» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria dhe xhelozia

Shko poshtė

lule Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Thu 06 Mar 2008, 19:37

Shumė prej nesh, kush mė shumė e kush mė pak, ėshtė ndier xheloz pėr partnerin kur ka kuptuar se ai ka kėrkuar tė krijojė njė marrėdhėnie, i ėshtė pėrgjigjur "ngacmimit" tė dikujt tjetėr, ose ėshtė larguar prej nesh pėr tė patur njė lidhje tė re. Kur e dėshiron shumė njė person, nuk do qė ta humbasėsh atė.
Deshiron ta kesh pran teje pergjigthmon?
Pėr ta mbajtur pranė, pėr ta mbrojtur marrėdhėnien, kontrollon sjelljen e partnerit, bėhesh xheloze. Nė disa raste xhelozia mund tė jetė e bazuar nė "fakte", nė raste tė tjera ne mund tė jemi shkaku i saj. Xhelozia nuk ėshtė e njėanshme. Jo vetėm femra, por edhe mashkulli ėshtė xheloz... Shpesh neve na ėshtė thėnė ose kemi dėgjuar t'i thuhet dikujt. "Nuk mė pėlqeu mėnyra se si tė pa ai tipi...". "Mos ta kthesh kokėn as majtas, as djathtas...". "Je veshur kėshtu qė tė biesh nė sy". "Paske ndonjė variant sot?". "Duhet tė qėndrosh nė shtėpi dhe tė merresh me fėmijėt...". "Nuk mė pėlqen tė punosh aty sepse ka shumė meshkuj, madje edhe...". "Do tė tė vras nėse marr vesh gjė...". "E vrava sepse mė tradhtonte..." etj.

Pėrse mashkulli ėshtė xheloz nė marrėdhėnien me partneren?
Nėse partneri nuk ėshtė i sigurt nė marrėdhėnien e tij me partneren, ka shumė mundėsi qė tė ndihet i kėrcėnuar nga prania e meshkujve tė tjerė nė jetėn e saj. Pasiguria pėr tė ardhmen e lidhjes shkakton xhelozinė. Kjo formė e xhelozisė mund tė jetė njė ndėr treguesit e periudhės sė vėshtirė qė kalon marrėdhėnia. Nė kėto kushte, xhelozia mjegullon pamjen dhe nuk tė lejon tė kuptosh atė qė po ngjet realisht me tė dy partnerėt.

Xhelozia dhe pėrkushtimi i partneres
Nėse pėrkushtimi ndaj partnerit ėshtė nė nivele tė ulėta, ka shumė mundėsi qė ai tė reagojė ndaj saj me xhelozi. Partneri, i cili merr pak vėmendje dhe dashuri, do tė vihet nė kėrkim tė shkaqeve: Pėrse ajo nuk mė do si mė parė? Pėrse ka ndryshuar? Dhe nė fakt, mendja shkon pėr keq: Mund tė jetė dikush tjetėr ėshtė nė jetėn e saj. Njė mendim i tillė mund tė mjaftojė pėr tė "minuar" paqen shpirtėrore dhe pėr t'i dhėnė goditjen e parė lidhjes.

Xhelozia dhe tiparet e partneres
Nėse partnerja ėshtė miqėsore, hyn shpejt nė komunikim, tėrheq vėmendjen e meshkujve, partneri do tė ndihet i kėrcėnuar. Ai e interpreton sjelljen e partneres si provokim dhe i sheh meshkujt e tjerė si rivalė tė mundshėm, tė cilėt mund tė paraqesin interes pėr partneren e tij. Pėr shkak tė frikės dhe inferioritetit, ai shfaq xhelozi pėr partneren nė marrėdhėniet qė ajo krijon dhe do tė fitojė sa mė shumė nga vėmendja e saj.

Xhelozia dhe historitė e mėparshme tė partneres
Nėse partnerja nuk ka qenė e qėndrueshme nė lidhjet e mėparshme, partneri priret tė mendojė se ajo mund tė jetė e paqėndrueshme edhe me tė dhe mund ta lėrė pėr dikė qė mund t'i pėrgjigjet mė mirė shijeve tė saj.

Xhelozia dhe historitė e mėparshme tė partnerit
Nėse edhe nė marrėdhėniet e mėparshme mashkulli ka qenė xheloz, ai do tė vazhdojė tė shfaqė xhelozi edhe nė lidhjen nė vazhdim. Nė disa raste xhelozia mund tė shkaktohet nga sjellja e partneres ose nga shkaqe tė jashtme, ndėrsa nė raste tė tjera ajo ėshtė tipar i mashkullit dhe ka nevojė tė trajtohet.

Xhelozia dhe dėshira pėr kontroll
Nėse partneri kėrkon tė ketė kontroll nė jetėn e partneres dhe ajo ka thėnė "po" pėr ēdo vendim qė ai ka marrė pėr tė, ai do tė tregohet xheloz nėse ka pak mundėsi tė kontrollojė atė qė partnerja bėn. Ai do tė bėhet xheloz pėr shkak tė mungesės sė kontrollit.

Xhelozia dhe modelet nė familje
Nėse partneri ėshtė rritur nė njė familje ku babai ka reagur me xhelozi ndaj nėnės, edhe ai do tė priret tė imitojė modelin e babait nė marrėdhėnien e tij me partneren. Ndikimi i modelit prindėror vazhdon tė jetė i pranishėm nė jetėn tonė, edhe kur nuk jemi mė fėmijė. Gjithashtu, edhe modelet e shokėve apo tė tė afėrmėve tė tjerė ndikojnė nė sjelljen tonė. Nėse miqtė e partnerit priren tė jenė xhelozė me partneret e tyre, kjo do tė jetė njė arsye mė shumė qė ai tė jetė xheloz me partneren e tij.

Xhelozia dhe pėrfundimi i lidhjes
Nėse lidhja po shkon drejt fundit dhe partnerėt nuk kanė forcėn e duhur pėr t'i thėnė gjėrat nė sy, pėr tė qenė sa mė tė hapur dhe tė drejtpėrdrejtė, ai do tė nisė t'i nxijė jetėn partneres me skena xhelozie, derisa ajo ose ai tė thotė fjalėn e fundit.

Ti dhe xhelozia. Si mund ta zbutėsh xhelozinė
- Mbrojtja mė e mirė kundėr xhelozisė ėshtė ruajtja e marrėdhėnies. Nėse dashuria mbahet gjallė, nėse partnerėt janė tė pėrkushtuar ndaj njėri-tjetrit, nėse e kanė njėri-tjetrin nė qendėr tė vėmendjes nė lidhjen e tyre, nuk ka vend pėr xhelozinė e sėmurė.
- Kontrollo mendimet dhe imagjinatėn: me kė ėshtė ai? Ēfarė ėshtė duke bėrė? Ti mund tė kuptosh qė nė disa raste disa "lojėra" mund tė luhen nga partneri pėr tė tė bėrė xheloze, qė partneri mund tė jetė shumė i dhėnė pas vetes dhe nė disa raste mund tė mos tregojė ndaj teje kujdesin e duhur. Njė episod, njė mendim i vetėm mund tė bėhet shkak pėr njė "telenovelė" tė njė jete tė dyfishtė tė partnerit. Nė kėtė mėnyrė ti i hedh benzinė zjarrit, shqetėson veten dhe partnerin.
- Mos e "pėrdorni" xhelozinė si tregues tė dashurisė. Xhelozia e vazhdueshme nuk nėnkupton dashuri tė vazhdueshme. Xhelozia reflekton nevojat e tua, dėshirėn pėr tė ruajtur atė qė ti e dėshiron pėr momentin dhe kėrkesat pėr atė qė do tė sjellė e ardhmja. Xhelozia reflekton interesat personale dhe dashurinė pėr veten sesa dashurinė reciproke.
- Hidh njė shikim pas nė marrėdhėniet e tua: ke qenė xheloze edhe nė marrėdhėniet e mėparshme, apo vetėm nė kėtė marrėdhėnie? Nėse pėr ēdo partner je ndier xheloze, duhet tė jesh mė e kujdesshme pėr akuzat qė bėn. Je ti qė e paragjyon partnerin, je ti qė sheh nė sjelljen e tij atė qė pret tė shohėsh, duke mos i dhėnė rėndėsinė e duhur aspekteve tė tjera tė sjelljes sė tij.

Mos u hidh nė sulm nėse e sheh qė partneri yt ėshtė duke flirtuar me dikė:
Tregoji sesi u ndjeve, tregoji sesa i rėndėsishėm ėshtė ai pėr ty dhe qė dėshiron tė vazhdosh marrėdhėnien nė kohė. Mos u bė qaramane. Jo tė gjithė meshkujt janė nė gjendje t'i bėjnė ballė gruas nė njė situatė tė tillė. Dhe si vetėmbrojtje zgjedhin "ngritjen e zėrit" ose i kujtojnė asaj njė histori tė "vjetėr". Nėse ju nuk sulmoni, do ta keni mė tė lehtė tė komunikoni me partnerin tuaj. Ndershmėria shpesh ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė pėrballuar xhelozinė.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Naki prej Wed 12 Mar 2008, 09:37

Xhelozia ndaj bashkėshortit
Jeta edhe pse dinamike, shtėpia pėr muslimanet nuk ėshtė njė stacion ku familjarėt vetėm takohen rastėsisht, por ėshtė vend i rehatisė, apo njė pallat i dashur pėr familjen. Edhe nėsė shtėpia ėshtė e thjeshtė e pajisur vetėm me gjėrat e nevojshme pėr njė jetė tė kėndshme, kur udhėheqėsja e asaj shtėpie ėshtė e kėndeshme, pamja e shtėpisė merr pamje edhe mė tė bukur.
Sa e helmojnė jetėn e tyre femrat xheloze ndaj bashkėshortit, vetėm me skema tė pėrfytyruera, e vazhdojnė duke ndėrtuar folen e dyshimeve. Pastaj ku ėshtė buzėqeshja qė u zėvėndesua mė pamje tė zymtė e me dyshim?! Ku janė fjalėt e ėmbla qė u zėvendėsuan mė pyetje e kėrcėnim?! Ku ėshtė shtylla e familjes qė u rrėnua deri nė themel!?
A harrojmė sė ēdo njeri ėshtė nėn vėzhgimin e Allahut? Se ēdo njeri ka dy pėrcjellės melek, se ēdo njeri ka dėshmitar trupin e vet? A harrojmė sė “shoqet” janė llafazane dhe janė tė pakta ato qė mundohen ta shuajnė zjarrin nėpėr familje, e ndonjėherė edhe i fryejnė mė shumė?
Motra muslimane! Po qetė tė pamartuara Allahu ju shpėrbleftė pėr durimin dhe ruajtjen e nderit, e po qetė tė martuara, mos harroni sė tė fshehtat e familjes diskutohen nė familje, pėrndryshe ose zgjedhje e shoqėrisė sė mirė, ose durim.
E gruas ėshtė ta zbukuroj shtėpinė me mund e mė dashuri, me sinqeritet e thjeshtėsi, tė kėrkoj ndihmen e Allahut qė nė shtėpi tė mbretėroj paqa, e kjo ėshtė thelbi i lumturisė sė gruas dhe i gjithė familjes.
Tė mos marrim shembuj nėper seriale, seriale tė cilat nuk duhet as tė gjejnė hapėsirė nė shtėpitė tona, por tė marrim shembuj nga jeta e grave tė para, tė lexojmė biografitė e sahabėve, e jo tė bėjmė krahasimin e sahabėve me bashkėshortin tonė por personi qė sė pari duhet krahasuar tė jemi vet ne. E mė ndihmen e Allahut tė fillojmė njė jetė tė re mė pamje tė re. Allahu sjelltė paqe nėpėr shtėpitė e ēdo muslimani. Amin!

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga riqebulli prej Wed 12 Mar 2008, 10:52

___ Dashuria ka dy kuptime.....shkaku i ardhies ne jete te _
Njeriut dhe krijesave te tjera...eshte nga nje kuptim...
dhe kuptimi tjeter besoj se kuptohet.
Te jesh pak xhelos ne Dashuri mendoj se eshte normale_
Por te jesh shume ateher kjo quhet semundie.....dhe kur
i dashuri_apo e dashura i pergjigjet ndonje ngacmimi.....
ateher diēka nuk shkon.....!!!
avatar
riqebulli

Shteti : spain
Postime : 66
Kyējet nė forum : 11300
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Mendoni Mire.Flisni Mire.Beni Mire.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga triniti prej Wed 19 Mar 2008, 12:33

hahahhahahahaha

firma.................................................................................................................................................................................
i dashur Cupid, thjesht doja te te thosha: - je yll bote Very Happy:D:D
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 12087
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Adisa prej Wed 19 Mar 2008, 13:30

gjelozia sido mos esht shum ne njeri
se aj njer qe te don mete vertet nuk ka gjelozi
dhe nuk duhet per te pas se gjelozia nuk esht ni sen
i mir po te shtim gjelozi te shkatrron me njerin e jete
tuaj po nese te don mete veret edhe edon mete vertet
dhe nuk duhet per te pas te njani tjetri gjelozi e kjo esht
se jeta te shkon krejt mrapsht
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12412
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga mirela prej Wed 19 Mar 2008, 20:52

te kjo tema muve jam out fare Embarassed

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11558
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga 666 prej Fri 21 Mar 2008, 21:30

mirela shkruajti:te kjo tema muve jam out fare Embarassed

do leksione ?
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11271
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Tue 01 Apr 2008, 08:21

Xhelozia eshte pjese e dashurise jam dakort jo nje xhelozi ekstreme po xhelozia e dashuria jan binjake nuk ndahen dote kure se te dyja e mbrojne njera_tjetren jeta ose dashuria eshte e bukur edhe me xholozin
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11379
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga dano prej Thu 03 Apr 2008, 09:59

Ska dashuri pa xhelozi ai ose ajo qe jan te dashurum edhe nuk kan xhelozi per njeni tjetrin nuk jan te dashurum.
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11392
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga 666 prej Fri 04 Apr 2008, 00:45

jam plotesisht dakord me menimin e parafolesit Very Happy:D
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11271
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Dashuria dhe Gjelozia..?

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 19:53

Pse gjithmon aty ku egziston dashuria,eshte gjithmon edhe gjelozia qfar mendoni...?Very Happy

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12340
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga bovari prej Sun 02 Nov 2008, 19:57

Ndoshta vap

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12024
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Naki prej Sun 02 Nov 2008, 20:30

Voglushja shkruajti:Pse gjithmon aty ku egziston dashuria,eshte gjithmon edhe gjelozia qfar mendoni...?Very Happy
Ku shkojne bashk engjulli dhe dreqi ? Xhelozia eshte gjeja me e keqe tek njeriu. Nje person xheloz edhe kurr smund te kete dashuri te qendrushme ose te vertete. Mirpo nese kthehemi ne anen tjeter nje kombinim mes dashurise dhe xhelozise do ishte i mire. Le ta haje dreqi kjo teme do shumeanaliza dhe veshtire se gjindet nje pergjigje reale sepse nese nuk ka xhelozi atehere ska edhe dashuri.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Sun 02 Nov 2008, 20:32

Voglushja shkruajti:Pse gjithmon aty ku egziston dashuria,eshte gjithmon edhe gjelozia qfar mendoni...?Very Happy


Sperputhen bashke mendoj une.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 21:59

as dashuria e as gjelozia se bejn pa njra tjetren


flm shume Naki edhe ty Risa

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12340
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 22:30

Pajoheme edhe une me mendimin e juaj Voglushe
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10562
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 22:31

Me vjen mire

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12340
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 22:34

Ju falm Voglushe
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10562
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga blina prej Sun 02 Nov 2008, 22:45

Dashurija edhe xhelozija jan te lidhura njera me tjetren

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11528
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Erza prej Sun 28 Dec 2008, 00:05

Me ka ndodhur qe pas nje ndarje ish- i dashuri me ka sulmuar me lloj-lloj menyrash qofte duke abuzuar me gjerat te cilat kane qene jashtezakonisht konfidenciale mes nesh. Edhe pse shikoje urrejtje ekstreme tek ai isha ne gjendje qe me qetesine time te kuptoja se ai cka ai po mundohej te bente ishte thjesht nje inat ose xhelozia.
avatar
Erza

Postime : 59
Kyējet nė forum : 12077
Regjistruar mė : 17/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: Dashuria dhe xhelozia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi