem' Rozafen dhe humorin
kem' gjakmarrjet e shoqnine
s'ka si Shkodra per Shqipnine.

Korca
Kemi fjalet, pastertine
nikoqire e besimtare
arsimdashes e shtegtare
Korca jone nuk ke te share.

Tirana
Kemi Dajtin edhe Lanen
Parlament , aeroportin
njerez plot ,pluhur e zhurme
o Tiron te duam shume.

Durresi

Kemi portin me te madh
kemi plazhe te pamate
korridorin tete, si dhe autostrade
Durrsi i refugjatve e Teutes me varke.

Gjirokastra

Kemi keshtjellen, shtepite muze
ish- udheheqsin, te madhin Kadare
konsullaten, tregtare me shumice
Gjirokaster guri, kursen pa teprice.

Fieri
Kemi fushat myzeqare
kemi Benz-a kemi pare
bejm' kanabis e duhan
Fieri yne qe je me nam."

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
Aristogata
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 11449
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Aristogata prej Tue 28 Jul 2009, 21:55

sa te du mi te befsha gropen
per ty shita edhe lopen

per ty shita edhe vicin
ti me bredh me ate dobicin flower

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
Aristogata
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 11449
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Aristogata prej Tue 28 Jul 2009, 21:55

Buze detit po rrinim
Dallget sjellnin shkume
Ne ate flad pasditje.
Te thashe:te dua shume.

Te dua te thashe
Me kaq su mjaftova
Dhe fjalen te dua
Ne rere e shkrova.

Erdhi vala e detit
E permbyti reren
Dhe fjalen e te dua
E fshiu te teren.

Te dua te thashe
Perplot dashuri
E shkrova kete fjale
Ne mur perseri.

Nuk zgjati shume kohe
U trondita zerish
Se murin e prishi
Fadroma e bashkise.

Te dua, te dua
Je e embel mjalte
Kete fjale e shkrova
Tutje mbi asfalt.

Se di nje pastruese
Aty se nga mbiu
Dhe fjalen te dua
Me fshese e fshiu.

Te dua serish shkrova
Me gozhde mbi derrase
Mbi te hipi pula
Dhe beri nje glase.

Ah sa hidherohem
Kur kujtoj sedyti
Qe dashurine tone
Dallga e permbyti.

Ah sa u brendosa
Tere shpirti me dhembi
Qe dashurine tone
Fadroma e shembi.

Jo, jo, me te vertete
Kete kurre se prisja
Nje dashuri t?sinqerte
Ta fshinte pastruesja.

Por me iku grenza fare
Merzia me mbertheu
Tere dashurine e madhe
Nje pule na e dhjeu.

Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
Aristogata
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 11449
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Disconnect prej Tue 28 Jul 2009, 22:07

Prezantimi
Prezantohem para jush,
Me quajn Klodi e jo tush,
Kam pas shpin ne Barbullush,
Cfar bej une se ban gjithkush.
Kam shoqni une me Xhorxh Bush.

Un jam Klodi taksirati,
mu me rrin 12 Sahati.
Asnjeher s'm ka lan Takati.
E kam Baben nga Berati.
Ca them une e ban Vesh gjati,
Nder Shqiptar jam ma bark-thati.

Une jam Klodi teveqeli
Me del gjumi kur kendon gjeli
Nder punetor jam ma demeli
Me pelqen shume ciftateli
Nder 8 klase 6 here ngeli
N'trupin tem ma i thelle asht beli.

Une jam Klodi i parrum
du me u rru por nuk m'ban shkum
Me nje gru jam i martum
Kam tre fmi e m'duken shume
Edhe nje e kam t'fillum.
Edhe ne kamb mu m'vjen gjume
dukem krejt si zog i trum.

Mu te tan me therrsin AR
Un kam hapin nje hektar
E kam vjehrrin katundar
Prej tij kam une gjithmone zar
Se me jep me hanger bar
Te tan thojn se jam qyqar
Gjuetar jam pa zagare
I marr klubet mar e mar
Katundare e qytetare
Nga kelmendi deri n'Pentare

Edhe koken e kam me thinja
Qa them une e ban partija
Se ne shkolle m'ka rrah zotnija
Ku jam une ndodhet trimnija
mbi detyrat asht bujqesia
Ne kat t'pest asht njit hardhija
E ma shum m'pelqen rakija.

Un pra jam Klodi hareja
Vesh e njesh me rroba t'reja
Jam i lindur per beteja
Per mua asht vec kabureja
E kam koken tan nyja-nyja
E byftekut i them eja
Vetem mu nuk m'bjen rrufeja
Se jam rrit tek P.T.T-ja
Kam punu n' N.SH.N-ja

Klodian me thone dynjaja
e kam shpin te namaz gjaja
Gjithmone kpucet m prishen te maja
Kush m'shef mu i hin hataja
Sepse kam gjyslykt e mdhaja
Ne pilaf m'ka xan sevdaja

Zakonisht Leo m'thojne
Kam tre fmi por s'm bahet vone
Kam nje gru por nuk kam prone
Kam ne shpi une nje kukone
Kallabllek jena n shpi tone


Kam kushri ne amerike
Qe i thosha mos me ik
E kam mar nusen pa prike
I kam tlinat pa lastik
Si kam pas shokt fanatik


Kam humor une me mimik
Ne ushqim un ty t'kam fik
Se un t'ha nja 30 pjata
Sa ne shpi t'gerset shamata
Kur filloj une me val t'gjata
Ty me goj nuk t'flet kunata

Po e mbyll une kete rralle
E ma bani ju hallall
ME kujshi e mahall
E kur t'keni per mu mall
Me ndigjoni tjeter rall
Ju pershendet Klod humori
Tash po vi kur t'mbaroj

E Modifikuar Razz

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

Disconnect
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 10762
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Ylliks prej Tue 28 Jul 2009, 22:15

RIQUIEM

Syte po te qitkan gaca -
paske dashuri me glaca
merr pozen sikur maca
buza te rrin gjith gaz -

pi gote rasoji nga kaca
mos te ndryshohet raca
fjalet s'i merr vesh baca
ngriu e shkriu ne maraz!
Ylliks
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11786
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Disconnect prej Tue 28 Jul 2009, 22:18

ne dritare rrija une,
ne dritare rrije ti.
buke me gjalpe haja une
buke me gjize haje ti.
...eh dashuria, dashuria..

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

Disconnect
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 10762
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga krayzi prej Tue 10 Nov 2009, 21:37

Naki dhe Krayzi

Naki eshte nje djal i mire
Me dha mua nje keshill
Dhe me tha mos haro
Se,ta pres guhen nese gabon

Mos ki merak more Nak
Se s'gabon Krayzi aq kollaj
Mos te dukem pak e cmendur
Per kete Nick qe e kam zgjedhur
krayzi
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 12151
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Drini prej Wed 11 Nov 2009, 09:54

Krayzi emrin si vet e ka
E cmendur nuk jam me tha,
Por kur shikova ne fjalorin tim
E cmendur, eshte ky kuptim!

O te besoj se cfare me thote
O fjalorin e shfrytezova kot,
Por mendoj more miqet e mi
Se fjalori ka plote dituri
Ne kete rast edhe deshmi
E cmendur thote eshte krayzi....hahhaha
Mad
Drini
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 12596
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Sun 22 Nov 2009, 01:28

krayzi shkruajti: Naki dhe Krayzi

Naki eshte nje djal i mire
Me dha mua nje keshill
Dhe me tha mos haro
Se,ta pres guhen nese gabon

Mos ki merak more Nak
Se s'gabon Krayzi aq kollaj
Mos te dukem pak e cmendur
Per kete Nick qe e kam zgjedhur

Krayzi
Qe disa dite jam ba vner
Qe kur te pashe ne web kamer,

Thash o zot ē’po ndodhe me mua
Kjo krayzi do mem tranua.


Nuk me qetson as muzika
As forumi as Erotika
Por kjo krayzi me shume
Si t’ja beja i mjeri une ?


Qe te nesermen me sabah
Do te shkoj te Doktori Abdullah
Do ti them me fal Doktor
Ketu erdha per nje zor.


Siq me shef jam zverrdhur shume
Tere naten po rri ne forum

As nuk po shkruaj as nuk po postoj
Veq kete krayzin po e shiqoj.

Me ka hyp doktor nje tempetature
Po ndjersitem naten si mu pshurre
Kur e di qe eshte larg n’shpirt pom djeg
Kur po flet me tjert pom vjen shume zheg.


Me thuaj doktor si me ja ba
Ndonje ilaq per mua a ka,
Ah tash tha doktori mire po e di
Qfar smundje paske ti.

Doktor Dulla ne terapi
Ma shenoi kete poezi:
Zogu e do malin e peshku e do detin
Ti po e dashke krayzin po ajo dashka tjetrin !

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Vizitor prej Sun 22 Nov 2009, 08:31

Kur tė bije borė nė qershor

Qajė para meje dhe vuaj
pėr mua,
Pėrkulu nė gjunjė mė thuaj “tė dua”
Prejė ato vena ,mėshoj murit
me kokė
Betohu se pėr ty,s’egziston nė kėtė botė
Nėse don tė mė bindėsh se
mua mė don
Nė mes tė dimrit mė blėj boston
E sa pėr ditėlindje dua dhuratė
tė thjeshtė
Dua helikopter e jo Mercedes
Pėr dėshirėn time duhet tė shkosh
nė hėnė
Jo me aeroplan po tė ecėsh kėmbė
Dhe kah tė kthehesh tė shkruash
nė qiell
“Ti pėr mua je I vetmi diell”
Tė mė vėrtetosh se vetėm mua mė do
nė kėtė jetė
Duhet pa anije tė lundrosh nėpėr det ,
E pėr mua neteve tė
gjata tė kėndosh,
Dhe tre muaj nė vit tė argjėrosh,
Kurt ė ecėsh rrugės
tam bash koken poshtė
Kur ti mshosh shtyllės falje ti kėrkosh,
Dhe si i
qmendur nė rrugė bėrtit
“ Vetėm ty tė dua o diell o drirė”
E pėr tė dashur
unė ty
Duhet t’a vėrbosh njėrin sy
Ta marrėsh litarin ,ta varėsh nė
pėrmendore
Kur tė shohin tė thonė ka vdekė pėr dashnore
E zemra jote pėr
mua kur tė dhemb,
Merre revolen tė qetson nė vend,
Tė na shkruash pa
shkrojna njė leter ,
Tė betohesh se s’do ta duash askėnd tjetėr
Tė ja
qellojsh a ėshtė mė e vjetėr veja a pula
Dhe nga tė eci unė tė ma shtrosh
rrugėn me lula
Nėse mundesh ti bėsh tė gjitha kėto
Ngritu lajmrohu e mos u
vono
Se afati I prvimit do tė kaloj
Dhe ty s’do tė ketė kush tė tė
ndihmoj.
Rezultati I provimit ishte I keq
Ti as s’qenke engjull as s’qenke
dreq
As s’qenke I urtė,as s’qenke I vėshtirė
Mė fal po s’mund ta dua njė
budall tė tillė.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga krayzi prej Sun 22 Nov 2009, 18:15

Naki shkruajti:
krayzi shkruajti: Naki dhe Krayzi

Naki eshte nje djal i mire
Me dha mua nje keshill
Dhe me tha mos haro
Se,ta pres guhen nese gabon

Mos ki merak more Nak
Se s'gabon Krayzi aq kollaj
Mos te dukem pak e cmendur
Per kete Nick qe e kam zgjedhur

Krayzi
Qe disa dite jam ba vner
Qe kur te pashe ne web kamer,

Thash o zot ē’po ndodhe me mua
Kjo krayzi do mem tranua.


Nuk me qetson as muzika
As forumi as Erotika
Por kjo krayzi me shume
Si t’ja beja i mjeri une ?


Qe te nesermen me sabah
Do te shkoj te Doktori Abdullah
Do ti them me fal Doktor
Ketu erdha per nje zor.


Siq me shef jam zverrdhur shume
Tere naten po rri ne forum

As nuk po shkruaj as nuk po postoj
Veq kete krayzin po e shiqoj.

Me ka hyp doktor nje tempetature
Po ndjersitem naten si mu pshurre
Kur e di qe eshte larg n’shpirt pom djeg
Kur po flet me tjert pom vjen shume zheg.


Me thuaj doktor si me ja ba
Ndonje ilaq per mua a ka,
Ah tash tha doktori mire po e di
Qfar smundje paske ti.

Doktor Dulla ne terapi
Ma shenoi kete poezi:
Zogu e do malin e peshku e do detin
Ti po e dashke krayzin po ajo dashka tjetrin !

Naki
Mjera une per ty Nak
Me ke bere shum merak
As po ha e as po pi
Kur e di se ti ben terapi.

Cka po lyp edhe e gjen
Vet e lype at webkamer
Tash duroje ate smuntij
Ter jeten te duhet terapi.

Sa keq me vjen mua per ty
Qe t'ka ra kjo smunti
shpresoj shpejt te te kaloj
me bere veten qe ta mallkoj

Doktor Dulla te ka genjy
Se une skam tjeter Dashuri
Hajt mos u bej Lazdrak
Se do sherohesh permerak!
krayzi
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 12151
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Sun 22 Nov 2009, 20:19

Dmth ti me do siq une dua
Dr Abdullahu paska gabua,
Prit prit me spjego me shume
Se ky doktori me vuri ne gjume.

Krayzi , Krayzi mos dysho
Harro doktoret se nuk din gjo,
Une jam kuzhinjer i specializuar
E ti je ajo gjella e preferuar.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 10 Jun 2010, 14:39

Mafia ne arabisht esht hije
Mafia ne Shqiperi esht hile
Mafia ne qeveri esht skile
Mafia ne PD esht Berisha


Mafia lufton sot veteveten
Mafia qeverin beri per vehte
Mafia tynelin e shkaterroi
Mafia Shqiperin futi ne grop


Ku esht Mafia nuk e shohim
Ndoshta jan milionat qe po shohim
Mafia esht para dhe ne e dim ku jan
Shkelzeni, Argita milioneret e pare
Do luftoj Mafien therret Berisha

Ashtu esht zgerdhiet madam Argita
Fazllici projektet e veta dergon
Qeveria shqiptare me Argiten aprovon
Do ti zhdukim biznesmet shqiptar
Do rinovojm ligjin e pare

Se shqiptari po te pasurohet
Na zemerohet Serbia moter
Enveri ligjin i pari zbatoi
Saliu shpejt ate rinovoi
Fazllici ne Serbi ja aprovoi
Trojet shqiptare Serbise ja dhuroi


Biznesmene o shqiptare
Mafia tek ju do marri hak
Nuk duron familja kryeministrore
Biznesin shqiptar e nxjerr jasht loje
E Dashuruar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 12460
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:20

Ca pluma kallashi ran mbi qelq
Une per ty sec ndjeva mall
Mire une po ti cne gjall

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:21

Mė patėn thėn qė ē’do dhimbje shėrohet.
Mjafton qė koha mirė pėrsipėr t’i kaloj.
Por aspak kėsaj thėnieje s’i pata besuar.
Edhe sot ende aspak nuk mundem t’i besoj.
Sepse ē’do goditje qė nga jeta e mora.
Dhimbjet e ē’do plage, koha veē m’i shtoi

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:22

Jashte dielli djeg si saē
ne me kova ngarkojme llaē
ore-ore lule-bore
ēoje llaēin ku e more

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:23

Prezantohem para jush,
Me quajn Nexho e jo tush,
Kam pas shpin n Barbullush,
Qa baj une se ban gjithkush.
Kam shoqni une me Xhorxh Bush.
Un jam Nexho taksirati,
mu me rrin 12 Sahati.
Asnjeher s'm ka lan Takati.
E kam Baben nga Berati.
Ca them une e ban Vesh gjati,
Nder Shqiptar jam ma bark-thati.
Une jam Nexho teveqeli
Me del gjumi kur kendon gjeli
Nder punetor jam ma demeli
Me pelqen shume ciftateli
Nder 8 klase 6 here ngeli
N'trupin tem ma i thelle asht beli.
Une jam Nexh i parrum
du me u rru por nuk m'ban shkum
Me nje gru jam i martum
Kam tre fmi e m'duken shume
Edhe nje e kam t'fillum.
Edhe ne kamb mu m'vjen gjume
dukem krejt si zog i trum.
Mu te tan me therrsin AR
Un kam hapin nje hektar
E kam vjehrrin katundar
Prej tij kam une gjithmone zar
Se me jep me hanger bar
Te tan thojn se jam qyqar
Gjuetar jam pa zagare
I marr klubet mar e mar
Katundare e qytetare
Nga kelmendi deri n'Pentare
Edhe kryt e kam me thinja
Qa them une e ban partija
Se ne shkolle m'ka rrah zotnija
Ku jam une ndodhet trimnija
mbi detyrat asht bujqesia
Ne kat t'pest asht njit hardhija
E ma shum m'pelqen rakija.
Un pra jam Nexho hareja
Vesh e njesh me tesha t'reja
Jam i lindur per beteja
Per mua asht vec kabareja
E kam kryt tan neja-neja
E byftekut i them eja
Vetem mu nuk m'bjen rrufeja
Se jam rrit tek P.T.T-ja
Kam punu n' N.SH.N-ja
Nexho Ar me thone dynjaja
e kam shpin te namaz gjaja
Gjithmone kpucet m prishen te maja
Kush m'shef mu i hin hataja
Sepse kam gjyslykt e mdhaja
Ne pilaf m'ka xan sevdaja
Zakonisht Nexho m'thojne
Kam tre fmi por s'm bahet vone
Kam nje gru por nuk kam prone
Kam ne shpi une nje kukone
Kallabllek jena n shpi tone
Kam kushri ne amerike
Qe i thosha mos me ik
E kam mar nusen pa prike
I kam tlinat pa lastik
Si kam pas shokt fanatik
Ne ushqim un ty t'kam fik
Se un t'ha nja 30 pjata
Sa ne shpi t'gerset shamata
Kur filloj une me val t'gjata
Ty me goj nuk t'flet kunata
Po e mbyll une kete rralle
E ma bani ju hallall
ME kujshi e mahall
E kur t'keni per mu mall
Me ndigjoni tjeter rall
Ju pershendet Nexho humori
Tash po vi kur t'mbaroj ZBORI

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:23

Te koshi i pleherave
te prita une ty...
te mblidhnin kanoce
bashke ne te dy.....

Te prita te prita
gjersa doli hana..
pastaje e kuptova
qe nuk te linte nana...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:24

Jeni ba per faqe t'zez
Nuk lat femen pa gerga
Edhe na qe jena gra
Nuk na delet n'pijac ma

Me got bosh kaloni diten
Lutni zotin me ra shi
Qitni goten mu mush jasht
Me ba be qe keni pi

Rand ju kan klubet me rrall
As per festa nuk harxhoni
Halabak qe rrini kot
Luni menderen e punoni
Hund perpjet e zhelacuk
Nuk ju ka fajin veē shteti
Nuk a marre me punu
Njashtu ban i tan mileti

Grat i xjerrni n'pik t'sabahit
Me qep tesha o qep kpuc
Kurse ju si Don Zhuana
Tuj njek femna neper parruc

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:24

Sa ja nis me ra akshami
Del n'penxhere m'ban me dor
Me ket xhest veē sa m'fut zekthat
E m'len jasht tuj prit me ore

U thava si thahet veri
Tuj te prit mori belholl
Nata m'iku ,m'xuni nadja
Un prap n'kam ktu si kortoll

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:25

Sqetullat e tua gjith lesh ..
-Fytyra jote si golf 3-sh ..
-Veshet tuja si 3-fletsh ..
-Kur me the :- M'thirr
Princesh ..
-O me rop shpie sa kam
qesh ..

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:25

Sqetullat e tua gjith lesh ..
-Fytyra jote si golf 3-sh ..
-Veshet tuja si 3-fletsh ..
-Kur me the :- M'thirr
Princesh ..
-O me rop shpie sa kam
qesh ..

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:25

Dikur vajzat kur fejoheshin
Te qerasnin me llokume
Tani fejohen dhe te qerasin
Me nje te Bllokume.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:25

Shkon nė Gjirokastėr “kalimera”
Shkon nė Vlorė “bonasera”
Shkon nė Mitrovicė “dobėrdan”
Shkon nė Shkodėr “dobroveēi”
-Shqipėrinė e ka marrė dreqi

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:26

Qe kure t'pashe te koshi pleherave, un me ty rash n'dashni, po kur t'pash tu mbledh kanoce, thash kjo qenka goce per shpi.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi