» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Apr 2010, 18:13

Ja dhe nje argument Arjana, a duhen keta qe urrejne cdo gje shqiptare. Jane disa te rinje grek qe kan ndjenja .... dhe njeri nga keta te do ty dhe ti e do ate apo dhe vie te martesa....
Ja cfar na sjell albeu.com
28.04.2010
Njė emigrantė shqiptar ėshtė torturuar dhe pėrdhunuar nė mėnyrė ēnjerėzore nga disa tė rinj grekė. 35-vjeēari shqiptar ėshtė rrahur nė mėnyrė barbare pas njė zėnke si dhe ėshtė pėrdhunuar.
Pas gjithė kėsaj, atij i ėshtė vėnė flaka. Emigranti ėshtė dėrguar nė spital ku ndodhet nė gjendje tė rėndė shėndetėsore.
Policia ka nisur hetimet ndėrkohė qė ka shpallur nė kėrkim autorėt e ngjarjes sė rėndė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 19:29

po behet nje gabim me kete qe shkruan me siper Naki ,ne fakt ata qe perdhunuan e abuzuan mbi 35 vjecarin ishin te njejte kombesie,shqiptare e ata,nuk e di ku e ke marr kete lajm ti por ne ketu keshtu i njohim e degjojm kaq dite,por ska shum rendesi se gjera te tilla i bejm mes vetes ne e cpresim me nga te tjeret,e dyta e per mos i ikur temes kudo ka te till njerez si ne Shqiperi,Serbi,Greqi etj,sic flasim ne per keto shtete e kemi keto mendime po ashtu mendojn e ata per ne ne te njejten menyre.une them se sjam raciste e do mund te dashuroja nje te huaj e po flas pergjithesisht ketu jo me emra
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Apr 2010, 20:23

Tash je me ok ne shkrime dhe nuk desha te ofendoja ty me cekje emrash por thjesht isha me direkt ne kuptimin e temes ngase disa postime me lart kishe tjeter mendim me kete qe ke tani.
Mire mos ta zgjasim me politike po them personalisht nga ana ime personale. Une per vete tere jeten do rrija i pamartuar dhe nuk do pranoja martesen me nje serbe dhe nje greke edhe po ajo te jete Miss bota ose miliarderja e botes. Pse ? Kam nga pervoja qe shof. Eshte e vertete se ka edhe shqiptare qe kan gra te ketyre nacionaliteteve nuk jam kunder tyre eshte zgjedhja e tyre. Po dasha ju flas po nuk dasha nuk ndi per ta por shof femijet e tyre si trajtohen dhe si pranohen ne shoqeri. Kur nje komb nga i cili komb vje grua ime po e them me plote bindje 60% ndoshta dhe me shume urren cdo gje qe eshte shqiptare si ta dua une ate te bej femije me te. Mire e tha Interesanti ata gje nuk e kan provuar lehte e kan.
Le ta mbyllim me kaq me te drejten time te shprehjes JO kurr dashuri dhe martese me nje te huaj qe urren kombin tim.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga vistor2 prej Wed 28 Apr 2010, 21:44

Ma mirė Dreqi yt se sa Melaqja e huaj (Thėnje popullore) jo e imja !

Gjuha tė cilen njeriu e ndjen vehten mė tė sigurt nė shprehje ėshtė ėshtė gjuha e nėnės. Tek unė ėshtė Gjuha Shqipe pra.
Njė gjė e di me siguri. Se djemt shqiptarė nuk janė diē te posaqėm por janė shumė normale. Sinqeriteti ka lidhje me nacionalitetin e personit. Do thoni ēenka krisur Vjollca!? Jo, ėshtė shumė e vertetė.
Mendojė se djemt shqiptarė kanė edhe njė pėrparsi ndaj tė huajve. Ata e kuptojnė njė shqiptare nė shumė pika mė mirė se sa tė huajt si dhe nė pėrgjithėsi kujdesen mė mirė se te huajt.

Mė i mirė ėshtė rasoji i shqipėtarit sesa Jack Daniels i tė huajit (kjo ėshtė thėnja ime)!.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12093
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 11 May 2010, 11:06

Te rrethohesh nga antare shqiptare ne nje forum nuk eshte aspak cudi te lexojme keto shkrime ku martesen e shohin te arsyeshme nje bashkekombasit e vet.Sipas vendit behet dhe kuvendi, "thoshte populli".
Te fliste deshira do ishte e kunderta e gjithe ketyre qe jane shprehur.Ta shohesh veten si shqiptare te ben mire se ke se me cfare krenohesh, po ta shohesh veten si individ do kapercehej aryeja.
Problemi i vetem, po qe nuk eshte i pazgjidhshem eshte se te huajt jane tjeter lloj ata nuk perbuzin lidhjet martesore ose dashurore.Fushes se ndjenjave i lene nje hapesire te madhe dhe e mbushin me detaje te paimagjinueshme per ne shqiptaret.Ndryshe nga ne ata te ndodhen afer kur ke nevoje, pa harruar ti perkushtohen dhe vetes.Per ta asgje nuk eshte e detyrueshme ose e pakthyeshme.Femra shqiptare ka pranuar qe martesen e enderruar e ka gjetur prane nje te huaji.Mashkulli shqiptare nuk e gjen dot se kur do ta gjuaj femren nuk heziton dhe femra shqiptare hesht e huaja iken.Mashkulli shqiptare e mbyll gruan brenda , po nuk mbyll dot dritaren e huaja di ti mbaj celsat gjithmone me vete.E huaja punon dhe kameriere, shqiptarja jo se e mbulon turpi te bej nje pune dhe te jete e afte te thote puna qe bej eshte ajo qe dua.
Persa i perket traditave:traditat po zhduken per ne shqiptaret vet nga prinderit shqiptare, ndoshta nje i huaj do ishte celsi per ta hapur deren me buqicen e ndryshkur, fare thjesht duke u perpjekur te mesoj dicka me shume nga origjina e bashkeshortit , bashkeshortes dhe t'ia paraqes femijes te dyja.Ka shume qe e kane bere dhe e bejne nje gje te tille.
Ndalemi pak tek shqiptari qe u kalua ne hell.Arjana, jetesa ne Greqi duhet te te mesoj pak historine e Kretes, vendi ne te cilin shqiptari u kalua ne hell nga vet ata dhe jo nga shqiptare.Eshte faktike qe kalimi ne hell eshte metode e kretanve, shqiptaret nuk e kane kete, po ta kishin bere ata ose do e thernin, ose do i prisnin koken.
Ajo qe ndodhi aty ishte makabre po ne nje zone te tille te Greqise ku jetohet me kanun, nuk eshte habi qe nje mashkull te shkoj me nje femer te kete nje fat te tille.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 16 Dec 2012, 21:13

99 % E martesave me te huaj jan Interes per dalje nga kriza per berjen e letrave dhe nevojave personale te njerit nga qifti, ketu me vie keq per palen tjeter qe nuk kan interes por mendojn dhe besoin ne martes te sinqerte dhe dyta eshte per te ardhur keq per femijet qe lindin dhe braktises per fajin e x interesave dhe mos obligimeve tjera te qiftit.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga albi prej Mon 17 Dec 2012, 22:10

nuke arsytoj as pak sepse nuk matohet njeriju per interes po per dashuri te vrtet
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12204
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga bora prej Tue 18 Dec 2012, 17:27

eshte e vertete nje perqindje e vogelmartohet me te huaj se duhen po pjesa tjeter martohen vetem per letra kete e kam nga pervoja ne pune aty ku punoj Smile
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10639
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga deti prej Tue 18 Dec 2012, 18:30

Ne te shumten e rasteve situata e rende ekonomike dhe standardi i ulte jetesor sikur e arsyeton martesen me nje te huaj. Te jesh apo te mos jesh eshte ceshtja e diteve te sotme, mjerisht!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga albi prej Tue 18 Dec 2012, 21:24

njeriju nese ka qendrim dhe vullnet te madh per nje jet normale ka dhe sot pun por jo te zgjethsh pun zyre ama mundesh te ikzistojsh dhe pa u martua me femra te huja e sidomos me ato femra si kan metur ma martua per arsye te llojlloj smundjeve po dhe te shemtura plaka
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12204
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:33

NUK ME TERHEQIN E AQ SHUM MDUKEN TPAREALIZUARA

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi