» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A triumfon dashuria?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Ne dhe dashuria

Mesazh nga Vizitor prej Mon 25 Jun 2007, 09:27

A ju ka ndodhur qe te keni perjetuar nje dashuri dhe te jeni ndare edhe pse keni vazhduar ta doni gjithashtu dhe (ai/ajo) t'ju doje, shkaqet mund te jene te ndryshme.A keni harritur ta harroni?Vazhdoni akoma ta doni, apo vitet bejne qe cdo gje te fashitet dhe te thoni , na ishte njehere......
Ju ftoj te jepni opinionin tuaj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Naki prej Mon 25 Jun 2007, 14:34

Po,
Vetmia qe mbreteron tash, eshte lluksi me i madh kur ajo qe te rrethone, te bene te mallkosh oret e jetes qe kalon.
Pse keshtu duhej te ndodhte?
Sonte enderrat dhe kujtimet i kam ketu grumbulluar ne shpirtin tim ne zemren time te coptuar qe dashuria e bere te jete keshtu. Mes endrrash qe dikur i pata, qe jeta m'i ka afruar njehere kur isha me te, e ndjej veten te deshiruar per pak ēaste, e per pak ngrotesi, e per shume dashuri, tani ne zemren time mbreteron acari qe me ngriu zemren, e beri akulle! Sonte shoh nje dore qe s'me bindet me te shkruaj sms ose te therras, shoh dy sy qe te kerkojne por ste shofin dot, e kerkoj nje zemer qe ndoshta s'me perket mua as qe me paska perkitur, ndjej jo me dashuri qe me perbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelize te qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo te thote te duash dikend ne heshtje, ne kete largesi te mallkuar, te mendosh dhe te kalosh ditet pergjysem. Te jetosh ēdo ēast kur nje pjese e qenies tende jeton larg dhe aq me keqe kur e di qe s'te perket aspak. E ē'rendesi ka per mua, veē ekzistences tani si person fizik?
Ē'ti bej zemres qe brenda saj qendron vetem ti? Ti qe je e vetmja rrenje e mbijeteses se saj! Ē'ti bej syve qe ndjejne malle e duan te te shohin dhe derdhin vetem lote pa ndale!
Nuk kam arritur ta harroj dhe as qe mund te arrij ta harroj por si thua ti ne temen tende "ndoshta vitet bejne cdo gje te fshihet"mendoj se nuk eshte e vertete.Miliona vite po te jetoja nuk do e harroja...

Te pershendes
firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 27 Jun 2007, 18:27

Tema eshte vendos per te dhene pergjigje.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Naki prej Tue 24 Jul 2007, 17:17

Dhe une sbera gje me shume se dhashe nje pergjigje...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Naki prej Tue 31 Jul 2007, 17:43

Me dashurin qeshe vetem ai qe kurre nuk ka qene i brengosur prej saj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 31 Jul 2007, 18:31

Me dashurine qesh koha dhe realiteti.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Naki prej Tue 31 Jul 2007, 18:48

Jo arla,
Nje fjale e vjeter thote nese dashurojme fort nje gje nuk kemi kohe per te humbur dhe duhet behur zoter te saj. Nuk ka kohe ne dashuri.
realiteti eshte dicka tjeter kety pelqej me ty.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga bovari prej Thu 02 Aug 2007, 02:49

Une kurre nuk besoj ne dogmat e disave.Eshte e pa mundur te ndahesh kur dashuron sepse nese behet fjale per dashuri te dyanshme nuk ka arsye ndarje.Ama nese ka disa qe e quajne veten filozof te kohes qe nuk egziston dhe thone qe dashuroheshim po u detyruam te ndahemi me kete qesh sepse nuk behet fjale per nje grup pune qe ne 15 vete me njerin ke probleme dhe qe te mos prishet ambienti do apo nuk do duhet te terhiqesh.Po ne dashuri nuk ka kuptim pasi nga ta kapish 2 veta jane dreqi ta haj dhe nese nuk meren vesh athere dyshohet ne dashurine e tyre pasi thjesht per te pas nje femer/mashkull jane bashke dhe asgje me teper.Ndodh qe jan martuar dhe ndare por kan arsye mos respektimi qe ndodh kur njera pale nuk deshiron ortakri jete me ate partner.Ama te thuash qe u ndame duke dashuruar njeri tjetrin vertet qesharake sepse eshte shtirje.Sigurisht qe ne ndarje njera pale vuan dhe nuk besoj se e haron por varet nga mendimi dhe parimet qe ka..
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 05 Aug 2007, 17:01

Bovari,ashtu si ka nje bashkim ka dhe ndarje,por ja qe ndodh qe ndarja na hidheron.Une ta siguroj se ndarje ka dhe mes dy personave qe duhen.Une mund te ta pohoj se ka ndodhur ndarja dhe pse dashuria ka qene shume e madhe.Eshte e vertet qe nuk duhet ta pranojme ndonjehere ndarjen , po ja qe njeriu i nenshtrohet fatit dhe te papriturat nuk mund ti shmang dot lehte.
Dikur kane egzistuar dy persona, qe dashuria ju zbriti si nje dhurate nga zoti,mendonin qe nuk kishte fuqi qe ti ndante,por ndarja jetonte mes tyre.
Me vjen keq qe nuk mund te tregoj me teper,por ta siguroj qe dashuria mes ketij cifti ka qene nje dashuri shume e fuqishme dhe shume e bukur,por me kapricot e fatit nuk matesh dot.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga bovari prej Sun 05 Aug 2007, 17:58

Fatin e bejne njerezit Arla.
Realitetin e folem bashke dhe nuk besoj se eshte e rendesishme ta them pasi te gjith e dine se si eshte .
Me e mira secili te skuqet ne vajin e vete sepse sa kupton dhe sa arin te veprosh aq shperblim mer.Dashuria eshte e dyanshme dhe jo shtirje te momentit dhe hedhja e fajit mbi te tjere komponent.Te lejm mitologjine greke dhe perallat e 1001 nete po te shohim te verteten dhe urojme qe ne shqiptaret do heqim dore nga kopjimet dhe te sillemi vetvetja ne ēdo fushe po edhe ne DASHURİ.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Naki prej Sun 26 Aug 2007, 21:08

"BUKA E THYER S'NGJITET ME " ka thene Populli...Eshte fakt qe dashuria e humbur rende kthehet.Ama cdohere ne zemer ka vend per ate qe ke dashur...nese me te vertete e ke dashur.Ka raste kur dy njerez qe kane qene te dashuruar jane hidheruar edhe prap pas do kohe jane bashkuar.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A triumfon dashuria?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 14 Dec 2007, 08:16

Ne qeniet njerzore te rritur me dashuri, sepse pa kete sintiment energjik nuk vazhdon jeta. a ja keni bere vetes pytjen e kushtit bazik te ekzistences suaj?Dashurine!Disa pohojne se nuk e kane njohur dashurine, madje te sigurt shprehen se dhe kur menduan se ishte dashuri nje lidhje u shnderrua ne iluzion.Harrojne se mbi bazen jetesore eshte dashuria.
Dy te dashuruar rrezatojne miresi, dine te qeshin, te falin dashuri, jetojne me dashurine e njeri-tjetrit.
Por disa si disa i lendon kjo gje, sepse te padrejtet kane nevoje t'iua marrin te lumturve ate qe s'eshte e tyre, pikerisht dashurine , qe te dashuruarit mbajne thelle ne shpirt. Ne kete pikpamje te deshires se padrejte lindin dhe kontradiktat,Te duash do te thote te ofrosh zemren e jo fjalet hipokrite, do te thote te dhurosh shpirtin e jo dhurata pa vlere.Miresia eshte nje pjese e pandare, e vleres absolute, sublime ajo quhet dashuri.
Dashuria trimfon sigurisht, por vetem me drejtesi dhe per t'ia arritur kesaj duhet te kemi sa me pak, ziliqar, lakmimtar, vrases, hajdut, njerez me zakone prapanike, pseudointelektual.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Merimanga prej Fri 14 Dec 2007, 09:47

Dashuria! C'fat te madh kane ata qe e kane provuar!
avatar
Merimanga

Postime : 11
Kyējet nė forum : 11544
Regjistruar mė : 09/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga visitor prej Fri 14 Dec 2007, 10:47

Merimanga shkruajti:Dashuria! C'fat te madh kane ata qe e kane provuar!
dhe une po them se askush se ka provuar edhe nese eshte provuar kurr nuk ka triumfuar. Eshte e nemur dhe keshtu si e mallkuar e vazhdon..... akoma se kam provuar moter nuk ndjej dashuri por qejfin ja bej Smile Smile Smile

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11564
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 12:52

po per mua triumfon dashuria e vertet se mos me triumfu dashuria e vertet i ke ndjenjat te hapura ne shum anesh por kur e ke dashurin e vertet te rrin ndjenja vetem aty kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga bovari prej Fri 21 Dec 2007, 18:36

Dashuria sado e vertet te jete nese ecet ne rrugen e duhur drejt saj triumfon,ne te kundert mbetet si ajo e romes me xhuljeten, e humbur ne shekuj!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sun 23 Dec 2007, 20:57

bovari shkruajti:Dashuria sado e vertet te jete nese ecet ne rrugen e duhur drejt saj triumfon,ne te kundert mbetet si ajo e romes me xhuljeten, e humbur ne shekuj!
shume thenje e qelluar nuk kam cka te shtoj ma shume
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Kotelja prej Tue 25 Dec 2007, 04:18

Triumfon kur te dy palet ndjejne dhe nuk kane para vetes barriera te pakalueshme, vdes kur hyn ne mes tyre nje "force negative", qofte njerzit, qofte natyra dhe arrijne te shuajne kete ndjenje te mrekullueshme. Nuk do te bej ate krahasimin klasik: Dashuria eshte si nje trendafil, po e ujite do te rritet, ne te kunderten do te vyshket... Me afer logjikes me duket kjo: Dashuria eshte si nje gote kristali, po u thye nuk do te jete me kurre e njejta. Copezat e mbledhura do te humbin kuptimin e funksionimit te teresise. Eshte sfida me e madhe qe duhet ta fitojme dhe jo cdohere arrijme ta bejme!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Naki prej Tue 25 Dec 2007, 12:23

Kotelja shkruajti:vdes kur hyn ne mes tyre nje "force negative", qofte njerzit,
Kjo eshte ajo qe me ndodhi mua andaj keni kujdes siq thote fjala popullore "behu besnik e bese mos zi" por i ka jeta keto dhe gjerat ndodhin andaj sadoqe shkakton plage jeta vazhdon .....

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Anna prej Tue 25 Dec 2007, 17:14

ne shumten e rasteve dashurija trimfon ,por ne shum raste dashurija te zhgenjen .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Kotelja prej Tue 25 Dec 2007, 19:57

Ana ne te shumten e rasteve triumfoka dhe ne te shumten e rasteve te zhgenjeka, 50:50?
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga bovari prej Wed 26 Dec 2007, 00:01

Kam respekt per te gjithe antaret dhe mendimet e tyre por une dua te them mendimin tim ne lidhje me mendimet e tyre.
Se pari te dy palet kan secili jeten e tyre ndersa dashuria eshte nje jete komplet tjeter qe ndertohet duke u mbajtur nga jetet e paleve qe posedonin para se te mernin vendim per krijimin e kesaj jete (dashurise) te re.Dmth ne zhvillimin e dashurise pergjegjes jane dy palet vete dhe po keta dy pale ngrejne bariera ose shembin barierat qe dashuria has gjat rruges se saj.Me qarte une nuk besoj se mundet nje person ose fenomen i trete te ndikoje ne dashuri nese njera nga palet ose te dy palet nuk i japin shkas ose me mire leje.
Shkurt jemi vete ne qe e shkaterojm ose kur nuk na mjafton fuqia ti dalim zot pjeses sone ne dashuri lejojm qe te veprojn faktor te trete qe te dalim dhe strukemi ne jeten qe kishim me qellim qe te riveprojm serish me njeri tjeter.
Ama kur jeta na ka dhene hapsire dhe fusha te ndryshme per te bere gabime te ndryshme nuk ka kuptim te perserisim te njejtin gabim.
Nese e perserisim duhet te jemi ne dijeni qe dashurite e vijueshme do te jene si matrushka ruse!!!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 26 Dec 2007, 14:32

bovari shkruajti:Shkurt jemi vete ne qe e shkaterojm ose kur nuk na mjafton fuqia ti dalim zot pjeses sone ne dashuri lejojm qe te veprojn faktor te trete qe te dalim dhe strukemi ne jeten qe kishim me qellim qe te riveprojm serish me njeri tjeter.
Ama kur jeta na ka dhene hapsire dhe fusha te ndryshme per te bere gabime te ndryshme nuk ka kuptim te perserisim te njejtin gabim.
Nese e perserisim duhet te jemi ne dijeni qe dashurite e vijueshme do te jene si matrushka ruse!!!
Kjo eshte pergjigja motra ime te lumte ajo dore qe e ke shkruar. Nuk shtoj asnjigjo me shume kis

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 26 Dec 2007, 22:48

Eshte e vertete ajo qe thua bovari. Por nuk perjashtohet mundesia qe faktore te trete te ndikojne ne nje lidhje. Eshte dicka tjeter fakti nese i lejojme ne apo jo. Kjo varet sa e forte eshte lidhja.
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Wed 26 Dec 2007, 23:50

triumfon pffffffffffffffffffff mbase se kush e beson e njerez te sh se bsojne .kan sh frike

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Thu 27 Dec 2007, 12:41

DASHURIA TRIUMFON NE GJDO ASPEKT KUR TI DIN TA SHFRYTEZOSH E MOS TA SHKATERROSH kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Anna prej Thu 27 Dec 2007, 17:14

shum here trimufon ,por eshte si zorgu ne kafazin ,po e leshove te iku e se zen dote me .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Thu 27 Dec 2007, 17:18

mir e ke motrushe e nderuar anna por kur te gjejm zogun e vertet e bejm bylbyl, e kendojm se bashku edhe nuk e lejm te del nga kafazi sepse nuk e meriton te ik me kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Anna prej Thu 27 Dec 2007, 17:22

gurbetqarja zogu gjindet ,ne raste kerkesat jan shtu siq je edhe vet ,dhe duke mos jetuar me fantazi ,te jetes por gjithenji me realitetin qe ke pran .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Thu 27 Dec 2007, 17:26

hahaha motrushe e nderuar dihet se je gashjane edhe une mos vdeksha pa e marr gashjanin se te dashurin gashjan e kam per at arsye te dua me shum ty moter e nderuar kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Anna prej Thu 27 Dec 2007, 18:01

gurbetqarja ,jam vertet fis gashjane dhe mburrem ,me ket fis ,por jemi edhe njerz te bese dhe te mikpritjes kemi edhe bujarin ,keshtu arrije qellimin ,zogun ne dore e paske mos e lesho .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Fri 28 Dec 2007, 14:16

zogun ne dor e kam edhe ata e adhuroi me shum se jeten time e konsideroi moter anna por edhe zogun do ta bej bylbyl e te kendojm se bashku te dy kis bounce


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Naki prej Fri 28 Dec 2007, 14:18

Mos e lesho gurbetqare kputja koken dreqit i kahit ish a ? 8) 8) 8) 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Fri 28 Dec 2007, 14:19

koken nuk ja keputi por nuk e leshoi kurr ti e din me mir i kahit esht gashjani kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Naki prej Fri 28 Dec 2007, 14:30

aha po pe njoh tash vellau i annes a valla djali i mire eshte mos e lesho 8) 8) 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Fri 28 Dec 2007, 14:30

ok te ja besen e shqiptarit se nuk e leshoi kurr kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Loresa prej Fri 28 Dec 2007, 15:34

Merimanga shkruajti:Dashuria! C'fat te madh kane ata qe e kane provuar!
nese ate e kane me:love:

firma.................................................................................................................................................................................
"jeto si te pėlqen ty jo si duan tjerėt"
avatar
Loresa

Shteti : Tetovė
Postime : 41
Kyējet nė forum : 12110
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Stomatologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Anna prej Fri 28 Dec 2007, 19:01

Nakimos djali se vllezrit i kam te martuer po djalin 23 vjeq dhe ti e ke pare se car kulleri eshte me i mire se mami eshte ,mos e lesho se te bej re gurbetqarja
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Guest prej Sat 16 Feb 2008, 00:34

e vertet esht vlla Naki se dashuria e vertet kurr nuk harrohet edhe nganjeher ndodh se hidherohet por prap kthehet sepse mbreteron dashuria e vertet e kur nuk ka dashuri apo ndjenja per at person normal se nuk ka asgje

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Kotelja prej Sun 24 Feb 2008, 22:33

Ejjj pse sma ke thon qe ke djal ti mi Anna eee? geek
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A triumfon dashuria?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi