» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Shko poshtė

A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga Geri prej Tue 24 Feb 2009, 20:46

Tradhetia ne cift eshte nje dukuri, e cila lind kryesisht nen kornizen se nuk je duke perjetuar nje jete te lumtur ne cift....
Femrat e justifikojne tradhetine qe i bejne partnerit me pakenaqesine qe kane me te. Ne njefare menyre, tradhetia perkthehet keshtu si nje menyre per t'i rikthyer vetes te drejten per te qene i lumtur. Pasi, ne fund te fundit, ka kaluar tashme koha kur femrat duhet te duronin fatin e tyre deri ne fund te jetes dhe te sakrifikoheshin per burrin e vetem. Eshte edhe nje thenie e vjeter, qe pas disa vitesh qe rrine se bashku, femra arrin te kuptoje se nuk eshte me e lumtur dhe e kerkon qetesine e saj ne nje lidhje te re. Per kete arsye, ajo nuk e ndalon veten te hidhet ne krahet e dikujt tjeter.......

Por tradhetia mund te linde edhe si nje forme hakmarrjeje ndaj partnerit per te cilin merr vesh se te tradheton me dike tjeter dhe ne te tilla raste zgjedhin vellain, shefin apo mikun me te mire te partnerit apo partneres.....
Dhe sa me e perverse te jete kjo strategji hakmarrjeje, aq me shume vuajtje shkakton. Nderkaq, nje arsye tjeter e cila vlen me shume per tradhetine e femrave, eshte ajo qe keto te fundit kane gjithmone e me shume deshire te ndihen te deshiruara nga meshkujt.....
E nga ana tjeter, eshte nje nostalgji e brendshme per kohet e para te dashurise, atehere kur doje cdo gje prej tij apo prej saj, por qe tani nuk jane me. E ne te tilla kriza, kur ve re se nje koleg i zyres te sheh, atehere eshte momenti me i pershtatshem per te rene brenda ne kete katastrofe te re, e cila cila quhet "tradheti".
Arsyet qe cojne drejt tradhetise.....

1. Nje jete e pakenaqshme ne ēift mes dy paleve..

2. Forme hakmarrjeje ndaj partnerit qe tradhton...

3. Deshire per t'u ndjere i deshiruar seksualisht...

4. Nostalgjia per kohet e para te dashurise..

5. Ka edhe dashuri te forta me shikim te pare...

6. Nevoja per pervoja te reja pas merzise ne shtrat.....

Gjithesesi sado llogjike ose te verteta te na duken keto fjale,kurre nuk do mundja ta justifikoja tradhetine!!

Po ju si mendoni? :thinking:
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16053
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Jun 2009, 13:22

Te tradhetohesh nga partneri/ partnerja eshte vertet nje traume, nje dhimbje qe te shperthen ne gjoks.Kush e ka provuar e njeh urrejtjen qe lind pasi e zbuloni. Shume cifte provojne qe te ecin para ta harrojne ate, Te fshish gjithcka eshte e pamundur.Ne keto raste ju hapet rruge te qarave, kurrsesi mos u perpiqni te hakmerreni nga deshperimi dhe trishtimi qe ju ka mberthyer dhe pse duket sikur do ju qetesoj . Me mire degjo motivet e saj/tij dhe analizoi me veten.Te kuptosh motivet e saj/tij nuk do te thote qe ke falur por po arsyeton.Pse mos ti jepni vetes pak kohe duke dal me shoqerine duke bere gjera qe ju pelqejne dhe ta mendosh sa me pak ate gje.Kur te ndiheni se dicka keni realizuar nga e gjithe kjo mund te jepni nje shanc

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga Aristogata prej Sat 13 Jun 2009, 18:42

te tradhtosh ne dashuri eshte njesoj si te firmosesh dhembjen me duart e zemres
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10534
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 13 Jun 2009, 18:44

megjithate firmosja ne dashuri kerkon meditim ne kohe
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13800
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga Aristogata prej Sat 13 Jun 2009, 18:55

koha eshte armiku me i keq i dashuris,pastaj nese nje person qe tradhton do te meditonte ateher tradhtia nuk do te mund te egzistonte pasi mendoj se tradhtia eshte dicka qe nxitet nga ndjenj momentale ,dicka spontane
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10534
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga Ylliks prej Sun 14 Jun 2009, 09:00

Nėse tradhėtia nxitet nga ndjenja momentale diēka spontane eehe e bėn tė natyrshme krejt, atėherė atė tradhėti e bėn ai/ajo qė nuk ka pikė karakteri, por vetėm lėvizė pa asnjė ndjenjė dhe personi ėshtė me temperament tė hallakatur qė nuk ia vlenė asnjė lidhje me tė. Personi ėshtė labil, i pacipė, me veti shtaze, qė ku tė teshet tė ndjej ndjenja spontane! Larg atij karakteri tė pavendosur!
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10871
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga LumLumi prej Sun 14 Jun 2009, 14:55

Mvaren relacionet qe te dalin stacionet!

Eh! Sa lokomotiva te shkatėrruara duan te terhekin vagonė dhe nuk ia arrijnė! Pastaj me thirravaje trumbetojnė per tradhėti!

Nėse Lokomotiva eshte e vertete, pas saj gjithmon pa u hamendur ec vagoni!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11120
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga rajmonda prej Sun 14 Jun 2009, 17:31

Justifikohen sa e sa gjona jan justikuar edhe tradhetite justifikohen sepse dashtem ne apo nuk dashtem na e imponon jeta te pranojme edhe justifikimet e te behemi sikur nuk pam asgjo ose nuk degjuam asgjo.
avatar
rajmonda

Shteti : Prishtinė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 11011
Regjistruar mė : 18/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga Genci-fr prej Mon 15 Jun 2009, 02:37

Tradhetia nuk duhet te justifikohet ne dashuri, sepse hera e parė qe tradheton eshte kureshtje ndersa hera e dyte eshte deshir, besoj qe po me kuptoni.
Nese te tradheton nje here mos u hamendeso qe nuk te tradheton edhe heren tjeter andaj ne dashuri nuk ka falje sepse duhet ditur menagjuar ndjenjat tua prandaj sa me heret aq me mir, po them duhet ditur menaxhuar ndjenjat sepse nese je ne gjendje per te falur ko do te thot se je duke ju gjunjezuar partnerit/es,
andaj nuk duhet falur ne dashuri....


NE DASHURI NUK KA FALJE.............

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10346
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A JUSIFIKOHET TRADHETIA NE DASHURI ?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi