Kosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Cila ėshtė miqėsia sot?
Cila ėshtė miqėsia sot? Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Cila ėshtė miqėsia sot? Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Cila ėshtė miqėsia sot? Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Cila ėshtė miqėsia sot? Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Cila ėshtė miqėsia sot? Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Cila ėshtė miqėsia sot? Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

Kush ėshtė nė linjė
17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Statistikat
Forumi ka 2902 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Agim Zeka

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Cila ėshtė miqėsia sot? 1121118304631035.2138.80686866

Top posters
Naki (9126)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
Geri (7161)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
lolita (6766)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
Annika (6751)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
Interesant (4173)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
Arjana (3724)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
albi (3377)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 
Adisa (3282)
Cila ėshtė miqėsia sot? Vote_lcapCila ėshtė miqėsia sot? Voting_barCila ėshtė miqėsia sot? Vote_rcap 


Cila ėshtė miqėsia sot?

Shko poshtė

Cila ėshtė miqėsia sot? Empty Cila ėshtė miqėsia sot?

Mesazh nga Naki Wed 07 Feb 2018, 17:46

Unė po nisem nga vetja ime pavarėsisht si e preceptoni ju. Kur tė shkruaj pėr miqėsinė, shkruaj  pėr njė miqėsi tė vėrtetė jo miqėsi interesi.Brenda qenies sime pikėsėpari kam virtytin, e mė pas kam mundėsinė tė realizoj miqėsinė e ėshtė ajo e vėrtetė apo e gabuar mesohesh me kohėn dhe nė fund jep finalizimin ta vazhdoj apo ta stopoj.Nė miqėsinė time nuk i lė vend interesit, hipokrizisė, farezeizmit, mashtrimit, tradhėtisė, thashethemeve, kushtėzimit, imponimit etj. Nuk ėshtė thjesht diēka qė lind pa shkak, por ėshtė njė marrėdhėnie qė dhuron dhe merr pavarėsisht qė “disa” e keqkuptojnė ose duan ta keqkuptojnė. E kuptove apo e keqkuptove nuk ėshtė problem im miku/mikja im/e. Ata/ato qė nuk e kan virtytin smund ta kenė as miqėsinė. Miqėsia ėshtė si puna e verės. Sa mė e vjetėr tė jetė aq mė e fortė ėshtė.Nė miqėsinė time njė pikė tė rėndėsishme e zė respekti reciprok. Miqėsinė unė nuk e pretendoj por mundohem ta ndėrtoj me kohėn me themelet e besnikrisė dhe respektit.
Mjerisht tek disa nė miqėsinė time respekti duket se nuk ka vend, sepse krijohet njė ide e gabuar se para njė miku nuk ėshtė i nevojshėm respekti e pėrdoret njė fjalor shume i ulėt pa e ditur tė vertetėn thjesht duke paragjykuar e aq mė keq duke aluduar tek tė tjerėt se “njė pėrbindėsh ka njė mik/mike shumė tė sinqert”!?

E fare ne fund po e mbylli kėtė postim duke qartėsuar se mikun/miken e mban vetėm kur nuk e paragjykon, e pranon ashtu si ėshtė ( qoft i/e parfurmuar, qoftė  i/e qelbur, qoft me dhėmb tė bukur, qoft me dhėmb tė qelbur….
;hi;  kalofshit njė pasdite tė bukur

firma.................................................................................................................................................................................
Cila ėshtė miqėsia sot? Image110Cila ėshtė miqėsia sot? Bb_net10Cila ėshtė miqėsia sot? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 22139
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cila ėshtė miqėsia sot? Empty Re: Cila ėshtė miqėsia sot?

Mesazh nga edvini084 Fri 09 Feb 2018, 19:49



Ne kohen qe jetojme sot ka hyre shume injoranca, pargjykimi dhe nuk e njohin respektin ose sinqeritetin ndaj nje personi.










edvini084
edvini084

Shteti : Durrės
Postime : 55
Kyējet nė forum : 10000
Regjistruar mė : 23/02/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi