» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Policia dhe fėmijėt

Shko poshtė

Policia dhe fėmijėt

Mesazh nga Sanije prej Mon 12 Nov 2007, 15:44

Tė nderuar forumist e shof tė arsyeshme tė hap kėtė temė ngase jemi dėshmitar tė shumė aksidenteve dhe shkeljeve tė tė drejtave tė fėmijėve.
Unė dhe Naki jemi duke ligjeruar nėpėr shkolla fillore me njė projekt "Ne dhe Komunikacioni" dhe vėrtet jemi te befasuar me interesimin dhe inteligjencen e fėmijėve.

Ju lutem nese posedoni ndonjė njohuri apo tė dhėna qė mund tė na ndihmoj na dėrgoni.
Ju faleminderit
avatar
Sanije

Shteti : Lipjan - Kosovė
Postime : 16
Kyējet nė forum : 12159
Regjistruar mė : 12/06/2007
Profesioni : Police Officer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Policia dhe fėmijėt

Mesazh nga Naki prej Mon 12 Nov 2007, 17:59

Thanks Sanije,
Qellimi i ligjeratave duhet te jete:
- Edukative
- Keshilluese
- Zbatim i ligjit
Ne kemi obligim jo vetem ligjor por edhe moral te ju ofrojme femijeve mbrojtjen dhe sherbimet. Jo vetem femijeve por gjithe qytetarve.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Policia dhe fėmijėt

Mesazh nga Interesant prej Wed 23 Jul 2008, 09:15

Kam lexuar shume here kete teme ketu dhe me te vertete me ka pelqyer shume potenciali dhe interesimi juaj rreth qeshtjeve te femijeve.
Eshte nje hap i madh qe femijet te ken nje pamje tjeter per policet, dhe mos te ken paragjykime rreth qeshtjes se policit ( mendoj ta harrojne te kaluaren ku polici ka patur nje rol krimineli "gjithmone flas para luftes se fundit te kosoves ", dhe ta zevendesojne kete me nje polic mesues,shok,prind ).
Sa me i madh te jete afrimi me femijet, aq me afer je problemeve dhe ankesave te tyre. Sot femijet ne mbar vendin tone jane te priveligjuar nga te mirat qe i gezojne femijet tjere te vendeve te zhvilluara. Ta gezosh dhe ta edukosh sot nje femije duke e vizituar apo duke i dhene nje dhurate eshte sikur ta edukosh te gjithe shoqerine, duke u nise nga ajo se keta jane ardhemria e vendit tone.
Ardhmeria e nje vendi bazohet ne intelektin dhe moralin e nje populli, ne shkollimin dhe edukaten qe posedon ai popull.
Njerezit me me fame boterore gjithmone kan pas nje parim para se t'ia fillojne te ardhmes se tyre , e ai parim ka qene : Edukata dhe morali i mire i nje personi eshte adresa e miresise se tiij dhe familjes se tij, por edhe e kunderta. Gjithmone duhet ditur : Edukata para diturise, po pate edukate i ke te gjitha, po nuk pate edukat edhe po qe se je intelektuali me i madh ne bote, nuk ke me pas vlere asnjehere.

Edhe nje here aferim ju qofte juve te cilet edukoti brezat e ardhmerise se vendit tone
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13883
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Policia dhe fėmijėt

Mesazh nga visitor prej Wed 23 Jul 2008, 09:21

Naki o i keq pse une nuk jam futur ne kete projekt Shocked

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11639
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Policia dhe fėmijėt

Mesazh nga Naki prej Wed 23 Jul 2008, 09:30

Po sanija ka nevoje per nje refresh mi se ti ke bere disa e kjo akoma jo 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Policia dhe fėmijėt

Mesazh nga Naki prej Sun 16 Nov 2008, 02:44


Te dashur prind dhe ngases te automjeteve ju lutem shiqone kete video marre nga nje web faqe polake e cila flet shume.
Jeni deshmitar te shume aksidenteve ne komunikacion te cilat po jane edhe fatale krejt kjo si pasoje e pakujdesit ose mendjemadhesise e viktimat jane edhe femijet- engjujt te cileve po ua shkurtoni jeten.....
Nuk do koment, shiqo
Ju faleminderit Naki

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Policia dhe fėmijėt

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 05 Mar 2009, 11:46

flm qe keni bere kete teme para disa vjetesh edhe mua ne familjen time me ka vdekur nje nip 7 vjec sapo kishte dalur nga shpia per te ikur per here te par ne shkoll ne dures por qe do ne shkoll nuk arriti edhe ne shpi nuk u kthye mo ..njeriu qe e kishte perplasur me makine kishte qen i pire ..prandaj ishalla do te behet nje ligj ne te gjith boten qe njerezit qe jan shofera te ken detyren qe te ken kujdes sepse jeta esht e bukur jeta nuk esht alkol sepse duhet te mendoj qe i merr jeten tjetrit flm shum.... ishalla ky projekt ju ecen mbar qe keni filluar SANIJE EDHE NAKI ..flm per kete teme

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17616
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Policia dhe fėmijėt

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi