» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Si e kuptoni dhe veproni pas tradhetise ??????

Mesazh nga bovari prej Thu 06 Dec 2007, 21:03

Eshte nje fenomen i ēuditeshem por i pranishem tradhetia dhe duke bere dhe nje ilustrim me nje bisede te nje ēifti dua te di se si do ta kuptonit dhe vepronit?Nje dialog midis femres e cila don te vertetoje qe tradhetohet dhe bashkshortit qe mundohet te mos i shpetoje gje nga goja.
Femra: Nese vdes une a martohesh serish?A gjen femer tjeter?
Mashkulli: Jo,diēka qe nuk ndodh kurre!!
Femra: Pse??Apo nuk te pelqen te jesh i martuar!!??
Mashkulli: Nuk desha me e thene kete,sigurisht qe me pelqen te qenurit i martuar.
Femra: Athere pse nuk martohesh perseri??
Mashkulli: tamam,tamam do martohem.
Femra: (merzitet dhe me nje mimike pak e nervozuar) Martohesh....
Mashkulli: (mbetet ngusht dhe nuk din ē'fare te thot e pak i nervozuar)
Femra: Me ate tjetren tek krevati jone do flesh?
Mashkulli: Po ku flihet ?
Femra: Fotografite e mija i heq dhe do vejsh te asaj tjetres?
Mashkulli: Me duket gjeja me e mire qe mund te behet.
Femra: Athere asaj do i japish leje qe te veshi koleksionin e kepuceve te mija?
Mashkulli: Jo,se numri i kembes se saj eshte 37....
Femra: Ē'fareeeeeeeeeeeee??????????


Tani jepni mendimet e juaja?ku i dihet mbase jepen kopje!?

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Naki prej Fri 07 Dec 2007, 12:42

Bovari,
Dialogu eshte pak edhe sa komik por po i permbahem direkt pyetjes jo dialogut.
Personalisht di te fal dhe fali shume. Faljet i bej kur ofendohem nga e dashura, kur nenqmohem, kur me ule ne prezenc te shokeve dhe miqeve, kur me ben te nxjerr lote, kur me akuzon per gjera qe si kam bere, kur me thote po rren nese une flas dicka,.... te gjitha di ti fali por kur tradheton e pyes "me kete qe me tradheton e don eshte me i mire se une..." i uroj suksese dhe ketu ma ska kthim largohem.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga bovari prej Fri 07 Dec 2007, 15:05

Dialoget midis ēiftit edhe falen por nese debatet dhe perēmimet behen ne prani te tjereve qofte shoqeri apo familje nuk falen.Nuk falen pasi nuk mund te arsyetohen qe jan thene nga nervozizmi i momentit dhe me e mira me thene mjaft.ne nje fare menyre eshte shenje qe tradhetohet njera pale.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Guest prej Mon 10 Dec 2007, 15:02

po ishalla askush nuk do te ket ket ngjarje te tmerrshme se esht shum e rend se edhe une ta them rte verteten jam e pajtimit me nakin se ashtu esht edhe zemra kur thyhet ma nuk ngjitet


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga bovari prej Mon 10 Dec 2007, 19:49

Une peruljen ne prani te tjereve e quaj te barabarte me tradhetine dhe eshte veprim i pafalshem pasi padashje nuk behet asnjehere.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga hona prej Mon 10 Dec 2007, 23:39

E kam burrin po shyqyre njehere nuk e kam vrjet se ashte tum tradhtu,a e dini bre qka i kisha ba?
Jo se dini,se di as vet 8)

avatar
hona

Postime : 56
Kyējet nė forum : 11544
Regjistruar mė : 07/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Guest prej Tue 11 Dec 2007, 06:25

te gjitha i duroi por tradhetin edhe poshtersin ne asnje aspekt nuk mundem ti duroi


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Naki prej Tue 11 Dec 2007, 11:11

bovari shkruajti:Une peruljen ne prani te tjereve e quaj te barabarte me tradhetine dhe eshte veprim i pafalshem pasi padashje nuk behet asnjehere.
Njeashtu mendoj dhe une bovari por per fate te keq personalisht une kam qene viktim e kesaj perulje dhe ate jo vetem njehere Embarassed Embarassed Embarassed mirpo njeriu perballon gjerat duke shpresuar se do rregullohen mirpo nuk ndodhi si mendova dhe mu dasht te marr vendimin e duhur.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Guest prej Tue 11 Dec 2007, 15:55

ok vlla naki deshiroi qe askush te mos ket ket fat por jeta esht gjithmon me brenga vlla asnjeri nuk esht i njejt te gjith kan brenga por per secilin ka fat edhe deshiroi te gjith te jen te lumtur vlla njashtu edhe ti . ishalla te gjitheve ju vjen fati i duhur edhe nuk keni brenga ne zemer se kjo tem shum me brengos edhe skam deshir ta tradhtoi askend as te me tradhtoi se shum e veshtir esht kjo


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Naki prej Tue 11 Dec 2007, 17:07

Mos ti bejme lemsh gjerat. Tradhetia eshte nje gje krejt tjeter. Ndarja eshte nje gje e dhimbshme por harrohet me kohen dhe bota nga krijimi ka pase ndarje dhe ky fenomen vazhdon.
Une nuk ceka vetem sa per shkrim gjerat me larte por qe me kishin ndodhur.
- Morali
- vlera
- rrespekti
jane tri gjera qe lidhen me postimet me larte. Dashuria nuk njef kufi as moshe kjo eshte e vertet dhe ajo vjen dhe iken kurr ti se pret dhe dashuria ne tradheti lihet anash sepse as tradhetia e as dashuria nuk shkojne pa njera tjetren.
Perulja e personit qe i thua te dua ne prezencen e shokve me besoni eshte gjeja me e rende qe njeriu po munde ta perjetonte. Po dhimbste me shume se plumbi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga bovari prej Tue 11 Dec 2007, 19:55

Tema eshte e hapur e qarte ne permbajtjen e saj.Dhe nese hapet apo flitet nje teme e tille nuk do te thote qe do te te ndodhi por thjesht shtrohet per te kuptuar se si veprojn ose do te veprojne njerezit.Tradhetia nuk eshte fat por eshte sjellje e cila shfaqet nga individet qofte mashkull apo femer dhe ndodh.
Dukesh shume e dashuruar por te te them nje keshille qe ma thane mua kur une isha ne gjendjen siē je ti :
-""""Martohu me njeriun qe dashuron por jo ne kohen qe sapo je dashuruar se zhgenjehesh!""""

Persa i perket temes Tradhetia nuk falet sepse perseritet,por nje qe tradheton dhe nuk falet nga partneri ne nje lidhje te dyte ndaj partnerit do te jete besnik dhe nuk do ta perserisi Smile Dmth nese jetoni diēka te tille mos falni se do ti shpetoni jeten dikujt tjetri qofte femer apo mashkull.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Guest prej Wed 12 Dec 2007, 06:53

flm bovari se paksa e kam shkruar keq me fal naki se dje kam qen shum e merzitur nuk e di as vet se qka kam shkruar sepse mir e ke naki me te vertet esht ajo qka thua ti sepse nga dashuria vjen edhe tradhtia sepse une tregoi drejt tash per dashurin i kisha ber te gjitha


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 04:11

trathetija deri sanuk do te ja beja edhe kur ,nuk do te ja falja ,keshtu qe mendoj te jet reciproke ,nese do te me trathtonte dhe nji dite do ta mirrja vesh e din Naki per dere te jashte me gjithe valigje keshtu uroj kjo mos te ndodh kurr askujt ,se nuk eshte e leht per ta perballue mendoje .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Loresa prej Sat 29 Dec 2007, 21:47

Nuk e di nuk me ka rene ta provoj edhe pse isha ne prag te saj por fal zotit gjithcka u rregullua. Thjesht sdi si do veproja ishalla kurr sme provon zoti me gjera te tilla

firma.................................................................................................................................................................................
"jeto si te pėlqen ty jo si duan tjerėt"
avatar
Loresa

Shteti : Tetovė
Postime : 41
Kyējet nė forum : 12107
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Stomatologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 21:53

nese me tratheton dhe do ta ze nuk ka ngeren buk me me mua .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Musafir prej Fri 21 Mar 2008, 08:39

Sad Sad Sad

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Adisa prej Fri 21 Mar 2008, 08:54

katastrof hehehehe Sad Sad Sad Sad
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12403
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga riqebulli prej Fri 21 Mar 2008, 10:56

___ Tradhetia nuk eshte ne traditen e Shqipetarit...
varet nga njeriu si e ka natyran...si u edukua...
eshte nje veprim shume i ulet...dhe kur ky veprim _
ndodh ateher eshte i pafalshem...mendoj secili te _
vazhdoj rrugen e vet.....!!!
avatar
riqebulli

Shteti : spain
Postime : 66
Kyējet nė forum : 11291
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Mendoni Mire.Flisni Mire.Beni Mire.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga bovari prej Sun 27 Apr 2008, 16:57

E puth ne te dy faqet se me ndihmovi te gjej model te ri Razz

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga nita prej Sun 27 Apr 2008, 17:31

e kishna qu ne boten e andrrave aaaahahaahahha...

jo bre... se di ishna idhnu kutohet ama ja kishna fal. pse thojn lumi aj se din me fal.

avatar
nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 11127
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Musafir prej Sun 27 Apr 2008, 18:11

nuk e di si .kur te me ndodhi do ju them 8)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga nita prej Sun 27 Apr 2008, 19:18

morena kokshe femen shum e bukur.
jaaaa nese edhe ty te tradhton i dashuri ather spaska me met burr se nuk ka me tradhtu grujen e vet hahahaha... te pershendes morena

avatar
nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 11127
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Musafir prej Sun 27 Apr 2008, 19:29

Anita flm per persh...nuk jam dakort me ato qe the....nuk ka te bej bukuria fare ,nqs te dashurit i pelqejn avetura e ben shum let kete gje..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga nita prej Sun 27 Apr 2008, 19:31

hehehe oj shoqe e di kta.. mos ta nin po veq kompliment te dhash po nejse kalo mir

avatar
nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 11127
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga 666 prej Sun 27 Apr 2008, 21:27

o me mo se i gjo e vockel eshte... si boni ne ju...
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11262
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga mirela prej Sun 27 Apr 2008, 23:15

vallai ai qe tradhto i her tradhto perher une per vete kam fal nje her po shum jam penduar....sinqerisht nuk ka te bej shume fakti qe te kam tradhtu 1her apo dy her mjafton ta mendoi tme tradhtoi.....lendim me te madh nuk ka per nje njeri se sa te te tradhtoi megjithate ti kthehem temes per ta kuptu mendoi se nuk esht shum veshtir se nje shprehje thot ca te besh mbi tok nuk futet nen toke 8) si do te veproja?? do ti jepja doren dhe do ti htoja gezohem qe u njojtem sepse ateher po e njeh me te vertet kush esht dhe pastai i them tung udha e mar mos te qoft Razz se per mua ke mar fund.bounce
ueeueeeueu sa kam shkrujt danc

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11549
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Wed 30 Apr 2008, 11:05

Si te veproj ne fillim qetesia qe duhet te jete ne maksimum edhe do vazhdoj jeten time,se ai qe me tradhetoj nuk me ka dashe si duhet edhe nuk me meritonte mua,se mbase eshte mesuar te shetisi lule ne lule si bleta po me mire tani se sa me vone,edhe do ti thoja shnet te hecte mbare me ate tjetren
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11370
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Naki prej Wed 30 Apr 2008, 14:37

Pse kaq shume shkrime per tradhetin kujtoni ihere se dy krijesat e para tradhetuan e lere me tani kur ka me miliarda...
Tradhetite jane gjithmone prezente dhe nuk ndalohen dot. Instikti eshte ai qe te shty te tradhetosh.
Duhet bere durim duhet gjetur gjuhen komunikuese edhe nese ndodhe tradhetia jo menjehere ndeshkimi. Kur nuk shkon me ike harroje ske per cfar e kujton hudhe si nje pleh fare dhe mos mendo shume per te

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga princesse prej Wed 30 Apr 2008, 15:34

Naki shkruajti:Pse kaq shume shkrime per tradhetin kujtoni ihere se dy krijesat e para tradhetuan e lere me tani kur ka me miliarda...
Tradhetite jane gjithmone prezente dhe nuk ndalohen dot. Instikti eshte ai qe te shty te tradhetosh.
Duhet bere durim duhet gjetur gjuhen komunikuese edhe nese ndodhe tradhetia jo menjehere ndeshkimi. Kur nuk shkon me ike harroje ske per cfar e kujton hudhe si nje pleh fare dhe mos mendo shume per te
E goditur Naki
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga bovari prej Wed 30 Apr 2008, 15:53

Naki shkruajti:Pse kaq shume shkrime per tradhetin kujtoni ihere se dy krijesat e para tradhetuan e lere me tani kur ka me miliarda...
Tradhetite jane gjithmone prezente dhe nuk ndalohen dot. Instikti eshte ai qe te shty te tradhetosh.
Duhet bere durim duhet gjetur gjuhen komunikuese edhe nese ndodhe tradhetia jo menjehere ndeshkimi. Kur nuk shkon me ike harroje ske per cfar e kujton hudhe si nje pleh fare dhe mos mendo shume per te

Shume e mire ky shkrim ama vlen vetem per kohen e gjymazit se athere ka dashuri qe po tradhetoi ka plot te tjere.
Besoj se askush nuk ka aq gjakftohtesi ta pranoje normale nje akt te tille.Sidomos kur behesh ēimēakiz qe te te japin mend e refime ēdo krijese me 2 kembe e 2 sy.
Nese flasim per realen le te thuhet qe meret plage e thelle dhe veshtire kalohet,sa per harese nuk harohet thjesh shenderohet ndjenja. Smile


Edituar pėr herė tė fundit nga bovari nė Wed 30 Apr 2008, 15:55, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga bovari prej Wed 30 Apr 2008, 15:54

Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga dano prej Thu 01 May 2008, 10:03

Naki shkruajti:Pse kaq shume shkrime per tradhetin kujtoni ihere se dy krijesat e para tradhetuan e lere me tani kur ka me miliarda...
Tradhetite jane gjithmone prezente dhe nuk ndalohen dot. Instikti eshte ai qe te shty te tradhetosh.
Duhet bere durim duhet gjetur gjuhen komunikuese edhe nese ndodhe tradhetia jo menjehere ndeshkimi. Kur nuk shkon me ike harroje ske per cfar e kujton hudhe si nje pleh fare dhe mos mendo shume per te
Ke tradhetuan dy krijesat e para mer? se se kapa kete un Very Happy Tradhetia per mua eshte gjeja me e keqe tek njeriu edhe uroj te mos vije asnjehere ke une.
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11383
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Naki prej Thu 01 May 2008, 11:33

dano shkruajti:
Naki shkruajti:Pse kaq shume shkrime per tradhetin kujtoni ihere se dy krijesat e para tradhetuan e lere me tani kur ka me miliarda...
Tradhetite jane gjithmone prezente dhe nuk ndalohen dot. Instikti eshte ai qe te shty te tradhetosh.
Duhet bere durim duhet gjetur gjuhen komunikuese edhe nese ndodhe tradhetia jo menjehere ndeshkimi. Kur nuk shkon me ike harroje ske per cfar e kujton hudhe si nje pleh fare dhe mos mendo shume per te
Ke tradhetuan dy krijesat e para mer? se se kapa kete un Very Happy Tradhetia per mua eshte gjeja me e keqe tek njeriu edhe uroj te mos vije asnjehere ke une.
Ta imponon kush tradhetin mer? nese imponohet eshte veper penale po me deshiren e dy paleve behet ajo dhe eshte proces qe nuk ndalon sado te behemi real ne shkrime ne te verteten eshte e pamundur te mosveprojme.
Ti mer po te jesh diku jasht ose larg se dashures sate dhe ne nje takim me ndonje goce nuk do e tradhetoje?
Mbase ka edhe individ qe jane shume besnik per ta shume rrespekt personalisht flas dhe them si perkas ketij grupi andaj dhe ne baz te kesaj replikova Very Happy
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga ylli prej Thu 01 May 2008, 14:10

po ēdo kush e'din se tradhtia ne te gjitha aspektet e'jetes
nuk eshte e'mir , por jetojm ne nje bot te eger ku ajo nuk mungon kurr dhe as'nuk ka per tu larguar kurr ,, keshtu qe eshte pjes e'jetes ,dhe ne duhet te jetojm me te kqiat e'me te mirat ,dhe kjo varet nga vet' njerzit se'si munde te ēmangun , se ajo eshte e pranishme , ne mendjen e'ēdo njeru dhe kjo varet se'si e'menaxhojn aete ,, etj 'etj
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11162
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga memaliaj prej Thu 01 May 2008, 16:02

se kena provu
po do e provojm se shpejti
hahahahaaa bej shaka
nuk di ca te them per kete tem jam i papergatitur.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12134
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Kotelja prej Mon 19 May 2008, 04:19

Ta padis ne gjyq 8)

ca do bej, do jetoj edhe pa te,
gjithmone ka te tjere qe te kuptojne me mire:face:

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13842
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Kosovarja prej Tue 15 Jul 2008, 23:56

Nuk mund te paramendoj dot edhe pse mund te ndodh kjo gje,por me duket shume e rende...
Si do veproja??Edhe ne menyren me te keqe se ai,do e tradhtoja me shokun me te ngushte, aty ku"i dhembe"me se shumti..
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11917
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Jul 2008, 16:01

Edhe ne menyren me te keqe se ai,do e tradhtoja me shokun me te ngushte, aty ku"i dhembe"me se shumti..[/quote]"Vertet"??Cfitim do kishe nga kjo qe thua ?Vetem dicka do harrije te ulje veten tende dhe te beheshe e njeta me moralin e te dashurit tend.Pra nqs arrim te bejm njesoj nuk do kemi asnje ndryshim nga ai.Tradhtia eshte dicka e keqe se humbet besimin e partnerit .Pra jeta vazhdon dhe ne te ardhmen me kujdes ne zgjedhjet tona.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Jul 2008, 16:38

Ketu eshte veshtire te ipet nje pergjigje e sakt ngase jane momente qe njeriu nuk mund te kontrolloj veten dhe merr vendime qofshin hakmarrese qofshin tjera.
Nje gje eshte shume e sigurt - JETA VAZHDON

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Interesant prej Wed 29 Oct 2008, 16:28

Nuk me ka ndodh kurr, pra ne kete pyetje me keni zene ngusht NeutralNeutralNeutral ( per fat te mire kam nje jete shume te mire dhe te lumtur, dhe tradhetia as qe vie ne shprehje ndonjehere )
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13805
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: si do vepronit,nese i dashuri ose e dashura ju tradhton

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi