» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cfare mendoni per imponimin ??

Shko poshtė

Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga Vizitor prej Tue 03 Feb 2009, 10:28

Ca mendoni per imponimin?A lejoni qe njerezit qe i keni perreth ose njerezit qe bashkjetoni me ta,qe te nderhyjne ne jeten tuaj dhe t'ja imponojne?
Psh: Prinderit, i/e dashura, vllezerit,motrat, familja,shoqeria,koleget,rrethi etj...............sa dhe kujt ja lejoni kete,ose nuk lejoni aspak.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga arta2 prej Tue 03 Feb 2009, 10:37

Jo nuk ja lejoj askujt te nderyj ne jeten timme sepse ajo esht jeta ime jo e tyne
avatar
arta2

Shteti : arta
Postime : 64
Kyējet nė forum : 10358
Regjistruar mė : 03/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Feb 2009, 12:37

Imponimi eshte arma e te zgjuarit !
Imponimi eshte arma me e forte qe njerezimi ka pervetesuar ... dhe jo te gjithe jan mjeshtra te imponimit. Ai eshte "artist ne artin " e imponimit eshte me termend i forte.
Dmth nje njeri qe te bind te besoj nje bindje te tij...dhe jo tenden....te ben ty te tradhetosh mendimet e tua...bindjet e tua ! Ne kte moment ti je skllav i mendimeve te dikuj tjeter...quhesh skllav i psikologjise tende te dobet !
Dmth te arrish ti mbushesh mendjen, ti kthesh bindjet dikuj per dicka qe do ti...qe per momentin ajo mund te mos ekzistoje...!
Kush di te imponoje eshte shume i zoti...por nuk duhet tepruar shume se kthehet ne arrogance..vetpelqim i tepruar, mendjemadhesi etj etj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 10 Feb 2009, 21:23

nuk mund te e pranoj imponimin
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13968
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga shoku prej Tue 10 Feb 2009, 22:09

Morena shkruajti:Imponimi eshte arma e te zgjuarit !
Imponimi eshte arma me e forte qe njerezimi ka pervetesuar ... dhe jo te gjithe jan mjeshtra te imponimit. Ai eshte "artist ne artin " e imponimit eshte me termend i forte.
Dmth nje njeri qe te bind te besoj nje bindje te tij...dhe jo tenden....te ben ty te tradhetosh mendimet e tua...bindjet e tua ! Ne kte moment ti je skllav i mendimeve te dikuj tjeter...quhesh skllav i psikologjise tende te dobet !
Dmth te arrish ti mbushesh mendjen, ti kthesh bindjet dikuj per dicka qe do ti...qe per momentin ajo mund te mos ekzistoje...!
Kush di te imponoje eshte shume i zoti...por nuk duhet tepruar shume se kthehet ne arrogance..vetpelqim i tepruar, mendjemadhesi etj etj


Jo zonje /zonjuszh , ēfar je ti nuk eshte ashtu si thua ti , MOs i keqkupto gjerat se Imponimi nuk eshte zgjuarsi as arme e'té zgjuarit
ehshte , injoranc -Aroganc edhe forc , dmth qe te detyrosh te tjeret té bejné ashtu si thua TI , Imponimin e' perdorin sot me shumé
Kriminelét , bandat , dhe Grupe té tjera qe jané te distinuare te bejné vetem keq tek té tjeret ,, etj etj , pra imponimi eshte edhe diktatur ashtu si"ish'diktatura e' Joné dikur ... e' xhaxhit, !!!!!!!!!!
avatar
shoku

Shteti : sporti
Postime : 71
Kyējet nė forum : 10441
Regjistruar mė : 09/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga Kotelja prej Wed 11 Feb 2009, 09:33

Te thuash qe imponimi eshte arme e te fortit eshte sikur te thuash qe kriminelet jane shume te zote! Varet cilin kend e ke me me prioritet! Imponimi dhe ajo qe ju keni dashur te thoni Morena (e cila me shume i ngjan aftesise per ti bindur te tjeret) jane dy gjera te ndryshme. Dhe eshte gjynah te thuash qe imponimi eshte arma me e forte qe ka pervetesuar njerezimi. E di ti sa gjera shume me te bukura se kjo ka pervetesuar njerezimi?! Sikur te mos ekzistonin imponimet, shantazhet, detyrimet e menyrave nga me te ndryshmet, bota do kishte ngjyra tjera sot, te jesh e bindur. Imponimet zhdukin lirine, deshirat, endrrat dhe e sakatosin realitetin. Viktimat e imponimit u ngjajne roberve te lidhur me zingjire apo fluturave pa krahe. Fatkeqesisht, ne bote ka shume njerez te tille qe me dredhite e tyre i japin gjerave drejtimin dhe kuptimin qe iu konvenon atyre. Kjo duhet te luftohet, jo te ngritet ne piedestal. Si mund te themi qe diktatura 50vjecare ne Shqiperi ishte e mire, kur ajo e izoloi vendin nga bota, mbylli kufinjte, shtypi popullin dhe realizoi deshirat e cmendura te disa njerezve te cmendur? Kjo eshte absurde! Dhe gjerave absurde duhet tu ikim te pakten, po nuk mundem ti zhdukim, qe te mos na shendrrojne ne lecka te harruara nga koha dhe te lustruara me pluhur!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13929
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Feb 2009, 17:43

Mendoje se nuk lexohen mire temat dhe kalohet ne replika pa u lexuar mire postimi.
Kreatorja e temes - Morena nuk ka gabuar por edhe ju qe me pas keni replikuar nuk keni gabuar. Imponimi sipas njohurive te mija eshte nje mendim kolektiv. Sepse per te dominuar apo neshtruar dikend dhuna nuk eshte e domosdoshme as arma. Nuk mund te thuhet as te mohet se imponimi eshte nje vetedeshire.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19271
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga memaliaj prej Sat 07 Mar 2009, 14:00

une jam me kotelen , eshte shume e vertet ajo qe thot dhe shume drejte.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12221
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga Genci-fr prej Wed 06 Apr 2011, 19:48

gjate imponomit nuk perdoret dhuna as shantazh apo ndo nje metod tjeter evrazhd, patjeter qe per ti'a bere nje imponim dikujt duhet intelegjenc sepse jo kush doo mund te beje imponime, nese dikush arrin te ma ipmonoj mendimin e ti aii nuk ehst asgje tjeter per pos intelegjent njeri i menqur. kjo nuk ehst dhune kjo nuk eshte egersii eshte zgjuarsii e individit. andaj behuni te siqnert ne pergjigjiet e juaja dhe me te kujdeseshem gjat leximiit.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10514
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga benita krusha prej Thu 07 Apr 2011, 15:29

mendimin tim e mbroj maximqalisht dhe mundohem tia spjegoj dikujt ate qe mendoj un qe eshte ashtu por asesi nuk ka nevoje tia imponoj dikujt mendimin tim sepse secili i mendon dhe i sheh gjerat ndryshe.
po siq tha edhe Genci imponimi eshte nje lloj zgjuarsie qe bazohet ne fakte sepse kur spjegon diqka me fakte qe smund te thehen automatikisht personi qe e degjon e logjikon dhe i imponohet me e pa dashje mendimi yt. LOGJIKKK... Very Happy

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8891
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga Katilja prej Tue 19 Feb 2013, 17:50

Sikur te mos ekzistonin imponimet, shantazhet, detyrimet e menyrave nga
me te ndryshmet, bota do kishte ngjyra tjera sot. Imponimet zhdukin
lirine, deshirat, endrrat dhe e sakatosin realitetin. Viktimat e
imponimit u ngjajne roberve te lidhur me zinxhire apo fluturave pa
krahe. Fatkeqesisht, ne bote ka shume njerez te tille qe me dredhite e
tyre i japin gjerave drejtimin dhe kuptimin qe iu konvenon atyre. Kjo
duhet te luftohet, jo te ngritet ne piedestal.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7279
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare mendoni per imponimin ??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi