» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ē'ėshtė Jeta..?

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė

C'ėshtė kjo jetė pėr ju ?

Mesazh nga blina prej Mon 10 Mar 2008, 20:45

Kjo pytje e parashturuar vetės me shtyri vertet tė mendoj se qka ėshtė nė realitet jeta...e realiteti mė duket se ėshtė i hidhur shumė.Ndėrsa ne jemi te prirur tė ndėgjojm njė gėnjeshtėr tė ėmbėl se sa nje ralitet te hidhur.Kjo jet mendoj se ėshtė njė luft e hapur nė mes njėriut dhe kohės,mendoj se kėtu qėndron qėshtja ....tė jesh apo te mos jesh..e koha ėshtė armik i pėbetuar i njeriut,ajo ē,do dit na vjedh njė pjes tė jetės,e sikur nuk mjofton me kėt mundohet te na injoron se kemi egzistu ndonijėher nė kėtė jet(un nuk di per gjeneraten e 8 para mesh se kush ishin nė tė vėrtet ata njerz)mendoj se kohes mund ti qendroj vetem njerzit e mdhej sikur akili .lekaj i madh e disa te tjer....un mendoj se njeriju esht nje misijonar,udhtare,nje skamnor i humbur ne ket bot te madhe,po misjoni qe duet ne ti permbahem ėshtė ta jetojm ne menyr njerzore se ne kur lindem te gjith qeshnin u gezonin per lindjen ton ndersa ne qanim.pra jetoh jeten qe ti kur do te vdesesh ti te qesh ndersa te tjert te qajn per ty.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11522
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Tue 11 Mar 2008, 11:44

Jeta eshte nje lufte si lufta ka strategji jeta ka shume gjera te tjera,kam vujtje ,dashuri,hidherim ,mosbesim,tradheti,te gjitha e shume te tjera jane pjes e jetes tone
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga riqebulli prej Tue 11 Mar 2008, 11:45

___Jemi ato qe mendojme te jemi. Gjithēka qe jemi vien nga mendimet tona. Me mendimet tona bejme boten.....!!!
avatar
riqebulli

Shteti : spain
Postime : 66
Kyējet nė forum : 11294
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Mendoni Mire.Flisni Mire.Beni Mire.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga deti prej Tue 11 Mar 2008, 12:16

Blina, te pergezoj per temen,

Jeta, njeriu, koha, jane keta tre faktore qe nderlidhen dhe krijojne teresine. Kjo teresi mund te funksionoje vetem si e tille duke krijuar ate rrethin vicioz i cili nuk shkeputet kurre.

Jeta eshte e bukur, e embel, e rende, e hidhur...

Njeriu lufton qe te perfitoje sa me shume gjera nga jeta, te merr me te miart e saj. Ne kete perballje me jeten, njeriu sikur harron kohen. E koha eshte ajo e cila i nderron njerezit, brezat, gjeneratat, ne menyre qe jeta te vazhdoje gjithmone dhe ky rreth vicioz te mos ndryshohet asnjehere.

Blina, nuk do thoja se koha eshte armik i perbetuar i njeiut, ajo ben punen e vet. Koha mban balancen e kesaj teresie.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kimi prej Tue 11 Mar 2008, 14:21

Jeta per mua eshte sikurse stinet e vitit perplot ndryshime te pa pritura. Sad Very Happy fest vap
avatar
Kimi

Shteti : Kosovė
Postime : 32
Kyējet nė forum : 11367
Regjistruar mė : 07/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Dukagjini prej Wed 12 Mar 2008, 20:03

Jeta eshte sakrifice ose me mire te themi sprove.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11631
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga dano prej Thu 13 Mar 2008, 18:33

Jeta osht e bukur por ka edhe te papritura ka perpjeta ka ene tate pjeta Very Happy
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga GISHTEZA prej Sun 27 Jul 2008, 15:47

jeta gjeja me e shtrenjte qe nuk ta jep kush

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12394
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Sun 27 Jul 2008, 18:34

Ka shume komente dhe thenje per jeten dhe sado te komentojme kemi shume e shume te shkruajm po une mendoj se nuk eshte gje tjeter vetem nje enderr

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga mirela prej Sun 27 Jul 2008, 21:34

ender esht naki ke te drejt se ndonjeher je ti ai qe i jep drejtim nga njeher shkon nga ti doje zogu qefit Smile

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11552
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 28 Jul 2008, 05:46


Jeta eshte e pafajshme, ne e njollosim
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Mon 28 Jul 2008, 22:17

Jeta eshte e pafajshme, ne e njollosim
E goditur kjo thenje cig

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 13:36

ĒĖSHTĖ JETA

Jeta ėshtė njė fat = Kape !
Jeta ėshtė bukuri = Admiroje !
Jeta ėshtė lumturi e plotė = Shijoje !
Jeta ėshtė njė ėndėr = Bėje realitet !
Jeta ėshtė njė sfidė = Bėri ballė asaj !
Jeta ėshtė njė detyrė = Kryeje !
Jeta ėshtė njė lojė = Luaje !
Jeta ėshtė e ēmueshme = Kujdesu !
Jeta ėshtė njė pasuri = Ruaje !
Jeta ėshtė dashuri = Gėzoje !
Jeta ėshtė mister = Zbuloje !
Jeta ėshtė premtim = Pėrmbushe !
Jeta ėshtė trishtim = Kapėrceje !
Jeta ėshtė hymn = Kėndoje !
Jeta ėshtė luftė = Pranoje !
Jeta ėshtė tragjedi = Pėrballoje !
Jeta ėshtė lumturi = Meritoje !
Jeta ėshtė jetė = Mbaje jetėn !

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 17 Dec 2008, 18:00

Jeta eshte pasqyrimi i te gjithave ngjyrave qe ekzistojne.Te erreta e te celeta,te gezueshme e te hidherueshme,te bukura e te shemtuarave,lodhese dhe shlodhese.Ne jete i shikon te gjitha keto ''ngjyra'' me rradhe.Askush nuk shpeton pa i pare.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga MONDI prej Wed 17 Dec 2008, 19:03

eh jeta eshte k......v qe nuk e kupton asnjeher

firma.................................................................................................................................................................................
"JE ENDRRA QE SHIKOJ CDO NATE,
JE VDEKJA QE DO TE ME MARRE NJE DITE,
JE DRITA QE ME NDIHMON TE SHIKOJ,
JE E VETMJA ARSYE PER TE CILEN JETOJ"
avatar
MONDI

Shteti : po te me kerkosh me gjen
Postime : 200
Kyējet nė forum : 10519
Regjistruar mė : 08/11/2008
Profesioni : te gjitha nga pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga summer spell prej Wed 17 Dec 2008, 19:07

eh jeta eshte fuckin bitch Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
summer spell

Shteti : Ferr
Postime : 1482
Kyējet nė forum : 11867
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga MiTi prej Wed 17 Dec 2008, 20:13

Jeta eshte per sot e neser
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10602
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Wed 17 Dec 2008, 22:15

Jeta eshte enderr per te menqurit,loje per te qmendurit,komedi per te pasurit,tragjedi per te varferit, rrene per dashurine, mjalte per tradhetine...dhe vazhdon.......

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Thu 18 Dec 2008, 08:58

Naki shkruajti:Jeta eshte enderr per te menqurit,loje per te qmendurit,komedi per te pasurit,tragjedi per te varferit, rrene per dashurine, mjalte per tradhetine...dhe vazhdon.......

po per vuajtjen qka eshte jeta?e di o naki?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga MiTi prej Thu 18 Dec 2008, 15:19

T e gjith e dim Voglushe te persh love
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10602
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Thu 18 Dec 2008, 15:33

Voglushja shkruajti: po per vuajtjen qka eshte jeta?e di o naki?
Une nuk e di per cilen vuajtje te intereson me se shumti voglushja qe te diskutojme por une po pergjegjna per vuajtjen nder me te veshtirat eshte - vuajtja e dashurise.
Vuajtja e dashurise vetem njehere krijohet e pastaj kurr nuk harrohet. Mund te zvogelohet apo anashkalohet por kurrsesi te harrohet. Kjo vuajtje kurr nuk te le rehat aq me teper nese kuptohet se kjo vuajtje shkaktohet nga genjeshtrat e partnerit.
I vetmi qe mund ta sheron vuajtjen e dashurise eshte ai/ajo qe e ka shkaktuar.
Shpresoj se more pergjigjen kaq mund te them

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga summer spell prej Thu 18 Dec 2008, 17:17

Jeta eshte e bukur per ata qe dine ta jetojn...

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
summer spell

Shteti : Ferr
Postime : 1482
Kyējet nė forum : 11867
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Erion prej Thu 18 Dec 2008, 18:56

Jeta eshte dhurata e Zotit ! Jeta eshte nje mundesi e pakthyeshme per te qene njerez te mire dhe per te bere gjera te bukura.
avatar
Erion

Shteti : Italy
Postime : 95
Kyējet nė forum : 10423
Regjistruar mė : 16/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Fri 19 Dec 2008, 15:48

Naki shkruajti:
Voglushja shkruajti: po per vuajtjen qka eshte jeta?e di o naki?
Une nuk e di per cilen vuajtje te intereson me se shumti voglushja qe te diskutojme por une po pergjegjna per vuajtjen nder me te veshtirat eshte - vuajtja e dashurise.
Vuajtja e dashurise vetem njehere krijohet e pastaj kurr nuk harrohet. Mund te zvogelohet apo anashkalohet por kurrsesi te harrohet. Kjo vuajtje kurr nuk te le rehat aq me teper nese kuptohet se kjo vuajtje shkaktohet nga genjeshtrat e partnerit.
I vetmi qe mund ta sheron vuajtjen e dashurise eshte ai/ajo qe e ka shkaktuar.
Shpresoj se more pergjigjen kaq mund te them
flm shume naki per mendimin e juaj

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga MiTi prej Sat 20 Dec 2008, 12:38

Vuajteja eshte shum e Rend per te vajzen apo mashkullin por shpresoj qe mos ti ndodh askujt ajo Por ta duan Njeri tjeterin sa ma shum dhe te kemi respekt
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10602
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Sat 20 Dec 2008, 16:29

Jeta eshte pritje.!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 20 Dec 2008, 16:37

Jeta eshte nje ylber shumengjyresh, qe di ta pushtoje boten por edhe te zhduket pas resh te zymta!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Sat 20 Dec 2008, 16:44

.... fundi i nje pritje !

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga MONDI prej Sat 20 Dec 2008, 16:47

stacio pa adrese

firma.................................................................................................................................................................................
"JE ENDRRA QE SHIKOJ CDO NATE,
JE VDEKJA QE DO TE ME MARRE NJE DITE,
JE DRITA QE ME NDIHMON TE SHIKOJ,
JE E VETMJA ARSYE PER TE CILEN JETOJ"
avatar
MONDI

Shteti : po te me kerkosh me gjen
Postime : 200
Kyējet nė forum : 10519
Regjistruar mė : 08/11/2008
Profesioni : te gjitha nga pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Geri prej Wed 08 Apr 2009, 22:03

Jeta esht dicka qe ta ka fal zoti edhe duhet ta shijosh e ta jetosh e te bosh cdo gjo te mir deri sa ta mari ai qe ta ka dhon
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Geri prej Wed 08 Apr 2009, 22:11

Nji enderrr qe duhet bo realitet
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 22 Apr 2009, 10:08

Jeta eshte nje udhetim. Mbase i ngjan atij me tren. Hipen e zbret, shpesh ka incidente, ne nje stacion ka surpriza te kendshme, ne nje tjeter ka dhe merzitje. Kur hipim shpresojme qe pergjate udhetimit do te na shoqerojne njerezit e zemres, prinderit tane. Per fat te keq ata zbresin ne nje stacion gjate rruges dhe na lene pa dashurine dhe perzemersine e tyre, lene pas mall dhe trishtim... Megjithate ne tren hipin persona te ri, motrat dhe vellezerit tane, miq dhe persona te mrekullueshem qe i duam. Njerez per te cilet na rrah zemra. Disa e quajne udhetim te vogel gjithe kete. Te tjere gjejne vetem trishtim ne rrugetimin e tyre. Dikush, kur zbret le nostalgjine pas... Dikush hipen e zbret dhe ne nuk e veme re. Cuditemi se si ndonjehere dikush qe duam ulet ne vagonin tjeter. Prane tjeter kujt! Dhe ne duam te shkojme drejt tij, por vendi perbri shpesh here eshte i zene. Ska gje, keshtu eshte udhetimi: plot sfida, endrra, fantazi, shpresa dhe lamtumira... por pa kthim. Ne do te lekundemi shpesh gjate ketij udhetimi, do te ndjejme nevojen te na shterngojne fort, te na thone se na duan... Ne shpesh here do kemi deshire te hidhemi nga dritarja e ketij treni, sepse udhetimi na ka falur shume trishtim, dhimbje, plogeshti... Misteri i ketij udhetimi eshte qe kurre nuk mund ta dime cili eshte stacioni yne, ku do te zbresim, ke do leme pas, kush do zere vendin tone... Ajo qe na ngushellon eshte fakti qe nje dite do te takohemi me keta persona te zemres, ata do vijne ngarkuar me bagazhin e jetes mbi shpine... te lodhur a te lumtur... Dhe kur te arrijme ne stacionin e fundit, jeta do te na kete zhveshur prej cdo gjeje. Atje perjetesia do te ngrije!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga LumLumi prej Wed 22 Apr 2009, 14:34

Ēdo fillim mban nje magji ,qe na ndihmon dhe na mbron per te jetuar !

Herman Hese
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11204
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Thu 23 Apr 2009, 06:16

Nje udhetim prej nje dere ne tjetren

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Erona prej Thu 23 Apr 2009, 07:29

kjo jete per mua eshte si nje enderr te cilen dua ta bej realitet
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10704
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Thu 23 Apr 2009, 10:37

Jeta eshte sfid

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 23 Apr 2009, 13:58

sfide me shume te panjohura
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Erona prej Thu 23 Apr 2009, 14:05

kjo jete per mua eshte sfid me plote mistere
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10704
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 23 Apr 2009, 14:07

diqka qe duhet jetuar,mundohem te me eci mbare
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Erona prej Thu 23 Apr 2009, 14:07

kjo jete per mua eshte e bukur
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10704
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi