» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Naki prej Tue 05 Jun 2007, 15:47

Arsyeja e vetme e nje personi ( normalisht te dashuruar) per tju rikthyer nje lidhje te perfunduar jane kujtimet dhe endrrat qe shpesh here te torturojne dhe kur ndjenjat akoma ekzistojne e shpresa per tu lidhur e forcuar dashurine jane keto qe nuk ka force e ligj ti ndaloj ngase kane komand nga zemra.

Tash vjen pyetja: Cili do ishte gabimi me i madhe qe mund te beje nje nejri ne nje lidhje?

Pergjigja qe mund ta gjej eshte: kur mendon se nga dashuria e madhe qe ke per partnerin i fal edhe gabime qe nuk duhen falur, sepse jeta ka treguar se ato perseriten dhe akoma me te renda. Une mendoj se t’i kerkosh falje ben mire,por qe t’i japesh sqarime nuk jam dakort!


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu 26 Jul 2007, 00:34, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Sajmir_pasha prej Fri 15 Jun 2007, 21:25

Nuk besoj te kete kthim per nje dashuri te humbur sido qe te jene rrethanat.
avatar
Sajmir_pasha

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 36
Kyējet nė forum : 12088
Regjistruar mė : 11/06/2007

http://www.riniashow.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Sihana prej Sat 16 Jun 2007, 16:28

Une mendoj qe ka rikthim ne daashurine e humbur nese vertet ka pasur dashuri te sinqerte ne ate lidhje.Ne dashuri cdo gabim falet pervec tradhetise:heart:

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12092
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga KLEOPATRA prej Tue 19 Jun 2007, 19:39

DASHURIA E HUMBUR NUK KTHEHET DOT... DICKA QE KA VDEKUR NUK RINGJALLET DOT...
avatar
KLEOPATRA

Postime : 7
Kyējet nė forum : 12063
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : GAZETARE

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Sihana prej Tue 19 Jun 2007, 20:02

Une nuk e quaj Dashuri te vdekur kur ajo akoma vazhdon te jete pjese e zemres time.Aq me tepre kur ndahesh per gjera nuk ja vlen te diskutohen e jo me ti japesh fund nje lidhje qe eshte rritur tashme brenda teje ,kur ke jetuar me te .

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12092
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Silvi prej Wed 20 Jun 2007, 11:22

Do te thoja qe kjo eshte ne varesi te arsyes prej nga e cila ka ardhur kjo humbje e dashurise.......e megjithate do te shtoja qe ne te gjithe fare mire e dime qe ne dashuri shpesh eshte zemra ajo qe vihet ne funksion te ndjenjave te cilat shpesh here arrijne te mposhtin arsyen dhe llogjiken ,pra pikerisht eshte ajo e cila vendos rikithimin apo jo te kesaj dashurie "te humbur"...
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga bovari prej Fri 10 Aug 2007, 22:30

Mendoj se nuk mund te kthehet dashuria e humbur,po ndodh qe edhe mundohen ta kthjejne po kujtesa do jet si person i trete mes atyre qe tentojne te rikthejne diēka qe eshte bere inegzistente.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga deti prej Sat 11 Aug 2007, 10:29

Silvi, mendoj se shume bukur e the kete gje. Pra, eshte ne mvaresi te arsyes nga e cila erdhi te humbja e dashurise. Patjeter se njeri nga te dy eshte shkaktari dhe per tu rikthyer dashuria e humbur varet nga zemra e tjetrit se a do jete ne gjendje te veje ne funksion ndjenjat qe ndonje here edhe mund ta mposhtin arsyen. Eshte ne natyren e individit dhe nuk mund te pergjithesohen gjerat. Edhe nese rikthehet nje dashuri e humbur, duhet nje kujdes shume i madh ngase ndjenjat e lenduara njehere veshtire sherohen.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Musafir prej Sat 11 Aug 2007, 11:36

Rastesisht u takuam cdo gje filloj si loj
ato caste te bukura kurr s'do ti harroj
Cdo cast pran teje, per mua ishte shum
por me shum u shtuan, kur ne u dashurum

Kalonim caste te bukura, me ty ora nuk levizte
dhe kur ne nuk ishim bashk, zemra per dashuri bertiste
Keshtu kaluan ore, kaluan dit dhe muaj
per mua cdo gje tjeter, ne bote ishte e huaj

por gjerat ndryshuan, kur dashuria u shtua
ne vend qe te permirsohej, ajo thjesht u shkaterrua
filluam te ziheshim, pa menduar per dashuri
por fajin e kishte, e mallkuara xhelozi

U ndam nga njeri tjetri, dhe jeta u be malore
deri sa u bashkuam, si ne endrra perrallore
ne u ndam serisht, per disa her me rradhe
por larg nga njeri tjetri, nuk rrinim dot me mall

U bashkuam serisht, qe te mos u lendonim
duke menduar per dashuri, lendimet i harronim
por sa her u ndam, aq me shum u lenduam
deri sa nje dite, njeri tjetrin harruam.

Por per kete esht folur, akoma edhe flitet
qe shkopi qe thyhet, kurr nuk mund te ngjitet,
Akoma me dashuron, akoma te dashuroj
shpresoj te mos me harrosh, dhe shpresoj te mos te harroj

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga sirena prej Sat 11 Aug 2007, 15:03

dashuria e humbur ?

te dyja jane shume te rendesishme si dashuria ashtu sidomos kur e humb.
mendoj se te gjithe e kane nje dashuri te humbur,

besoje ose jo te gjithe e kane sekret ne zemer
besoje ose jo te gjithe pendohen nje dite
besoje ose jo te gjithe e kerkojne gjethe jeten,
besoje ose jo te gjithe vazhdojne nje jete tjeter
por qe ne zemer kane pergjithmone ate sekretin e hidhur te dashurise se humbur.
mendoj se duhet shume mund per ta rikthyer nje dashuri te humbur, nese ja arrin do te quhej dashuria e rigjetur.

gjith te mirat
SIRENA

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12082
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 12 Aug 2007, 20:21

Asnje dashuri e humbur nuk rikthehet per tu rijetuar serish.Ajo ngelet e humbur,ajo ngelet aty ku e lam dikur per te qortuar veten se cfare gabime kemi bere dhe nese do e rikthenim cfare do mundnim te mos gabonim per ta patur.
Ajo eshte e kaluara jone, sepse pa te kaluar s'ka te ardhme.
Dashurite e humbura mund te jene te hidhura ose te bukura.
Per mua dashuria e humbur ka qene nje nder me te bukurat dhe e di qe kurre nuk ka per te qene si ajo.
Kujtimet jane ato qe e mbajne vecantine.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Naki prej Sun 26 Aug 2007, 21:01

Nė kujtesėn e gjysmė-pėrgjumur
rikthehet kėndshėm dashuri e njė femre
njė imazh i saj i nėpėrhumbur
dhe tekat e saj lozonjare...

Ishte e ēiltėr, kjo e bente te bukur!
e qetė, spontane, e dėshirueshme
njė fjalė e imja fytyrėn i kish skuqur
kur pran saj isha...

Ishte herė e parė dukej, por s'mė besohej
njė vajzė moderne, inteligjente
se pse kish ndrojė, kjo nuk kuptohej
pasiguri e ndjenjės sė fortė...

Dhe ne tė dy u takuam papritur
Nė Nėntorin e vjeshtes me atė diellin e bukur
njė shkėndijė ndjenje fytyrėn i kish ndritur
kėshtu e plogėsht u preh tek unė...

Ēudi, si para njė skene mitike
ajo shikimin e drejtoi nga unė
pėrkulem pak nė ato momente kritike
por sot ka humb...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Anna prej Thu 30 Aug 2007, 21:44

Dashurija ehumber nuk mund te rikethehet mne ashtu siq gota po te thehet amund te ngjitet me sa do ta provosh ajo mbet e thyer dhe nuk ngjitet edhe dashurija ehumber nuk falet nuk vjen ajo mund te mos harrohet por ndjenja per nji dashuri te mire fillt nuk ka qasje me .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Resi prej Fri 31 Aug 2007, 16:52

Edhe une besova deri dje se mund te rikthehet por jo isha gabim. Nuk rikthehet dot.
Arla, pa te kalume ska te ardhme... eshte thanja jote. Une mendoj se e kaluara ne dashuri ska te bej ne te ardhmen eshte nje shkolle per nje dashuri tjeter ndoshta.
Une si mashkull mund te them se nuk fali shume mund te ndodhe te fali nje ose dy here por jo ma shume. Kam nje mik me mire vella te them i cili i tejkaloi limitet e te falurit te dashures se saj por ajo kurr nuk u mesua... keshtu po besoj se dashuria e humbur nuk rikthehet ma.

Ju faleminderit

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12178
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Naki prej Sat 01 Sep 2007, 12:36

Nje thenje e urte popullore thote; ' Xhelozia buron nga dashuria apo paralajmeron fundin e saj?"
Nje dijetar ka thene: "Mbase do ta gjeni tek hija e humbur e dikujt se tuajen e keni humbur me kohe..."
Profeti Muhamed ka thene:"Dicka e pakte dhe e vazhdueshme eshte me e mire se dicka e shumte dhe e nderprere".
Mos te zgjatem por them Teoria e dashurise eshte kjo:
Te dashurosh dashurine
Te dish te dashurosh
Te dish te dashurojne
Nese njera nga keto te mungon ska rikthim se edhe po te rikthehet prap eshte jo e qendrueshme.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 02 Sep 2007, 20:27

Qė ti mė do e di... E di qė njė herė ėshtė filluar..., e di qė nė atė fjalėn tėnde tė parė... E di dhe tani... Dhe nėse tė mėrzita, kurrė se bėj mė. Ndonjėherė mė trembte ajo qė ndjenim dhe ndjejmė... Eshtė mbase faj qė u deshem kaq shumė. Faj qė koha padashur e ktheu nė pamundėsim. Nė mundimin qė quhet fat e qė as vdekja s’mundet ta ndryshojė..., sepse gjer te damarėt unė e ndjej qė tė dua... Dhe kur ti zgjat dorėn drejt meje dhe gjithė ē’prek ėshtė vetėm errėsirė qė zgjatet, shtyhet e shtrihet mbi ty, kur ti mė thėrret e fryma tė bėhet si klithje dhe qielli shqyhet, pėrmbyset e mbyllet i tėrri te ti... Kur ti pret qė me jehonėn e zėrit tėnd tė vijė zėri im, kur ti pret gjersa pritja tė kthehet nė mundim unė i ēoj duart dhe lutem pėr ty... Por shpirtin e ndjej tė prishur, tė lodhur, tė rėndė. Dhe azgjė nuk ma mposht mė mėrzinė kur ti smund ta ndjesh qė jam aty, kur ti e di qė s’jam aty. Kur tė dy e dimė qė nuk ėshtė mė njė ėndėrr e keqe, e djeshme, kur me gjysmėn tėnde mė shtyn dhe me gjysmėn tėnde mė kėrkon, kur ti akoma mė beson e megjithatė nuk beson, unė zgjas kėmbėt akull nė shtrat dhe gjer te damarėt e ndjej fatin tim tė mbyllur me ty. Dhe nėse do qė unė tė bėhem njė pikė loti e tė t'prek, nėse do qė prej gojės time po atė gllėnkė jete, nėse ngrihesh natėn dhe ec, numėron hapat dhe prej natės asnjė fill shprese s'merr, unė nė zemrėn time gjer nė dėshpėrim dua tė ta sjell dhe trupin tim gjer nė vuajtje dua tė ta lė, sepse gjer te damaret e ndjej qė jam i yti. Dhe kur ti mbyll sytė e ndjej akoma frymėn time nė trupin tėnd, unė bie pėrmbys dhe s’edi mė, a flej, zgjohem, ulėras e thėrmohem bashkė me ty. E kur ti vjen e me puth nė gjumė, kur ti mė shikon, mė zgjon, sikur do tė bindesh qė nuk tė gėnjej kur tė them, kur heshti nė telefon e kur ndjej qė te dua, unė pėrsėri kthehem nga ti, e shpirtin e ndaj tė kthjellėt, tė qetė, tė kulluar, njėsoj sikur njė rrjedhė e pastėr qė vėrshon brenda meje dhe merr me vete gjithė mėrzinė time. Pastaj kur zgjohem dhe ti nuk je askund, perveēc se nėe mendjen time, kur dua tėe tėe shoh dhe nuk mundem tėe tėe shoh, kur dua tėe tėe degjoj dhe nuk mundem tėe tėe degjoj, kur dua tėe vij pa mundur tėe vij, kur dua tėe t'kem pa mundur tėe t'kem, kur dua tėe t'them dhe nuk mundem tėe t'them, kur trupin e shqyej me thonj dhe mėerzia ma ndan shpirtin dysh, kur as tė vdes nuk mundem sepse duhet tė t'pres, azgjė tjetėr s’mė mbetet veēse... Por kur e gjithė kjo natė tė mbarojė, nė mėngjesin e parė qė do tė zbardhė i vdekur a nė jetė qofsha, une do jem aty. Pėr kėtė tė premtoj! Tė mendoj sa herė qė merr frymė e tė puth pėr gjithė kohen kur s'mundi... Dhe ē’fardo qe te ndodh , asnjehere mos harro qe te dua!Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga GISHTEZA prej Sun 02 Sep 2007, 22:18

ka rikthim por plaga qe me pare eshte hap qendron ose shenja e kesaj plage do duket gjithnje pra cdo e kaluar le nje shenje................

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12394
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 04 Sep 2007, 08:53

Ashtu si Hena Diellin mbulon qe eklipsi shpejt te ndodh.Po ja qe hena vetem driten mund t'i mbuloj per shume pak rrezet ajo t'ia pengoj.Se nese hena para diellit qendron gjithesia "perfundon".
Cdo plage e shkaktuar,cdo lendim i bere,vertet nuk kalon,por as nuk sherohet nga gjithkush.
Plaga nuk ka si sherohet nese vete krijusi i plages nuk e sheron.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Sat 16 Feb 2008, 00:42

dashuria qe vdes nuk ringjallet

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Adisa prej Wed 20 Feb 2008, 09:37

dashuri kurrr nuk ktheht qe e hub ose qe ke hubur po jet ne zemer gjith mon ne kujtim qe ta helmon zemren ose qeta prish jeten po gjelozi nuk duhet me pas se gjloza nuk esht sen imir aja veq qka ta prish me njerin e jetes qe ekini dash apo qe ekini hub flower
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Wed 20 Feb 2008, 09:59

plaget qe te behen kurr nuk sherohen sado qe te mundohet te permireson gabimin por ai jet dhe mbetet ne love i pa ringjallur


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Tue 26 Feb 2008, 08:23

Munde t“ju theme se Zemera po i lendua nuk sherohet shpejte,edhe eshte si puna e kristalit kur thyhet nuk ngjitet me ,dashurin e humbur nuk e dua te rikthehet kete dashuri te humbur nuk ka me vlere nqs ka humbur ka humbur pergjithmon:pirat:
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 09:46

per dashurin e humbur mendoj mos ta hubi se kur ta hubi nuk e mendoj me eshly nga zemra Sad
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 10:15

edhe une pajtohem me ty motrushe zera e thyer sepse kur ajo dashuri te humb apo ka len brenga te renda ne zemren time nuk ekziston me ne jeten time.per mua esht shum veshtir te dal nga zemra por kur thyhet zemra ime ma nuk ngjitet as qe e mendoi at ta kthej mbrapa sepse ai person per mua nuk ekziston me ne jeten time kurr gjersa te vdes ashtu mbetet i vdekur ne zemran time.


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 10:21

po motrushe se aja dashuri qe te humb nuk ktheht se aj mete dasht shum nuk e hub dashurin e vertet po kur te plas zemren me tradhi dote shly nga zemra dhe kurr mos te mendoja per ta qe ka egzistu ne jeten time aj njeri i pa vler
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 10:23

ai qe khy ne zemren time esht zor te hyj por edhe me zor te dal por kur e humb vleren tek une me nuk ka asgje aty sepse esht i vdekur pergjithmon ne zemren time me nuk ekziston


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 10:52

po motrushe pajtohna me ty se kalla esht me hi ne zemer po me dal del shum zor nga zemra se dashurin site duash me gjith zemer aja dashuri nuk dote shuhet po nese aj kqyr me tradhti ne jeten time me del nga zemra dote shly dhe mos te regjisroj me ne zemren time
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 10:54

dashuria rikthehet por plaget ne zemer nuk fshihen me mindil sepse ato mbesin gjithmon aty mbrenda por une at e quaj dashuri te vdekur


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 10:58

po motrushe ashtu duhet me jetu i gjalli mete gjallin i vdekuri mete vdekurin
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 11:04

per mua kr dashuria vdes as qe e mendoi se ka ekzistuar ajo dashuri sepse esht vorrosur ne zemren time


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 11:15

po motrushe nese vdes idashri aj varroset ne the po nga zemra ime nuk dote del kurr se esht hi ne zemre time perse gjalli sa kemi jetaur bash dhe eka varrin ne zemren time dhe nuk hjeket kurr per jet
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 Feb 2008, 11:26

Dashuria, kujtimet jane dy faktore qe mund te falin gabimet dhe ka gajse per rikthim por nuk do jete si ka qene me pare gjithmone do gjindet nje shkas i zenkave ne mes partnerve...
mendoj se nese dicka humbet duhet kerkuar tjetren

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 Feb 2008, 17:16

Dashuria e humbur?? .... skam patur keshtu qe akoma se mendoj Very Happy

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 06:58

nese dashuria humb ajo vdes e nuk rikthehet kurr me ne love time,ajo vdes pergjithmon,,,,


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 27 Feb 2008, 16:23

Ashtu duhet te jet motrushe, shum mir e ke kis

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Adisa prej Wed 27 Feb 2008, 16:29

Sad Sad dashuria e hubur kurr nuk kthehet po veq jet kujtes ne zemer Sad Sad Sad
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Thu 28 Feb 2008, 06:43

zemra kur thyhet me nuk ngjitet e ashtu edhe dashuria vdes tani pergjithmon ne zemren time,,...


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Adisa prej Thu 28 Feb 2008, 07:59

mose te hub aja dashuri po ja bej lloshe
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Guest prej Thu 28 Feb 2008, 08:16

kur dashuria humb ajo vdes pergjithmon ,....


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga triniti prej Mon 17 Mar 2008, 23:26

gjella e ngrohur nuk ka me te njejten shije...
duke ju rikthyer nje lidhjeje te vjeter nuk ben asgje me shume se sa te arrish te kuptosh qe nuk jeni per njeri - tjetrin...
lidhja nuk do te jete me asnjehere ashtu sic ishte dhe do e kuptoni te dy qe , ne fund te fundit thjesht po humbisni kohen kot.
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si Rikthehet Dashuria e humbur ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi