» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Faqja 2 e 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Tue 11 Dec 2007, 06:30

mashkujt normal


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Tue 11 Dec 2007, 17:12

Jane vetem mendime dhe supozime mashkulli- femra....
Akoma nuk eshte dalur ndonje zbulim te konstatoj kete ne perqindje se paku te perafert.
Tradhetia eshte motra ose vellai i dashurise dhe kur dashuria dominon atehere ne aksion futet tradhetia.
Po ta hapja nje sondazh sot ketu dhe po te ishim real ne pergjigjen jam shume i sigurt se rezultati ne fund nga 350 anetaret do na dilte nese jo me shume 90% se kemi tradhetuar se paku njehere Very Happy Very Happy Very Happy .

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Musafir prej Tue 11 Dec 2007, 19:50

Per bes spo mundem me ju kuptu une juve femrave qe thoni meshkujt tradhetojn me shum po ato meshkuj qe dalin me femra a thua vetem me beqaresha tradhetojne ?!!!
Nvaret nga personi pa dallim gjinie .

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Wed 12 Dec 2007, 07:04

po riki ashtu esht por mashkulli esht pak me i uritur se femra sepse 99 %e femrave e dojn vetem nje e meshkujt 10


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 12 Dec 2007, 08:48

Tradheton njeriu qe nuk gjen ngrohtesi ke partneri/ partnerja.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga visitor prej Wed 12 Dec 2007, 20:20

Njesoj tradhetojne.
Eshte momenti dhe vendimi i qastit te pelqen mashkulli dhe shkon me te ben qejf dhe vazhdon jeta.
Se di per mashkujt si e bejen kete une e bej per qejfin tim dhe askush as mundet te me detyroj as ndaloj. jemi ne shekullin 21 jo ne ate 15.

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11564
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga bovari prej Wed 12 Dec 2007, 20:51

bravo shota e goditur postimi yt nga shekulli i 15 deri ne 21 dmth per 6 shekuj paska ndodh kaq ndryshime pa mendo ne 2027 si do jete besoj e gjithe bota do jemi nje familje e madhe,fisnike me te njejtin gjak ose me mire te gjithe kusherinj menjeri tjetrin Smile
Mos e zmadhoni shume kete teme se dihet qe ka momente ku organi genital nderon funksionin me ate te trurit ama rendesi ka qe ky fenomen nuk zgjat shume Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga visitor prej Wed 12 Dec 2007, 21:01

Obobobobo moj une thashe cfar beje vete dhe nuk qaj koken cka mendon tjetri e jetoj jeten time si dua une dhe nuk merzitem shume cfar thote populli.
Nese me pelqen nje tip mashkulli do te shkoj me te per kurreshtje dhe skam nevoje te marr keshilla nga askush. Po e shof une si eshte mentaliteti dhe kultura e ketyre te mbuluarave dhe besnikeve te traditave. Une akoma se kam zberthy kerthizen time te duket ose te dal ne swiming bikini ne qytet po e bejen disa qe po japin mesim per kulturen moter. Me vjen keq se di nga je dhe ku jeton ti e ndoshta mund te gabohem ne personalitetin tend.
Une ka vite punoj ne polici dhe i di shume gjera dhe i shof me mire te them andaj sma mbush mendjen dot me shkrimet qe thua.

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11564
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga bovari prej Wed 12 Dec 2007, 21:33

Postimi qe kam bere me para jan mjafte te thjeshta.Por thjesht nese nuk e shikoni si nje kaprico merakun tim dua tju pyes diēka:
-Nje njeri dhe femer siē e keni pershkruar ju si do ta perkufizonte fjalen tradheti dhe besnikeri?

Nese keni diēka ne lidhje me replikat urdhero te replikojme pasi jam vertet kureshtare te di mbi sjelljet dhe poziten qe kane meshkujt dhe femrat shqiptare qe jetojne ne shqiperi dhe kosove.Ndersa personaliteti im dhe i juaji nuk ka te beje ketu ne forum pasi une jam une dhe ju jeni juve.
Me behet qefi qe jeni e punesuar ne polici pasi jeni prezent ne ndodhjen e shume akteve dhe plageve te shoqerise dhe une kam fatin te mesoj nga ju realitetin Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 12 Dec 2007, 23:37

mashkulli moj ku te falin keta

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12394
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Thu 13 Dec 2007, 06:48

motrushet e mia ju pershendes me respekt te dyjave shota dhe bovari dhe me mir motrushe mos te ngaterrohemi per ket gje se jemi motra por ne realitet te themi se paksa ja kemi tepruar ne shqiptaret si ne kosov edhe shqiperi nuk jam kundrejt duhet te vishemi por ta dijm edhe pak se ne qfar menyre po vishet njeriu se edhe une vishem paksa te qelura bluzet por qysh po dalin sot te zhveshura si ne kosov e shqiperi as ne gjermani nuk i sheh gjermanet se ne kemi hy mas lufte jo ne shekullin 21 po 42 por secili e din moralin e vet edhe nuk esht asnjeri i vogel per asgje se secili e ben me deshiren e vet e jo me zor edhe tradhtia vjen pak nga dashuria e vertet e ben at njeriu apo kur nuk ka nje ngrohtesi te vertet e gjen dashurin e vertet por motrushet e mia te nderuara ju perqafoi shum edhe mos te kemi perqamje nermes veti se te gjitha e kan at personalitetin e vet per mua te gjitha i kam motrushe se qka ben ajo esht puna e saj dhe me respekt te madh per te gjitha motrushet e mia dhe duajeni njera tjetren si te jemi te nje familje e jo ta ofendojm se jemi te nje kombi kemi nje gjak shqiptar kudo qe jemi e respektuara motra e juaj me respekt ju pershendes te gjithave kis kis kis kis kis kis kis love


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Thu 13 Dec 2007, 11:36

profesor Indra thote: “Nuk ka qenie me mekatare se gruaja” po te thoshte gruaja ( femra) jo a do kishte tradheti eshte pyetja ime? Jo kurre se nese ajo do dhunohej pason ligji dhe mbrojtja. Pra nisuni nga aspekti i kuptueshem sepse femra eshte ajo qe tradheton me shume nuk e kam te mbroj mashkullin por ky eshte realiteti.Per mua kjo puna e tradhetise eshte budallik fare, sepse c'do njeri...mashkull apo grua, eshte ne gjendje te tradhetoj kur te doje. Ka gra qe jane shume te fuqishme, nderkohe qe ka edhe gra qe jane te dobta njesoj vlen edhe per mashkujt.
E keqja ketu eshte se ne kushtet e shoqerise sone sot akoma femra ka te drejta te kufizuara dhe kjo eshte se akoma jemi ulet ne ranglisten e tradhetise por se shpejti do jemi ne top liste sepse disa vende tjera e kan kaluar kete gje dhe per ta kjo nuk eshte me interesante.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Thu 13 Dec 2007, 12:16

ashtu esht vlla naki qka thua ti sepse tradhetia vjen nga dashuria e kuptoi se te gjitha i ben per dashuri dashuria ta jep fuqin e saj kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga visitor prej Thu 13 Dec 2007, 14:03

Nakiiiiiiiiii cka hamamin po pshtjell me kta profesora. une po shkruaj ate qe une e bej dhe sme intereson mu cka ka thane profesori.
Bovari: oj moter nuk po lavdrohem per punen po desha me te tregu se kemi raste te dhunes shkaku i tradhetise dhe vete kam punu ne keto raste. Kjo eshte pasoj se femra shqiptare akoma se ka lirin e plote.
Pse e quani ju tradheti kur dikush dikujt i pelqen ne perendim femra ose mashkulli paguan edhe leke vetem ta hjek ate kurreshtje ose simpatin qe ka per mashkullin ose femren.

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11564
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Anna prej Thu 13 Dec 2007, 14:35

me aq sa shikoj ,dhe ndegjoj edhe femra nuk po ja leshon shum rrugen mashkullit ,ne tratheti dhe besoj se kalkulimi del me i madh etek femra ne kohen e sodit ,ne ket vende ku jetoj une flas per bashkqytetaret tan me shum del femra ne tratheti bashkshortore,si shikoj jan influensue nga serialet qe shikojn ne tv ,dhe mendojn se jeta eshte film serial,duan te bejn jeten adrenalin.
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Naki prej Thu 13 Dec 2007, 16:05

E pra tregoj kesaj shotes se nuk po ja mbushi mendjen dot

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Anna prej Thu 13 Dec 2007, 18:43

o femra valla ,spo len gje pa ber me duket kohet e fundit .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Merimanga prej Thu 13 Dec 2007, 20:10

C'i keni keto pergjithesime? Mashkulli apo femra? Tradhetia nuk ka gjini per mendimin tim, pse duhet patjeter t'i japim nje?
Te dyja palet tradhetojne, nese e kane per ta bere. Ju iu hodhet Shotes ne fyt, por ajo ama te pakten ka guximin te shprehe te verteten, pa pasur frike nga paragjykimet. E mendon ashtu dhe pike. Nuk eshte e thene te jemi te te njejtit mendim te gjithe.
Por kjo ishte nje si devijim nga tema.
Per ta mbyllur, e perseris: eshte e kote te pergjithesosh. Si femra dhe mashkulli jane per t'u nxjerre syte, flijeni mendjen.
avatar
Merimanga

Postime : 11
Kyējet nė forum : 11544
Regjistruar mė : 09/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga bovari prej Thu 13 Dec 2007, 21:06

Merimanga
Askush nuk ju hodh ne fyt Shotes por thjesht hidhen disa mendime ku mesa vura re edhe ti e mbeshtet mendimin qe shota ka,nuk kam kundershtim athere pyetja qe kam bere me larte dhe qe po e perseris.Sipas nje femre qe eshte kaq e lire dhe sterile nga mentaliteti dhe nga tradita qe i eshte dhene ne familje(edhe ajo nese i eshte dhene):
""""""si do ta perkufizonit fjalen tradheti dhe besnikeri?"""""""
une nuk po replikoj thjesht dua te di perkufizimin e ketyre termave nga femrat te cilat jane te pamvarura ne mentalitet.
Kete po pyes dhe dua ta shikoj dhe te gjej nivelin ku jam pasi jam shqiptare dhe kam 9 vjet ne azi dhe desha te di se sa afer apo large jam nga femrat moderne te vendit tim!!Sepse ndodh qe te jem infektuar me mentalitetin e lindjes sepse une e kam nje perkufizim te ketyre termave dhe nese eshte e mundur te me pergjigjet ndonje nga ata qe i jene pershtatur europes!.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Merimanga prej Thu 13 Dec 2007, 21:22

Atehere,
Une nuk thashe se e mendoj njesoj si Shota, por respektova sigurine dhe bindjen me te cilen ajo shprehet.
Jemi te ndryshem, dicka qe per ty mund te jete absurde, per dike tjeter mund te jete teper normale dhe anasjelltas. Cdo gje varet nga kendveshtrimet qe cdokush ka.
Pyetja ishte: kush tradheton me shume? Une iu pergjigja asaj, duke thene qe nuk mund te behen dallime, sepse tradhetojne te dy njelloj. Ky ishte mendimi im ne lidhje me temen.
Ne lidhje me pyetjen tende, per mua eshte e rendesishme qe dikush te me jete besnik ne shpirt, ne ndjenja. Me pas, si rrjedhim vijne te tjerat, por gjithsesi tradhetine shpirterore nuk do e falja dot kurre.
U shpreha qarte?
avatar
Merimanga

Postime : 11
Kyējet nė forum : 11544
Regjistruar mė : 09/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Anna prej Thu 13 Dec 2007, 23:14

po kam shkrue qe femra flas per kohen qe jemi ,por mendoj se mos eshte mashkulli fajtore qe fillon femra te trathetoj ,mos eshte aj faktore kryesore qe e dergon deri ne shkallen e trathetis duhet te behen disa analiza ketu dhe te jemi pak ashum te sinqert pse .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 06:15

anna tash ke folur me drejt motrushe se edhe shkaqet apo problemet qe ti ben burri te bijn te vish ne at gjendje edhe nje esht se dashuria e vertet esht dashuri motrushet e mia e jo tradheti me respekt per te gjitha motrushet e mia kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga visitor prej Fri 14 Dec 2007, 11:48

bovari shkruajti:Merimanga
Askush nuk ju hodh ne fyt Shotes por thjesht hidhen disa mendime ku mesa vura re edhe ti e mbeshtet mendimin qe shota ka,nuk kam kundershtim athere pyetja qe kam bere me larte dhe qe po e perseris.Sipas nje femre qe eshte kaq e lire dhe sterile nga mentaliteti dhe nga tradita qe i eshte dhene ne familje(edhe ajo nese i eshte dhene):
""""""si do ta perkufizonit fjalen tradheti dhe besnikeri?"""""""
une nuk po replikoj thjesht dua te di perkufizimin e ketyre termave nga femrat te cilat jane te pamvarura ne mentalitet.
Kete po pyes dhe dua ta shikoj dhe te gjej nivelin ku jam pasi jam shqiptare dhe kam 9 vjet ne azi dhe desha te di se sa afer apo large jam nga femrat moderne te vendit tim!!Sepse ndodh qe te jem infektuar me mentalitetin e lindjes sepse une e kam nje perkufizim te ketyre termave dhe nese eshte e mundur te me pergjigjet ndonje nga ata qe i jene pershtatur europes!.
Bovari,
Une moj moter vetem po i replikoj temes dhe po jap ate qe une bej dhe nuk pendohem ate qe bej se e bej me deshiren time dhe e bej per qejfin tim.
Si e kupton ti mentalitetin?
Tradhetia eshte evidente ne te dy gjinite bile per nje nuanc femrat ja kalojn mashkujeve. Po them une per veten time ska mashkull qe ma kalon me tradhetin se e bej per qejf dhe se me pelqen tipi.
Sa per mentalitetin mos me meso mua te lutem se kam shetitur boten. Askush nuk infektohet nese ka ne koke.
Ne perendim ja dashuron gruan ose anasjelltas burrin filani/filanja as tymin e duhanit se prish se ajo eshte e ngopur me knaqesit e botes dhe lirin e saj. Ne jemi akoma ne mesjet motra ime ( disa se jo krejt).
Une jam pershtatur evropes dhe do e vazhdoj kete dhe nuk e qaj koken cka tjeret mendojne. Jam duke i pare shume mire une ato qe nuk ju kane pershtat evropes por nuk dua te shprehem ne menyren me vullgare se me nje fjal jane shume me te kallta se une por skan force dhe guxim ta bejne si e bej une.
te faleminderit shume

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11564
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 12:25

ashtu esht motrushe shota deri diku ti po e tregon realitetin te kuptoi por edhe njeriu me nis se shum qokollada sheh nuk mundesh ti gjitha ti hash motrushe se mua vetem ata se e dua me gjith zemer e shpirt per ata i bej te gjitha e zemra besoi se kur ta duash nje njeri me mish e shpirt siq thon tek ne ke ndjenja vetem per at person motrushe e jo per te tjer se edhe une jetoi ne gjermani por askush nuk mundet mem ndal se qka te bej por esht se une per vehte them se nuk mundem me nje njeri te bej qka te dua kur nuk e dashuroi apo nuk kam ndjenja per ate ndjenja e vertet esht vetem per at person qe e don me mish e shpirt e jo se thon gjermanet flirten me mirekuptim per te gjitha edhe ndoshgta dashuria vjen edhe kur nuk e pret njeriu kis

me mirekuptim per te gjitha

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga bovari prej Sat 15 Dec 2007, 18:45

Nje pyetje bera por pergjigje nuk ariti kush me shkruajtur dhe nuk kerkova shume,thjesht nga ata qe replikojne te benin perkufizimin e tradhetise dhe besnikerise qe nuk eshte e veshtire.Por te gjithe keni replikuar si ata qe ngulin qep e shkulin hudhra.Me falni per shprehjen por preferoj te them ate qe mendoj.
Shota:Ke shprehur qe ke shetitur boten dhe eshte nje plus i madh per juve pasi dini dhe keni pare shume lloje mendimesh dhe menyra jetese.Atehere po ju pyes:
Dini apo valle a keni degjuar gje per prostitucionin e ligjshem???!!
Une nuk jam kunder atyre qe preferojne kete lloj prostitucioni pasi eshte nje teme dhe aspekt i cili pasqyron nivelin e njeriut vete qofte mashkull apo femer.Dhe ne raste te tilla shteti dhe ligjet etike nderhyjne ose veprojne vetem nese njera pale kerkon mbeshtetjen e ligjit.Por nese te dy palet nuk ankohen apo nuk kerkojne mbeshtetje dhe mbrojtje nga ligji athere ky fenomen vazhdon dhe merret si shembull nga vendet dhe shtetasit e pa formuar psiqikisht dhe sentimentalisht ku e etiketojne si nje tregues modernizimi.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Kotelja prej Mon 17 Dec 2007, 10:43

Si duket tema qenka zgjeruar me shume se sa duhet!
Nese ne forum kerkohet mendimi i anetareve atehere le te respektohet kjo. Pse duhet te kalojne gjerat ne personale dhe pse patjeter duhet te jemi te gjithe te nje mendimi ?!!
Une mendoj qe tradhetia nuk njeh gjini, pasqyron karakterin e njeriut (te mos perzihet tradhetia me qejfin (per nje prostitute nuk ka peshe fjala tradheti)). Ndersa besnikeria mendoj qe duhet te jete pjese e pandashme e secilit nga ne Smile .
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Anna prej Fri 28 Dec 2007, 22:56

nuk dije ndoshta po jetoj ne nji rreth shum te cthurur por shikoj qe kohet e fundit po na del femra jo qe ben shum tratheti ,njoh shum personalishte dhe nuk mund ti quej vetem moshat e reja ,me e keqja qe disa jan edhe gjyshe dhe ja bejn trathetin burrit me djem te rij ,e kjo cfar emri ka ne jet kur ke burr dhe shkon me tjetrin nuk mund ti jap emriat as numrin se jan shum ,ne mosha te ndryshme ,siq thot bovrija ka edhe nga ato qe matelin dhe shamin nga koka nuk heqin kurr si fetare ,njera shkoj edhe ne haxhillek por te dashurin dhe burrin mban njerin ne te zeze tjetrin legjitim .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 02:27

Femra! Evil or Very Mad
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11496
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 02:32

jam -buli besa ,drejt me fol femra ja kah marr anen burrit njiher per njiher.por mire po ja ben hak po merr ,se mjaft ka qen e shtyper tash kah marr krahet e po dirigjon ne jet .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 02:35

po de, e di prandaj edhe gjate varrimit po e fusin deri ne qafė ne dhe!?
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11496
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 02:43

jam -buli leje varrimin ,se kan frik se del nga dheudhe i tratheton prap ,due me ja nis edhe une besa me provue te bej tratheti te shikoj a eshte mire ajo .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga dano prej Thu 13 Mar 2008, 18:54

Ket gjo e dine te gjithe qe mashkulli eshte ai i cili tradheton me shume.
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Adisa prej Fri 14 Mar 2008, 06:55

une mendoj qe mashkujt i tradhtojn femnat
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Mar 2008, 06:58

valla motrushe ne mendojm se meshkujt tradhtojn ata mendojn se femrat por realiteti esht se jemi ber si barabar me meshkujt edhe ne femrat


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Adisa prej Fri 14 Mar 2008, 07:10

po valla motrushe ashtu ube sod po jan perzi nuk po dihet kush poe tradhon njani tjatrin
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga riqebulli prej Sat 15 Mar 2008, 00:54

___ Mendoj se varet nga karakteri i secilit.....
por ne Meshkujt gandonjeher i perngjahemi Gjelit...
qe i ka qef te gjitha pulat...mos te harrojme se pulat e -
reja me pupla te ndriteēuara jane te preferuara.....

Por edhe Femra kur tradheton diēka ajo kerkon...
Shume Femra nuk vleresojne njeriun por materializmin.....
avatar
riqebulli

Shteti : spain
Postime : 66
Kyējet nė forum : 11294
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Mendoni Mire.Flisni Mire.Beni Mire.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Interesant prej Sat 15 Mar 2008, 09:43

- Mendoj se baze e tradhetise eshte femra, e cila eshte pikenisja e tradhetis,por, duke mos lene anash edhe mashkullin i cili ka mundesi ta frenoj vehten, por lakmia dhe epshet nuk e len.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Guest prej Sat 15 Mar 2008, 10:05

une mendoi se kur ke dashuri te vertet per at person edhe vjen tradhtia por tek femrat me se shumti vjen tradhtia kur nga i dashuri e saj e ndjen keq veten apo esht e keq trajtuar edhe ne at menyr ajo e gjen dashurin e vertet epo nga mashkulli mendoi se esht me sy uritur


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga mirela prej Sat 15 Mar 2008, 23:14

Te dy bashk tradhtoin njelloi..... ska te bej femer apo mashkull ka te bej se a je tip tradhtar Shocked
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11552
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga 666 prej Sun 16 Mar 2008, 11:29

ja kjo Very Happy:D
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11265
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e falni tradhėtinė, dhe kush tradhėton mė shumė, femra apo mashkulli ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi