» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Faqja 1 e 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Shko poshtė

A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Tue 12 Jun 2007, 18:53

Genjeshtra ėshtė Femėr-Tradhetia eshte Mashkull
[Sondazhet jane kryer nė 100 persona.]
Kėshtu mendojnė 80% e meshkujve dhe 8 persona nė 10 thonė gjithashtu qė ėshtė mėse normale tė thuash gėnjeshtra tė vogla. Keto shifra kanė dalė nga sondazhet e bera nga shume revista Kosovare.Tė thuash tė vėrtetėn por vetėm njė pjesė tė saj, tė simulosh , tė krijosh domethėnė tė thuash gėnjeshtra i vjen mė lehtė njė femre.
Mė tepėr se 60% e meshujve tė intervistuar thonė se femrat janė mė tė afta tė thonė gėnjeshtra por edhe 51% e femrave thonė tė njėjtėn gjė.
Situata ndryshon kur bėhet fjalė pėr tradhėti.
Nė kėtė rast janė meshkujt qė bėjnė pjėsėn e djallit.Janė meshkujt ata qė tradhėtojnė mė tepėr dhe vetėm 36% e meshkujve e tregojnė kundrejt 64% e femrave.
Gėnjeshtrat dhe tradhėtitė mė tė shpeshta ndodhin kur janė ēift.
Pėr pjesėn mė tė madhe tė tė intervistuarit ėshtė mė e lehtė tė gėnjesh partnerin ose partneren sesa njė shok ose njė shoqe.


Edituar pėr herė tė fundit nga Naki nė Fri 09 May 2008, 20:29, edituar 2 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Sajmir_pasha prej Tue 12 Jun 2007, 20:29

Po keshtu ka ngelur ky muhabet se meshkujt tradhetojne

Te dyja palet tradhetojne NAKI por femrat e ruajne pak me shume veten dmth nuk bien shume ne sy:lol:
avatar
Sajmir_pasha

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 36
Kyējet nė forum : 11989
Regjistruar mė : 11/06/2007

http://www.riniashow.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Sihana prej Wed 13 Jun 2007, 10:13

Jo keshtu ka ngelur ky muhabet Sajmi_pasha po keshtu eshte dhe duhet pranuar se meshkujt tradhetojne me shum.por ama duhet pranuar edhe kjo qe femrat nuk ngelen mbrapa se tradhetuari se fundja meshkujt me ke tradhetojne me femrat qe keshtu mendimi im eshte : barazim si meshkujt edhe femrat tradhetojne njesoje

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 11993
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Silvi prej Wed 13 Jun 2007, 11:17

Te dyja palet do thosha ,por me nje diference te madhe midis tyre e cila ka te beje me arsyet te cilat shtyjne dy palet drejt tradhtise ,dhe nese do analizojme keto arsye atere miqte e mi do shikonim ndryshim teper te madh.
Mendoj se meshkujt tradhtojne per hobi ose se nuk mund te rrine dot pa tradhtuar ose sepse nuk e di po mbaseee mund te quhen dhe "te humbur" nese nuk tradhtonin.E ndersa krejt e kunderta ndodh me femrat mendoj (dhe ktu nuk i referohem femrave te brezit te sotem vetem,por ne perghithesi flas) te cilat shtyhen drejt tradhtise nese vertet ndihen jo mire ne lidhjen e tyre ,arsyet per te cilen mund te jene te shumta dhe nuk mund t'i permendim dot te gjitha... flm
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Wed 13 Jun 2007, 11:25

Sihana dhe Silvi perse nuk votuat ne sondazh duam te dijme vertet si do dali ne fund mendimi gjeneral i forumit dhe sondazhet nuk mund te permisohen. Andaj ju ftoj votoni e keni me larte sondazhin e votimit
Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Silvi prej Wed 13 Jun 2007, 11:43

Naki une votova
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Sihana prej Wed 13 Jun 2007, 11:51

edhe une kam votuar qe dje d.m.th dy votat e vena ke meshkujt i kemi vendosur ne:) Smile Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 11993
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Enya prej Sun 17 Jun 2007, 15:31

Jam shume dakort me shkrimin e Silvi-se, nuk kam se ē'te shtoj me Very Happy
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga majlo prej Thu 20 Sep 2007, 13:39

Me shume tradhetojne femrat po meshkujt 50% pak me teper!!!hahah

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11820
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga bovari prej Thu 20 Sep 2007, 14:09

Ka diēka qe nuk shkon ketu ne kete teme.Ka njerez qe mbrojne teorine qe tradhetia eshte diēka qe ndodh jasht nesh edhe pse nuk e shohin te drejte thone qe eshte e pa evitueshme.Deri ketu e drejte po lind pyetja kur eshte diēka qe ndodh jasht nesh si ka mundesi te behet pa deshire??!!

A mund njeriu te bej diēka te tille pa deshire ose pa dashje?!
Apo mos jan rregullat qe shtyejn njeriun drejt tradhetise?!
dhe se fundi
A eshte molla e keqe apo vendosja e rregullave???!!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga majlo prej Thu 20 Sep 2007, 15:30

pershendetje Bovari
Pse thua se nuk shkon shum mir po shkon!
Po mund te bej pa dashje dhe pa deshir!
Dhe tradhetia eshte proces Emocional!
Molla e mir eshte po edhe regullat te mira jane!
Po njerezit kane lind ne koh te gabuar!
Pershendetje!!!!!!!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11820
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 20 Sep 2007, 20:59

Femrat tradhtojne me shume.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga ibo7 prej Fri 21 Sep 2007, 10:17

Edhe meshkujt edhe femrat tradhėtojnė mirėpo njė gjė ėshtė qartė se tradhėtia nė dashuri nuk ka arsyetim e kam fjalėn pėr dashurinė e sinqertė e mos tė flasim pėr dashuriqkat,avanturat etj......
avatar
ibo7

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11727
Regjistruar mė : 06/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga majlo prej Fri 21 Sep 2007, 10:57

bravo bravo arla shum drejt
se kan me teper nevoj!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11820
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 21 Sep 2007, 11:00

Majlo
Megjithate nuk i vjen fundi botes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga T_3nt prej Fri 21 Sep 2007, 11:37

Te gjith tradhtojn si meshkujt si femrat,,nese ju vje shanci se refuzojn,, ska femra me shum e mashkulli me shum,,njesoj jan te dy palet tradhtojn Razz Razz Embarassed
avatar
T_3nt

Shteti : Therand - Kosovė
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga majlo prej Tue 25 Sep 2007, 12:36

JO ARLA JO QAR FUNDI I BOTES!PO KJO ESHTE NORMALE

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11820
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Tue 25 Sep 2007, 15:50

Une mendoj se gjithecka e ka fundin sidomos tradhetia.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Elsa prej Tue 25 Sep 2007, 16:15

Sajmir_pasha shkruajti:Po keshtu ka ngelur ky muhabet se meshkujt tradhetojne

Te dyja palet tradhetojne NAKI por femrat e ruajne pak me shume veten dmth nuk bien shume ne sy:lol:

Absolute shume e drejte sajmir. Jam e mendimit tend dhe skam tjeter cfar te shtoj hiq me shume.
avatar
Elsa

Shteti : Ferizaj
Postime : 30
Kyējet nė forum : 11863
Regjistruar mė : 27/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 31 Oct 2007, 13:50

haa,Elsa edhe meshkujt ruhen tė mos bien nė sy,por ju femrat e keni mė tė pėrsosur tradhėtinė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13785
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga bovari prej Wed 31 Oct 2007, 15:48

Ne nje lidhje ku ka probleme tradhetia eshte pranueshme.
Por me shume dalin ne pah tradhetite e mashkullit dhe si pasoje kur shtrohet nje pyetje e tille menjehere behen vlersime te njeanshme ku disa thone femra e disa mashkulli.
Mashkulli zbulohet me lehte kur tradheton dhe njera nga arsyet eshte mosqenia i vemendshem ndersa femra zbulohet vetem kur ajo te doje te zbulohet nga partneri,dhe ne pergjithesi femra tradhton per ti treguar mashkullit qe tradhton (fundja po nuk e mori vesh ai/ajo qe tradhetohet edhe akti i tradhetise nuk ka kuptim).
Nuk duhet harruar se gjithnje ka nje arsyetim perse ndodh tradhetia Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Wed 31 Oct 2007, 23:06

bovari shkruajti:Mashkulli zbulohet me lehte kur tradheton dhe njera nga arsyet eshte mosqenia i vemendshem ndersa femra zbulohet vetem kur ajo te doje te zbulohet nga partneri,dhe ne pergjithesi femra tradhton per ti treguar mashkullit qe tradhton (fundja po nuk e mori vesh ai/ajo qe tradhetohet edhe akti i tradhetise nuk ka kuptim).
Nuk duhet harruar se gjithnje ka nje arsyetim perse ndodh tradhetia Smile

Hmmmmm.... no comment Bovari, megjithese nuk pajtohem plotesisht se mashkulli zbulohet me lehte nese ai nuk do eshte njesoj sikurse femra mban sekret. Megjithate eshte plotesisht e drejte se mashkulli dominon ne tradheti (ne perqindje).

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Enya prej Thu 01 Nov 2007, 16:06

Mashkulli tradheton per te provuar nje "shije" te re ndersa femra sepse nuk eshte e lumtur ne zgjedhjen qe ka bere. Kjo ben, per mendimin tim, qe meshkujt te jene me te dispozuar per te tradhetuar.
Duke ndjekur kete llogjike, ideja e "fshetesise" se tradhetise se femres nuk ka shume kuptim sepse e ben pikerisht per te treguar qe gjerat nuk ecin me ashtu siē duhet ne ēiftin e saj.
Ndersa mashkulli, duke ndjekur serisht kete llogjike, ka me shume interes te fshehi tradhetine e tij ne menyre qe te kete mundesi te vazhdoje "degustimin" e tij te shijeve te ndryshme
Very Happy 8)

Kuptohet qe do te ishte komike te mjaftoheshim me karikatura apo stereotipe!
Mendoj qe si femra edhe mashkulli tradhetojne te dy por per arsye jo te njejta.
Jam e parimit qe, nese nuk te pelqen diēka dhe nese nuk sheh me arsye te luftosh per ta pelqyer serisht, atehere lere fare e mos humb me kohen se nje jete eshte e shkreta e duhet te jete sa me e lumtur.
Pra nuk e kuptoj shume tradhetine e cilado gjinie te jete, por ēdo njeri ka arsyet e veta!
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Anna prej Mon 05 Nov 2007, 21:33

per tratheti kush ,tratheton me shum mendoje mashkulli ,sepse mashkulli eshte me i dobet ne formimin e moralit se sa femra femra kur don ka nji karkter shum te forte dhe prin meashkulli ne tratheti .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11844
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga triniti prej Fri 16 Nov 2007, 12:22

personalisht mendoj se te tradhetuarit nuk lidhet me te qenit femer apo mashkull...
mendoj se te tradhetuarit lidhet me shume me karakterin e nje personi...

nje person i dobet karakterialisht nuk mund ti thote JO tundimit...

pjesa tjeter jane arsye te sajuara nga subkoshienca jone per te bindur veten dhe "te tjeret" se ajo qe beme nuk eshte e gabuar...sepse ne fund te fundit e kishim nje arsye...ai/ajo nuk me kenaq, ai/ajo me zhgenjeu , ai/ajo me beri te vuaj... ai/ajo nuk haen gjithmone fasule...
dmth i bie si ajo fjala e urte: per inat te sime vjehrre shkova me mullixhiun.

nuk jane keto arsyet e verteta qe na shtyjne drejt tradhetise...por thjesht karakteri i dobet per t'u perballur me problemet tona dhe si rruge shpetimi shohim ate me te lehten: gjejme ngushellim ne krahet e dikujt tjeter...
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Elsa prej Fri 16 Nov 2007, 12:40

Njesoj jam plotesisht e sigurt.
avatar
Elsa

Shteti : Ferizaj
Postime : 30
Kyējet nė forum : 11863
Regjistruar mė : 27/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 16 Nov 2007, 18:01

interesante,kėtė temė e kam hasur nė shumė forume dhe femra kėmbėngulė se mashkulli tradhėton mė shumė,mashkulli kėmbėngulė se femra tradhėton
unė i shoh kėshtu 0:0.Tradhėtia ėshtė shėmtim qoftė ekryar nga mashkulli,qoftė nga femra.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13785
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Dukagjini prej Mon 19 Nov 2007, 10:20

Ej njerze une nuk e di pse gjithmon femrat jane ato qe vetem cfare ju shkon ne favor flasin nderkaq asnjehere nuk e flasin drejtesin une them qe femrat jane ato qe tradhetojn ma shume tung....
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11532
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 19 Nov 2007, 17:04

tradhetojne kuptohet disa nga meshkujt,disa nga femrat,eshte mire te mos behet keshtu,po ja??!!!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13785
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 28 Nov 2007, 20:44

Meshkujt tradhtojne me shume dhe lypin Shocked sa here qe flasinn cherry
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11821
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 28 Nov 2007, 21:50

HIQ NUK PAJTOHEM ME KOSOVAREN

ka meshkuj qė nuk tradhėtojnė kurrė dhe anasjelltas ka edhe femra qė nuk tradhėtojnė,nė anen tjetėr dy palėt tradhėtojnė,dhe pėr tė ju shmangur tradhėtisė lypset syqeltėsi.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13785
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 08:14

Jam plotesisht dakord me mendimin e Z. Shaban.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga FeKo prej Thu 29 Nov 2007, 11:28

Edhe une nuk pajtohem me Kosovaren, shume me i drejt eshte mendimi i Z. Shaban. ne te dy anet eshte e njejta gje 50%-50% nuk munesh me i dhene njeres ane % me te madhe sa per njoftim Kosovare mashkujve nuk munesh me ia u mshel gojen duke i Shocked munesh me perdor tjera mjete sic jane kis dhe love do te kryente pune shume me shume se sa nje e Shocked
avatar
FeKo

Shteti : Fushė Kosovė, Republika e Kosovės
Postime : 17
Kyējet nė forum : 11496
Regjistruar mė : 22/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Thu 29 Nov 2007, 13:25

Kur hapet nje teme e tille eshte e pamundur te mos kete kundershtime si nga bota mashkullore njeashtu dhe nga ajo femrore. Une kohet e fundit jam duke verejtur se bota mashkullore ka filluar te luaj "Kazanoven" por e njejta verehet edhe ke bota femrore. Te dy anet genjejn duke fshehur te dashurit qe te mos zbulohen.
Bota mashkullore e ka lehte te manipulon me nje femer sot kur ka leke,veture te mire, duket top model para pasqyres dhe duhet te jete pak llafazan i mire.
Mendimi im personal per boten femrore eshte se ne thelbin e trurit te tyre ( disa prej tyre) sikur po jetojne ne enderra ose po perjetojne nje fun qasti duke mos llogaritur pasojat e dyaneshme.
Ne gjenerale po e them mos ta zgjase shume. Perderisa femra shqipetare nuk do ta fitoj personalitetin dhe pavarsin e saj komplete ajo nuk do te kete mundesi te barazohet me gjinin mashkullore. Kjo eshte ajo e cila e shtyne te genjej me shume femren.
E zgjata pak ma bani hallall

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Anna prej Thu 29 Nov 2007, 18:02

sod ne ket koh qe jetojm ne ,ne kohen e degradimit te moralit nuk mund ,te kemi statistika se kush me shum e kush me pak ,aty ku femra qen viqin tratheton por edhe ekunderta mos u bjerni ne komen e viqit se trathetija behet me e lehte .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11844
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 18:21

Ana asgje nuk kuptova me personifikimin e vicit.
Ca eshte ndonje fjale e urte?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 05 Dec 2007, 09:26

Pajtohem me ate qe tha TRINITI me heret, tradhtia ka te beje me shume me karakterin sesa me gjinine.
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13746
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Wed 05 Dec 2007, 12:15

Kotelja shkruajti:Pajtohem me ate qe tha TRINITI me heret, tradhtia ka te beje me shume me karakterin sesa me gjinine.
No comment!
Sot tradhetia eshte nje fenomen shume i hapur. Skam cte shtoj vetem se keshilla ime eshte ruajeni personalitetin dhe dinjitetin tuaj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Thu 06 Dec 2007, 08:09

pajtohem edhe une se qka ka then trinti por une mendoi se meshkujt tradhtojn ma shum se femrat Mad


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga hona prej Mon 10 Dec 2007, 23:30

Me te ndegjume e kam ,mashkujt thon me shum .

avatar
hona

Postime : 56
Kyējet nė forum : 11448
Regjistruar mė : 07/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi