» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Trafikimi i Fėmrave

Shko poshtė

Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Oct 2009, 11:28

Trafikimi eshte shkelje e te drejtave te njeriut.Sot eshte biznesi me i madh dhe fitimprures.Nga njerez te pameshirshem dhe ordinere ky biznes i dhimbshem po godet per vite me radhe Shqiperine.Cfare ndodh?Nje njohje e planifikuar mire, nje projektim i nje vajze qe do te sillte te ardhura marramendese dhe nje oratori e perfeksionuar, shtirje e qellimshme con ne trafikim vajzat qe bien ne gracken e endrres burgsjellese.Pikepyetja me e madhe e nje vajze sot eshte te kapercej kufirin me te dashurin, apo te humbas te dashurin?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Lukja prej Fri 02 Oct 2009, 18:18Edituar pėr herė tė fundit nga Lukja nė Sat 03 Oct 2009, 13:46, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11149
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Oct 2009, 21:04

Lukja egziston dhe tema trafikimi i femijeve.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Lukja prej Sat 03 Oct 2009, 13:45

Arla nese ti e shef qe nje shkrim eshte jasht temes qe ti ke parashtruar mund ta fshish ate pa asnje spjegim, se paku shkrimet e mija mund ti fshish te gjitha qe jan jasht normes se temes! Respekte Lukja.

Ne ket rast une po e fshi vet shkrimin qe kam ber ne ket tem.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11149
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Arjana prej Sat 03 Oct 2009, 14:04

Nė Shqipėri do tė vazhdojė tė bėhet trafikimi i femrave pėr sa kohė qė qeveritarėt, sidomos ata tė sotmit, nuk do tė mbėshtesin kėtė trafik. Pėrderisa nė Shqipėri nuk ka asnjė tė dėnuar pėr trafik femrash, atėhere mund tė themi me plot bindje se kjo qeveri e mbeshtet atė (trafikun e femrave). Pėrderisa komuniteti ndėrkombėtar nuk i kėrkon me kėmbėngulje qeveritarėve tė sotėm tė luftojnė kėtė trafik, por qėndrojnė gjithmonė nė pozitat e mbėshtetėsit tė kėtij trafiku.
Trafiku i femrave ka mbėshtetje tek pushtetarėt pėrderisa ata nuk e luftojnė atė. Kush di ndonjė rast tė dėnimit tė ndonjė trafikanti nė Shqipėri, le ta publikojė dhe atėhere mund tė themi se nuk kemi tė drejtė tė themi se qeveria shqiptare e mbėshtet kėtė trafik.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15064
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Arjana prej Sat 03 Oct 2009, 14:14

Prostitucioni? Fajin kryesor e ka qeveria, familja dhe shoqėria nė tė cilėn jetojmė. Mosplotėsimi i kushteve tė mira tė jetesės, varfėria, pasiguria e femrės, ėshtė njė pergjegjėsi qė i pėrket qeverisė tonė... Mungesa e interesimit tė qeverisė pėr shtetasit e saj ėshtė njė anė qė ndikon pėr pėrhapjen e prostitucionit...Mendoj se nė Shqipėri dhe Kosovė duhet tė hapen shoqata tė veēanta qė tė merren posaēėrisht me prostitucionin dhe riatdhesimin e femrave dhe kėto shoqata duhet tė kenė mbėshtetje tė plotė dhe jo pjesėrisht nga qeveria. Edukimi i familjes luan njė rol shumė tė veēantė dhe tė rėndėsishėm nė edukimin e femrės...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15064
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 03 Oct 2009, 14:19

Vera shkruajti:Prostitucioni? Fajin kryesor e ka qeveria, familja dhe shoqėria nė tė cilėn jetojmė. Mosplotėsimi i kushteve tė mira tė jetesės, varfėria, pasiguria e femrės, ėshtė njė pergjegjėsi qė i pėrket qeverisė tonė... Mungesa e interesimit tė qeverisė pėr shtetasit e saj ėshtė njė anė qė ndikon pėr pėrhapjen e prostitucionit...Mendoj se nė Shqipėri dhe Kosovė duhet tė hapen shoqata tė veēanta qė tė merren posaēėrisht me prostitucionin dhe riatdhesimin e femrave dhe kėto shoqata duhet tė kenė mbėshtetje tė plotė dhe jo pjesėrisht nga qeveria. Edukimi i familjes luan njė rol shumė tė veēantė dhe tė rėndėsishėm nė edukimin e femrės...NE KOSOV JAN ZYRET PER KET QE THUA, POR NUK MARIN MASE SE VET KETA QEVERETIAR IKIN TEK KETO GJONA VET I BOJN KETA, PUNTORET E TYRE KSHU ME RENDDD

KET VETEM QYTETARI I THEJSHT MUND BEJ DIQ

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12932
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga vistor2 prej Sat 03 Oct 2009, 19:29

Po pėrgjigjem me njė fjalė ndoshta jo te hijėshme por kudra pa e luajtur bishtin qent nuk i shkojnė pas.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12177
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Vizitor prej Sat 03 Oct 2009, 20:23

Vjollca sot zgjedhja eshte individale per jeten.Askush nuk ka te drejte te menaxhoj jeten e dikujt, madje akoma me keq duke ju shitur nje enderr, per te perfunduar rrugeve gjysem lakuriq dhe duke shitur trupin.Asnje femer nuk e shet trupin pa pasur arsye te forta.Realiteti ketu flet sesi i fejuari ka trafikuar te fejuaren, madje dhe kushuriri kushuriren.Qe te dredhesh bishtin nuk do te thote qe ajo te perfundoj nen zinxhiret e dhunes, maktheve te shumta qe perjeton dhe te mbushesh xhepat e meshkujve trafikant.Rastet flasin per vajza te vogla, te parritura ende, Per vajza pjeserisht nga fshati qe enderrojne te jetojne ne nje pallat shumekatesh.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Arjana prej Sat 03 Oct 2009, 23:59

Vjollca shkruajti:Po pėrgjigjem me njė fjalė ndoshta jo te hijėshme por kudra pa e luajtur bishtin qent nuk i shkojnė pas.Me gjith respektin qe kam per ju e te me falni per guximin,respektoj mendimin tuaj,por se pranoj ne asnje menyre,madje do te shtoja se esht e pa besueshme qe ka akoma njerez e sidomos goca qe i din me mire se askush keto vuajtje,peruljen e femres,shfrytezimi e keqperdorimi i saj,jo sikur flasim per nje qenie njerezore,por sikur behet pazar per nje kg mish,lese zoti na dhent mend e flm per mirkuptimin
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15064
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga albi prej Wed 12 Feb 2014, 17:58

trafikimi i femrave esht  krim ata si    meren  me  trafikim  te femrave  ata  jan njerz te shumtuar
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12288
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trafikimi i Fėmrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi