» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fanatizmi

Shko poshtė

Fanatizmi

Mesazh nga Vizitor prej Thu 02 Jul 2009, 21:19

Fanatizmi eshte nje fjale qe duket sikur ka ngelur nen hije.Me pare kultura, tradita, familja, feja,zakonet ruheshin me fanatizem nga ne.Madje ne kemi dhe fanatzmin vet si popull te rrenjosur brenda nesh.Jetojme me fanatizem dhe kur na duhet te ruajme te drejtat tona.Cfare mund te thuhet per kete gje?

Ju ftoj te shkembejne opinione.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fanatizmi

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 03 Jul 2009, 02:17

po fanatizmi nuk esht nje dukuri edhe aq shum negative sepse kjo ekziston tek qdo njeri mir po nvaret se si e konceptojm ne, eshe nje gje qe lind me njeriun gjat jetes njeriu e ushqen ajo me ushqimin e njeirut mund te rritet, mir po gjat jetes mos te them qe mund te eliminojm ne tersi sepse mendoj qe esht tejet e veshtir mir po mund ta zvoglojm. edhe mendoj qe duhet ta asgjesojm kete dukuri tek neve sepse na ben qe mos te jemi shum te sinqert me shoqrin apo dike me te afert.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fanatizmi

Mesazh nga Aristogata prej Fri 03 Jul 2009, 17:12

fanatizmin do e percaktoja me ekuivalentin e tij konservatorizmin qe ne ditet e sotme eshte ende i pranishem pavarsisht se njerzit e fshehin duke pohuar se jan liberal
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fanatizmi

Mesazh nga Vizitor prej Fri 03 Jul 2009, 18:52

Fanatizmi eshte dyanesh.Kemi gjera qe duhet ti ruajme me fanatizem.Ne perpjekje te vazhdueshme duhet te jemi te ruajme me fanatizem, vlerat tona kulturore dhe ato trashgimore, si dhe vyrtytet njerzore.
Ana tjeter e fanatizmit eshte si nje lloj paragjykimi, krijojme opinione, dhe ruajme me fanatizem mbeturina te kohes se kaluar, ose dhe te krijuara nga vet mendimet shoqerore ose vetjake.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fanatizmi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi