» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Martesa te te njejtit seks

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 13:23

Une e di se ka qene Adami me Even. Por ja qe historia nuk rrodhi ashti sic parashikohej te ndodhte.Njeriu mund te zgjedh jeten e tij dhe ne baze te preferenacve te tij.
Lerini keto paragjykime dhe jetoni jo te gjykoni.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Tue 07 Oct 2008, 13:38

Arla

E si atehere nje here thua qe homoseksualizmi daton qysh nga njeriu i pare, tani pohon qe ka qene Adami me Even ( ku kjo nuk quhet homoseksualizem sepse jane njerez me gjini te kunderta ), ( gje qe bie ndesh me replikat tua ), dhe prap mohon dhe thua se historia nuk rrodhi ashtu sic parashikohej?? --> Kush ka qene ai i cili e ka parashiku kete histori si te rrodhe, apo eshte vetem nje spekulim dhe trillim i asaj qe ka ndodh me te vertete ? - (Dhe jam shume kurreshtar te di se per cfar historie je duke biseduar ti, na trego te dim me saktesisht ? )

*-Historia tregon shume kjarte dhe mire se homoseksualet kane ardhe qysh nga koha e popullit te Profetit Luti ( Ku ky popull qe denuar duke zbritur gurre me zjarre nga qielli, e qe vendodhja e keti populli ka qene mu ne vendin ku eshte i shtrire sot Deti i Vdekur ne Jordani, i cili det eshte ne kufi ne mes te Jordanit dhe Palestines).

Prap po te them se nuk jan aspak paragjykime keto, por jane gjykim i asaj se cfar ti shkruan me te vertete, asgje nuk shtoj as mungoj nga ajo se cfar ti thua., por problemi eshte qe nuk je duke ditur se replikat tua bin ndesh njera me tjetren, apo thjesht je duke shkruar pa menduar!
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13730
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 13:44

Nuk e kupton qe kur filluan te krijohen njerzit e pare lindi dhe homoseksualizmi?
Vetem se tani keta njerez po kerkojne te drejtat e tyre.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Tue 07 Oct 2008, 13:48

Nuk ekziston kjo e dhene ne asnje histori, dhe se askund nuk ke me e gjet vetem se ne mendime te kota te pabazuara, po qe se je aq e bindur me sjell fakte nga ajo histori qe une te kerkova me heret, me bind.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13730
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 13:59

interesant shkruajti:Nuk ekziston kjo e dhene ne asnje histori, dhe se askund nuk ke me e gjet vetem se ne mendime te kota te pabazuara, po qe se je aq e bindur me sjell fakte nga ajo histori qe une te kerkova me heret, me bind.
Ok , nderkohe qe mbi toke u shfaq njeriu i pare mbi toke dhe duhet theksuar qe nuk ka qene kjo pamje qe ne shohim, njerzit jetonin ne koloni disa te vogla dhe disa te medha ku dhe ushqeheshin me rrenje bimesh.Njerezit paten dhe sinjale nga trupat e tyre per nje person ose dhe me shume duke mos qene kjo aftesia e te konceptuarit veprimit e tyre nuk ishin te kontrolluara. Shijet nuk ishin keto qe jane sot.Grate nga natyra pak xheloze shikonin me zili nese mashkulli dilte per mbledhjen e ushqimit me nje mashkull me te ri se ai.Keshtu qe i madhi i fisit vendosi qe meshkujt te flinin vetem me grate.
Marre nga " Shfaqja e jetes ne toke"
Historian Galan begu

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Interesant prej Tue 07 Oct 2008, 14:15

Hmm shume impresionuse kjo , me qoj mallin e nje perralle.
Ajo qe me se miri mund te te tregoi per historin e popujve te hershem jane vet librat Hynor te cilet kane pershkruar detajisht qysh nga Krijimi i njeriut te pare Ademit ( Adamit ) , dhe nevojes se tij per nje bashkeshorte Havan ( Even ), e me pastaj me bashkimin e dy organeve te kunderta vie deri tek zhvillimi i brezit tjeter, ku linden djale dhe vajze, pastaj prap lindja tjeter u be binjak djale dhe vajze, ku djali i pare martohej me vajzen e dyte dhe vajza e pare me djalin e dyte, dhe keshtu vazhdoi zhvillimi i njerezimit, duke mos pasur nevoj mashkulli qe te ndjej asgje per mashkull tjeter.Me vone thuajse pas 10 shekujve fillon edhe devijimi i njerezve, ku fillon edhe krimi ku ndodh perleshja ne mes te bijve te Ademit ( Adamit ) ku vie deri tek vrasja. Pastaj pas shekullit te 10 vie ne pah edhe besimi ne shume zotra i cili nuk ishte prezent shekujt e pare, ku ky besim filloi qysh nga koha e popullit te Nuhut ( Noah ), ku edhe keta u shkatruan me nje Tufan me uje nga Toka dhe Qielli .... ( po qe se eshte e nevojshme mund te shkruaj deri tek popujt e Profetit te fundit me detaje... Por edhe per popujt pas Profetve , dhe kete gjithehere duke u bazuar ne librat te cilat jane Kompetent per kete qeshtje e ato jane librat Hyjnor, e jo nje person ( homoseksual ) i kohes se fundit vie me perralla kinse kan qene njerezit e hershem homoseksual dhe keta kerkojne te drejtat e tyre . 8)
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13730
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 19:29

No comment per fjalet e bazuara ne librat fetar

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga veronika prej Wed 08 Oct 2008, 22:18

Te qenit homoseksual une mendoj se eshte thjeshte nje element ekstravagance seksuale nje zgjedhje e devijuar seksuale qe nuk ka asgje te perbashket me familjen si qeliza baze e shoqerise njerzore dhe me seksin e paster dhe ajo qe eshte me kryesorja me jeten.Te qenurit homoseksual eshte thjeshte nje variante e sjelljes njerzore qe lidhet me deshiren per te dashuruar per te deshiruar apo per tu autoindetifiku me njerez te te njejtit seks (Nuk eshte e nevojshme te lidhet me raportin seksual) mirpo per tu martuar eshte e pakapshme per mua.
Nuk duhet akuzuar dhe marr me nerva replikat as nga ana fetare as nga ana shkencore ky fenomen nuk mund te imponohet thjesht eshte nje zgjedhje e individit.
Personalisht jam fetare mirpo nuk jam raciste ndaj asnje homoseksuali. Ai/Ajo ka zgjedhur menyren e tij/saj te jeteses dhe ka kujt i jep llogari ( jo personit apo individit). Sido qe te jete ideja qe eshte gjenetike apo psikologjike-homofobike nuk eshte vertetuar dhe eshte nje abuzim te permendet.
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10843
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa te te njejtit seks

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi