» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Vizitor prej Thu 17 Jan 2008, 17:09

Cila eshte sakrifica me e madhe qe keni bere per dashurin??Tregoni dicka rredh vetes tuaj, sakrificen qe keni ber per:love: tuaj..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga mirela prej Thu 17 Jan 2008, 19:23

un skam bo po ka bo 1djal x mua ka shkruajt me shkronja te medhaja nga 2metra secila *TE DUA* ne shqip *ai ishte taljon* 8)
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11468
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Thu 17 Jan 2008, 20:58

Hiq asgjo thjesht rasti dhe jam ne dashuri tani se di sa do zgjas
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11837
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Jan 2008, 10:55

barby_,
A do ishte me e qelluar te ishte Sakrifica me e madhe qe keni bere per te dashurin/dashuren?
Nuk quhen dot sakrifica ne qoftse behen per dashurine. Dashuria nuk ka sakrifica, sepse gjerat behen me deshiren e plote dhe je i lumtur kur i ben ose pendohesh pse i bere.
SAKRIFICA e shoqeruar nga sinqeriteti ,fantazia ,arsyeja, xhelozija jan valet e dashurise,pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga bovari prej Fri 18 Jan 2008, 18:57

Dashuria ndjehet e sakrifica shikohet.Per diēka qe ndjehet dmth ndodh brenda nesh nuk besoj se ka sakrifice qe behet per te pasi jan pa lidhje me njera tjetren.
Sakrifica behet per njerezit qe duam dhe jo dashuri.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga sirena prej Sun 20 Jan 2008, 22:21

Sakrifikica me e madhe qe kam bere ka qene te rri larg atije qe DASHUROJ ne perjetesi . pershendetje te perzemerta nga sirena

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 11998
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Tue 22 Jan 2008, 08:17

edhe une ashtu motrushe sirena tek jam sikur ti e sakrifikuar hahaha se me mbyti malli per atdheun


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Tue 22 Jan 2008, 12:25

Sakrifica me e madhe qe kam bere ka qene kur dashurova me gjithe shpirt. Ishte ne nje moment pothuajse cdo gje per mua edhepse cdo njeri me thoshte se isha shume gabim!

Bovari moter te gjitha perpjekjet per te mbajtur ne kembe nje lidhje edhe atehere kur ndjehesh keq dhe i/e ofenduar nga partneri/partnerja jane te gjitha sakrifica per dashurine. Nuk di sa isha i kjarte ose nuk u kuptova ne shkrimin me larte.
Per mua personalisht nuk quhen dot sakrifica nqs behen per dashurine. Po them prap dashuria nuk ka sakrifica sepse gjerat i bene me deshiren tende dhe do jesh i lumtur apo jo varet nga fati dhe rrjedhojat e jetes.Kur zgjedh nje rruge eshte e kote te vrasesh mendjen se si mund te ishte ajo rruga tjeter nderkohe qe me shume duhet ti perkushtohesh asaj ne te cilen shkel. Dashuria lind jeten, jeta lind sakrificen.

Sirena, ka raste kur sakrifica siq eshte e jotja te kete happy ending beson ti ne kete?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Tue 22 Jan 2008, 12:39

Une rrespektoj mjaft larte mendimet e tre postuesve Bovari, Sirena dhe Nakit.
Une do te shtoja siq thote nje fjal e urte popullore "Kush dashuron dhe sakrifikon" dmth ketu spo pajtohem me ty Naki se dashuria ka sakrifica. Edhe une sakrifikova disa here ta mbaja dashurin por nuk ja dola. Shpeshhere kam degjuar njerez duke thene se pjesa me e veshtire e jetes eshte kur takon dike qe e pelqente e ne fakt tani eshte me dike tjeter ketu mund te them se ti Naki ke te drejte qe thua se sakrifica nuk ka lidhje me dashurin ngase kot sakrifikon kur ai/ajo nuk mund te jete i/e joti ngase i perket dikujt tjeter.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11837
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Tue 22 Jan 2008, 15:29

albagirl shkruajti:Shpeshhere kam degjuar njerez duke thene se pjesa me e veshtire e jetes eshte kur takon dike qe e pelqente e ne fakt tani eshte me dike tjeter... .
albagirl,atehere cfar kerkon aty aty ske dashuri dhe ske pse te sakrifikosh. Kjo qe thua ti eshte thjesht nje lakmi apo iluzion. Nese them une do sakrifikoj per Angelina Jolie se e dua dhe vdes per te kjo eshte thjesht nje iluzion...c'fra hamam sakrifice ka ketu e?
Nuk po di mbase nuk po kuptohme ne shprehjet ose spo di si ta spjegoj po e them shkurt nuk ka sakrifica per dashurin o njerez... skarifica per atedheun, lirin.. po dashuria ska sakrifica dashuria vjen me qastin dmth eshte e papritur nje shikim mashkulli ose femre te ben te dashurohesh mirpo rrethanat dhe jeta ste imponon sakrificat... mbase jam i kjarte

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Wed 23 Jan 2008, 06:38

po de naki me te vertet ,mir e ke se edhe une po sakrifikoi per atdheun tim te dashur me shkrumboi love me te vertet e pa hajgare ,se dashuria asht edhe mendoi se do te jet dashuri e vertet se secili e ben me deshir e jo me zor ,e atdheu esht tjeter ma nxiu jeten ky gyrbet i zi .Per atdheun tim te shenjt e japi jeten me beso naki ne qfaredo menyre per Atdheun tim sakrifikoi pa prites apo pa mu dhimbsur jeta.


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Vizitor prej Wed 23 Jan 2008, 07:39

Sakrifica me e madhe qe ben njeriu eshte vete dashuria, sepse te dashurosh do te thote ti te qash e ai/ajo qe dashuron te qesh me ty.

Dashuria ne vetvete eshte dicka shume e bukur, kaq e bukur dhe e dlire eshte, sa kurre nuk eshte shperblyer dhe po keshtu ka per te vazhduar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Wed 23 Jan 2008, 11:30

ah dashuri na shkrumbove na bere hi.

Dita kur me njohe
Ma thuaj c`mendoje
Kur me mua bisedoje
Nese te kujtohet
Casti kur mu afrove
Ma thuaj c`ndjeve
Qe me perqafove?
Po casti kur me puthe
C`ndjevea e di?......
Me siguri do te kesh ndjer
Te shenjten "Dashuri".........


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga sirena prej Wed 23 Jan 2008, 14:21

sigurisht qe e besoj naki pasi kur kjo quhet sakrifice eshte pikesishta sepse njeriu te cilin cakrifikoj for eshte happy, dhe kjo mua me lumturon pa mase.
grabit motra malli per shqiperine eshte mbi shpatullat e mia dhe do te me mundoje per nje kohe te gjate ..

persh sirena

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 11998
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Wed 23 Jan 2008, 15:06

pershendetje motrushe e nderuar por gurbetqarja jam hahaha se nuk e kam grabitur askend motrushe hahaha me respekt te pershendes motrushe bukuroshe kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga bovari prej Fri 25 Jan 2008, 16:58

Naki: te gjitha perpjekjet qe behen per te mbajtur ne kembe nje lidhje une nuk i perkufizoj si sakrifice dashurie por si respektim i vetvetes dhe besnikeria qe ka njeriu ndaj vendimeve dhe fjaleve te veta.Ne raste ofendimesh ka rrugzgjidhje plot.

Nuk besoj se ka sakrific per dashuri por ka mirkuptim midis njerezve qe e dijn ose njohin vetveten dhe dine se percfare jan bashk!
Dashuria eshte loje e hormoneve qe krijon terheqje fizike,pas kalon ne fazen e te komunikuarit ku shprehen deshirat dhe mendimet qe kan per njeri tjetrin ku pasohet me shkallen e fundit lidhje.
Po e ilustroj me nje ndodhi qe me ka ndodhur pas kush ta kuptoje le ta kuptoje ku e kam fjalen: Smile
Me kujtohet kur fillova te gatuaja per here ta pare noj here haroja ti hidha kryp gjelle e noj here i hidhja shume.
Dhe kur ankohej noj njeri per gjellen nuk pranoja faj po ja leja fajin zarzavateve po kur thoshte noj njeri qe eshte bere e mire menjehere i dilja zot.
Edhe ne dashuri (lidhje) kur njeres pale i preken interesat per te mbrojtur veten dhe interesat fillon te fajsoje palen tjeter duke numeruar ēfare ka bere me deshiren e tij/saj per personin qe akuzon ose qe mundohet ti thot qe ka sakrifikuar per te.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Fri 25 Jan 2008, 17:56

bovari shkruajti:Naki: te gjitha perpjekjet qe behen per te mbajtur ne kembe nje lidhje une nuk i perkufizoj si sakrifice dashurie por si respektim i vetvetes dhe besnikeria qe ka njeriu ndaj vendimeve dhe fjaleve te veta.Ne raste ofendimesh ka rrugzgjidhje plot.

Nuk besoj se ka sakrific per dashuri por ka mirkuptim midis njerezve qe e dijn ose njohin vetveten dhe dine se percfare jan bashk!
Dashuria eshte loje e hormoneve qe krijon terheqje fizike,pas kalon ne fazen e te komunikuarit ku shprehen deshirat dhe mendimet qe kan per njeri tjetrin ku pasohet me shkallen e fundit lidhje.
Po e ilustroj me nje ndodhi qe me ka ndodhur pas kush ta kuptoje le ta kuptoje ku e kam fjalen: Smile
Me kujtohet kur fillova te gatuaja per here ta pare noj here haroja ti hidha kryp gjelle e noj here i hidhja shume.
Dhe kur ankohej noj njeri per gjellen nuk pranoja faj po ja leja fajin zarzavateve po kur thoshte noj njeri qe eshte bere e mire menjehere i dilja zot.
Edhe ne dashuri (lidhje) kur njeres pale i preken interesat per te mbrojtur veten dhe interesat fillon te fajsoje palen tjeter duke numeruar ēfare ka bere me deshiren e tij/saj per personin qe akuzon ose qe mundohet ti thot qe ka sakrifikuar per te.
Bovari, me ne fund e dhe repliken e vitit edhe pse te jem real prisja nje gje te tille se do e shkruaje.

1.Mua me pelqeu kur heren e pare nuk hudhe krypen fare sepse ata qe kane ngrene ushqimin pa kripe kan mundur disi ti hedhin ca dhe ta rregullojne shijen edhe pse heshtja jote ka qene prezente....
2.kur ke hedhur me shume kryp normal eshte humbur ushqimi
3.por kur ke bere si duhet ke kercyer dhe je lavderuar....ke vepruar keq

Une po te ishte ky rast per ndonje test apo gje tjeter do jipja voten per dy veprimet te paren dhe te dyten kurse te fundit do ta refuzoja Very Happy Very Happy Very Happy shpresoj se me kuptove

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga sirena prej Sun 27 Jan 2008, 13:18

moter bovari mendoj se ajo cfare shkruan me siper eshte pergjithesisht e vertete,por une do te vecoja disa gjera te vogla duke spikatur : sakrifikica ne dashuri behen nga njerez qe me te vertete e kuptojne se cfare eshte dashuria dhe e ndjejne ate me shpirt,perpjekjet per te mbajtur ne kembe nje lidhje per mendimin tim jane nje sakrifikice por gjithashtu deshire e madhe te jesh me ate qe dashuron,rrespekti eshte tjeter gje dhe nuk do ta perkufizoja dot si nje sakrifikice,gjithcka qe njeriu heq dore per te pare dashurine e jetes te lumtur qofte me nje tjeter qofte ne nje tjeter shtet qofte per te plotesuar deshiren e tije/saje , keto per mua jane sakrifikica te cilat nuk kane te bejne me objektive ne jete,nuk mund ta quaj dashurine nje objektiv dashuria nuk eshte nje vendim qe merret ajo thjeshte ndiehet, moter e dashur.
uroj te mirekuptosh dhe te uroj gjithe te mirat ....
persh motra ..

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 11998
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sun 27 Jan 2008, 15:19

Me pelqen shume thenja jote sirena qe thua se sakrificat ne dashuri behen nga njerez qe me vertet te kuptojne dhe vertet e kuptojne cka eshte dashuria...
Naki, ti lal veshtire kuptohesh mirpo ne disa qe te njohim me lehte e kemi te kuptojme dhe nuk dua te shtoj shume je i papare jo per gje tjeter veq se je shume real dhe kurr nuk ekspozohesh me premtime boshe por mire analizon gjerat e pastaj thua ate qe duhet thene.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11837
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga bovari prej Sun 27 Jan 2008, 19:41


Sirena:
Per tre rrjeshtat e pare nuk kam koment pasi sipas mendimit tim jan pak letersi.E ndersa thua qe
"""perpjekjet per te mbajtur ne kembe nje lidhje per mendimin tim jane nje sakrifikice por gjithashtu deshire e madhe te jesh me ate qe dashuron,rrespekti eshte tjeter gje dhe nuk do ta perkufizoja dot si nje sakrifikice,gjithcka qe njeriu heq dore per te pare dashurine e jetes te lumtur qofte me nje tjeter qofte ne nje tjeter shtet qofte per te plotesuar deshiren e tije/saje , keto per mua jane sakrifikica te cilat nuk kane te bejne me objektive ne jete,"""""
Deshira per te qene me njeriun qe do perveēse nje deshire qe per tu realizuar eshte po ne doren e paleve nuk ka spjegım tjeter sipas meje dhe nuk quhet sakrifice se fundja ke deshire dhe mendon nje jete me personin qe do dhe nuk nisesh drejt pushkatimit.Dashuria ose ajo ndjenje e shenjte qe per shume feministe pirate eshte te dashurosh por per aesyeje interesash individuale qofte edhe nga ana e mashkullit keto interesa,ta largosh nga jeta dhe te jepesh pas partnereve te ndyeshem seksual,fundja eshte lloj sakrifice!.Kam respekt per mendimin tend por nuk mund te pranoj se vetem dashuria pa egzistencen e respektit te mbaje ne kembe nje lidhje.Dmth nuk ka sakrifice pasi edhe respekti rrjedh nga formimi i njeriut vete.Ama ēe do qe ka shume femra qe nuk arijn ta kuptojn se sakrifica behet vetem per vete dhe njerezit e ngusht dmth edhe bashkshortin (ne raste kur ka respekt,se aty ku ka dashuri pa respekt formula e lidhjes eshte """ bashkshorti + bashkshorten + dhunen = lidhje"""
Epo kjo nuk eshte sakrifice.Dashuria nuk eshte objektiv dhe nuk flitet vend e pa vend se ēfare eshte dashuria kur ajo nuk shikohet dmth nuk eshte objektive.Pasi dashuria dhe feja jan ndjenja te persosura qe u kan dhene hapsire te komentohen si nga i formuari po edhe ai injoranti dmth nga shtresa te ndryeshme dhe si pasoje dalin komente nga me te ēuditeshme ose njeri flet diēka dhe tufa vetem aprovojne!.Prandaj kam respekt per mendimet qe jepen si ne besime po edhe ne temen e dashurise. Smile.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Sun 27 Jan 2008, 19:57

Vetem shenjetoret sakrifikojne per dashurine une akoma nuk njoha nje person qe sakrifikoi per dashurine. Shume njerez vdesin dhe kurr nuk kane arritur ta kuptojne dashurine. Me duhet te pajtohem me disa shkrime te bovarit se dashuria e sotme ka vetem interesa dhe ketu femra/mashkulli sakrifikon moralin dhe nderin, trupin etj per qellime interesash por kjo nuk eshte dashuri dhe ajo sakrifice eshte nje interes "arrita ose nuk arrita te rrezikoj"....

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Mon 28 Jan 2008, 06:27

vlla Naki po ka shum nga interesi,por dashuria me interes nuk shkon gjithmon vlla ket duhet ta kuptosh ti si dhe te gjith kur e ke dashurin duhet te jet dashuri e vertet


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Mon 28 Jan 2008, 08:16

Une e kam kuptuar moter prandaj po e them se cdo gje nuk sakrifikohet dhe per ate them ska sakrifica per dashurin ato jane thjesht momente fiksimi ose pelqimi dhe njeriu provon...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Mon 28 Jan 2008, 08:40

e vertet esht se sakrific nuk esht se dashurin e ben me qejf e jo me dhun .


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Mon 28 Jan 2008, 11:25

Po ti gurbetqare do sakrifikoje psh per dashurin time po e marrim si shembull 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Mon 28 Jan 2008, 11:29

po do te sakrifikoi per dashurin qe e kam deri ne vdekje po ti vlla sakrifikon per dashuri.


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Sexy_Girl prej Mon 28 Jan 2008, 13:34

po nese te dashurin tend nuk e ke edhe shok,por vetem ta themi "Dashnor" ateher nuk ..... Mund te sakrifikojme cdo gje...Une kam kaluar vete nje eksperience te tille, kam jetuar plot nje vit larg te dashurit tim, dhe me besoni kur ju them qe ne jemi akoma bashke..... normal qe ka qene e veshtire nga ana e te dyve te jetojme ashtu larg, por gjithsesi mbijetuam....
Largesia shuan pasionet e vogla dhe forcon dashurite e medha, ashtu si dhe era shuan flaken e kashtes, dhe ndez me shume zjarrin.
Nuk eshte nevoja shume sakrifice ndoshta postuesi me lart Naki ka shume te drejte ne dashuri nuk vlen sakrifica.sakrificat per dashurine jane te shumta, po nganjhere shume persona nuk jane te pergatitur per ti bere keto sakrifica.mendimi im eshte se dy njerez qe duhen nuk mund te jetojne larg njeri tjetrin, ne kuptimin qe dashuria e tyre nuk mund te ruhet per nje kohe te gjate dhe perfundimi eshte ndarja. andaj po them ne dashuri nuk ka vend sakrifica.
Ju faleminderit
avatar
Sexy_Girl

Shteti : Aty ku jam !
Postime : 25
Kyējet nė forum : 11339
Regjistruar mė : 28/01/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Mon 28 Jan 2008, 15:11

gurbetqarja shkruajti:
po do te sakrifikoi per dashurin qe e kam deri ne vdekje po ti vlla sakrifikon per dashuri.

Jo une jo se dashuria nuk ka nevoje per sakrifica ajo vjen pa to fare dhe as ske nevoj te sakrifikosh gurbetqare per cfar ne jemi ne sherbim te popullit urdhero do kryej sherbimin me nder Razz Razz Razz Razz

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Mon 28 Jan 2008, 15:22

hahahaflm per sherbimin Naki te tregoi kur kam nevoj per ndihm


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Mon 28 Jan 2008, 15:23

ok ok amo definoj gjerat ok

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Guest prej Mon 28 Jan 2008, 15:26

ok qysh te thua ti s“ka problem vetem a ja vlen i dashuri im te luftoi une per te?


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga dano prej Wed 30 Jan 2008, 16:45

Me thon si me e thon vetem pa thon mos e lom un per vete desh kam vra veten por shyqyr thuj qe me tha te dua se po mos me theshte aha e kisha ngron djathin e hoxhes shejtonke nejse kjo gje ka kalu me kohe se tani as ben vaki mo me ja fut vetes se po behemi me kalamoj leqe harrova un mu me kan bo 15 vjec. Very Happy
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11302
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Thu 31 Jan 2008, 09:15

vap Dashuria eshte gjeja me e bukur ne bote por nuk munde te theme se sakrifisa nuk ka te beje me dashurin se dashuria nuk ka kufi nuk i njehe kufite (sakrific) thuhet kur mundohesh te beshe dicka per te aritur po jo ne gjene me te bukur qe ka dhuruar zoti Dashurin:pirat:
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11289
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Naki prej Thu 31 Jan 2008, 09:46

Ashtu eshte sakrifica nuk ka te bej me dashurin me pelqen mendimi jot Zemera_e_thyer

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Thu 31 Jan 2008, 10:29

Po edhe te besh sakrifica nuk ja vlen
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11837
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga dano prej Thu 31 Jan 2008, 11:56

Un them qe ai person qe nuk sakrifikon per dashurin do te thot qe ska dashuri por jo sakrific me vra veten sic po degjojme sot ne lajme ene gazete vdiq filonka se e la i dashuri e me radh njeriu duhet te skrifikoje por brenda kufijve njerezore se fundja jemi njerez nuk jemi kafshe se ZOTI na ka dhen llogjiken edhe jeten per me e shiju jo per te vra veten apo e kam gabim se edhe kafshet i kan te gjitha ato qe kemi ne nuk kan ndryshim fare vetem se ne kemi llogjike prandaj jemi edhe krija me e persosur ne ket bot kshuqe sakrifikoni per ate qe doni sa me shum sepse sakrifica tregon dashurin tuaj, besoj se u kuptum Smile
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11302
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Vizitor prej Thu 31 Jan 2008, 20:46

dano shkruajti:Un them qe ai person qe nuk sakrifikon per dashurin do te thot qe ska dashuri por jo sakrific me vra veten sic po degjojme sot ne lajme ene gazete vdiq filonka se e la i dashuri e me radh njeriu duhet te skrifikoje por brenda kufijve njerezore se fundja jemi njerez nuk jemi kafshe se ZOTI na ka dhen llogjiken edhe jeten per me e shiju jo per te vra veten apo e kam gabim se edhe kafshet i kan te gjitha ato qe kemi ne nuk kan ndryshim fare vetem se ne kemi llogjike prandaj jemi edhe krija me e persosur ne ket bot kshuqe sakrifikoni per ate qe doni sa me shum sepse sakrifica tregon dashurin tuaj, besoj se u kuptum Smile

asgje skuptova se ca the ehe ehe geek

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga dano prej Fri 01 Feb 2008, 08:25

barby_ shkruajti:
dano shkruajti:Un them qe ai person qe nuk sakrifikon per dashurin do te thot qe ska dashuri por jo sakrific me vra veten sic po degjojme sot ne lajme ene gazete vdiq filonka se e la i dashuri e me radh njeriu duhet te skrifikoje por brenda kufijve njerezore se fundja jemi njerez nuk jemi kafshe se ZOTI na ka dhen llogjiken edhe jeten per me e shiju jo per te vra veten apo e kam gabim se edhe kafshet i kan te gjitha ato qe kemi ne nuk kan ndryshim fare vetem se ne kemi llogjike prandaj jemi edhe krija me e persosur ne ket bot kshuqe sakrifikoni per ate qe doni sa me shum sepse sakrifica tregon dashurin tuaj, besoj se u kuptum Smile

asgje skuptova se ca the ehe ehe geek
po e kam thon shum qarte mi lal ca thu vetem ti se kupton kshu? nejse si te dush lexoe prap ene do e kuptosh por lexoe me kujdes jo sa per te kaluar radhen Very Happy
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11302
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga deti prej Fri 01 Feb 2008, 09:52

Sa shoh une tek kjo teme, ka pak pergjigje direkte, me shume jane te pergjithesuara. Pyetja eshte parashtruar ashtu qe ne te pergjigjemi per sakrificat tona apo jo?
Po nejse, llafe po bejme, s'ka gje.
Une per veten time kam sakrifikuar boten e jashtme (gurbetin) ne kembim te dashurise. Dhe nuk kam gabuar aspak. Pra, ia vlen te sakrifikosh te voglen per ate te madhen.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Vizitor prej Fri 01 Feb 2008, 09:54

dano shkruajti:
barby_ shkruajti:
dano shkruajti:Un them qe ai person qe nuk sakrifikon per dashurin do te thot qe ska dashuri por jo sakrific me vra veten sic po degjojme sot ne lajme ene gazete vdiq filonka se e la i dashuri e me radh njeriu duhet te skrifikoje por brenda kufijve njerezore se fundja jemi njerez nuk jemi kafshe se ZOTI na ka dhen llogjiken edhe jeten per me e shiju jo per te vra veten apo e kam gabim se edhe kafshet i kan te gjitha ato qe kemi ne nuk kan ndryshim fare vetem se ne kemi llogjike prandaj jemi edhe krija me e persosur ne ket bot kshuqe sakrifikoni per ate qe doni sa me shum sepse sakrifica tregon dashurin tuaj, besoj se u kuptum Smile

asgje skuptova se ca the ehe ehe geek
po e kam thon shum qarte mi lal ca thu vetem ti se kupton kshu? nejse si te dush lexoe prap ene do e kuptosh por lexoe me kujdes jo sa per te kaluar radhen Very Happy

e lexova perseri prap se kuptova Razz danc danc

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sakrifica mė e madhe qė keni bėrė pėr Dashurin???!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi