» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria e ndryshon njeriun?

Shko poshtė

Dashuria e ndryshon njeriun?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 10 Jan 2009, 18:51

Dashuria dicka fandastike ...Magjepse...Ndjenje madheshtore.Arrin ta ndryshoj njeriun!

Si mendoni ju?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e ndryshon njeriun?

Mesazh nga Naki prej Sat 10 Jan 2009, 18:58

Dashuria po mund ta ndryshoj njeriun deri diku dmth e ben me te embel ose me te afert por karakterin shume veshtir per mos te them e pamundur!
Natyrisht qe ka dhe aspektet negative sepse ka raste qe te ban mos me pa ne thellesi te personit qe dashurohesh por me pa vetem anet e mira te tije/saj dhe kur arrin ta njohesh shpesh na ban me vujt sepse shpejt kuptojme se nuk paskemi dashuru personin e duhur.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e ndryshon njeriun?

Mesazh nga Naki prej Sat 10 Jan 2009, 19:33

Do shtoj edhe dicka ne kete postim
E rendesishme eshte te dashurosh dhe nuk eshte edhe tragjike te ndryshosh por duhet bere kete ndryshim tek persioni siq e meriton ai/ajo dashurin. Dashuria eshte gjeja me e bukur qe i vjen njeriut si dhurate ne jete dhe po dite tam bash dhe ta trajtosh ate siq duhet do e kesh ne perjetesi po sdite e humbe.
Eshte shume e vertet se dashuria e vertete te ndrysho se po nuk te ndryshoi atehere ajo nuk eshte e tille dhe mund te jete vetem nje simpati. Mirpo ndryshimet mund te jene evidente edhe ne dashurin e mirfillte. Po them kete duke e ditur ne boten net e cilen jetojme ku ne 50% mbretron injoranca, xhelozia dhe thashethemet. Sot nese lidhesh me nje person te caktuar te cilin/cilen e do shume te dy fillojne te ndikohen nga keto qe ceka me lare.


Edituar pėr herė tė fundit nga Naki nė Mon 09 Feb 2009, 12:13, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e ndryshon njeriun?

Mesazh nga Kotelja prej Mon 09 Feb 2009, 10:31

Thuhet se dashuria shkrijne akujt, thyen shkembinjte dhe zbut zemrat e gurta. Kjo do te thote qe i ndryshoka njerezit. Por le te shohim edhe anen tjeter te medaljes; te dashuruarit me shume se te tjeret ndjejne fuqine e xhelozise ne shpirt, torturohen dhe shpesh edhe egersohen me teper, si pasoje e deshires per te fituar dashurine e personit te zemres. Pavaresisht ketyre eksperiencave, nuk besoj qe njeriun ta tjetersoj komplet dashuria, sepse eshte e pamundur te besh nderhyrje kaq ndikuese ne karakterin e tij/saj, perderisa ketu ka gisht edhe kodi gjenetik.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13746
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e ndryshon njeriun?

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Feb 2009, 12:26

Mire shume ke thene kotelja.Dashuria ndikon bukur shume ne jeten tone dhe na ndryshon si individe por ka ate anen pozitive se na ndryshon ne kuptim pozitiv. Kur jam dashuru une ne nje person e cila ma beri me dije se me do mu dukej sikur fluturoja jo te ecja. Por fatkeqsisht cdo e mire zgjat tri dite...Une mendoj se per deshtimin e nje lidhjeje apo dashurije dy fajtoret kryesore jan dy personat ne lidhje por edhe rrethi e ben punen e vet...
Ky ka qen edhe problemi im dhe i personit qe une e doja shume e qe ka vu rrenje ne zemren time un kam prit shum prej saj (ndoshta edhe ajo ka prit shum prej meje) e asnjeri s'ka pas guxim e per rrethin me s'dua te flas...
Shpesh here dashuria eshte nje deshtim total dhe eshte mjaft e dhimbshme aq e dhimbshme sa njerezit nuk e duan me veten. Por eshte dhe e vertete se dashuria eshte pjesa me e bukur e jetes dhe ky eshte ai ndryshimi pozitiv. Ketu do deshiroja te shtoja ky ndrishim eshte ndjenje qe te ben te ndjehesh plot me lumturi por me nje kusht vetem nese edhe partneri e ka kete ndjenje ne zemer.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e ndryshon njeriun?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi