» Cila ėshtė miqėsia sot?
Poezi humoristike - Faqe 3 Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Poezi humoristike - Faqe 3 Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Poezi humoristike - Faqe 3 Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Poezi humoristike - Faqe 3 Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Poezi humoristike - Faqe 3 Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Poezi humoristike - Faqe 3 Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Poezi humoristike - Faqe 3 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
Geri (7161)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
lolita (6766)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
Annika (6751)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
Interesant (4173)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
Arjana (3724)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
albi (3377)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 
Adisa (3282)
Poezi humoristike - Faqe 3 Vote_lcapPoezi humoristike - Faqe 3 Voting_barPoezi humoristike - Faqe 3 Vote_rcap 


Poezi humoristike

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Fri 07 Nov 2008, 00:12

Mos ke ngaterru muajt mi ne Tetor jemi ne dhe siq e lame se pari kafen e knaqesise pastaj rrokim muhabetin e gjallnis 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Poezi humoristike - Faqe 3 Image110Poezi humoristike - Faqe 3 Bb_net10Poezi humoristike - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Nov 2008, 23:43

Kushtuar te dashures sime Raza
Oj raze me synin rrush te zi
cka tu ka ba barki si tepsi
Oj raze syt e hutit
Pse ja ke vjedh qorapat Dautit?

U qu Raza sot pa u la e pa u kre
turr mem puth burr bre ku je?
O hajde raze he zana e malit
Shnoshja zemren pak katunarit
sa shume me razen jena perqafu
Po keq u kap rrshqiti dhe u rrzu.

E mire boll krejt oj raze po thojne
po bjen heret po qohesh vone,
durt pa la e kryt tuj kru
po hin nmagje me gatu.

Kur te qohet sbon bismilah
hygjym nforum online kush a,
por online hala se sheh kurrr
se hala ska ra nburr.

Ti raze e keqe hiqy nga mua
qe sa here po t'thom ste dua,
dhombt e tu sa ti kam zili
1 e ki te bradh 3 i ki te zi.

firma.................................................................................................................................................................................
Poezi humoristike - Faqe 3 Image110Poezi humoristike - Faqe 3 Bb_net10Poezi humoristike - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Lisja prej Thu 27 Nov 2008, 09:48

O Nki o i zi pse po e nguc
Razen ti le rehat ne gjini
kqyri qikat ne forum ti
Razz Razz Razz Razz Razz
Lisja
Lisja

Shteti : prishtine
Postime : 222
Kyējet nė forum : 11500
Regjistruar mė : 18/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Naki prej Thu 27 Nov 2008, 21:27

Oj Lisja cka po thua
Razen une ma se dua,
Le te iken ne gjini
vetem mos ta shof ne shtepi.
------------------------------------------------------------------------
:secret: :secret: gati i kam grepat per ngjala karremin ti ke premtu se do ta sigurosh

firma.................................................................................................................................................................................
Poezi humoristike - Faqe 3 Image110Poezi humoristike - Faqe 3 Bb_net10Poezi humoristike - Faqe 3 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Vizitor prej Sat 10 Jan 2009, 19:33

VALA 900
*********************


Vala900 i vetmi operator n'ket loj
po na merr paret e na la me gishta n'goj

kur po vjen koha mi rimbush
po duhet me shit naj kalavesh me rrush

po cka kemi faj na popull i shkreti
vala 900 na sosi shpresat 1 mileti

numrat per 15 euro i liroj
pleqt me numra i pasuroj
edhe pleqnin filloj t'ju shkatroj

cka ka faj o ky mileti
vala900 po menon vec per veti

tha se shpejti edhe 20 risi
se niher spo kena paret ku mi shti

mas 1 kohe risin e par e realizoj
sms-at per krejt boten i leshoj

fmi e t'rritun krejt i gzoj
po edhe me na marr paret nuk harroj

cdo sms ka 13 cent na sakatoj
vec po thot qe ju liroj

kur nen 3 euro kredia t'kalon
meniher sms-in per mi mush ta con

punen e krediti meniher ta kujton
se me qat menyr ty t'sakaton

e vec qysh mi mush telefonin menon
nejse 1 lajm dul ne televizion

kishe ministri cmimet po na i liron
eh aj vec strategjin e ndron
se apet neve na shkatron.

U Leshu Roaming per Shqiperi
po bojke edhe n'maqedoni

edhe n'greqi e n'bullgari
vec s'po bojke n'mal t'zi
edhe ēmimet i kishin zi e ma zi

me fol me Roaming vec kur t'del timi
se per ndryshe t'hup krejt pushimi

tu shti mbushje per valen900
e vec humbje ti kto e din.

pi shkruj ket text n'ort e vona
se me valen900 na u kajt nona

se gjith diten vec per tel. Menojna
se qysh mbushjen ta fitojna.

16 cent per cdo minut
as sun po fol, aq shum tu u gut
n'funt spo mirret vesh po bohet ****.

Sherbimi Vala900 multietnike
ajo gruja i fol 3 gjuh tipike

anglishten e din n'gishta
edhe shqipen si me qen gjergj fishta

Sekretaria telefonike 16 cent ti hargjon
edhe mesazhin me ta kallxu harron

kto jan krejt cka mu kan kujtu
se ma teper spo muj mu perqendru

se neve vec 1 sen munet me na pshtu
operatori i dyt me u leshu

e cmimet kan mu liru
sherbimet e reja me u kriju

e na tu kqyr mbushje mos mu hutu
po me harru kur ki telefonu

e mu gzu sa pak pare tu kan hargju
nejse un ket text dikur duhet mi perfundu
se kom shum sene me ju kallxu.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Vizitor prej Sat 10 Jan 2009, 19:40

Gomari im

Duke ecur rruges
Hipur mbi te timin, gomar
Njerezit me shikonin
Sikur te isha me Ferrar

Gomari im, nxitonte
Se ishte shume i shpejte
Policet, si shikonte
Kur ngrenin tabelat, perpjete.

Dhe keshtu, gomari
Ne semafor, nuk ndaloi
Shpejt, policia me ndali
Dokumentat, me kerkoi

Por une s'kisha dokumenta
Per gomarin tim, veshgjat
Keshtu qe policia, gomarin
Ma derguan, ne komisariat.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shoku prej Sat 10 Jan 2009, 20:16

ku ishe valle ti
me gomarin qesharak
ferrari itali
apo dikund ma ngat


a mos i ra shqiperisė
rrotull e perēark
se qebqsa sot
nuk egsistojne gomartė

Ata i zavendsuan njerezimi
ata flasin e nuk pullasin
ata jane paksa me qesharak
kur ju hipė edhe bertasin!!!
shoku
shoku

Shteti : sporti
Postime : 71
Kyējet nė forum : 11365
Regjistruar mė : 09/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:43

Gjeli eshte i pacipe
Eshte imoral me vule
Ngeli cip mbi cip
Shetit pule me pule.

Zogjte fytafyt
Zihen pa pushim
S'eshte babai yt
Eshte babai im.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:44

Kur zoti krioi qellin,djalli krioi zjarrin
kur zoti krioi parajsen,djalli krioi ferrin
kur zoti te krioi ty,djalli u dhje se qeshuri....

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:45

Pyet gici i bere tere balte
Mama dosen, cudiplote.
-Kur ju ishit ne muajin e mjaltit
Une ku isha ne c'bote ?

-Kur u nisem ate nate
Fjale e doses rrjedh si krua
Ti o shpirte qe me tet ate
Kur u kthyem, qe me mua.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:47

Te shkomi i kavajes
Tdielen kom shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me trupin si njal
Ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syte
O zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
Si drane kopliku
Po u rrotullojshe
Qe tshifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po une e di
se ti per mu vdes
dhe une ste ndahem
o ylli lalit t vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen sta ha.

Per drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per thy ne muhabet
Te kerkova nje kaptin qep
po ti sme dhe gjo
se nje gjysem kishe vet.

Dallget bejne shkum,
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e tgjitha ēa ka...

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah ska!

(poplli kavajes)

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:48

n'internet kafe ty mi floke jeshile tpash
me nji te pame ndashni me ty rashe
mausin me dore e preke
tgjith robt i mahnite e i meke
ntastjere kur mshkruje plot elegance
mu duk vetja sikur isha nfrance
flok jeshile tmort e mira
zemres sime iu plotsu deshira
emailin prij ekranit tat e vodha
ne me iher nji postcard dashnia ta cova

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:50

Kta cunat e sotem
bojn trimat e m'dhenj
te kpusin nga fjalet
te bejne telef

kur vje puna ne jet
ti shofesh si gjynafqar
t'vret zoti tu flasesh
e tu thush dy tri fjale

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:51

Kacurrele moj kacurrele
Me ty kam ra ne dashuri
E di qe ti je gabele
Ndaj po vdes per ty.

Ke floke kacurrela
Edhe sy te zi
Ne breg te lumit ngela
Duke te pritur ty.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:52

Popullit te ngrate
Po i iken truri
Ngaqe pa drita jemi c'do nate
Dhe ne cezma, mungon uji.

Popullit po i iken truri
Edhe nga papunesia
Nga krimi i organizuar
Dhe nga varferia.

Popullit po i iken truri
Nga buka qe e merr me liste
Nga cmimet shume te larta
Dhe prej ceshtjes se pasigurise.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 16:53

NJĖ KAPELE MIKUT

Kam nje mik
per merak
e ka koken
cupullak
kur fillon
koha te ftohet
nuk del jashta por ngujohet
une e therras me dil te porta
jo me thote,se me nerth koka

i them dil vetem nje here
te shperblej me nje kapele.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:53

E kam te veshtire
Te te them " te dua"
E kam te veshtire
Ta kuptoj nese me do.

Nuk po te kuptoj
Edhe aq mire
Nese ti me te veretete
Me dashuron me shpirte.

Kur ti me thoje
Se me dashuroje
Une s'te kuptoja
Dhe as ti s'me kuptoje.

Por ti vazhdon te flasesh me mua
Dhe une po ta them pa meshire
Se kjo gjuha Kineze
Eshte vertete shume e veshtire.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:56

shaban cakolli shkruajti:NJĖ KAPELE MIKUT

Kam nje mik
per merak
e ka koken
cupullak
kur fillon
koha te ftohet
nuk del jashta por ngujohet
une e therras me dil te porta
jo me thote,se me nerth koka

i them dil vetem nje here
te shperblej me nje kapele.


Zemra ime tull,
zemra jote llac,
dashuria jone
pallat 15-kac

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 16:57

gjuhen kineze
mund ta flasish leht
kur ta djegi gjuhen
nje patate e nxehte
kur ta kuptoj gjuha
se eshte pervelua
del fjala kineze
me kuptim"Te dua"
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 16:59

Hap syte, te shoh ty,
Mbyll syte, te shoh ty,
Hap televizorin, te shoh ty,
Shkoj tek dritarja, te shoh ty,
Ho mi debile, ik qe anej.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 16:59

15 katshi
si mos te ken lift
nisemi per takim
s“mund takohem tri dite.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 17:03

nje enderr me tha
s“mund takohemi kurre
sa me doli gjumi
te takova n“forum
dua te jem me ty
jo nuk rri me burra
ne dy per lakmi
shkruajm vargje
me thumba.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:06

Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

Te Shtunen,naten e dasmes,
Lumemadhi burri im,
Beri bishtin pyk,
Dje isha ne varrim

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:08

I dashur do dalim te henen
po serdhe ta mar nonen
po sdule keq ta kesh punen
sjom budalle te pres njer
te shtunen

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 17:09

mi prano ngushellimet
mori mike e vjeter
do ti qoj une shkuesit
do ta gjej nje tjeter.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:10

ne qiellin e kalter pa re
filloi te binte shi
'te dua' i thoshte ajo
'as une' i thoshte ai

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 17:16

e dashur
te henen dalim
edhe po na e ngrente
ujku kalin
po dashe dalim
dhe diten e marte
ta kam nis sherrin
me cokollade
mos ke merak
nuk te harroj kurre
te therras per darke
diten e merkur
te ejten dalim
per trup qytetit
nuk kam shume lek
por do i huazoj prej Metit
pastaj per ty do e beje nje kremte
kete e kam plan diten e premte
te shtunen edhe njehere takohem
po pate pelqimin te dielen martohem.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:19

Pash nė ėndėrr sikur tė puthja
Me shumė afsh dhe ledhatime,
Mbaroi ėndrra hapa sytė
Unė po puthja dorėn time!?

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 17:21

une u ndjeva mbret
ne kohe te kesaj endrre
veq me erdhi keq
qe lendove doren tende.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:23

e lezet
me lezet e me terbejt
Mos u lodh te bezdisesh dynjane
Ne Tirane rresht tabane


14.Do per pune nje korcar
I ke bujq e ushtare
Te gjithe bashke vene ne are
Koke e kembe si ke te share


15.Hall I madh per skrapalline
Ka rrezik te hedhe dhe dru
Dy ministra le te rine
Se na duhen dhe pa tru.


16.A do urte njerezit te rrine
Ne komande te kesh ushtrine
Ne terbjet te kesh njerezine
Merr te gjithe laberine. ........


17.Ore te gjore haruam vloren
Se kjo pune lahet me gjak
Dy shirite e nje medalje
Kesaj gjeje I veme kapak........


18.A te duhen sharlatane
Qe te lepien ne cdo ane
Qe te percajne vatane
Ke sa te duash tropojane....

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:24

BANKETI I KAUBOJVE

N’ kullė tė vjetėr mbi njė bokė ,
Ishin mbledhur njė grup shokė.
Zoti i shtėpisė ishte pėrgatitur,
Sa ma mirė, miqtė pėr t’ i pritur!

Zoti i shtėpisė pėr kėta shokė –
Shumė qengjat i la pa kokė!
Shumė gjelat i futi n’ furra,
Shumė e pulat i la pa burra!

Po vinė trimat pėr mashallah -
Automatėt i kanė qitė n’ krah,
Me revole n’ kofshė ty u prekė,
Strajcat mbushur plotė fishekė!

U shtrua darka nėpėr sinia,
U shtrua mezja edhe rakia,
Krisi kėnga dhe sharkia,
Vjell barot pushka e alltia...
U mbush oda tym e gėzhoja –
Hajt, shahira, ju lumtė goja!
Zbrazen kupat e rakisė –
Tu rritė ndera , Zoti i shtėpisė!

Duan ta rrėzojnė tavanin n’ tokė-
Dhe e pluhur pėrmbi kokė!
Kėtė zanat e kanė me t’ leme -
Zbrazin plumba mbi dysheme!

Hapen dyer, hapen dritare -
Automatėve iu dhanė zjarre!
N’ tėra anėt shkrepen rafale -
Tym e flakė shkon pėrmbi male!

Ju ka ra rakia n’ krye -
Nuk lan xham, as derė pa e thye!
Sikur n’ filmat “Kauboj” –
N’ odė tė huaj bahen “ heronj “!

T’ zotit t’ shtėpisė ia rrisin namin –
Shoshė me plumba ia banė tavanin!
T’ zotit t’ shtėpisė ja pinė krejt kosin –
Shoshė me plumba ia banė patosin!

Hėngrėn , pinė kėshtu sa ke nata,
U sos mishi, u sos sallata...
Shumė prej tyre i ka kapė nevoja -
Ēka kanė n’ bark e kthejnė nga goja!

Pėr me i ēua deri n’ nevojtore-
Duhet zvarrė me i ngrehė pėr dore!
S’e gjejnė derėn me dalė n’ fushė
Shumė pantollėt i kanė mbushė...

Ja ka nisė po kėndon Hakia –
Ēka dinė fėmija ē’ asht rakia?!
Po i ndihmon Daut Haxhia –
Ēka dinė dhia, ē’ asht tagjia?!

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:27

Ku na vjat e ku na mbeti
vaj vatani e mjer mielti
me kėta horra tė paparė
qė pėrdhosėn mėm e atė

Janė pa nder e pa lezet
si nga burrat dhe nga gratė
na njollosėnė surranė
si hale gojėn e hapnė

S'kanė turp, e s'kanė nder
vetėm lehinė si qentė
mburren, hidhen dhe bėrtasin
kush ėshtė me i dhjerė

Nuk kanė turp e as llogjikė
as nuk kanė edhe frikė
se shqipėtari po e fyeve
te bėn marre a te ben fije

Ngrehuni o popull ngrehuni
shfarros plehėratė nga rrėnja
se akoma do zvarritesh
e do fyesh me pėllėmba

Si do ta bėjmė kėtė punė
si do ta rregullojmė kėtė hale
kete hallė qė na zu
dhe bota po ē'urunjapset

Jemi bėrė si karnavale
ne cdo teme shajme e nėmim
por si plakat telendare
pa llogik llafin lėshojnė

Ka shumė pėr tė thėnė
pėr tė thėnė e pėr tė shkruar
por duhen libra tė tėrė
gjėmat e tilla ti pėrshkruash

Ah moj nėna Shqipėtare
ē'u pa syri e ē'u shėruat
nga gangsterat qė tė perulin
e tė ē'quejnė si qentė

Ngrihu moj nėna shqipėtare
qė jeton nė kėtė skėterrė
bjeru nė kokė ketyre idjotėve
qe te pėrdhosėn edhe tynė

Se mė mirė tė na dali syri
se sa nami qė ka marrė dhenė
pika qė s'na bie te gjithėve
qe dėshpėrojmė mėmėdhenė

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 17:30

ti poete
don me me mashtrua
banketin une e kam shkruar
jo qe isha kauboj
por me qesh kisha nevoje
mprehe lapsin,blej fletoren
poezis ja ke marr doren
veq mos mendo me gabua
se s“mund matesh fare me mua.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:31

Dashuri matematike...


Ty po te drejtohem,vajze moj syzeze
me do a sme do,kjo eshte hipoteze

Pamja jote e embel,posi teoreme
kur te shoh perpara,sikur zgjidh probleme

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon

hunda si segment,posi rreze drite
veshet simetrike balli si orbite

Buzet si eklips,mjekra si kupole
syte si dy vatra,vetull parabole

C'mi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale

rreze rezatojne syt e tu te qeta
njeri rreze alfa,tjetri rreze beta

per ty psheretimat qe dalin rrethore
hapen vale-vale si rrathe bashkqendrore

une e ti nje thyese lidhur ne nje bosht
ti numerusi siper,une emerusi poshte

po ste bera jeten diell si pranvera
c'vite me jane taksur mi shumezofte zeroja

dashurise per ty mos ti shuhet vapa
cdo fjale qe te thuash do ta fus ne kllapa

dhe oh si do rritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore, mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mendte gjer ne infinit.

me trete formule,me shkrive te gjalle
si nje copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum
se pa ty s'kam gjume as ne minimum!

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:31

Dita shkruajti:Ku na vjat e ku na mbeti
vaj vatani e mjer mielti
me kėta horra tė paparė
qė pėrdhosėn mėm e atė

Janė pa nder e pa lezet
si nga burrat dhe nga gratė
na njollosėnė surranė
si hale gojėn e hapnė

S'kanė turp, e s'kanė nder
vetėm lehinė si qentė
mburren, hidhen dhe bėrtasin
kush ėshtė me i dhjerė

Nuk kanė turp e as llogjikė
as nuk kanė edhe frikė
se shqipėtari po e fyeve
te bėn marre a te ben fije

Ngrehuni o popull ngrehuni
shfarros plehėratė nga rrėnja
se akoma do zvarritesh
e do fyesh me pėllėmba

Si do ta bėjmė kėtė punė
si do ta rregullojmė kėtė hale
kete hallė qė na zu
dhe bota po ē'urunjapset

Jemi bėrė si karnavale
ne cdo teme shajme e nėmim
por si plakat telendare
pa llogik llafin lėshojnė

Ka shumė pėr tė thėnė
pėr tė thėnė e pėr tė shkruar
por duhen libra tė tėrė
gjėmat e tilla ti pėrshkruash

Ah moj nėna Shqipėtare
ē'u pa syri e ē'u shėruat
nga gangsterat qė tė perulin
e tė ē'quejnė si qentė

Ngrihu moj nėna shqipėtare
qė jeton nė kėtė skėterrė
bjeru nė kokė ketyre idjotėve
qe te pėrdhosėn edhe tynė

Se mė mirė tė na dali syri
se sa nami qė ka marrė dhenė
pika qė s'na bie te gjithėve
qe dėshpėrojmė mėmėdhenė

per politikanet

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:37

Vdiq Naimi vdiq Naimi
Lumja ti moj Shqiperi
si nuk vdiq pak me pare
qe mos benim letersi

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 17:39

mos kujto qe u dorezova
mu hargju ngjyra
mu lodh dora
politikes hiq s“ja futi
veq u mashtrova
me Nazen te dudi
sa kohe ndeja une me Nazen
ti perplot paske mbushur faqen.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 17:41

Vdiq Naimi
vdiq Naimi
moj e mjera Shqiperi
sikur ai te ishte gjalle
nuk do shkruanim
une dhe ti.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Dita prej Sun 21 Jun 2009, 17:49

Kush dreqin me mesoi Ineternetin, se s'po di me c'fare eshte realiteti
kur hy ne Chat haroj te dal, aty mesova qe kusherira ime ka 3 jave qe ka lindur djal
Nuk ri dot pa hyre perdite ne Internet, kurse tek gjyshja kam pa shkuar plot 2 vjet
Nuk le njeri pa ngacmuar ne Forum, sa nuk me del koha as per te fjetur gjum
Kerkoj gjithe diten te gjej nje Portal, s'me inetereson se kam shtruar gjyshin ne spital
i them Mirmengjes c'do dite nje shokut ne Irlanden e Veriut, ehhh... ta dini ju... kam 4 muaj pa pare komshiun
Ne MSN kam miq dhe nga gjithe bota ehi cmiq ....., dhe nuk kam kohe te dal me shoket as per nje kafe
I njoh gjithe Shtetet vetem nga IP-ia, dhe nuk di ne c'vit eshte cliruar Shqiperia
E lashe gjithe leket ne Ineternet Caffe, kur lodhem i them dukuj : hajd dalim nje xhiro se nuk kam lek per kafe. hahaha.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


Poezi humoristike - Faqe 3 Tinkan11
Dita
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 11738
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 21 Jun 2009, 18:41

mos e mallko mesuesin e shkret
se hiq nuk bene sot,pa u mesua ne internet
nese interesohesh me shume per portale
une te gjeje sa te duash,jane bere si livadhe
Shqiperia u clirua me 1912,sigurisht ti ishe fjete
ne internet cafe mos shko ti shpesh
se ta dergon baca nje PC peshqesh
per leket kurr mos u ben merak
une i paguaj harxhimet,ne te cilin duash pallat.
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14892
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi humoristike - Faqe 3 Empty Re: Poezi humoristike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi