» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Luan Krasniqi Legjenda e Boksit Shqiptar

Shko poshtė

Luan Krasniqi Legjenda e Boksit Shqiptar

Mesazh nga Naki prej Wed 13 Jun 2007, 15:00

Legjenda e tė gjitha kohrave tė kėtij sporti luftarak edhe mė tutje mbetet Muhamed Ali ndėr boksieret mė tė famėshem shqiptarė ėshtė boksieri aktual Luan Krasniqi.

Luan Krasniqi u lind mė 10 maj 1971 nė Junik, ėshtė boksier shqiptaro-gjerman i kategorisė sė rėndė. Pėr momentin gjendet nė pozitėn e 308 tė boksierėve mė tė mirė tė tėgjitha kohėrave me 184 pikė nga 33 ndeshje, 30 fitore (14 me nokaut), 2 humbje dhe 1 barazim.
Luani ėshtė krenar pėr kontaktin qė pati me idhullin e tij Muhamet Ali dhe motoja e tij ėshtė vetė thėnja e Muhamet Aliut: "Ju nuk mund tė goditni ēfarė nuk mund tė shihni".
Pėrndryshe Luani ėshtė krenar qė ka prejardhe nga Kosova dhe pėr veten e tij thotė se ėshtė "Kosovar-Shvabe" ("Kosovo-Schwabe" - Shvabe, banorėt e njė republike nė federatėn gjermane). Banorėt e kėsaj zone, e sidomos shtutgartasit krenohen me Luanin ndėrsa mjetet e informimit gjermane e thėrrasin me kėnaqėsi "Löwe".

Disa Pamje nga Luftat e Luan Krasniqit

Luan Krasniqi, left, lands a punch during his World Boxing Organization title-fight against WBO heavyweight champion Lamon Brewster

WBO heavyweight world champion Lamon Brewster (L) of the U.S. and German heavyweight boxer Luan Krasniqi pose after their WBO title fight

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Luan Krasniqi Legjenda e Boksit Shqiptar

Mesazh nga burim nishori prej Mon 02 Jul 2007, 23:28

sun qinrove per pak bre djal

burim nishori

Shteti : Kosovė
Postime : 1
Kyējet nė forum : 11928
Regjistruar mė : 02/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Luan Krasniqi Legjenda e Boksit Shqiptar

Mesazh nga Guest prej Sat 16 Feb 2008, 01:21

buli mir e ke vlla per pak na koriti fisin hahaha ra ne gjunj ne fund por ka arritur suksese te mira por ka mundur edhe pak me shum mos mu dorezu

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Luan Krasniqi Legjenda e Boksit Shqiptar

Mesazh nga liverpooli prej Tue 19 Feb 2008, 23:29

Ky eshte nderi i mbare kombit tone

liverpooli

Shteti : Tirane
Postime : 5
Kyējet nė forum : 11238
Regjistruar mė : 18/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Luan Krasniqi Legjenda e Boksit Shqiptar

Mesazh nga Naki prej Sat 15 Nov 2008, 23:52

Eshte koha apo perfundimi i karieres se tije mendoj se ka arritur mjaft Luani dhe duhet te terhiqet me ne fud. Edhe humbja eshte pjese e lojes ne sport

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Luan Krasniqi Legjenda e Boksit Shqiptar

Mesazh nga Te-Li prej Sat 28 Nov 2009, 16:38

Sonte do te kemi rastin te shohim bashkeatdhetarin tone, boxierin Luan Krasniqi kunder Dimitrenko-s, une nga zemra i deshiroj fat ne kete duel qe ne rast te fitores e shtyen Luanin drejt sukseseve dhe synimeve qe ai vet i ka theksuar dite me pare.

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10051
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Luan Krasniqi Legjenda e Boksit Shqiptar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi