» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Martesa te te njejtit seks

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Mon 19 Nov 2007, 15:42

A mendoni se duhen lejuar nga opinioni dhe qeveria martesat brenda te njejtit seks?
Jeni pro apo kundra tyre?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 19 Nov 2007, 15:51

si jo kjo po behet mese normale martesa e seksit te njejte

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12400
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga majlo prej Mon 19 Nov 2007, 16:02

pershendetje
Po ku e gjete kete pyetje moj Arla?
Po kjo eshte budallakija me e madhe qe mund ti ndodh nje njeriu!!Sepse as kenaqsi shpirterore e as biologjike nuk mund te kete!
JAM KATEGORIKISHT KUNDER DHE KETO LLOJ NJRZISH DUHET ZHDUKUR!!!!!!!!!
TI gishteza je dakort me ketoo martesa apo gabim e kuptova?

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11925
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 19 Nov 2007, 16:50

majlo,ne shtetet e perendimit,martesat e te njejtit seks jane te lejuara me ligj.Te ne kuptohet kjo eshte neveritese,ndonse te ne nuk di nese ka fare njerez te tille,se paku nuk kam degjuar,por edhe nese po te tillet duhen te jene te rralle.Tani te ne a duhet lejuar martesa te tilla ajo?!!Po mendoj se te ne nuk i shiqon kush keto pune,te ne bene qkate duash me ligj e pa ligj,te ne vritet njeriu e nuk kapet vrasesi,e mos flasim per gjerate imeta.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Naki prej Tue 20 Nov 2007, 10:25

Jam dakord me mendimin e majlos "duhet zhdukur keta"... mirpo ligjet demokratike pjese e te cilave po behemi dhe ne duhet bere sikur nuk pashe gje dhe nje dite edhe ne Shqiperi dhe Kosove do i kemi ceremonit e para zyrtare te ketyre martesave dhe pse jo edhe ne Shkup Majlo Very Happy Very Happy ... No comment plotesisht jam kunder por prap them skemi force ti ndalojme eshte e drejte e lejuar - DEMOKRACIA

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Tue 20 Nov 2007, 10:42

E pranoj se kjo eshte nje teme qe ka tronditur vendet me pak ne zhvillim,por nuk besoj s'e ka ndonje gje per te mos i pranuar keta njerez ne shoqeri dhe mos te respektojme deshirat e tyre.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga GISHTEZA prej Tue 20 Nov 2007, 11:22

majlo shkruajti:pershendetje
Po ku e gjete kete pyetje moj Arla?
Po kjo eshte budallakija me e madhe qe mund ti ndodh nje njeriu!!Sepse as kenaqsi shpirterore e as biologjike nuk mund te kete!
JAM KATEGORIKISHT KUNDER DHE KETO LLOJ NJRZISH DUHET ZHDUKUR!!!!!!!!!
TI gishteza je dakort me ketoo martesa apo gabim e kuptova?
po thoja maljo qe kjo po kthehet ne mode kudo e po lejohen martesa te tilla ku po shkojme thuaj

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12400
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 20 Nov 2007, 16:28

Arla ka parashtruar pyetjen dhe kjo pyetje behet,ne nuk mund te e akuzojme ate ku egjete kete pyetje pasi pyetja eshte shtruar mire.Ne shoqerite e zhvilluara ka kurorezime te tilla qe lejohen me ligj.Tani te ne urojme qe mos kene te pranishme shoqeri te tilla,themi te mos kene fare ,me qe.....
se jemi ne kundra jemi majlo,kunder jam dhe une,nese ka shoqeri te tilla te ne,sot ligji yne nuk i lejon,po nje dite do te i imponohet majlo,sepse neshoqerite demokratike ligjet nuk lejojne te zhduken njerezit qfardo qofshin.Por ne lutemi qe shoqeria shqiptare mos te jene e infektuar nga ky virus.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Musafir prej Tue 20 Nov 2007, 17:00

Edhe une jam kunder ketyre martesave te te njejtes gjini , se di si e kuptoni ju diskutimin ?!!
Ky eshte forum dhe kemi nevoje per cdo teme te diskutojm e pse jo edhe per ket teme ndaj nuk duhet fajesuar Arla , se ne nuk po jetojm ne xhungell keto jan gjera qe po ndodhin dhe ne shtetet e jashtme ka shum martesa te tilla e shum shpejte do te ket edhe ne viset e banuara me Shqiptare neve nuk na pelqen por skemi cfar te bejme sic tha edhe Naki demokracia i ka keto gjera e kerkuam dhe e kemi tani ta mbajm Very Happy

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Nov 2007, 08:33

Une jam pro.Kjo bote ka nevoje per dicka ndryshe.Le te filloj ndryshimi, pse jo dhe nga keto martesa qe po trondisin opinion shqiptar qe shifte si ideal vetem partnerin me seks te ndryshem.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Elsa prej Wed 21 Nov 2007, 16:01

Kunder plotesisht por si tha Naki dhe riki30 koha e ben te veten dhe dashtem apo nuk dashtem do i kemi keto.
avatar
Elsa

Shteti : Ferizaj
Postime : 30
Kyējet nė forum : 11968
Regjistruar mė : 27/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga bovari prej Wed 21 Nov 2007, 21:30

Mos jepni mendime qe ua pret gezimin shtresave te tilla.
Nje gje nuk e kuptoj ne raste te tilla bashkjetesa eshte normale valle pse ndihet nevoja edhe martese ligjore?!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12024
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga majlo prej Wed 28 Nov 2007, 11:22

pershendetje
Me vjen keq dhe njekosisht kerkoj falje nese Arla e mer si akuz pergjigjen time.Po dua te ju sqatroj se nuk e akuzoj Arla per pyetjen qe e ka shtruar, eshte shum pyetje e qelluar, po nga ajo qe shum e urej ket fenomen e ndoshta ashtu ka ngja pergjigja ime!!!!
Do te thot jam kategorikisht kunder ketij fenomeni!!!!!
Po qe ta ndalojm, jam dhe un dakord qe nuk mund e ndalojm po se paku ta mundohemi.
Po Arla ku e sheh harmonin ne ket rast, te martohesh me te njejten gjini?
Si do kenaqesh deshirat(epshin) tua nese je ne shtrat me nje femer dhe te kryesh mardhenie??!!!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11925
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Nov 2007, 13:59

Majlo hapja e nje teme do te thote te ket debat dhe besoj se ketu eshte gjithe lezeti.Une jo pa qellim e hapa kete teme sepse e duam civilizimin dhe deshirojme te integrohemi drejt Evropes.
Une nuk jam kundra martese te te njejtit sekse sepse respektoj te drejten e atij qe e ben jeten ashtu sic mendon dhe deshiron per te miren e vet.
Nuk duhen ndrydhur ndjenjat e ketyre njerezve sepse shumica nga ne deshirojne martesat me seks te kundert.Po nese ata do shprehnin deshiren e tyre per shfuqizimin e ligjit per martesat tradicionale?

Ata, ato nuk jane kundra martesave te kundreta pse ne duhet te jemi kundra martesave te tyre?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga FeKo prej Wed 28 Nov 2007, 14:16

Nuk jam kunder mendimeve dhe orientimeve te njerzve te ndryshem mirepo une nuk e shoh kete si nje ndryshim pozitiv per njerzimin dhe nuk shoh qe kjo dukuri e qon njerzimin drejt ndonje ndryshimi qo do ia kisha lakmin.

Ka menyra shume ma te mira per tu integruar ne Evrop mos tia nisim me u integru ne Evrop me gjerat e mbrapshta mas pari.


Mu ma merr menja qe per tu integruar ne EU duhet ti gjejme ca gjera qe me te vertet ia vlen te sakrifikohet per to per te bere ndryshime pozitive.
avatar
FeKo

Shteti : Fushė Kosovė, Republika e Kosovės
Postime : 17
Kyējet nė forum : 11601
Regjistruar mė : 22/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Silvi prej Thu 29 Nov 2007, 11:47

Ne shoqerine tone them se kjo dukuri eshte paksa e veshtire te gelltitet dhe si rrjedhim do mund te jete teper e vonuar per t'u shfaqur ndaj dhe them se nuk perben ndonje rrezik te madh per momentin...

Qe te jem e sinqerte nuk mund te them se jam pro ose kundra perderisa vertet nuk arrij t'i kuptoj keta njerez,e megjthate them se te drejtat e lirite e c'do individi duhen respektuar pavaresisht nese na pelqen apo jo...
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12114
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga deti prej Thu 29 Nov 2007, 12:21

Une jam qe ata te bashkejetojne, pse jo, eshte zgjidhje e tyre.
Por, nuk jam qe edhe ligjerisht ta legalizojne martesen, me duket e pakuptimte kjo gje. Paramendoni nje martese te tille ne ndonje vend publik, me teper do te ishte e neveritshme se sa e kendshme. Pastaj, nga keto martesa nuk do te kishte pasardhes dhe familja do te ishte e cunguar e bile edhe shoqeria do ishte me e varfer ne gjeneratat e reja.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13675
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 04:27

o deti as ty as mua nuk na pyet njeri keto jan martesa degjenerim ,pa fillue ti mendojm mire ,si ka mundesi te ndij diq nji gjini e njet me qen kishte fillue bota me gjinit enjejta kishin dalur ligjet me kohen por kjo eshte fundi i botes qe po shikojm dhe jetojm ne sod kjo eshte nji mendim i jem qe kur shikoj ne rruge te vjen per te vjellur keto gjinit enjejta duke ber dashuri i kan then mendjes ike se te lash .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11949
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 12:56

lur flasim per martesat me gjini te njejta tek ne shqiptaret kjobesoj se ende nuk eshte prezente mirepo qe do kalon kohe dhe sdo te kete mendoj unė, arsyet skane te bejne me mentalitetin por jane ca faktpre te tjere meqe dihet se ne shqiptaret jetojme me shume per te tjeret se sa per vete, te kunderten mendoj se edhe po te ishte prezente, ajo sdo te ishte e ndaluar, sejcili le tajeton jeten e tin ashtu siq vet deshiron!
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11502
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 15:07

keto martesa te kesaj natyre jan martesa te cilat jan te vobekta ,dhe jan vetem njerz qe jetojn me nji iluzion te smuer ,sa i perket tek shqipatret njoh direkt 10femra te kesaj natyre me emer dhe mbimer dhe nga cili rreth jan tonat ,keshtu njoh nji mashkull vetem shqipatre me shum femra qe shkojn me gjini te njejte ,por une e quej smundje psiqike ket .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11949
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Kotelja prej Mon 19 May 2008, 05:51

Martesat e te njejtit seks jane pa te ardhme! E varferojne boten ne cdo menyre te mundshme!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13851
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Geri prej Thu 18 Sep 2008, 20:46

Gjithcka esht e mundur per mendimin tim nuk esht gjo e mire por secli ka qefin e vet nuk ke cfar te bosh
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16143
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Fri 19 Sep 2008, 09:32

Kjo martes apo "dashuri " me te njejtin seks, eshte nje gje qe e ben njeriun te jete edhe me i ulet sesa shtaza, sepse po shiqove shtazet , nuk mund te gjesh asnje lloj te shtazeve qe bejne kete gjest, por njerezit ja kan kaluar edhe shtazeve, e jan bere edhe me te ulet sesa ato. Kjo martese eshte nje semundje e keqe te thuhet, nje degjenerim i popujve te kalur, ku nga historia e popujve te kaluar kam mesuar se Zoti ka denuar popullim e profetit Lut duke i gurezuar nga qielli, te cilet kane qene njerez te tille.
Ne te njejten kohe po menduam mire se a ka dobi nga kjo apo dem, do e shofim mire se asnje dobi e vetme nuk mund te jete, dhe e tera eshte vetem dem per nje shoqeri te shendosh. E ata te cilet perkrahin keta njerez, dhe kinse arsyetohen se secili ka te drejtat e tija demokratike, atehere automatikisht ai pajtohet me ta, e kur pajtohesh me ta atehere rezulton se edhe ty ta ka endja per ta provuar !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13814
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga memaliaj prej Fri 03 Oct 2008, 14:24

interesant shkruajti:Kjo martes apo "dashuri " me te njejtin seks, eshte nje gje qe e ben njeriun te jete edhe me i ulet sesa shtaza, sepse po shiqove shtazet , nuk mund te gjesh asnje lloj te shtazeve qe bejne kete gjest, por njerezit ja kan kaluar edhe shtazeve, e jan bere edhe me te ulet sesa ato. Kjo martese eshte nje semundje e keqe te thuhet, nje degjenerim i popujve te kalur, ku nga historia e popujve te kaluar kam mesuar se Zoti ka denuar popullim e profetit Lut duke i gurezuar nga qielli, te cilet kane qene njerez te tille.
Ne te njejten kohe po menduam mire se a ka dobi nga kjo apo dem, do e shofim mire se asnje dobi e vetme nuk mund te jete, dhe e tera eshte vetem dem per nje shoqeri te shendosh. E ata te cilet perkrahin keta njerez, dhe kinse arsyetohen se secili ka te drejtat e tija demokratike, atehere automatikisht ai pajtohet me ta, e kur pajtohesh me ta atehere rezulton se edhe ty ta ka endja per ta provuar !
hahahaaaaa sa i nxehur cuni, cke mor qe nxehesh, qefe qefe kjo dynja dhe une nuk i shoh dot madje me vjen per te qeshur me ta po duhet ta pranojme qe ka edhe keshtu.
edhe sikur te mos i pranojm prap nuk do ndryshoj ndonje gje , ata prap ashtu ngelen.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12143
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Fri 03 Oct 2008, 14:34

Jo lal nuk nxehem une , po edhe nese nxehem kam per cfar te nxehem, mbroj moralin e kundershtoj pamoralin, mendoj se kam pak te drejte. Te kisha une pozite kurr nuk do i japsha te drejta ketyre njerezve, se paku ky eshte mendimi im .
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13814
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga memaliaj prej Sat 04 Oct 2008, 09:23

interesant shkruajti:Jo lal nuk nxehem une , po edhe nese nxehem kam per cfar te nxehem, mbroj moralin e kundershtoj pamoralin, mendoj se kam pak te drejte. Te kisha une pozite kurr nuk do i japsha te drejta ketyre njerezve, se paku ky eshte mendimi im .
e resperktoj plotesisht mendimin tend lal

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12143
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 Oct 2008, 10:56

Secili ka te drejte ta bej ta bej jeten ashtu sic i pelqen. Pse disa njerez duhet ta mohojne e se vertetes e asaj qe jane?
Nuk ka asgje te jesh homoseksual.Respektimi i cdo individi eshte gjeja e eleentare qe duhet bere.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Sat 04 Oct 2008, 13:47

Arla

Te gjithe njerezit kane te drejtat e tyre, pa marr parasysh cfar te drejta, pervec ketyre qe nuk duhet t'u japet kjo e drejte. Nje njeri i cili ka moral sa grimca e atomit nuk guxon t'i perkrah keta njerez te pamoralshem. Une nuk e di se si merr guxim dhe thua se duhet t'u japet e drejta edhe ketyre !

Para disa diteve lexova nje koment qe kishin dhene serbet rreth tubimit te homoseksualeve ne Sarajeve ku thonin : Eshte per te ardhur keq qe ne kete bote ku jetojme kemi kesi lloj krijesash te pamoralshme ! Dhe ne te njejten kohe tregonin edhe vet ata qe kishin sulmuar shume here ne beograd grupe homoseksualesh ! -- Kur lexova kete shume u qudita, dhe me te vertete eshte per t'u quditur kur nje serb ( ku tek ne serbet njihen si njerezit me te ulet ne shkallen e moralit , e ketakundershtojne nje gjest te tille , atehere mendoj dhe them se ne shqiptaret kemi filluar te behemi edhe me te keqinj sesa serbet ! ).

Ti thua nuk ka asgje te jesh homoseksual ! - Me gjej nje dobi te vetme nga ky gjest , do them edhe une sikur ti, e nuk po flasim per deme ...
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13814
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Resi prej Sat 04 Oct 2008, 13:57

edhe ne franc qeta njerz nuk i dojne ani pse ligji i lejon kta nuk i don as kisha as as nji fe edhe une jam me perkrah mendimin e Interesantit e ka shume drejt ky

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12184
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 Oct 2008, 18:30

interesant shkruajti:Kjo martes apo "dashuri " me te njejtin seks, eshte nje gje qe e ben njeriun te jete edhe me i ulet sesa shtaza, sepse po shiqove shtazet , nuk mund te gjesh asnje lloj te shtazeve qe bejne kete gjest, por njerezit ja kan kaluar edhe shtazeve, e jan bere edhe me te ulet sesa ato. Kjo martese eshte nje semundje e keqe te thuhet, nje degjenerim i popujve te kalur, ku nga historia e popujve te kaluar kam mesuar se Zoti ka denuar popullim e profetit Lut duke i gurezuar nga qielli, te cilet kane qene njerez te tille.
Ne te njejten kohe po menduam mire se a ka dobi nga kjo apo dem, do e shofim mire se asnje dobi e vetme nuk mund te jete, dhe e tera eshte vetem dem per nje shoqeri te shendosh. E ata te cilet perkrahin keta njerez, dhe kinse arsyetohen se secili ka te drejtat e tija demokratike, atehere automatikisht ai pajtohet me ta, e kur pajtohesh me ta atehere rezulton se edhe ty ta ka endja per ta provuar !

"Eshte nje semundje e pasherueshme thuhet por qe nuk eshte ngjitese" dhe sa per moral jane me emra njerzit qe sot kane moral.Homoseksualet jane njerez qe vuajne me shume se cdo kush pasojat e ndjenjave te tyre.

Po te jap nje shembull ne nje vend nordik cohet nje person qe kishte pozite dhe filloj te fliste me gjuhen e moralit qe mesa dukej e njihte me terma.Por ja qe cohet dhe nje nga te pranishmit dhe i thote: po si mund te na besh ne moral kur ti je njeri pa moral? Ti mendon se ne mund te ndjekim shembullin tend? Jo zoteri.
Dhe sot ka lloj lloj njerezish te cilet na pelqejne s'na pelqejne duhet ti pranojme dhe jo ti persekutojme.
Pastaj secili mund te zgjedhi rrugen e tij.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga visitor prej Sat 04 Oct 2008, 19:50

Hahahahahahahaaa e kur mbesin shtazene ku i qojne mo ne gjinekologji edhe ata mo Neutral Neutral Neutral

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11570
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Sun 05 Oct 2008, 10:28

Shota dhe per kete ka menduar mjekesia. Mendohet qe ne vitin 2014 te lind burri i pare.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Sun 05 Oct 2008, 16:35

Kjo eshte semundje me mire te themi mentale, se njeriu i cili ka sado pak mend nuk do vepron keshtu, dhe se jane ne te njejten kohe njerez pa ndjenja, se po te kishin ndjenja kishin dite ku me i shpreh ato.
Nuk duhet te jemi gjithmone demokrat , dhe t'i perkahim te gjithe ata qe kerkojne te drejta. Sot gjithkush ngrit koken dhe kerkon te drejta qofshin ne favor te njerezimit apo ne te kunderten.
Po qe se gjykon ne cfar do shkence si ne ate fetare dhe ne ate shkencore, do e kuptosh se askund keta lloj njerezish ( po i quaj njerez se nuk po gjej term tjeter t'i pershkruaj,sepse po i thash shtaz, shtaza eshte me e mire se keta, po i thash djall, prap djalli eshte me i mire se keta ... ) nuk respekton dhe nuk mirepriten, atehere perse t'i lejojme qe te jene ne mesin tone.

Po qe se kjo do ishte ashtu normale ashtu si pohoni ju, atehere a mendon ti se Zoti nuk ka ditur t'i krijoi njerezit qe te martohen me te njejtin sexs,apo me mire po them : Perse Zoti krijoi edhe femren, e nuk e la vetem mashkullin, e tja bashkangjet edhe nje mashkull per kryerjen e nevojave te tij !?
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13814
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Sun 05 Oct 2008, 17:33

interesant shkruajti:Kjo eshte semundje me mire te themi mentale, se njeriu i cili ka sado pak mend nuk do vepron keshtu, dhe se jane ne te njejten kohe njerez pa ndjenja, se po te kishin ndjenja kishin dite ku me i shpreh ato.
Nuk duhet te jemi gjithmone demokrat , dhe t'i perkahim te gjithe ata qe kerkojne te drejta. Sot gjithkush ngrit koken dhe kerkon te drejta qofshin ne favor te njerezimit apo ne te kunderten.
Po qe se gjykon ne cfar do shkence si ne ate fetare dhe ne ate shkencore, do e kuptosh se askund keta lloj njerezish ( po i quaj njerez se nuk po gjej term tjeter t'i pershkruaj,sepse po i thash shtaz, shtaza eshte me e mire se keta, po i thash djall, prap djalli eshte me i mire se keta ... ) nuk respekton dhe nuk mirepriten, atehere perse t'i lejojme qe te jene ne mesin tone.

Po qe se kjo do ishte ashtu normale ashtu si pohoni ju, atehere a mendon ti se Zoti nuk ka ditur t'i krijoi njerezit qe te martohen me te njejtin sexs,apo me mire po them : Perse Zoti krijoi edhe femren, e nuk e la vetem mashkullin, e tja bashkangjet edhe nje mashkull per kryerjen e nevojave te tij !?

Zoti krijoi njeriun me mendje te kthjellet dhe zemer te paster por gjate viteve pesoi ndryshime natyra si dhe vet njeriu.
Persa u perket homoseksualve jane njerez shume paqe ne shpirt miqesor, te dashur, dhe shume inteligjent dhe sesi kane zgjedhur ta jetojne jeten e tyre eshte nje vendim qe duhet respektuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Sun 05 Oct 2008, 21:46

Natyra nuk ka psuar ndryshime asnjehere, por ka psuar njeriu ndryshime duke dashur te behet edhe me i menqur sesa ate cfar i ka dhene Zoti, besa edhe duke menduar te bej ate cfar me te vertete nuk ka bere askush.
Homoseksualet nuk jan te dashur per veten e tyre e si te jene per te tjeret !? Pasojat e homoseksualve dihet se cfare jane, jane pasoja vdekjeprurese, po qe se kan ata dashuri sado pak ne zemer, me shume kishin me e dasht veten sesa te tjeret, por keto jane vetem propaganda per t'i terhekur dhe bere per vete te tjeret, gje qe si duket eshte duke u reflektuar mire ne mesin e juaj atje ku je.
Prap po them nuk e respektoj dhe nuk do e respektoj kurr nje qendrim te tille, kete quaje si te duash, po qe se do quaje edhe si imponim mendimi, sepse e di qe jam duke mbrojtur moralin dhe duke sulmuar dhe kundershtuar te pamoralet dhe njerezit me te flliqt qe mund te ekzistojne ndonjehere ne bote, e shume mire dihet se perderisa mbron dike atehere mund te jesh pjese e tyre, dhe e kunderta.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13814
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Mon 06 Oct 2008, 13:56

Paragjykime te shumta kane dal dhe do dalin.Racizemi po perhapet. Akuza te drejtperdrejta jane keto pse mbroj homoseksualet?
Gabim une mbroj cdo gje qe me duket e drejte.
E vleresoj moralin por nuk pranoj moralin e atyre qe s'kane.
Homoseksuali/a ka egzistuar qe kur lindi njeriu i pare ne toke.
Natyra ka pesuar ndryshime dhe po peson.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Naki prej Mon 06 Oct 2008, 17:25

Jane debate pak sa acaruese dhe nuk desha te nderhyje por sa me shume te kete debate me shume ndoshta do kuptojme gjerat. Liria e te shprehurit dhe te vepruarit te qenja njeri eshte e mbrojtur edhe me ligj nga ana fetare jam pak sa i dobet dhe nuk mund te jap koment.
sa i perket homeseksualizmit eshte mendimi imi shume personal. Keta njerez mendoje se jane jo ne ekujliber fare me trurin e tyre. Une e kuptoj se kjo gje mund te jete edhe nje lloje kurioziteti per ta shijuar por kur thuhet ne martese atehere emri duhet nderruar ne fiksim per keta tipa mental/obsession dhe duhet trajtuar me urgjence si cdo smundje mentale tjeter.
Nuk di si do kisha mundur ta permbyllja por po e them me kete thenjen e vjeter angleze " nothing to hate...nothing to love...but to feel sorry"

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Mon 06 Oct 2008, 17:40

Lexova ato qe keni shkruajtur per homoseksualet dhe probleme qe sjell kjo gje.Une nuk i gjykoj se ajo eshte nje semundje se kan lindur keshtu ndryshe nga te tjeret cfar faji kan? Por nuk eshte dhe normale kush nga ju qe keni femij donte nje gje te till per femijen e ti?Nuk ka te bej fare rracizmi ne kete mes .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga black prej Tue 07 Oct 2008, 07:23

Ne emer te demokracise e te drejtes se gjithkujt per te vendosur per jeten e vet, duhet ti respektojme... Por eshte nje nder shenjat e degjenerimit njerezor... Personalisht e shoh gjene me te shpifur qe ekziston...
avatar
black

Shteti : erresire
Postime : 249
Kyējet nė forum : 10983
Regjistruar mė : 14/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Tue 07 Oct 2008, 10:28

Arla

Kjo fare ska te bej me racizmin duke ditur se cfar parime ka racizmi dhe cfar idiotsire eshte Homoseksualizmi. Dhe ne te njejten kohe nuk kemi asnje paragjykim, gjykoj ne ate se cfar shkruan ti. Pra ty te duket se je duke mbrojtur moralin, une nuk di se a ekziston fjala moral ne fjalorin e Homoseksualeve, por nje gje e cila i pelqen nje personi, dhe ia ka endja, eshte apo nuk eshte moral, ai detyrohet t'i thote moral!

- Fillimisht njeriu i pare ne Toke nuk ka lind por eshte kriju nga Allahu i Lartmadheruar,dhe kjo ka shume dallim ne mes lindjes dhe krijimit, dhe ajo cfar thua ti se homoseksualizmi fillon qysh nga njeriu i pare eshte per t'u quditur ne njeren ane, dhe ne tjetren ane me shtyn te mendoj dhe ta pyes veten : KJo a e di me te vertete se cfar don te thote Homoseksual apo jo?!
Njeriu i pare kishe nje grua , Ademi kishte Havan ( Adami - Eva ), dhe se nuk paskam degjuar ende se nje qift me gjini te kunderta mund te quhet homoseksual ?!

Natyra eshte po ajo qe ka qene, por njerezit jane duke ndryshu , dhe ndryshimi i tyre eshte vetem duke shkuar ne devijim te personalitetit te quajtur njeri.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13814
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi