» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tė martohem apo bashkėjetoj?

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 02 May 2009, 17:38

jam dakort me bashkjetesen pastaj martesen 8)
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18363
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Naki prej Sun 03 May 2009, 09:57

Martesa e ka avantazhin e saj dhe eshte ne te mire te kombit dhe familjes. Bashkjetesa per tu kuptuar mire e do ta kete edhe traditen. Mirpo ne fund te fundit vendos qifti si do e bej kete.
Ne traditat tona kjo gje deri pak vite me pas ka qene nje gje e pakuptueshme dhe e papranuar nga familjet e dy aneve ose edhe nga rrethi ku ka ndodhe nje gje e tille nese ka ndodhe.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Ylliks prej Sun 03 May 2009, 12:18

krejt qėllimi ''ndėrkombėtar'' ėshtė bashkjetesa fest sot mund tė bashkjetosh e nesėr jo...se me u martua del punė tevona, se lidhesh ngushtė fest rrno e flej sa tė mundesh nėn plaf...se ftohesh me fjetė shpluar!
Ylliks
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga LumLumi prej Sun 03 May 2009, 12:46

E perjashtoj mundesine e bashkejeteses pas ieshte shpikje perendimore e jo ne gjenin shqiptar.
Bashkjetese eshte te jetosh ne nje dhome me njeriun, pa jetuar me zemer !

Martesa eshte institucioni ma fisnik ne jete, qe e obligon ciftin te kene rrugen e trashegimit!
LumLumi
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 12026
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Adonisi prej Fri 29 May 2009, 22:39

Fejes, bashkjetes dhe dikur nese gjerat shkojne ne rruge te mire, atehere pse jo edhe martese.

Lum lum, nuk me duket i arsyshem ky justifikimi juaj qe thuani se eshte pjell e perendimoreve bashkjetesa. Sepse kemi shume gjera tjera qe i praktikojme edhe me te kqija qe jane pjell e perendimit apo e lindjes. Sikur te thoje pak me mire se pse nuk eshte e mire bashkjetesa, pse jo edhe tna bindesh te pakten mua, atehere te pakten do te falenderoja.
Adonisi
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 12279
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga LumLumi prej Fri 29 May 2009, 23:19

Adonisi, mendimet qe thuhen e shkruhen ne forum nuk mundet cdo here te perfillen! Mire bere qe nuk u pajtove me ate qe shkrova une. Por, habiten perse nuk u duket justifikim?! Nuk e shpifa une ate. Eshte evidente se ne Perendim, ku hyjnė shume shtete qe per shume ceshtje jane jo ne perputhje me ceshtjet shqiptare, por edhe kane te tjera veti qe jane me perparimtare!

Tek shqiptaret eshte bere mode bashkejetesa kohen e fundit. Por, institucioni martese, gjithkund ne ate permase, ashtu si e di edhe ti, ka qene dicka shume me ndryshe , dhe ka arritur ta mbaje nderin dhe moralin shqiptar me lart se sa ka qene neper vendet qe theksova! Sot bashkjetasa eshte shtrire me hov, vetem koeficienti i atij bashkjetimi ka shenuar dhe nje bilans sterkeqes te divorcit!
LumLumi
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 12026
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 30 May 2009, 12:46

Cdo gje qe ka lidhje me perendimin, shqiptarit i ushqehet mendimi i eksperimentimit.Qe te kerkosh te arrish ne bashkejetese duhet nga te dy palet njohuri bashkejetese.Si te gjesh dhe kerkosh gjuhen e perbashket, si te mendosh se jeta jote eshte vene ne prove ku mundesia e ardhjes ne jete te nje foshnje eshte 100% e mundur.Te dish qe njeriut qe bashkejeton nuk duhet t'i besh presione qe pas kesaj faze vjen patjeter martesa.Ne bashkejetese nuk eshte e prere qe besnikeria ndaj partnerit te jete si ne martese.Bashkejetesa jashte vendit tone eshte nje lloj aplikimi qe behet nga moshat e reja dhe nuk ka vrsaje ndergjegjje per nje kohe te humbur.Une jam partizane e marteses, begatise se jetes familjare dhe rritjen e femijve me perkushtim ne nje familje ku betimi i marteses te zgjases deri ne fund.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Unike prej Sat 30 May 2009, 13:43

dashuria e vertet zdo bashkjetese, po martese te shejnte.
Unike
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 11507
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Adonisi prej Thu 04 Jun 2009, 10:51

Lum lum tani e kam me te qart. Nuk eshte se une i marre per lakmi shtetet e perendimit apo shtetet e lindjes ( arabi, irak, iran etj). Edhe te part edhe te dyte, per mua prekin ne ekstrem ne shume gjera, dhe veten apo shqiptaret i shoh ne mes- me te miret. Jo pse jam vete shqiptaret, por e verteta eshte kjo. Kur mua nuk me pelqen diqka, nuk e pranoj dhe nuk veproje ne ate menyre sepse nuk me pelqen mua, nuk i pershtatet karakterit time, dhe jo pse eshte pjell e perendimit apo lindjes. Ka gjera qe i zbatoje ne jete, qe mund te jene pjell e perendimit apo lindjes, por asnjehere nuk i kam pranu qe jane te njeres apo tjetres ( sepse nuk kam sinpati per asnjeren), por vetem qe me jane duke te arsyshem mua.
Bashkjetesa nuk po them se eshte diqka e mire. Eshte diqka shume e veshtire dhe kuptohet edhe me pasojat e veta pas. Me ty jame kur thua se martesa ka harritur te ruaj nderin dhe moralin e shqiptarit me larte. Por koha po ecen dhe gjerat po ndryshojne, dhe ne duhet te ndryshojme. Jo ne extrem apo te kopjojm te tjeret, por ti pershtatemi kohes. Dikur tek shqiptaret per gjthqka ka qen nje kryemafiljar dhe 20 antare tjere kan qen "pa goje". Sot per mos me thene hiq, rralle mundemi me gjete raste te ketilla, bile edhe neper fshatrat me te thella. Eshte shume shume e veshtire qe te mbesim 100% me traditat dhe zakonet tona, edhe pse do ishte nje gje e mire te mos hynte asgje e huaja ne kulturen dhe traditat tona.
Shpresoj kete here kam has ne mirekuptimin tuaj.
Adonisi
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 12279
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Naki prej Thu 04 Jun 2009, 22:52

Adonisi shkruajti:Bashkjetesa nuk po them se eshte diqka e mire. Eshte diqka shume e veshtire dhe kuptohet edhe me pasojat e veta pas. Me ty jame kur thua se martesa ka harritur te ruaj nderin dhe moralin e shqiptarit me larte. Por koha po ecen dhe gjerat po ndryshojne, dhe ne duhet te ndryshojme. Jo ne extrem apo te kopjojm te tjeret, por ti pershtatemi kohes. Dikur tek shqiptaret per gjthqka ka qen nje kryemafiljar dhe 20 antare tjere kan qen "pa goje".
Me pelqeu kjo pjese qe citova dhe nuk do koment eshte shume e vertete. Duhet te ecim me kohen dhe nuk jane pjella perendimi eshte koha qe ndryshon gjerat...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Jul 2010, 16:03

Gjithmon ka qen tradita jon martesa e cila ka simbolizu nje qift .tashi kan marr rrugen e gabuar dhe kan zgjedhur bashjetes, e cila me kalimin e kohes ndoshta do te behet martes dhe ndoshta jo,thjesht eshte nje prov nese ju shkon dy te rinjeve kjo lidhje dhe ne fund ne shumicen e rasteve perfondon me ndarje, ndesa martesa eshte me e sigurt per qdo gje,dhe eshte simbol i traditave tona shqiptare!
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Arjana prej Fri 02 Jul 2010, 16:13

Mendoj Se BAshkejetesa ,Edhe Pse Ndryshimi Nga Martesa Eshte Se Ne Martes Gruan E KE Dashnore Te Ligjshme Pastaj Bashkejetesa Te Jep Mundesine Ta Njohesh Me Mire Partnerin .
Arjana
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15802
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 02 Jul 2010, 16:16

Per mendimin tim bashkjetesa eshte humbje kohe,ndersa martesa kurorzim i dashuris.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
E Dashuruar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 12451
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Naki prej Fri 02 Jul 2010, 16:20

Ajo cila ka gjuhe te perbashket eshte kurora as martesa as bashkjetesa nuk jane asgje vetem nje akt ne leter ose fjal. Per mua nuk qon pese cila eshte me rendesi eshte gjuha dhe dashuria me dy te maruarve apo dy qe jeteojne ne bashkjetese

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Elhamiu prej Fri 02 Jul 2010, 17:43

te martohem , jo te bashk jetoj

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere
avatar
Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 13670
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Elda prej Sat 04 Sep 2010, 11:43

per mua vlen qe nje cift te ndihet i lumtur kur jan se bashku te dashuruar nuk ka rendesi martesa apo bashkejetesa kur bashkejeton dashuria

firma.................................................................................................................................................................................
Sikur tė isha ėndėrra,
Nė syt e tua tė vloja,
Si Dielli I bukur,
Nė mėngjes, tė tė zgjoja,
Tė ti prekja flokėt,
Me buzėeshje plot mall,
Sa do ishim te lumtur,
A e mendon vall?
-
A e mendon se je passion,
Nė syt e mia,
Emocion,
Mė I madh se vetmia,
Je Lumturia,
Nė zemrėn time,
Dashuria,
Qė mė thell ne mendime.
Je mirėsia,
Tė z’behtės time,
Gjithėsia,
Pa kufizime,
Je gjithēka ēė kam,
Je momenti,
Je shprehja ime e fort,
Je komenti,
Je fjala pėr mirėsi,
Je vargu nė poezi,
Deri sa stė kam ty pran,
Si te jetoi ne vetmi!
A mė thua vall ti ?
Elda
Elda

Postime : 780
Kyējet nė forum : 10422
Regjistruar mė : 12/06/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 04 Sep 2010, 13:01

Mendoj se te dyja, si martesa, si bashkejetesa kane perparesi dhe mangesi. Nga njera ane, bashkejetesa te jep mundesi per njohje te partnerit, por martesa siguron breza pasardhes me te shendetshem, ne bashkejetese egzistojne shancet qe te cojne drejt marteses, ndersa martesa edhe nese gjerat nuk funksionojne cifti priret me shume qe te vazhdoje ate gjendje se sa te ndermarre nje hap te tille si divorci.
Por me e cuditshmja eshte se pavaresisht te gjithave, shumica prej nesh serisht kerkon dhe perkrah martesen.
Mbase eshte krijuar edhe idea qe ne bashkejetese njeriu vazhdon nje mardhenie, pa u shqetesuar per jetegjatesine e saj, ndersa ne martese eshte krijuar idea per nje mardhenie jetegjate qe do ta kerkonte cdokush.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11894
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Elda prej Sun 05 Sep 2010, 08:17

mendimi im esht si Martesa ashtu edhe Bashkejetesa nuk kan asnjera me shum se tjetera jetegjatesi po nese nuk ka Dashuri mes nje cifti te martuar apo pa Martuar,nje marredhenie Jetegjat mes nje cifti esht kur mbizoteron Dashuria e vertet pa marrur parasysh situaten se bashkejetojn apo Martohen kjo nuk esht asgje me shum se njera apo tjetera,
kur mes nje cifti ka nje gjuh dhe Dashuri te perbashket nuk mund ta shkaterroi dhe te i ndaj askush me ket thenie dua te them se si psh: edhe martesa nuk esht asgje me shum e sigurt kur ka raste ndoshta mbas 20 vitesh dhe shkaterrohen sepse nuk esht gjuha e perbashket ne nje cift dhe nuk ka Dashuri mes tyre ashtu esht mendimi im...

firma.................................................................................................................................................................................
Sikur tė isha ėndėrra,
Nė syt e tua tė vloja,
Si Dielli I bukur,
Nė mėngjes, tė tė zgjoja,
Tė ti prekja flokėt,
Me buzėeshje plot mall,
Sa do ishim te lumtur,
A e mendon vall?
-
A e mendon se je passion,
Nė syt e mia,
Emocion,
Mė I madh se vetmia,
Je Lumturia,
Nė zemrėn time,
Dashuria,
Qė mė thell ne mendime.
Je mirėsia,
Tė z’behtės time,
Gjithėsia,
Pa kufizime,
Je gjithēka ēė kam,
Je momenti,
Je shprehja ime e fort,
Je komenti,
Je fjala pėr mirėsi,
Je vargu nė poezi,
Deri sa stė kam ty pran,
Si te jetoi ne vetmi!
A mė thua vall ti ?
Elda
Elda

Postime : 780
Kyējet nė forum : 10422
Regjistruar mė : 12/06/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Majlinda prej Sun 05 Sep 2010, 20:04

Per momentin dhe kohen me te cilen po ecim edhe ne si gjithe bota une e zgjedh bashkejetesen. Nuk ka asgje garanc as siguri asnjera as tjetra. Gjuha e perbashket, mirekuptimi dhe toleranca jane thelbi i nje dahsurie e jo martesa as bashkjetesa. Martesa eshte nje akt i shkruar ne leter e qe ne trevat tona pasi shkruhet ky akt sikur e ben mashkullin dhe gruan obligativ per te erdhmen mirpo ne realitet nuk eshte ashtu si ne leter. Sot secili deshiron te ndjej nga shpirti dhe zemra jo nga obligativiteti. Ne bashkjetese me mire kuptohen gjerat dhe liria eshte me e gjere.
Majlinda
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 13098
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 05 Sep 2010, 20:27

Bashkjetesa eshte gje qe te ven ne prove para se te besh nje hap te madh edhe mos te gabosh atehere kur ti e ke ber kete pas prandaj edhe un zgjedh bashkjetesen ne fillim duke pare se si shkojne punet edhe njohuria dita dites mendon se je gati te besh pasin e modh
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18363
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Sun 05 Sep 2010, 20:58

Martesa dhe Bashkejetesa jane dy fjale te "ndara" nga nje iluzion: -Lidhja e mireqenies ndermjet mashkullit dhe femres qe nga mosha e pjekurise e deri ne vdekje.
Pra ne dalim shkaktare te ndarjes se ketij iluzioni ne kohet e sotme, ndersa mundohemi te vecojme te miren nga me te miren!...

Dua te them se te dyja kane lidhje me njera-tjetren dhe ajo cka mund ti ndaje, eshte menyra se si dhe sa i perkushtohet cifti lidhjes se vete me njeri-tjetrin.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 10159
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Mirja prej Mon 06 Sep 2010, 11:58

As njeren as tjetren ma
Mirja
Mirja

Postime : 2269
Kyējet nė forum : 12129
Regjistruar mė : 28/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga prima_dona prej Mon 06 Sep 2010, 17:33

Zgjidhja ime eshte bashkejetesa
prima_dona
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 11750
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 21 Sep 2010, 21:57

Them martesa.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
E Dashuruar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 12451
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga bora prej Tue 21 Sep 2010, 21:59

martes eshte ne letra kurse bashke jetesa me duket ..... bo por mbi te gjitha eshte harmonia ne cift
bora
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 11461
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga albi prej Tue 21 Sep 2010, 22:02

bashkjetesa nuk zyrtarizohet a maretsa po dhe mendoj se me mir asht martesa
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13026
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga stralli prej Wed 22 Sep 2010, 11:15

Martesa ėshtė akti zyrtar i daljes nga ilegaliteti....
stralli
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 10040
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 06 Jun 2011, 00:58

Un mendoj bashkjetese se me jep kohen te njoh mire njeriun qe kam prane edhe mos te gaboj te bej nje hap te madh qe mundet te me ndryshoj e gjith jeten time ..Duhet te mendoj thjeshte edhe te jem e bindur ne ate vendim qe te mar sepse nese gaboj atehere kur te martohem ska kthese me nese gaboj ne bashkjetese mendoj sepse ska qene njeriu i duhur per mua ..ose un per ate ..
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18363
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga albi prej Mon 06 Jun 2011, 11:09

bashjetesa shum let mundet te ndrpritet a martesa esht e shajtitdhe me e sigurt
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13026
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Leta prej Tue 07 Jun 2011, 15:35

S'ja vlen asnjera hiē!
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9669
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga albi prej Wed 08 Jun 2011, 20:02

bashkjetesa esht me e embel
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13026
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Naki prej Thu 09 Jun 2011, 01:46

stralli shkruajti:Martesa ėshtė akti zyrtar i daljes nga ilegaliteti....
dakord por jo nje garance per mbarvajtjen...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga deti prej Thu 09 Jun 2011, 08:51

Martesa eshte me e plote, ka shume rregulla, pergjegjesi dhe obligime - tradicionalja.
Bashkejetesa perjetohet dhe perballohet me lehte ngase eshte me pak obligative - modernja.
As e para dhe as e dyta nuk te japin kurre garanci per jetegjatesine e saj. Gjithmone ekziston shtegu per dalje dhe nuk mbyllet kurre!
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14491
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga bora prej Thu 09 Jun 2011, 11:53

une jam per te dyja dhe per bashkejetese dhe per martese
bora
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 11461
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga albi prej Thu 09 Jun 2011, 16:17

une jam ne fillim per bashkjetes po te shofim si dihet dhe per martes Very Happy
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13026
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Doruntina Miftari prej Thu 09 Jun 2011, 19:49

mirekuptimi ne nje lidhje dhe dashurija mes partnereve jan ajo qe mban lidhjen si ne bashkejetes apo martes

firma.................................................................................................................................................................................
Doruntina Miftari
Doruntina Miftari

Postime : 92
Kyējet nė forum : 9060
Regjistruar mė : 22/01/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Naki prej Fri 10 Jun 2011, 05:06

Doruntina Miftari shkruajti:mirekuptimi ne nje lidhje dhe dashurija mes partnereve jan ajo qe mban lidhjen si ne bashkejetes apo martes
Mirekuptimi dhe gjuha e perbashket do ishte me e kompletuar.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Katilja prej Thu 01 Sep 2016, 13:06

Martesen,nuk dua qe ai t ik tek tjetra pas nje far kohe nese bashkjetojm bashk.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8017
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga albi prej Sun 04 Sep 2016, 17:50

Jo bashk jetes
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13026
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Tė martohem apo bashkėjetoj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi