» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ē'ėshtė Jeta..?

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 23 Apr 2009, 14:08

e bukur,por e mundimshme
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Erona prej Thu 23 Apr 2009, 14:09

eshte diqka qe deshte apo sdeshte duhet jetuar
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10785
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 23 Apr 2009, 14:11

lufte qe kerkon te arrish fitore
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Erona prej Thu 23 Apr 2009, 14:12

sfid qe duhet sfiduar
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10785
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 23 Apr 2009, 14:14

hapesire qe kerkon ndertim,te duket me e bukur
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Erona prej Thu 23 Apr 2009, 14:14

enderr e cila duhet ber realitet
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10785
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 23 Apr 2009, 14:27

realitet qe varet nga ne,si e marrim jeten
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Erona prej Thu 23 Apr 2009, 14:28

jeta eshte sakrifice
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10785
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga ota prej Thu 23 Apr 2009, 19:08

Britme lirie
avatar
ota

Shteti : Albania
Postime : 11
Kyējet nė forum : 10139
Regjistruar mė : 21/04/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 24 Apr 2009, 23:15

me e bukura e gjdo gjeja

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga LumLumi prej Fri 24 Apr 2009, 23:20

Nje pervoje gezimesh e pjestuar me mundime
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11285
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Sat 25 Apr 2009, 09:24

Jeta ėshtė njė fat = Kape !
Jeta ėshtė bukuri = Admiroje !
Jeta ėshtė lumturi e plotė = Shijoje !
Jeta ėshtė njė ėndėr = Bėje realitet !
Jeta ėshtė njė sfidė = Bėri ballė asaj !
Jeta ėshtė njė detyrė = Kryeje !
Jeta ėshtė njė lojė = Luaje !
Jeta ėshtė e ēmueshme = Kujdesu !
Jeta ėshtė njė pasuri = Ruaje !
Jeta ėshtė dashuri = Gėzoje !
Jeta ėshtė mister = Zbuloje !
Jeta ėshtė premtim = Pėrmbushe !
Jeta ėshtė trishtim = Kapėrceje !
Jeta ėshtė hymn = Kėndoje !
Jeta ėshtė luftė = Pranoje !
Jeta ėshtė tragjedi = Pėrballoje !
Jeta ėshtė lumturi = Meritoje !
Jeta ėshtė jetė = Mbaje jetėn !

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga LumLumi prej Sat 25 Apr 2009, 12:58

Jeta : Njė mal me vuajtje e katandi , dhe nje shkretetire ku gezimi derdhet e shkrihet si pika e ujit per ta bleruar!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11285
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 25 Apr 2009, 13:28

Jeta eshte oqeani ku une pozcionohem ne rolin e lundruesit. E adhuroj dhe e dua oqeanin. Lundroj cdo dite ne te dhe pse cdo dite nuk i ngjan te njejtes. Grindem, luaj , qesh, qaj, rrezohem, ngrihem, mesoj cdo dite imtesit dhe fshehtesit e tij. Dua ta zoteroj, ti bej te ditur qe jam une qe mban ti, e nese iki une ti thahesh.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Sun 26 Apr 2009, 10:16

Jeta eshte oqeani ku une pozcionohem ne rolin e lundruesit
Po ta plotesoj me mendimin dhe qendrimin tim personal qe eshte caku ne qendrimin ndaj jetes. Eshte prespektiva e cila te lejon te lundrosh ose te permbys.
e nese iki une ti thahesh.
Shprehje shume e menqur dhe ketu qendrojne vetem dy emocione dashuria (pozitive) dhe frika (negative) njera eshte mungesa e tjetres dhe te gjitha emocionet tjera jane variacione te ketyre dyjave.
Grindem, luaj , qesh, qaj, rrezohem, ngrihem, mesoj cdo dite imtesit dhe fshehtesit e tij
Ketu futet pak frika kur ndonjehere nuk kujdesemi mire per veten tone dhe me vone e kuptojme se e kemi bere nga frika jo nga dashuria per jeten. Atehere te nesermen mendojme a e mora kete vendim nga dashuria apo frika?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 26 Apr 2009, 21:25

jeta esht gjeja e bukur p te dish ta jetosh

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 27 Apr 2009, 11:58

Jeta e personifikuar me oqean, nese e shohim nga nje breg i larte duket i qete si nje egersire ne gjume qe atehere eshte momenti te sulmohet. Duke hedhur hapat drejt egersires rritet frika per zgjimin dhe pasojat ndaj duhet gjetur menyra e luftes qe te vij paqja. Frika te jesh mes ketij oqeani te mundohesh te mbash ekulibrin dhe ta zgjasesh sa me shume qendrimin ne te nuk eshte faktor i keq. Eshte frika ajo qe parandalon rrezikun. Eshte njesoj si te ngisje nje makine dhe faktori frike mos te shfaqej kur na duhet te marrim kthesat. Aty kerkohet shkathtesi dhe ndermjet frikes kontrollohet ekulibri dhe drejtimi.Emocionet ne kete jane negative dhe pozitive kur nuk shfaqim dot njeren del tjetra.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kotelja prej Mon 27 Apr 2009, 13:37

Shkrim i bukur, arla!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Dita prej Mon 27 Apr 2009, 15:12

Jeta eshte nje udhetim gjate te cilit takon njerez te vecante dhe ordinere, perjeton pervoja qe si harron kurre dhe te tjera qe ste bie me nder mend per to dhe gjate te ciles kerkon te gjesh pergjigje per shume pyetje rreth jetes.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10811
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Dita prej Mon 27 Apr 2009, 15:13

Jeta eshe si nje film qe e ka fillim edhe mbarim

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10811
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 27 Apr 2009, 18:46

jeta eshte e shejte,vetem kerkon stervitje te jetohet mire
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Wed 29 Apr 2009, 11:18

Enderr,Realitet,Sfid..........

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga memaliaj prej Wed 29 Apr 2009, 11:36

dashuri dhe sfid

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12218
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Rrezon@ prej Wed 29 Apr 2009, 11:58

Per mua Jeta eshte nje ender qe duhet jetuar dhe jo nje jet qe duhet enderruar

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Genci-fr prej Sun 07 Jun 2009, 02:34

jeta eshte aq e embel sa qe esht e idhet

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 07 Jun 2009, 20:46

Jeta ngjason me nje filozofi ne kerkim te se vertetes.Merr rrugen e sheshte dhe nuk e kupton sesi para ke nje mal te larte me drure te rinje e te vjeter, me barera helmues po dhe kurues , lule gjithelloj dhe trendafila qe mund te shkaktojne gjak po i kepute egersisht.Ti ke privilegjin ta mirembash kete pyll, tu shmangesh barerave helmues pa u munduar ti crrenjosesh sepse dhe ato jane pjese e pyllit, e te kujdesesh per lulet dhe druret hijerende duke qene nje vezhgues i afte per te parandaluar perzierjen e barerave te keqia me lulet.Po kaq s'mjafton per te qene i plotesuar, te duhet akoma te vazhdosh udhetimin dhe para do gjenden shkembinj, ku me gjithe forcen fizike dhe shpirterore duhet te kapesh pas tyre , per te qene nje alpinist ne ashpersine natyrore.Kujdes! Cdo renie mund te jete fatale po gjeje forcen t'ia nisesh nga e para.E kur te kalosh shume e shume peripeci do kthesh koken mbrapa dhe si per cudi mbrpa nuk do jete as pylli , e as shkembinjte, po ne nje lume qe gurgullon embel do hedhesh shikimin dhe do shohesh nje njeri te plakur, te rrudhur dhe ne cdo thinje te bardhe do do gjesh faqet e nje ditari. Do qeshesh, do qash duke pare perendimin e diellit ne horizont dhe do e kuptosh qe qepallat po te rendojne, syte mbyllen, Trupi pushon perjete. Nuk ishte shume gjithe kjo po dhe pak jo.
Lamtumire jete!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Sun 07 Jun 2009, 21:36

E kam kaluar jeten time dhe nese tash me pyet dikush cfar ke shijuar te them te verteten nuk di cfar te them. I kam lene 40 vjet prapa por me thene te drejten ende nuk e kam te qarte se per cfare kam jetuar. Kur isha femije prinderit e mi kane qene qendra e jetes sime. Kam gjetur tere kenaqesine dhe jam defryer ne dashurine e tyre. Me vone si i ri kam kaluar shume kohe neper bote shkurt isha nje avanturier ku rafsha mos u vrafsha themi ne nga katundi kendej. Me vone u martova dhe ju perkushtova gruas ta beja te lumtur mirpo siq thote ajo fjala e vjeter “ Ujku qimen e nderron por zanatin se harron” akoma me pelqente stili i avantures e gruaja se kish pas marak hiq kete far avanturen dhe u be qameti ja kthyem shpinen njeri tjetrit. Nejse nuk po e zgjas e mashtrova disi e cetsova dhe u bera edhe baba dhe ne ate moment i kam vendosur para vetes shume caqe te cilat edhe i kam permbushur duke ju falenderuar prinderve dhe mundesise qe me dha Allahu. E vetmja gje qe nuk arrita ta permbushi ishte Raza me te cilen kurr nuk gjetem gjuhe te perbashket e akoma nuk kemi. Pra me nje fjale jeta e njeriut eshte e paparashikushme dhe askush nuk mund te di cfar sjell e nesermja. Shkurt eshte si te futesh nga nje dere e del nga tjetra Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Genci-fr prej Mon 08 Jun 2009, 00:53

Jeta eshte gjithqka sa qe nuk eshte asgje

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Sun 04 Oct 2009, 21:05

Jeta eshte nje shkolle qe nis me lindje dhe perfundon me vdekjen. Ne jete cdo njeri eshte edhe mesues edhe nxenes

Jeta eshte nje pune qe duhet ta beshe duke qendruar ne kembe

Jeta eshte nje lufte e vazhdueshme per ekzistencen.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11401
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 04 Oct 2009, 22:03

Jeta per mua eshte thjesht nje loder.Nje loder qe ka shkelqim vetem kur eshte e re.Nje loje qe te argetohet, nervozohet lojtari.Kur Fillon loja une luaj.Luaj qete, po dhe furishem, luaj fshehtas po dhe vihem perballe.Kur kam fituar eksperience rregullat e lojes i vendos une.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 04 Oct 2009, 22:07

arla shkruajti:Jeta per mua eshte thjesht nje loder.Nje loder qe ka shkelqim vetem kur eshte e re.Nje loje qe te argetohet, nervozohet lojtari.Kur Fillon loja une luaj.Luaj qete, po dhe furishem, luaj fshehtas po dhe vihem perballe.Kur kam fituar eksperience rregullat e lojes i vendos une.


kshu do thosha une por ti e the me mir


mund te luajm vetem nji lojj ?

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 04 Oct 2009, 22:14

Nese do luaje vetem nje loje do humbisje me shume, duhet variacion.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 04 Oct 2009, 22:20

mir une dua nji , edhe po humba aqq ska gje me ty loja ja vlenn

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga olsaaa prej Sun 04 Oct 2009, 23:45

ne fillim mjal, ne fund e hidhur

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Wed 07 Oct 2009, 20:15

JETA

Kjo eshte ajo.
Qe me meson shumcka
Te refen histori e tregon cfardo

Kjo eshte ajo
Qe te jep njohuri
Te jep mundesi per dituri.

Nuk eshte e leht te jetohet
Por koha e ben te veten
Dhe munde te harohet.

Po e ndjej veten te zbrazet
Si nje ene e thate
Nga cdo ane ndegjoj ehote sikur dicka thone.

Por me duhet te kerkoj jeten
Por , ja ate qe kisha dikure

Nga se ajo ishte e zbrazen, ishte nje humnere.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11401
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Wed 07 Oct 2009, 20:18

Nje ZERO me vrime ne mes....
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 07 Oct 2009, 21:04

Kush e jetoi jeten e nuk ju gezua? Kush nuk pershkoi hidhermin e jetes e nuk vajtoi ne shtratin e vuajtjes?Kush nuk u zhgenjye kur pjata e mbushur e jetes i rrotullohej ne ajer dhe vetem nese ishe nje akrobat i mire mund ta rrembeje?!Enigma me e madhe mban emrin "Jete" sepse nuk le vend per kuptim , por per sfide.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Wed 07 Oct 2009, 21:05

Jeta eshte si nje breg,sa koh qe ngjitesh veshtron majen dhe e ndijen veten te
lumtur,por kur arin ne maje,papritur shikon tatpjeten dhe pastaj
fundin, qe te thot vdekje. Kur ngjitesh ecen ngadale,por kur zbret ecen
shpejt.Jeta eshte shum e shkurt per te duruar edhe baren e gabimeve te
te tjereve,ēdo njeri jeton jeten e vet dhe e paguan per te jetuar.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11401
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 07 Oct 2009, 22:00

jeta...

te flasim qe eshte jeta duhet te rrim ter naten duke fol , sun gjen mbarim per jeten .

jeto per jetuar , "jeta" vet fjala jettt ka shum gjona per te fol.

do them , jeta eshte emir po dite ta jetosh te knaqesh te lumturosh etj etj

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga linushi prej Sun 25 Oct 2009, 10:58

Voglushja shkruajti:ĒĖSHTĖ JETA

Jeta ėshtė njė fat = Kape !
Jeta ėshtė bukuri = Admiroje !
Jeta ėshtė lumturi e plotė = Shijoje !
Jeta ėshtė njė ėndėr = Bėje realitet !
Jeta ėshtė njė sfidė = Bėri ballė asaj !
Jeta ėshtė njė detyrė = Kryeje !
Jeta ėshtė njė lojė = Luaje !
Jeta ėshtė e ēmueshme = Kujdesu !
Jeta ėshtė njė pasuri = Ruaje !
Jeta ėshtė dashuri = Gėzoje !
Jeta ėshtė mister = Zbuloje !
Jeta ėshtė premtim = Pėrmbushe !
Jeta ėshtė trishtim = Kapėrceje !
Jeta ėshtė hymn = Kėndoje !
Jeta ėshtė luftė = Pranoje !
Jeta ėshtė tragjedi = Pėrballoje !
Jeta ėshtė lumturi = Meritoje !
Jeta ėshtė jetė = Mbaje jetėn !
avatar
linushi

Postime : 1
Kyējet nė forum : 9571
Regjistruar mė : 24/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi