» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dhuna e femijve ndaj prinderve

Shko poshtė

Dhuna e femijve ndaj prinderve

Mesazh nga Vizitor prej Sun 05 Apr 2009, 14:16

Ndoshta krijon nje mosbesi dhe habi nga te gjithe ne kur degjojme se nje femije ngre dore mbi prindin. Sot eshte bere nje fenomen i perhapur dhuna dhe presioni psikologjik qe behet ndaj prinderve.
Duket sikur prindi e ka humbur autoritetin ndaj femijes. Femija shfaq shenja agresivitet ne bashkebisedime dhe madje shpesh inatin e tij e shpreh me dhune.
Kur ndodh kjo?
Kur kerkesa e llogarise qe i behet nga prindi nuk i pelqen dhe aty shfaqet dhune. Mosbindja ne shume forma ben qe te shfaqet dhuna.
Shume shqetesuese kjo gje duket sikur cdo gje eshte kthyer mbrapsh, me apre ishin prinderit ata qe ushtronin dhune ndaj femijve. Sot po hasim ne nje problem te madh. Sepse nje femije vetem 14 ose 15 vjec con dore mbi nen nuk eshte aspak normale.
Ku eshte autoriteti i prinderve? Mos valle kur themi te sillesh si shok me femijen nuk di si funksionon kjo gje?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dhuna e femijve ndaj prinderve

Mesazh nga Naki prej Sun 05 Apr 2009, 14:20

Pranoni gabimet tuaja dhe te femijeve tuaj dhe trajtoni ata si mundesi per te mesuar dhe per te perparuar. Kini parasysh fazen zhvillimore te femijes suaj dhe me te pershtatni pritjet tuaja dhe ne fund perdore TIME OUT-in dhe pasojat logjike e natyrore ne vend te cirrjes e ndeshkimit fizik.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi