» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Foshnja te lindura ne burg

Shko poshtė

Foshnja te lindura ne burg

Mesazh nga Vizitor prej Wed 01 Oct 2008, 12:22

Lindim duke qare ndoshta se nuk dime kush jemi, por ata femije qe lindin duke qare ne ambjentet e tmerrshme te burgut si eshte jeta?
Te destinuar per nje denim te dyte ose nje krim te dyte jane nenat qe sjellin femijet e tyre ne burg. Si mund te rritet nje krijese e pafajshme larg ambjentit familjar ku i percillet ngrohtesi dhe mbrojtje.
Nese viziton burgjet e femrave mes tyre gjen nena te cilat ndajne denimin me foshnjat e tyre te lindura po aty. Ketyre foshnjave ju ofrohet mesim nga edukatoret e burgut dhe nje kend i vogel ku ata te argetohen. Mjafton kjo? Si rritet nje foshnje kur shef qe nena kalon ne krize mes 4 mureve?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Foshnja te lindura ne burg

Mesazh nga Naki prej Wed 01 Oct 2008, 12:41

arla shkruajti:Lindim duke qare ndoshta se nuk dime kush jemi, por ata femije qe lindin duke qare ne ambjentet e tmerrshme te burgut si eshte jeta?
Te destinuar per nje denim te dyte ose nje krim te dyte jane nenat qe sjellin femijet e tyre ne burg. Si mund te rritet nje krijese e pafajshme larg ambjentit familjar ku i percillet ngrohtesi dhe mbrojtje.
Nese viziton burgjet e femrave mes tyre gjen nena te cilat ndajne denimin me foshnjat e tyre te lindura po aty. Ketyre foshnjave ju ofrohet mesim nga edukatoret e burgut dhe nje kend i vogel ku ata te argetohen. Mjafton kjo? Si rritet nje foshnje kur shef qe nena kalon ne krize mes 4 mureve?
Cudi ky lajm !? Do doja te dija ne cilin shtet po ndodhe kjo lus zotin te mos jete Shqiperia. Pastaj nga ana profesionale mund te jap nje spjegim dhe nje replik ne kete postim.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Foshnja te lindura ne burg

Mesazh nga Vizitor prej Wed 01 Oct 2008, 12:47

Pikerisht ne Shqiperi. me duhet te beja nje raport dhe u ballafaqova me kete fakt te dhimbshem ku nje vajze 3 vjec jetonte ne burg qe nga lindja. Nje femije 3 muajsh po ashtu nje 1 vjec.

Pas nje moshe me te madhe i cojne ne fshatin Sos nese famijlaret nuk i marrin

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Foshnja te lindura ne burg

Mesazh nga Naki prej Wed 01 Oct 2008, 12:50

Flm per kete postim me vone do marr rregulloren qe ne punojme me te dhe do jap nje shenim shume te sakte per kete qeshtje.
Keto gjera ne Kosove nuk ndodhin kaq mund te them por da jap skarime dhe shenim te plote me vone se nuk dua te shenoj permendesh mos gaboj kund.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Foshnja te lindura ne burg

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 01 Oct 2008, 22:09

kjo gje eshte dhe ketu ne Belgjike po behet fjale per nenat qe duhen te kryejn burgimin ose paraburgim e duan te kene femijen prane tyre derisa te kaloje ne nje mosh me te rritur.1 deri 2 vjec
E ktyre u jipet mundesia te levizin lirshem tek ambjeni i burgut me orare kuptohet te kene dhome te tyre,gjerat minimale

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12313
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Foshnja te lindura ne burg

Mesazh nga Kotelja prej Sat 04 Oct 2008, 22:59

Naki, kjo ndodh edhe ne Kosove. Shoqja ime e ngushte ka lindur ne nje burg ne Kosove dhe qendroi me nenen e saj deri ne moshen 1 vjecare. Pastaj ate e vendosen ne nje jetimore ne Mitrovice. Posa mbushi 7 vjec vendosen ta dergojne bashke me te gjithe femijet tjere jetim ne Beograd, por fillimisht lajmeruan permes TV dhe gjyshi i saj shkoi per ta marre. Nena e saj po vuante denimin per vrasje me vetedije te plote te te dashurit te saj (babait te femijes), i cili e kishte mohuar foshnjen dhe me te mbaruar denimin u largua per te mos u kthyer me.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13764
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Foshnja te lindura ne burg

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi