» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sinjale dashurie!

Shko poshtė

Sinjale dashurie!

Mesazh nga Geri prej Mon 20 Apr 2009, 00:52

E lexova diku, edhe mendova se do ju interesonte, sepse ishte interesante.

Lexim te mbare Cuna


Qesh e sforcuar ? Fik telefonin ? Tė thėrret nė emėr ? Janė kėto disa
nga mesazhet qė njė femėr i dėrgon pareshtur njė mashkulli, pėr tė
cilin ndjen diēka. Pasi tė mėsosh kuptimin e tė gjitha kodeve qė kemi
radhitur mė poshtė, nuk mbetet gjė tjetėr veēse tė hidhesh nė sulm. Ato
shėrbejnė si njė shtysė, pėr t'i dhėnė mė shumė aksion dhe energji njė
lidhjeje qė ka ngecur nė pragun e shoqėrisė dhe dashurisė. Lexo me kujdes 27 sinjalet dhe vepro!

1. Nė njė festė tė madhe, flet me ty dhe vetėm me ty, gjėrat e tjera nuk i bėjnė pėrshtypje.
2. Ajo vendos herė pas herė shkėlqyes buzėsh, por jo nė praninė
tėnde (nėse trukimi ndodh nė prezencėn tende, ti je vetėm njė mik).
3. Nė prezencėn tėnde kafshon shpesh buzėt me njėra-tjetrėn.
4. Qėndron e ulur mbi mbėshtetėsen e kolltukut.
5. Ėshtė ditėlindja jote dhe keni mbushur 10 minuta qė po flisni me njėri-tjetrin duke mbajtur gotat nė dorė.
6. Zakonisht nė festa pihet verė e kuqe, por ajo ka porositur njė gjė tjetėr, zakonisht birrė.
7. Flet mė ngadalė dhe me njė zė me ton bas.
8. Ti pi cigare, ndėrsa ajo edhe pse duket qartė qė bezdiset, vazhdon tė tė dėgjojė.
9. Tė sfidon, pa arsye, papritur, mė shumė se njė herė.
10. Qesh duke u sforcuar, edhe pse biseda nuk ėshtė gazmore.
11. Gjatė bisedės, brenda fjalisė shqipton emrin tėnd, vend e pa vend.
12. Afron veshin pranė buzėve tė tua pėr tė dėgjuar "Nė kėtė lokal ka shumė zhurmė, nuk arrij tė tė dėgjoj".
13. Tė thotė se i ngjan njė personazhi tė famshėm.
14. Tė heq nga xhaketa fijet e flokėve qė tė kanė mbetur pas krehjes.
15. Tė thėrret gjithnjė nė emėr, duke shmangur emrat pėrkėdhelės me tė cilėt tė thėrret miku ose miqtė e tu tė ngushtė.
16. Bie zilja e telefonit tė saj. Fillimisht nuk pėrgjigjet nė fund e fik.
17. Flet me njė ton pyetės, duke t'u drejtuar e mbushur me
kuriozitet "Besoj se kjo gjė do t'i pėlqente tė dashurės tėnde". (Kjo
bazohet nė njė taktikė klasike, qė nė fakt ka synimin pėr tė zbuluar,
nėse nė jetėn tėnde ka apo jo njė grua).
18. Tė thotė, qė je i talentuar dhe ky ėshtė njė lloj
komplimenti i moderuar qė tregon se ajo ėshtė e sinqertė; ose sipas
ligjeve tė pashkruara tė shoqėrisė, kjo do tė thotė se ti i dukesh
tėrheqės, "tė kesh talent" do tė thotė, qė je salca pikante nė njė
pjatė.
19. Tė telefonon e para ose ndonjėherė vetėm telefonon, pa asnjė shkak.
20. Kur ti e fton pėr tė pirė diēka, ajo vesh njė palė kėpucė tė
reja, njė veshje tė re dhe njė ēantė, ndryshe nga ato qė kishte nė
orarin e punės.
21. Ėshtė vonė dhe ajo s'ka pasur kohė tė mjaftueshme pėr t'u trukuar, por nuk ka harruar rimelin.
22. Tė pyet se ku ėshtė tualeti, ti i tregon se ku. Ajo sheh
rrotull, ngre vetullat dhe ngrihet ngadalė duke ecur drejt vendit tė
duhur.
23. Qėndron nė banjė mė shumė sesa duhet, qėllimi pėr t'u rregulluar para pasqyrės.
24. Nė praninė tėnde pėrdor shpesh fraza romanesh, vargje poezish apo tekste kėngėsh.
25. Tė pyet nėse do tė provosh pjatėn qė ajo ka zgjedhur pėr tė ngrėnė, qė do tė thotė se ėshtė gati tė ndajė gjithēka me ty.
26. Ti ose dikush me tė cilin tė ka krahasuar jeni protagonistė tė gjėrave qė mund tė fantazojė gjatė bisedės.
27. Ajo fillon tė flasė pareshtur pėr materien, vrimėn e ozonit ose argumente tė ngjashme "shkencore".

"Arti" i tė propozuarit"

Shumė meshkuj refuzojnė t'i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i
pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės qė nuk reagojnė
ndaj shenjave tė ndryshme. Dhe ja se si krijohen njė seri tė pa
vėrtetash tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni
kėtė gjė, "arti" i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr
i thjeshtė. Sė pari, mbaj mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tėnde dhe pėr
kėtė gjė duhet tė bėhesh sa mė kreativ. Ke nė dispozicion vetėm disa
minuta pėr t'i treguar se ēfarė mund tė bėsh, pėrpara se ajo tė gjejė
njė "punė" tjetėr, larg teje. Por, varet edhe nga konteksti: Nė qoftė
se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė "playboy" i vėrtetė,
pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė
kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė
anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit,
lėvizjet, etj.


Gjestet dhe fjalėt

Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm
shikimi i duarve tuaja flet mjaft. Ajo ēka ke nė duar, bėn qė femra tė
mund t'iu lexojė mė mirė. Pėr shembull topi i tenisit apo i futbollit
nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportist. Ke shpirt
garuesi dhe tė pėlqen loja. Libri do tė thotė pėr tė se, je tip lexues,
i qetė. Do t'i interesojė se ē'ka lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė
edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexojė, atėherė, menjėherė do tė
mendoj se ti je i dedikuar nga kozmosi tė jesh fati i saj. Ndoshta pas
njė bisede tė shkurtėr ajo mund tė arrijė edhe nė konstatim se ia ke
shpėtuar jetėn, nėse tashmė ka filluar tė besojė se je fati i saj. Nė
anėn tjetėr telefoni celular nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e
marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė
se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je.

Kė pėlqejnė femrat

Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave,
por ja qė ato, nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu
automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta
themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre. Nėse ke gazetė nė duar, ajo do
tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant.
Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip
vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj.
Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville
thotė: "Pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė
paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn
tjetėr mė tepėr rėndėsi do t'i kushtoni paketimit. Dhe kur tashmė ka
mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė fillojė tė studiojė
faktin se ēfarė ėshtė interesante te njė mashkull pėr sytė e femrės.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16299
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sinjale dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Mon 20 Apr 2009, 00:57

Geri shkruajti:E lexova diku, edhe mendova se do ju interesonte, sepse ishte interesante.

Lexim te mbare Cuna


Qesh e sforcuar ? Fik telefonin ? Tė thėrret nė emėr ? Janė kėto disa
nga mesazhet qė njė femėr i dėrgon pareshtur njė mashkulli, pėr tė
cilin ndjen diēka. Pasi tė mėsosh kuptimin e tė gjitha kodeve qė kemi
radhitur mė poshtė, nuk mbetet gjė tjetėr veēse tė hidhesh nė sulm. Ato
shėrbejnė si njė shtysė, pėr t'i dhėnė mė shumė aksion dhe energji njė
lidhjeje qė ka ngecur nė pragun e shoqėrisė dhe dashurisė. Lexo me kujdes 27 sinjalet dhe vepro!

1. Nė njė festė tė madhe, flet me ty dhe vetėm me ty, gjėrat e tjera nuk i bėjnė pėrshtypje.
2. Ajo vendos herė pas herė shkėlqyes buzėsh, por jo nė praninė
tėnde (nėse trukimi ndodh nė prezencėn tende, ti je vetėm njė mik).
3. Nė prezencėn tėnde kafshon shpesh buzėt me njėra-tjetrėn.
4. Qėndron e ulur mbi mbėshtetėsen e kolltukut.
5. Ėshtė ditėlindja jote dhe keni mbushur 10 minuta qė po flisni me njėri-tjetrin duke mbajtur gotat nė dorė.
6. Zakonisht nė festa pihet verė e kuqe, por ajo ka porositur njė gjė tjetėr, zakonisht birrė.
7. Flet mė ngadalė dhe me njė zė me ton bas.
8. Ti pi cigare, ndėrsa ajo edhe pse duket qartė qė bezdiset, vazhdon tė tė dėgjojė.
9. Tė sfidon, pa arsye, papritur, mė shumė se njė herė.
10. Qesh duke u sforcuar, edhe pse biseda nuk ėshtė gazmore.
11. Gjatė bisedės, brenda fjalisė shqipton emrin tėnd, vend e pa vend.
12. Afron veshin pranė buzėve tė tua pėr tė dėgjuar "Nė kėtė lokal ka shumė zhurmė, nuk arrij tė tė dėgjoj".
13. Tė thotė se i ngjan njė personazhi tė famshėm.
14. Tė heq nga xhaketa fijet e flokėve qė tė kanė mbetur pas krehjes.
15. Tė thėrret gjithnjė nė emėr, duke shmangur emrat pėrkėdhelės me tė cilėt tė thėrret miku ose miqtė e tu tė ngushtė.
16. Bie zilja e telefonit tė saj. Fillimisht nuk pėrgjigjet nė fund e fik.
17. Flet me njė ton pyetės, duke t'u drejtuar e mbushur me
kuriozitet "Besoj se kjo gjė do t'i pėlqente tė dashurės tėnde". (Kjo
bazohet nė njė taktikė klasike, qė nė fakt ka synimin pėr tė zbuluar,
nėse nė jetėn tėnde ka apo jo njė grua).
18. Tė thotė, qė je i talentuar dhe ky ėshtė njė lloj
komplimenti i moderuar qė tregon se ajo ėshtė e sinqertė; ose sipas
ligjeve tė pashkruara tė shoqėrisė, kjo do tė thotė se ti i dukesh
tėrheqės, "tė kesh talent" do tė thotė, qė je salca pikante nė njė
pjatė.
19. Tė telefonon e para ose ndonjėherė vetėm telefonon, pa asnjė shkak.
20. Kur ti e fton pėr tė pirė diēka, ajo vesh njė palė kėpucė tė
reja, njė veshje tė re dhe njė ēantė, ndryshe nga ato qė kishte nė
orarin e punės.
21. Ėshtė vonė dhe ajo s'ka pasur kohė tė mjaftueshme pėr t'u trukuar, por nuk ka harruar rimelin.
22. Tė pyet se ku ėshtė tualeti, ti i tregon se ku. Ajo sheh
rrotull, ngre vetullat dhe ngrihet ngadalė duke ecur drejt vendit tė
duhur.
23. Qėndron nė banjė mė shumė sesa duhet, qėllimi pėr t'u rregulluar para pasqyrės.
24. Nė praninė tėnde pėrdor shpesh fraza romanesh, vargje poezish apo tekste kėngėsh.
25. Tė pyet nėse do tė provosh pjatėn qė ajo ka zgjedhur pėr tė ngrėnė, qė do tė thotė se ėshtė gati tė ndajė gjithēka me ty.
26. Ti ose dikush me tė cilin tė ka krahasuar jeni protagonistė tė gjėrave qė mund tė fantazojė gjatė bisedės.
27. Ajo fillon tė flasė pareshtur pėr materien, vrimėn e ozonit ose argumente tė ngjashme "shkencore".

"Arti" i tė propozuarit"

Shumė meshkuj refuzojnė t'i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i
pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės qė nuk reagojnė
ndaj shenjave tė ndryshme. Dhe ja se si krijohen njė seri tė pa
vėrtetash tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni
kėtė gjė, "arti" i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr
i thjeshtė. Sė pari, mbaj mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tėnde dhe pėr
kėtė gjė duhet tė bėhesh sa mė kreativ. Ke nė dispozicion vetėm disa
minuta pėr t'i treguar se ēfarė mund tė bėsh, pėrpara se ajo tė gjejė
njė "punė" tjetėr, larg teje. Por, varet edhe nga konteksti: Nė qoftė
se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė "playboy" i vėrtetė,
pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė
kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė
anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit,
lėvizjet, etj.


Gjestet dhe fjalėt

Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm
shikimi i duarve tuaja flet mjaft. Ajo ēka ke nė duar, bėn qė femra tė
mund t'iu lexojė mė mirė. Pėr shembull topi i tenisit apo i futbollit
nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportist. Ke shpirt
garuesi dhe tė pėlqen loja. Libri do tė thotė pėr tė se, je tip lexues,
i qetė. Do t'i interesojė se ē'ka lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė
edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexojė, atėherė, menjėherė do tė
mendoj se ti je i dedikuar nga kozmosi tė jesh fati i saj. Ndoshta pas
njė bisede tė shkurtėr ajo mund tė arrijė edhe nė konstatim se ia ke
shpėtuar jetėn, nėse tashmė ka filluar tė besojė se je fati i saj. Nė
anėn tjetėr telefoni celular nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e
marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė
se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je.

Kė pėlqejnė femrat

Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave,
por ja qė ato, nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu
automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta
themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre. Nėse ke gazetė nė duar, ajo do
tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant.
Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip
vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj.
Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville
thotė: "Pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė
paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn
tjetėr mė tepėr rėndėsi do t'i kushtoni paketimit. Dhe kur tashmė ka
mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė fillojė tė studiojė
faktin se ēfarė ėshtė interesante te njė mashkull pėr sytė e femrės.

O Geri si shume gjate i ke rene , u mundova t;ia coj dikujt me sms po nuk shkon

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sinjale dashurie!

Mesazh nga Geri prej Mon 20 Apr 2009, 01:00

hahahaha po mos ja co te gjithe ti permblidhe pak me mire hahaha

Kjo vle per CUNAT ene mos e meso ate te dashurin tat te vij ene ta lexoj vet ktu ca duhet te boj Very Happy
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16299
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sinjale dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Mon 20 Apr 2009, 01:05

Jo more te shperndaj sinjale dashurie ai pa hesap pastaj? Lere me mire se ja permbledh une bukur, sakte dhe shpejt pa gabime.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sinjale dashurie!

Mesazh nga LumLumi prej Mon 20 Apr 2009, 01:45

Vetem mos hyni ne sinjalin e kuq ! :drunken:
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11366
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sinjale dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Mon 20 Apr 2009, 10:37

Po cfare vlejne te gjitha keto po nuk hyre ne sinjalin e kuq?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sinjale dashurie!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi