» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shkruani

Shko poshtė

Shkruani

Mesazh nga dano prej Wed 30 Jan 2008, 09:01

Po e nis ket teme se eshte teme shume e bukur edhe per te pare se te dashuruar jeni ju te rriturit sepse mu me kan bo kalamo 15 vjecar pavaresisht se sjam 15 vjec se po te isha 15 vjec skisha per te hyr ketu Very Happy ok? Nejse po e nis temen se bohem i besdisshem masanej Very Happy
Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė e dashura ime. Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time tė perlotur. Mė beso ndihem i vetem nė kėtė botė tė madhe i humbur si njė i huaj, ku nė errėsiren i harruar dhe i hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak caste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akull! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel. Ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
I dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra.
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Wed 30 Jan 2008, 10:23

wow sa prekse kjo me preku jashte mase po jeta eshte e bukur shijoje mos e endero ,dhe mos i mer me gjithmen cfar flasin njerzit ok dano jeto jeten si e do ti
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Wed 30 Jan 2008, 10:42

Leter per te dashurin
PER YLLIN TIM PER JETEN TIME PER HORIZONTIN TIM PER SHPIRTIN TIM
Me fal ylli ime po nuk e kam te lete te shkruaj kete leter e shkruaj se tashme e mora veshe gjithcka per jeten time,jeta ime nuk ka kuptim me kjo jete eshte mashtruse prandaj po te shkruaj ty se je i vetmi njeri ne kete bote qe me kupton .Jeta ime nuk di se si ta nis e ta mbaroje kete leter ,vetem ty jam e detyruar te jap nje shpjegim te te them se ti me bere njeriun me te lumtur ne bot ti dhe vetem ti ,me fal te lutem nuk dua qe te rendojne fjalet e mija nuk dua qe ti ne ndihesh fajtor,perkundras ti je ai qe me mbane ne jet se pa ty nuk do kisha aritur deri ketu te jetoja se ti ishe shpresa ime .Me fal qe kur erdha ne shqiperi mbase edhe te lendova po aromen tende e mora syte ti pashe nuk te preka dot po zerin ta degjova ,une kam shume gabime mos ve njeri me faj une kam bere gabime ti e di mire une kam aritur te urrej Nenen time edhe ta them e urrej akoma po ti o jet gjithmon me thoje jo engjelli im eshte nen ka te drejte,si nuk doli nga kjo goja jote ndonje fjal e keqe,o ylli im kurre ta lexoshe letren mos qaj se nuk jam me ne jet dua te qeshesh e te shijoshe kete jet edhe per mua nuk di se cfar ndjej tani po e di qe jeten e kam te shkurt e di qe dua te iki e te le ty vetem po nuk je vetem o jet se une jam engjelli jot qe do te ruaj per jet do te jem gjithmon prane teje mos ki merak se edhe atje ku do shkoj do te jem rehat.Me lexo me kujdes, une Engjelli jot qe po iki nga kjo bote po iki se nuk mundem me se jeta ime nuk ka me vlere te thashe tani e mora veshe gjithcka me mire tani se sa me vone kurre te ishim bashke edhe jeten e kam te shkurt e di qe dua te iki e te le ty vetem po nuk je vetem o jet se une jam engjelli jot qe do te ruaj per jet do te jem gjithmon prane teje mos ki merak se edhe atje ku do shkoj do te jem rehat. te benim planet per nje jete qe nuk do ta arisnim dote atehere me te vertet do ishte me te vertet teper vone se do shkatrohej gjithcka nuk dua kete qe ti te vuash ti kete e di nuk dua qe ti te ndihesh fajtor se nuk je per asgje fajtore jam une per gjithcka per jeten time qe e shkaterova po edhe per jeten e Yllit tim me kujtohet si sot kurr folem edhe une te thashe se adhuroj nje djal po nuk ja kam then kurre edhe ne ty kishte filluar te ndihej ajo ndjenje me me vone lindi dashuria qe kjo dashuri nuk do ta kete njeri ne bote se ishte dashuria jone e cmendur sa po vinte kjo dashuri po behej me e forte, jeta duhet te jetosh per dashurin ton per ate qe ne te dy nuk mundem ta benim ralitet per ate qe shume endera kishim ,prandaj keto do ti beshe ti ralitet te gjitha e di eshte e veshtir ,po per hire te dashurise ton te them ose me mire te urdheroj qe lere te jetoj kjo dashuri mos ja kepute krahet engjellit tende se engjelli jot do te jete gjithmon pran teje e di qe po kerkoj shume per momentin eshte e veshtire e di por dashuria jone qe ishte e forte do te beje ty me te forte se kurre e di je i forte lufton per jeten .Horizonti im une po e bej kete gabim po mbase edhe nuk eshte gabim mos me gjyko cfar bera mos me lendo edhe mos mendo kurre se edhe ti do te njejten gje ,ja pse po iki nga kjo jete 1 po ik se nuk dua me te jetoj ne kete gjendje 2 po iki se nuk dua qe te tjeret me shikojne me nje keqardhje 3 po iki se familja ime nuk me kupton qe une jetoja vetem per nje person ne kete bot 4 po iki se jeta me mua ka qene e pa drejte pse sepse mbeta spitaleve duke numeruar ditet e vdekjes time 5 po iki se kjo nuk eshte ajo jete qe une dua 6 po iki se urreje Nenen time qe nuk me ka treguar te verteten e semundjes time 7po iki po po le dy persona qe i dua me shpirt keta jane TI YLLI IM qe je jeta ime edhe Shoqja qe ishte motra ime keta jan dy personat qe po i le me lot ne sy e me zemer te vrare .Shpirt o jet nqs edhe ti nuk me kupton me eshte e kote por me ke kuptuar gjithmon tani po te lutem prap me kupto se pse zgjodha kete rruge eshte nje rruge pa kthim nuk ka asnje dalje aty dua te ri gjithmon,po une e di mire qe me kupton, shume here qe kemi fole bashke edhe shpeshe here thoja tani le te vdes po nuk po me dilte shpirti se desha te vdisja me zerin tende me fal. O jet MAMIT tende i kerkoj te falur se nuk desha edhe ate ta lendoj e di qe edhe ajo po vuan kur ti o jeta ime qan ne syte e ty ka lote ma puthe mamin per mua.Tani dua te theme ty dy fjal qe ti mos mendo kurre te beshe te njejten gje si une une kisha shume gjera edhe arsye te ikja nga kjo bote e pa meshirshme per dashurin time ndaj teje,kurrse ti jo ti duhesh te jetosh dashurin tone,jepi nje shance dashuris qe ke per mua jepi te jetoj te jetoj se edhe une ate do te doja qe kjo dashuri te jetoj gjithmon kete gje do ta beshe ti edhe kam besim per kete gje qe ti edhe dashuria jone do jetoj gjithmon te ty ,ti e di se Engjelli jote te do me shpirt po tani e urreje veten time se nuk kam me force te mbroje kete dashuri nuk mundem me prandoj po te them ty o ylli im ruaje dashurin tone po te me keshe dashur aqe shume respektoje kete dashuri jetoje kete dashuri .O shpirt o jet o horizonti im e di qe po tregohem e dobet egoiste nuk jam ne gjendje te mbroj nje dashuri po te pergjerohem ty te pergjerohem jetoje dashurin tone .Ka shume njerez qe une i ureje ne keto kohet e fundit edhe ti e di po me shume nga te gjithe urrej Nenen time qe me prishi jeten ajo eshte fajtore per kete qe une po bej ajo eshte fajtore per te gjitha Nena ime me shkateroj jeten e urrej e urrej e urrej ti paske pase te drejte qe i kishe thene nje Nene qe nuk e meriton nje vajze si une ,vete ka thene do qaj 2 dite edhe do pushoj nuk dua lote nga Nena se nuk dinte se cfar kishte nuk dinte te me respektonte ate qe une doja doja qe edhe pse afer vdekjes te kisha afer njeriun e jetes time po jo me mire po iki keshtu sice jame nga kjo jete. Nen jetoje edhe jeten time se ti kete deshiroje qe une te vdisja tani besoj se ty ralizua deshira qe vrave nje dashuri pse Nen kurre ti e dije qe une e kisha jeten e shkurte pse nuk me thoje qe mos moj bije mos e mera djalin e botes ne qaf se ti nuk je per kete bote pse me le qe te shkateroj ate qe me deshi me shpirt pse moj Nen pse nuk me the qe e kam te ndaluar te dashuroj se se shpejti ne varre do te shkoj.HORIZONTI IM keto fjal ti duhesh tja thuash Nenes time qe ajo eshte fajtore qe une te iki nga kjo bote ,me beri te iki nga dashuria ime se me ka mbajtur shume te fsheta sikur une te isha 5 vjece .Ylli im e di qe keto fjal te rendojne te vrasin po ti je i fort tani duhesh te behesh edhe me i fort se ke dy zemera se zemera ime eshte te ty mos e vrit ruaje me kujdes ta kam fal prej kohesh po tani qe po ik ti duhesh te kujdesesh me shume, ne zemren time eshte emeri jote i shkruar edhe kure nuk ka per ty hequr ,zemer nuk dua te mendosh asgje mos mendo se une nuk jam me,por mendo se jam pran teje gjithmon ne xhdo sekonde te jetes tende jam me ty Te kerkoj te falur per te gjitha se cfar ke vuajtur me mua e di qe ke vuajtur e di qe do vuash nuk e them dote qe nuk do vuash se e di edhe e kam ndjere dashurine tende e di qe me ke dashur me shpirt,prandaj edhe une po iki se kjo dashuri eshte magjepse nuk eshte e drejte ose me mire une nuk kam te drejte te vrase nje dashuri qe ti ma fale po ja qe une po e bej ,po e bej se keshtu jan rethanat se po nuk e vrava tani me von eshte shume shpejte them eshte shpejte se kur te ishim pran do kishte shume pasoja me te medhaja per te dy prandaj kam vendosur te largohem nga kjo BOTE per per kete nuk ka faj ti o jeta ime.Vetem nje gje dua nga ty qe te jetosh jeten jetoje edhe shijoje e di nuk eshte e lete keto qe them po ti me mesove te behesha edhe une ne disa caste e forte,dua edhe nje gje prej teje dua qe lulen time te preferuar mos e haro kurre edhe po pati mundesi ne dete te hapur hidhe nje trendafil se aty me ke mua nuk dua te kem varre ase emer mos te egzistoj ne mese te detit plurin tim hidheni kete ta them edhe ty se ne nje leter e kam shkruar qe nuk egzistonte nuk dua var nuk ka emer ,ky eshte me shume se nje amanet se dua te jem e lire ne ate jete se jam engjell mos haro edhe engjelli eshte i lire kudo, kur i shkruaj keto fjal nuk po qaj po po qeshe se Ylli ime me dha nje emer te bukur me vuri sikur ta dinte se une doja te isha me te vertete nje engjell, engjelli jot jam do te mbroj gjithmon ty o jeta ime,kur ta lezosh keto rjeshta lot nuk dua dua te me mendoshe mua se sa shume te dua ,mendo se te dua edhe pse nuk jam prane teje te dua je jeta ime prandaj te them jetoje edhe ti jeten time ,mos mendo budallalliqe vetem kerko te verteten pse une vdiqa kerkoje kush e vrau edhe pse e vrau gjeje ate dore qe engjellin tende e futi ne dhe,ta them une ti nuk je ti nuk je se ti me do ,zemera ime po vuaj shum prandaj vendosa te iki,jeta ime nuk mundem me te jetoj ne kete bote,shpirti im kam lindur per te vuajtur,ylli im te dua te dua te dua te dua te dua edhe me kete fjal dua te vdes TE DUA YLLI IM .Me fal se shume dhimje te prura me fal se te lendova rende me fal qe te lash ne vetmi me fal se nuke do te jem ne jete kur ti te lezoshe kete leter

TE DUA
YLLI IM
17.11.07
LAMTUMIR
__________________
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga dano prej Wed 30 Jan 2008, 15:43

ueeeeeeeeeee mu bo mishi kokrra kokrra pse lal vertet desh ke dash me vra veten ? vertet me vjen keq per ty qe te ka ndodhur kjo gje por lal mos e vri mendjen se dit me te bukura do vine po shyqyr thuj paske shpetu mir e ke bo gati ene sja ke fut vetes me bohet qejfi lal qe je ne harmonin tone edhe desha nje gje tjeter prej teje po tani je e lidh me ate qe ke dash kaq shum??????????? Smile
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Wed 30 Jan 2008, 16:07

Atij i kam fale jeten time dashurin time syte e mi nuk shikojne me tjeter njeri se ishte dashuria e jetes time ishte YLLI IM do ta dua deri ne momentet e fundit te jetes time ,deri ne frymen time te fundit:( Sad Sad I
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga dano prej Wed 30 Jan 2008, 16:19

Hmmmmmm sdi ca te them lal deshiroj qe te jesh e lumtur lal deri ne fund te jetes tende lal. Smile
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Naki prej Thu 31 Jan 2008, 09:55

Ja nje leter imja te cilen kam lejen ta bej publike

Zemra ime dashuria ime,

E filloj kete leter per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne keto qaste kur e shkruaj kete leter ndihem shum keq,me merzi, pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pandale ne syte e mi e te permalluar per nje dashuri.Gezohem qe gjindesh shendosh e mire. E pyeta nje polic kur sot erdhi ne oborrin tone per ty dhe me tregoi se te njifte. O Perendi me dukej goja e tije aq e embel kur nxorri ate fjale dhe tha se je mire.
Sidoqofte jeta dhe realiteti tash jane kto qe jane. Dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty,do te vazhdoj te shkruaj,do te vazhdoj te dua , dhe do te vazhdoj te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes,nuk di qte them ,ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rruge te gabuar por Zoti me hapi kete rruge deri te zemra jote.Edhe pse kam nje ndenje deshperimi ne zemer te them te verteten se ti meriton gezimin,lumturine dhe gjitha te mirat e kesaj bote sepse njeri si ti nuk gjindet ne kete bot askundi,beso se nuk e kam lehte ta shkruaj tere kete leter por me detyron zemra te shkruaj dhe te nxjerr ate qe e kam ne brendesi te saj. Kurr nuk do te mundem tia fal vetes nese diku gabova me ty e nuk po e di gje qe beri ndryshim te madh ne mes nesh,kurr nuk deshta te lendoj ty e as veten time gjithqka ndodhi pa planifikuar dhe une isha fajtorja. Nuk di si tu duk Naki apo isha vertet e denuar nga zoti por arsyen e ketij denimi asnjehere nuk e kuptova.
Tash vazhdoj te qaj ate dite qe me ike e kurr me nuk u ktheve prap,asnjehere ne jete nuk i deshta avanturat e as interesin,gjithnji te dashurova me shpirt e me zemer te paster,sado qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund, se si ndihem une tani kurr nuk e kam menduar nje dashuri te tille qe te ben te vuash me mall ne heshtje ,te lendosh zemren a askujt mos ti tregosh,qdohere qe shkruaj per ty ndihem e priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton kete,e meriton qe nje grua si une te vdes per ty,kjo eshte nje ndenje qe shume me frikeson sepse e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer,vetem zoti mund te dije se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia(nese ka perfundim diku),un kam besim tek zoti dhe jam i bindur se kesaj radhe do te me ndihmoj,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar,prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim,kete e deshmojne edhe poezite e mia qe tash i shkruaj duke u frymezuar nga ti,Te mos harrojme se dashurine nuk e kemi obligim ndaj askujt,ajo ehte nje ndenje e zemres dhe e shpirtit,ndoshta une nuk e meritoj dashurine tende por nuk jam fajtore pse te dua shume,te dua shume o Naki im.Me muaj te tere po jetoj me plage te pasheruar ne zemer.
Fati dhe lumturia jote mvaren nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jete,Me fal te lutem per gjitha keto fjale por nje te vertete mbaje ne zemer dhe kurr mos e harro se me shpirt e zemer ty te dua, e di qe pas kesaj do te me urresh pa mase por te lutem me fal se kete leter e shkruaj nga detyrimi i vuajtjeve dhe kujtimeve te mia qe kam ne zemer.Nese ke ndenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej ,Valle qeshte kjo qe ndjej une per ty?!nje dashuri,nje pikellim ,nje gezim ,apo nje plage e pasheruar e shpirtit tim?!!!Do te vije nje dite kur do te kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por atehere do te jete shum vone ,do te me kerkosh por nuk do te me gjesh askund,do te gjesh vetem varrin time me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendroj vetem ajo qafore qe kisha dhurate nga ty,une ne zemren tende do te mbetem si nje dore lypse qe troket pa ndale duke kerkuar pak meshire, ke pak meshire o Naki im do te jesh i vetmi ne enderrat e mia me to tash po jetoj por do te zhdukem se shpejti une po vdes... Per ndarjen tone une qava me dite te tera pa ndale,e ato dite ra edhe nje shi i madh i pazakonshem,kjo nuk ishte rastesi por per plaget e zemres dhe shpirtit tim edhe Zoti ndjeu keqardhje dhe qau me lot,u mundova qe te bind ne te verteten por u mundova kot sepse plaget qe i kisha ne zemer nuk laheshin me lot. Lumturise dhe dashurise sime shpejt iu shfaqen kufijte dhe pengesat,endrra ime e vertete ne dashuri nuk zgjati shum ,ajo u be realiteti i hidhur dhe shum i rende per mua qe shpejt i erdhi fundi.Shpresoj se do te gezosh lumturine,dashurine sepse ti e meriton o Naki im...
Nje amanet dua me ta lene,pas vdekjes time te varri im kurr mos mu afro ,plaget qe edhe atje i mbaj te lutem mos mi trazo,Ndoshta kjo do te jete letra e fundit qe per ty jo pse dua une por skam me force po vdes... pa ty tash jam mbet si nje jetim,si nje zog pa krahe e si nje lot i nxire,... beso shpirtin tim dhe per t mos mbetur borgj i ndarjes ne dashuri....beso se tash gjindem e paforce,brenda kater mureve e mbyllur ne vetmi per ty jam duke mbajtur zi....Nuk mjaftoi krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin kujtimi per ty. Kur ta lexosh kete leter mos u ndiej krenar e as fajtore,le te beje kjo leter qe te kuptosh te verteten qe e tregon ,Jeta ime tash shum ka ndryshuar,ne zemer me ka mbetur plaga e asaj dite kur ike nga rruge se verejte se po vija une me te fejuarin tim “ferrin tim ngase ti sme dashe dhe familja me fejoj”.... Tash e perfundoj letren me shprese se e kuptuar domethenjen e saj...
Te pershendes duke te uruar nga zemra gjitha te mirat e kesaj bote kudo qe te jesh , nuk pres te me shkruash.......por une te dua.

Per jete e jotja .......X!

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Albanian_Girl prej Thu 31 Jan 2008, 10:27

Sad Sad Sad dhe ti Naki ske fare shpirt
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Guest prej Thu 31 Jan 2008, 10:36

kam then edhe ne temen tjeter se Naki esht love HEKUR love GUR sikur Nakin ma te pa dhimbshem nuk kam par kurr,


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga dano prej Thu 31 Jan 2008, 10:42

Mos ja boj qejfin kaq shum mi se sosht edhe aq i mir po he 8)
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga dano prej Thu 31 Jan 2008, 10:43

Naki un thash qe ti shkrush ti te dashures re jo te te shkruj ajo ty :Dse me sa shof un keto qe te thon je hekur ene pa shpirt nuk e kan kuptu qe letren akoma 8) domethon kan pa fillimin e letres ene fundin Very Happy
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Guest prej Fri 29 Feb 2008, 09:49

me fal motrushe zemra se nuk e kam lexuar letren tende deri sot por me vjen shum keq motrushe per ket ndjenj qe ke per dashurin e nuk mund ta realizosh Sad Sad Sad Sad sepse te kuptoi motrushe se edhe une vet jam e semur nga zemra dhe per at arsye i kuptoi te gjith por nuk kam as forc ti lexoi shkrimet e juaja te dhimbura pa qajtur si femij duke dalur keta lot nga thellesia e zemres ,me fal se me shum nuk po mundem me shkruar sepse nuk po kam me forc sepse mu ka ber se tepermi edhe dje nga ofendimet nuk po mundem te shkruaj me motrushe edhe pse me lot ne sy e lexova letren edhe po e shkruaj me lot ndoishta kam ber ndoinje gabim ne shkrim por me vjen shum shum keq motrushe bukuroshe kis kis kis kis Sad Sad Sad Sad Sad Sad


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Adisa prej Fri 29 Feb 2008, 10:41

Sad njeri pa dashini si nene pa femije buza e pa puthur si lile e kputur zemra ne vetmi si bari u shkri love e pranoj se jam fajtore qe ty zemren ta kum thy e pranoj se kam babuar qe ty shpinen ta kam kthy e pranoj se zemrea e jote dhinbjet nuk i meriton love e pranoj se n jeten time me mungon me mungon jo ste harroj se smundem ty t mos dashuroj love e mallkoj diten qe ty te takova e mallkoj shikimin qe ty dhash e mallkoj buzeqeshjen qe ta dhurova love e mallkoj veten qe ty te dashurova love love te dashiroj fat ne jet nje trup me shendet ne shtepi harmoni dhe dashuri pa kufii love love love love
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Adisa prej Fri 29 Feb 2008, 10:51

flower te kam dashur me zemer t kam dashur me shpirt qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit nje zemer flower e pata dhe ata ta fala ma more ma thave dhe per jet ktheve flower me fjal me the te dua me zemer me the sje per muaa Sad Sad dua te shkoj dua te harroj po dije nje gje qe gjith te perkujtoj flower ne thellsine e zemres time esht vendoa nje emer love pergjithmon ket emer do ta mbaj ne zemer love love love
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Guest prej Sat 01 Mar 2008, 11:04

pershendetje te perzemert per motrushen zemra_e _thyer,
dhe te them motrushe nese pak me do sikur moter apo me respekton,megjithese me ke treguar rastin e semurjes tende megjithese edhe une e kam at problem me zemer,por te lutem motrushe shum shum pleas pleas nese pak me ndien si moter jetoje dashurin qe e keni ju te dyt deri ne momentin e fundit,sepse une ket dashuri qe e kam motrushe ndoshta nuk do ta kem rastin ta jetoi kurr siq duhet sepse une jam ne gyrbet e i dashuri im ne Kosov e nuk e di as vet se deri kur kam jet ket ta them te drejten motrushe bukuroshe,
por te lutem qe edhe ti per mua at dashuri qe ke jetoje deri ne fundin e momentit sepse une ndoshta nuk do ta kem fatin ta jetoi kurr dashurin e vertet qe e kam ta jetoj siq duhet,....


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga princesse prej Sat 01 Mar 2008, 14:35

8) 8) 8) beni kujdes me zemrat
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 11421
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Vizitor prej Sun 02 Mar 2008, 16:14

Ka ikur kohe e letrave dashurie Very Happy
Ka sms e e-mail tani nejse asnje nga keto te treja si kam perdorur akoma Very Happy:D
Ku ka me mire se te flasesh ne sy e ti shprehesh dashurin ose pakenaqesin eeee Very Happy

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga mirela prej Sun 02 Mar 2008, 20:31

a bon me shkrujt 1leter x gjyshen re Very Happy qyqja paski qen te pa pam vallai kis vetem un jam pa zemer ktu Sad Embarassed
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11552
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Tue 04 Mar 2008, 09:33

gurbetqarja shkruajti:
pershendetje te perzemert per motrushen zemra_e _thyer,
dhe te them motrushe nese pak me do sikur moter apo me respekton,megjithese me ke treguar rastin e semurjes tende megjithese edhe une e kam at problem me zemer,por te lutem motrushe shum shum pleas pleas nese pak me ndien si moter jetoje dashurin qe e keni ju te dyt deri ne momentin e fundit,sepse une ket dashuri qe e kam motrushe ndoshta nuk do ta kem rastin ta jetoi kurr siq duhet sepse une jam ne gyrbet e i dashuri im ne Kosov e nuk e di as vet se deri kur kam jet ket ta them te drejten motrushe bukuroshe,
por te lutem qe edhe ti per mua at dashuri qe ke jetoje deri ne fundin e momentit sepse une ndoshta nuk do ta kem fatin ta jetoi kurr dashurin e vertet qe e kam ta jetoj siq duhet,....

Moteroshe nuk do te deshiroja asgje ne bote qe te jem me ate ,por nuk e di kam frik se do e lendoj me shume nuk dua qe te hape plaget qe dua ti mbylle edhe ai te shikoj jeten e vete se me mua nuk ka mundesi e DUA me shpirt eshte jeta ime eshte ajeri im,po kjo frik se do e lendoj nuk me le Sad Sad Sad kis kis kis Moterushe
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Guest prej Tue 04 Mar 2008, 09:42

motrushe te kuptoi por me shum edhe i dashuri yt vuan kur nuk e shijon dashurin me ty qe ka dhe te them me gjith love se jetoje motrushja ime bukuroshe jeten deri ne qastin e fun dit dua te shoh te lumtur,nuk dua te shoh lot ne sy se shum po ma brengos zemren keshtu motrushe me beso Sad Sad kis kis kis kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Vizitor prej Sat 06 Feb 2010, 12:06

Erdhi nje dite dhe dashuria e tyre vdiq.Ne mes asaj dhe atij ajo qendronte si nje shpend i rene nga qielli ne toke.
O Zot! Dhe ata nuk donin t`u besonin syve...ajo rrinte e plantosur te
kembet e tyre,krejt pa jete.Nuk merrte me fryme,as qante ,as
qeshte.Dikur po,sot jo.
C`bere o Zot!Dhe ata pa dashur kujtonin,ku
shkoi gjithe ai gezim,tere ato dufe malli e psheretima,ato deshira e
endrra me krahe,si ankth i embel pritjeje,ato dite e nete te
shenjteruara?
Ku i cove o Zot?Dhe ata rrinin e veshtronin dashurine e vdekur,syte e saj indiferente,ballin driteshuar,kurmin e ngurtesuar.
Si nuk pate meshire o Zot? Dhe ata rrinin e mendonin cdo te benin me
ate qenie te pajete qe kishin perpara.Te ishte shpend mund ta
ballsamosnin.Po dashuria e tyre,tanime e vdekur, a mund te ruhej?
Mos o Zot! Sdo te kish gje me te trishtuar se nje dashuri e ballsamosur!
.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Vizitor prej Thu 11 Feb 2010, 14:44

Nė kėtė natė me shi malli mė ka marrė pėr ty. Nė kėtė natė me shi unė mendoj pėr ty

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Bruneta prej Tue 16 Feb 2010, 12:48

TI NUK MUND TE ME URRESH....

Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse
Engjejt nuk urrrejne,ato vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me
urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria
jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme un
jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te
thote te urresh vetveten.
Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me
ty,sa here qe merr fryme un marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh
un qesh bashke me ty.Sa here qe ti me urren un te adhuroj.
Te dhashe
zemren time qe te jete me ty ne cdo hap te jetes tende.
Te solla
prane engjejt e mi per te qendruar perjetesisht me ty ne ditet bukura e
te veshtira.
E di qe nuk mund te me urresh edhe pse ke deshire edhe
pse do te me harrosh nuk mundesh sepse un jam gjithmon me ty jashte dhe
brenda teje.
Edhe pse nuk te kam prekur kurre e ndjej qe jam Brenda
teje,ne nje vend te vogel ne fund te zemres tende.
Sa here qe ti me
kujton mua ti vuan,ti do qe te flesh por nuk mundesh sepse imazhi im te
mundon,do te me kesh prane dhe sa here ti e kerkon kete un jam aty me
ty....
Une vuaj njesoj si ty vetem se nuk qaj,ne keto momente po
degjoj te njejten kenge qe po degjon ti por vetem me nje ndryshim,ti
tani po qan kurse un jo.Brenda ne lotet e tu jam une.Ti je nje pike loti
dhe prandaj une nuk qaj sepse kam frike se mos te te humbas.Dhe keshtu
mbaj gjithcka Brenda meje.Dhe kjo me ben te vuaj akoma me shum.Une linda
per ty edhe pse kete e kuptova pas shum kohesh.
Linda per te te
bere te lumtur,kurse ti per te me bere te vuaj.Jam e bindur qe ne keto
momente po qan,po Brenda ketyre loteve jam une,ti me sheh ne enderr
ndersa un s`do te enderroj kurre sepse endrra ime fillon kur flas me ty.

Te jesh e bindur per dicka::::
JE PJESA ME E BUKUR E JETES
TIME,ndersa un personazhi negativ i librit tend...

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12949
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Vizitor prej Tue 16 Feb 2010, 13:36

Qielli eshte shume i vrenjtur,presim te bjer shi nga nje moment ne
tjeter.
Sot i veshur rende,per tu ruajtur nga era e akullt qe hyn nga te
gjitha cepat lexova nje gje te bukur.
Jo se ben shume ftohte,por ndihet
dimri.
Qe thoni,lexova dicka qe me ngeli ne kujtese.
Pse te presesh dike
qe te dhuroje nje tufe me lule kur mund te zbukurosh oborrin e shpirtit
tend.
Pak a shume ky ishte kuptimi.
Tani te themi te drejten,ajo tufja me
lule eshte mesazhi qe presim nga shume kohe.
Eshte e lehte te thuash zbukuro
oborrin tend.Kete mund edhe ta besh duke pritur lulet apo jo.
Sigurisht qe
po,por keto lulet spo arrijne,si duket kane humburr rrugen ose kane gjetur nje
oborr tjeter.
Ateher eshte e kote te presesh,sepse nuk ja vlen koha e humbur
ne pritje,edhe pse lulet ishin shume te bukura.
Pastaj fundi i fundit lule
jane,lule ka kudo,mbjedhe nje ne oborrin tend dhe do behet tufe me
lule.

Por ajo tufa e vjeter nuk largohet nga mendja,thua te kete zene
rrenje.
Heret a vone do largohet,pak me shume kurajo,me pak vuajtje per ate
qe sja vlen te presesh.
Akulli nen diell po shkrihet,nje tjeter pranvere
jashte portes i sigurte qe lulet kane mbire diku
tutje.

--------------------

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Bruneta prej Sat 20 Feb 2010, 19:50

Per ty po derdhi lotė

Nuk po te shkruaj per te te thene se te
dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto
momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty
,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje
dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe
me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto
momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje
kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona
endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot
vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje
here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet
zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte
respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty ,
malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas
vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe
te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per
te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
Dhe
ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e
mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe
kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere ,
vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere
kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje
trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por
nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra
ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me
beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta
ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu
,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE
DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin
kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per
inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht
keshtu ,as e para dhe as e fundit............

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12949
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Vizitor prej Tue 06 Apr 2010, 17:14

Me mundon trishtimi e dhembja qe ndjej
Me syte e perlotur te kekoj por ste gjej
Me mungon ngrohtesia e shpirti me dhemb
Askujt nuk itrembem por largesia me cmend...!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruani

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi