» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tė martohem apo bashkėjetoj?

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

?? Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 14:48

Tė flasim per temen, te zgjedhim opcionin me te mire,cfarė mendoni ju, me mire tė bashkejetojme apo drejt e ne martesė, perderisa bashkejetesa mund te kete pasojat e saj nese nuk kurorezohet me martese, cfare jane pasojat nese martoheni dhe lindė ndarja, pra tema e hapur e une ju deshiroj qe te kaloni sa me mire si me shkrimet ashtu mendimet tuaja,sido qe te jete njeri nga dy opcionet duhet te jete me i mire pirat


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat 29 Dec 2007, 14:49, edituar 1 herė gjithsej
jam_buli
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 12318
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 14:49

mendimi jem eshte bashkjetes ,me mire se martes nese vjen deri tek ndarja je me pak me obligime te gjygjesisi dhe me pak ke shpenzime .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga bovari prej Sat 29 Dec 2007, 16:13

Une mendimin tim po e them si fjala e urte ""beni si them une mos beni si bej une""
Dmth per atdhetaret e mi qe bien ne kete situate dmth ne piken qe te zgjedhin martesen apo bashjetesen do tju rekomandoja bashkjetesen sepse eshte e modes!!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
bovari
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12840
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 16:49

flm shum bovari pajtohem me ju ne mendime ,per mua martesa eshte nji letr nuk mendoj qe vetem aj kurorzim qe lidhet me nen shkrim e siguron martesen keshtu preferoj bashkjetes.
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga bovari prej Sat 29 Dec 2007, 16:54

Anna e dashur po une nuk kam thene qe e mbeshtes bashjetesen dhe per mua bashjetesa eshte falimentim i vertete.Une e quaj te shenjt martesen.por shqiptareve qe e ngrejne si pyetje ose me mire nese me pyet kush i them te zgjedhi bashjetesen pasi ai qe pyet per diēka te tille kerkon fushe te luaj dhe argetohet e une i jap mendimin qe personi pret nga une.dmth ja bej qefin.prandaj thash beni si them une ,mos beni si bej une!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
bovari
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12840
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 17:12

bovari keni te drejt une edhe une thom beje si thom une as djalit as vajzes sime nuk ju thom beni martes por bashkjetes ,dhe besoj se fjala do te me pranohet prej tyre une shikoj ndyryshe boten e sodite.
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Loresa prej Sat 29 Dec 2007, 17:19

Kjo teme pak konfuze per mua... une per momentim me pelqen e dyta 'bashkjetesa' se di mbase mund te jem gabim.
Motra bovari hahahahahaha sa kam qesh 'beni si them une ,mos beni si bej une!"

firma.................................................................................................................................................................................
"jeto si te pėlqen ty jo si duan tjerėt"
Loresa
Loresa

Shteti : Tetovė
Postime : 41
Kyējet nė forum : 12932
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Stomatologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 17:24

ata qe jan te martuer po te ju shtrosh pyetje thon te jem ne kohen e sodit kurr martesa me dokumentacion sdo te benim,keshtu qe zgjedhin me te prefruare bashkjetesen .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Loresa prej Sat 29 Dec 2007, 17:28

Po de une te thashe nese tash une do isha e pyetur si do beja do rrija ne bashkjetese me personin qe jam tani i cili ka qene i martuar mirpo nuk varet nga une.
Po ok hajde te pyesim nje te maruar si do pergjigjet?
Heyyyy ju te martuarit cilen do zgjidhni martesen apo bashkjetesen 8) tregoni drejt a ?

firma.................................................................................................................................................................................
"jeto si te pėlqen ty jo si duan tjerėt"
Loresa
Loresa

Shteti : Tetovė
Postime : 41
Kyējet nė forum : 12932
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Stomatologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 17:31

sod kam pasur bised me te vertet per martesa dhe asnji nga te martuerit qe isha me ta nuk preferojn me martese ,thon me se miri eshte bashkjetes thon kur te humbin mend te vijn dhente keshtu ata qe kan provue martesen e duan tashe bashkjetesen .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 18:32

edhe pas ndihmes qe mkeni dhene me pergjigjet tuaja, mua sikur po me mungon guximi ta marr njeren nga dy opcionet, e them keshtu sepse faktet mungojnė ende.

shoku im i martuar pas 4 viteve u nda, i thash pse erdhi deri te ndarja, mu pergjigj; na mungoi gjuha e perbashkėt!

nje shok tjeter ishte ne bashkejetese afer dy vite dhe dje me informoi se ka nevoje per fjetje meqe e kish largu nga banesa..pse or mik i thash, pse nuk funksionoi?
ajo ishte shumė e mirė por une isha ai qe nuk i permbusha kriteret dhe parakushtet, s'munda te ndihem "si macja nen tryezė"!!!

vertete s'po di, tradita thot martohu,
ne anen tjeter "MODA" eshte bashkejetesa!


  • e luta njeren nga ofertueset(shqiptare) qe qe provojmė, bashkejetojmė, me tha nuk ban sepse une si femer humbi e ti nuk humb asgja!po deshe martese urdhero! i thash po nese nuk shkon, qka pastaj, mu nda me tha nuk guxon se familja ime te vret!  • njera me ofroi te bashkejetojmė(e huaj) u frigova une dhe i thash pse te mos martohemi(mendoja e rregulloj lejen e qendrimit me te dhe pastaj dihet...)jo jo mėtha, parasegjithash koha testuese(ne pune) e pastaj e merr vendimin!


po mbetem ne pritje te ndonje pergegje nga ju ne menyre qe ta kuptojme ne se paku brenda forumit, cila eshte me e mira...martesa-bashkejetesa!

me respekt falemnderime per mbeshtetjen e temes.
jam_buli
jam_buli
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 12318
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 19:44

jam-buli ke tregue disa raste ,por edhe nese ka martes dhe burri ka fajet aj del op prej banese se perparesi ka femra ne ligjet juridike ,keshtu qe me mire te dal nese nuk gjen gjuhen e perbashket me kohe ,se sa te ket martese dhe ndarja ti shkoj ne disa procedura ,mendimi jem eshte bashkjetse.
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Naki prej Sat 29 Dec 2007, 20:28

Loresa shkruajti:Po de une te thashe nese tash une do isha e pyetur si do beja do rrija ne bashkjetese me personin qe jam tani i cili ka qene i martuar mirpo nuk varet nga une.
Po ok hajde te pyesim nje te maruar si do pergjigjet?
Heyyyy ju te martuarit cilen do zgjidhni martesen apo bashkjetesen 8) tregoni drejt a ?
Ok pergjigja ime eshte se di njehere nese vendosi per bashkjetese do te lajmeroj 8) 8) 8) 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 20:35

naki mos lejo pa ju lajmrue njerit amartes apo bashkjetes .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Naki prej Sat 29 Dec 2007, 20:38

anna cilen te duash e pranoj me ty

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 20:44

hahaha Naki jo more nuk e ke keq ,por cme don mua ore duke pasur te reja bashkjetsen apo martesen .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga bovari prej Sun 30 Dec 2007, 00:50

Lufta per mbijetese dhe ndjenja e fitores ndaj situatave te veēanta ne jete eshte e veshtire dhe jo ēdo kush arin ta perballoje prandaj ju rekomandoj bashjetesen pasi nuk ka nevoj per rezistence por vetem hile,gje qe ne na pelqen tejmase se jemi fodulla ndaj europes therrimet qe hedh ajo i hajn shqiptaret!
Pak gishtin kokes duhet vene ne fakt kur nuk ka koke nuk ke ku e ve gishtin po nejse.
Respektoj ata qe e mbeshtesin kete lloj jetese pasi i kemi ambasador te kesaj sjelljeje ne sy te botes dhe kur tu mbaroje mandati pa i pyetur kush i heqin nga posti!
Them i respektoj pasi as nuk e ēoj nepermend nje veprim te tille.
Jam_buli po ai cifti qe pas 4 vjetesh ishin ndare nga qe nuk kishin gjet gjuhen e perbashket gjte 4 vjeteve memeca kishin qene?

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
bovari
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12840
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sun 30 Dec 2007, 01:06

me sigurin me te madhe ,dhe me nji bindje me te madhe kam se sod eshte ,rruga me e favorshme bashkjetesa se sa nji martes me letra ,u quej letra se disa mendoj se ajo cop leter te siguron martesen .keshtu jam -buli do ti thoja sa divorce ka edhe qe jan ber kunorzim kohet e fundit ne vendin tone ,sipas nji statistike ne prishtin vetem per dy vite mbi 4mij divorce jane .dhe do te jet me mire bashkjetesa ,sepse ke mundesi te dish amund te jetosh me ate partner apo ,ndersa nese shikojm se nga dy anet ka ndarje po ,ka mos bashkjeto ,njihe me takime pra javore apo ditore ,gjitheher cdo rruge ka nji dalje ne jete.
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga jam_buli prej Sun 30 Dec 2007, 12:11

edhe nje falenderim per pergjegjet, kesaj radhe gati me keni mbushur mendjen dh esikuj e kam ven gishtin ne koke dhe jam ne mendime se vetem dot' bashkjetoj, keshtu thot edhe bovari, edhe anna, pra nese me del ndonje pengese mos harroni se jume keni merrė ne qafė, hahhahahha.

sa i perket ciftit te mehershem bovari dhe jetes 4 vjeqare, ata ishin shume oratore te medhenj por gjuhen e perbashket nuk e gjeten meqe shume kane folur mesiguri dhe perfundimi njeri ne nje ane e tjetri ne tjetren!
<
pershendetje
jam_buli
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 12318
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sun 30 Dec 2007, 14:12

jam-buli tek anet tona thon dy atllar ne nji mullar nuk lidhen ,keshtu per te jetuar gjat nga njiher duhet leshuar rroge sikur nuk shikoj ose nuk ndegjoje ,keshtu sod nuk ekzistojn keto dy fenomene,dhe perfundimishte vjen bashkjetesa.
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga GISHTEZA prej Sun 30 Dec 2007, 14:39

te dyja jane te mira si bashkejetesa e martesa

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
GISHTEZA
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 13216
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sun 30 Dec 2007, 14:43

Gishteza veq bashkjetesa me e mire eshte prej te dyjave .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga GISHTEZA prej Sun 30 Dec 2007, 14:49

ka te mira e te keqija bashkejtesa
psh

  • lidhesh shpejt,dmth nuk ke nevoje te martohesh
  • nuk ke shpenzime ne dasem
  • pergjegjesia eshte ndyshe
  • e stresi eshte me i ulet
  • je lire te ndahesh kur te duash
  • problemi eshte se kur ke femije
  • ose kur ke shtepi te blere bashke ,si do i ndani

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
GISHTEZA
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 13216
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sun 30 Dec 2007, 14:58

kur ke femije bashke me te Gishteza ose shtepi ka notariat qe e ben ndarjen edhe pse nuk ke kunore ,ndersa femija nese eshte i atij tipit aj duhet ti mbuloj alimentacionin qe i takon ne baz te ardhurave mujore ,dhe femija ka te dyte prinde nuk duhet me mbjell hasmeri per njeri tjetrin femija lehet i lire ti respektoj dy prindit dhe ,jo te besh terheqeje ne nji ane ,keshtu ka zgjidhje per cdo gje qe mund ti ndodhe njeriut ,cdo rruge ka daljen ,nuk eshte cdo gje me ramp embyllur .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga jam_buli prej Sun 30 Dec 2007, 14:59

shume flm gishteza,

une sa erdha ne perfundim te bashkejetoj, me ne fund prap po largohem edhe nga ky opcion meqe ajo po kerkon femije qe ne start!!

pra ka shume mendime rreth marteses apo bashkejeteses sa qe si njera edhe tjetra kane te bejne me pjekurine, aftesine dhe pergjegjesine te cilat duhet te jene mes nesh para se te mendojme ne krijimin e famijes.

Une doja te nxjerr me teper mendime ndonese ne martesen qe e kam jam mese i lumtur dhe nuk e ndrroj kurr me bashkejetesen.

tgjitha te mirat dhe urime per shume mote festa e vitit te Ri 2008.

me respekt nga ana ime
jam_buli
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 12318
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Anna prej Sun 30 Dec 2007, 15:15

jam -buli urojm te jesh i knaqur ter jten me martesen qe ke dhe te sjell lumturi ne jet ,keshtu shpresojm edhe ata qe martohen te gjejn knaqesin e tyre ne martes dhe te krijojn familje pa probleme dy palet .
Anna
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12765
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Guest prej Wed 02 Jan 2008, 16:37

nese esht dashuria e vertet me mir esht martesa se bashkejetesa

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Drenusha prej Wed 02 Jan 2008, 17:45

Varet nga rrethanat qe te dyja sot jane te modes dhe nuk eshte tragjike as njera as tjetra bile bashkjetesa per mua eshte me e pelqyer
Drenusha
Drenusha

Postime : 4
Kyējet nė forum : 12294
Regjistruar mė : 02/01/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 02 Jan 2008, 19:42

Martesa eshte e shenjte !!!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga sevi prej Wed 02 Jan 2008, 19:46

Kotelja shkruajti:Martesa eshte e shenjte !!!
E vertet moter por duke perjashtuar nje numer te njerezve. Normalisht dhe trjtimin e ka si e/i tille! martesa apo familja eshte gjeja me e shenjet
sevi
sevi

Postime : 53
Kyējet nė forum : 12345
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Guest prej Thu 03 Jan 2008, 11:43

normal esht kjo se jam e pajtimit me kotelen se bashkejetesa per mua nuk vlenm ne asnje aspekt

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Eranda prej Fri 04 Jan 2008, 14:21

Varet si e aceptojne partneret por ne ditet e sotme te dyja jane ne mode dhe nuk qajne shume koken asnjera pale.
Une pajtohem me thenjet se martesa eshte e shenjet dhe jam per kete
Eranda
Eranda

Shteti : Lyon France
Postime : 5
Kyējet nė forum : 12294
Regjistruar mė : 04/01/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Jan 2008, 11:38

Nese do flisja per martesen dhe martesen e viteve me pare ku ishte dicka e pandashme dhe mund te thoja qe eshte domosdoshmeri per nje cift,por sot zgjidhja per mbarevajtje midis nje cifti te cilet nuk jane akoma te sigurt per zgjedhjen martesore eshte bashkejetesa.
Bashkejetesa te jep mundesine te jetosh me dike dhe per te njohur veset, zakonet , te mirat dhe te keqiat e nje personi.Kerkesa e llogarise nuk eshte dhe aq e larte sa ne nje martese.Ke njefare lirshmerie dhe mirret si nje prove se ke zgjedhur njeriun e jetes apo jo?
Bashkjetesa te jep mundesine te besh zgjedhjen e duhur.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Jan 2008, 15:20

Martesa apo bashkjetes????
Per mua te dyja njesoj jane, i vetmi ndryshim te martesa eshte nje dokument te cilin ne Shqiperi mund ta fshish shum leht.
E rendesishmja eshte ta duash ate qe ke ne krah Very Happy
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Naki prej Tue 08 Jan 2008, 16:11

barby_ shkruajti:Martesa apo bashkjetes????
Per mua te dyja njesoj jane, i vetmi ndryshim te martesa eshte nje dokument te cilin ne Shqiperi mund ta fshish shum leht.
E rendesishmja eshte ta duash ate qe ke ne krah Very Happy
Dakord jam me ty barby_

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Lerti prej Tue 08 Jan 2008, 16:25

Pak ka rendesi cilen zgjedhin partneret Martes/Bashkejetes me rendesi eshte te pranojne ate qe zgjedhin dhe te jene te lumtur. Nje dokument kurorzimi nuk eshte hiq gje.
Lerti
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 12582
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga dano prej Thu 31 Jan 2008, 12:32

barby_ shkruajti:Martesa apo bashkjetes????
Per mua te dyja njesoj jane, i vetmi ndryshim te martesa eshte nje dokument te cilin ne Shqiperi mund ta fshish shum leht.
E rendesishmja eshte ta duash ate qe ke ne krah Very Happy
sa shejtonke qe je mi dreq Very Happy
dano
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 12208
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Guest prej Thu 31 Jan 2008, 14:51

pershendetje motrushe barby po ashtu esht puna e dokumentit por edhe at se e ke ne krah nese s“ja vlen ta duash duhet ta hedhim prej krahut e ta gjuajm e ta mbysim jo me myt krejt por me len gjall e tu vuajt hahaha

avatar
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 31 Jan 2008, 15:29

dano shkruajti:
barby_ shkruajti:Martesa apo bashkjetes????
Per mua te dyja njesoj jane, i vetmi ndryshim te martesa eshte nje dokument te cilin ne Shqiperi mund ta fshish shum leht.
E rendesishmja eshte ta duash ate qe ke ne krah Very Happy
sa shejtonke qe je mi dreq Very Happy

pergjigje ishte kjo e jotje??cherry Neutral Neutral shejtan:P
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga sevi prej Thu 31 Jan 2008, 16:32

Ska rendesi njesoj jane me rendesi dashuria ne mes martesa eshte nje akt letre asgje me shume
sevi
sevi

Postime : 53
Kyējet nė forum : 12345
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi