Kosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Cila ėshtė miqėsia sot?
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

Kush ėshtė nė linjė
10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Statistikat
Forumi ka 2902 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Agim Zeka

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta 1121118304631035.2138.80686866

Top posters
Naki (9126)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
Geri (7161)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
lolita (6766)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
Annika (6751)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
Interesant (4173)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
Arjana (3724)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
albi (3377)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 
Adisa (3282)
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_lcapJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Voting_barJa ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Vote_rcap 


Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta

Shko poshtė

Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Empty Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta

Mesazh nga Naki Sat 20 Feb 2016, 22:31

Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Hudhra10
Hudhra ka kohė qė pėrdoret si njė ilaē natyral pėr tė trajtuar njė rang tė gjerė tė sėmundjeve dhe kushteve tė ndryshme shėndetėsore.
Hudhra pėrdoret pėr zemėr dhe sistemin e gjakut. Ajo mund tė stabilizojė shtypjen e gjakut, tė shmangė sėmundje tė zemrės, sulmin nė zemėr dhe arterosklerozėn.

Disa prej kėtyre pretendimeve mbėshteten edhe nga shkenca. Disa njerėz e pėrdorin atė pėr tė parandaluar kancerin e zorrėve, stomakut, gjirit, prostatės dhe mushkėrive, transmeton Gazeta Express.

Hudhra e prodhon njė pėrbėrės tė quajtur alicin. Alicini ia jep erėn hudhrės, atė qė e ka. Por, a keni dėgjuar ndonjėherė se njerėzit e pėrdorin atė edhe si “sheqerkė”? Po, kjo ėshtė e vėrtetė.

Kinezėt e vendosin njė hudhėr nė gojė dhe e lėnė aty pėr 30 minuta. Kjo praktikė ėshtė njė metodė e lashtė qė pėrdoret zakonisht nė mėngjes. Rezultatet janė tė pabesueshme.

Ushqyesit e shėndetshėm qė gjenden nė hudhėr hyjnė nė organizmin tuaj pėrmes pėshtymės tuaj dhe i pastrojnė enėt e gjakut. Pas 30 minutave, ju duhet ta nxirrni hudhrėn. Lani dhėmbėt dhe nė qoftė se ende keni “erėn e keqe” tė hudhrės, atėherė pėrtypni njė kokėrr kafeje ose majdanoz.

Kjo “sheqerkė” hudhėr ka shumė pėrfitime shėndetėsore pėr trupin tuaj, tė tilla si: pastron trupin tuaj, promovon shėndet tė mirė tė veshkave, pastron lėkurėn tuaj, punon si njė shtytės imunitar, vepron kundėr bronkitit, kontrollon oreksin tuaj etj.

Pra, nėse pėrjetoni ndonjė nga problemet e pėrmendura mė lartė, atėherė ky ėshtė ilaēi i duhur pėr ju. /Gazeta Express

firma.................................................................................................................................................................................
Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Image110Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Bb_net10Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 22142
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi