Kosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Cila ėshtė miqėsia sot?
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Statistikat
Forumi ka 2902 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Agim Zeka

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 1121118304631035.2138.80686866

Top posters
Naki (9126)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
Geri (7161)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
lolita (6766)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
Annika (6751)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
Interesant (4173)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
Arjana (3724)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
albi (3377)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 
Adisa (3282)
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_lcapIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Voting_barIbrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Vote_rcap 


Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999

Shko poshtė

Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Empty Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999

Mesazh nga Naki prej Mon 21 Feb 2011, 18:13

Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Ibrahi10
25.09.1931 - 15.04.1999
Ibrahim (Sylejman) Gashi, u lind mė 25 Nėntor 1931 nė fsh. Akllap. Si gjithė fshatarėt edhe Ibrahimi u rrit nė kushte te vėshtira ekonomike dhe me punen e krahut rriti familjen e vete.
Vendlindja e Ibrahim Gashit, fshati Akllap ka njė histori tė begatė kulturore e kombėtare, sepse kėtu lindėn e u rritėn atdhetarė tė shumtė, siē ishte Rexhep Akllapi… Ndėrkaq, gjatė kohės sa gjendej Kosova nėn okupimin serb, nė Akllap kanė gjetur vend pėr tė zhvilluar veprimtari politike e kombėtare shumė figura tė njohura kombėtare. Ibrahimi gjithmone ishte pėrkrah atėdhetarėve dhe vetė kontribonte nė aktivitete tė tilla. Kur pushteti dhe regjimi serb filloi torturat ndaj popullit shqiptar nė Kosovė, torturave tė tyre nuk ju shpetoi as Ibrahimi. Perveq se ai torturohej forcat policore serbe ja rrahen brutalisht edhe djalin e tij Sylejmanin, te cilin Ibrahimi e donte ne veqanti.
Ne pasditen e 15 Prillit tė vitit 1999 kur forcat paramilitare serbe se bashku me ushtrin e tyre rrethuan fshatin Akllap dhe kur tėrė familja e Ibrahimit ishte nė podrumin e shtepisė sė Xhemajl Gashit me gra dhe fėmijė tė cilėt kishin edhe disa pak minuta te masakroheshin nga forcat paramilitare serbe, Ibrahimi se bashku me djalin e Xhemajlit Salihin ishin duke i parė ata. Me trimėrin e tijė dhe heroizmin Ibrahimi doli dhe u nis nė drejtim tė shtepisė pėr ti nxjerrė rreth 40 persona qė ishin nė podrum. Atėhere kriminelet serb e qelluan pėr vdekje por tė gjithė shpetuan ngase arriten te dalin nga podrumi.
Pėr Ibrahim Gashin ka akoma tė shkruhet dhe ne ditėt nė vijim lexuesit do tė kenė akoma informacione nga jeta dhe veprimtarit e Ibrahim Gashit.
Ju ftoj tė kontriboni nė kėtė

firma.................................................................................................................................................................................
Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Image110Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Bb_net10Ibrahim (Sylejman) Gashi 25.09.1931 - 15.04.1999 Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 21866
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi