» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Imazhi i femres se "shemtuar"

Shko poshtė

Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga Vizitor prej Mon 09 Nov 2009, 10:30

Ndoshta nje njeri eshte i bukur aq sa ndihet.Ne pershkruajme femrat qe ne opinion e pare si te bukura ose te shemtuara po pikerishte tek nje femer e shemtuar mund te fshihet nje bukuri qe s'mund te shihet nga cdokush.Kjo gje mund te mos vihet re ose ti leme te kuptoj qe per syte tane nuk eshte e bukur, do te vuaj dhe sigurisht qe nuk do ju tregoj bukurine qe rri e fshehur nden pamjen qe ju e merrni si primare.Balzaku, i cili i njihte femrat me mire se kushdo ka thene:"Shpesh femrat e shemtuara jane aq te zgjuara, saqe i bejne njerezit ta harrojne kete fakt".

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga vistor2 prej Tue 08 Dec 2009, 11:57

Duhet te nisemi nga ajo se, Allahu ka krijuar tė gjitha krijesat si ato tė bukurat si ato tė shėmtuarat dhe ne si qenje njerėzore nuk e kemi kėtė privilegj tė mund tė gjejmė dallimet. Edhe po deshėm mund vetėm tė iluzojmė. Sa pėr thėnjėn e Balzakut, mund tė pajtohem me te mirpo kjo thėnjė e tijė vlen vetėm pėr kohėn kur e ka thėnė , jo sot .

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11997
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Dec 2009, 11:59

Vjollca thenia e Balzakut vlen dhe sot sepse femra nuk ka ndryshuar ne brendesi 100% jo me kot e kam shkruar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga vistor2 prej Tue 08 Dec 2009, 12:03

arla shkruajti:Vjollca thenia e Balzakut vlen dhe sot sepse femra nuk ka ndryshuar ne brendesi 100% jo me kot e kam shkruar.
Unė them se kjo thėnjė nuk vlen sot motra ime nėse do ta analizosh pak mė shumė do tė bindesh. Po tė ishte Balzaku sot gjallė, jam e sigurt se ai do ta thoshte pak mė ndryshe kėtė shprehje. Mundė tė jem gabim do ta analizoj me gjerė kėtė temė, nėse jam gabim do te pėrgjigjem por se besoj se jam gabim.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11997
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga vistor2 prej Tue 08 Dec 2009, 12:11

Tė jem e sinqert mė acarojnė kėto copy-paste. Zonjusha apo zonja admine nėse ske njohuri dhe replika nga koka juaj pėr temėn mos ja prish imazhin forumit me kėto kopjime tė lutem. Flm

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11997
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 08 Dec 2009, 12:13

na fal zjushe po e fshim kete qe solla mundohem ti pershtatem gjithmone temave edhe pse di shum pak rrespekte

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17445
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga vistor2 prej Tue 08 Dec 2009, 12:23

Mos mė kėrko falje tė lutem, unė jam njė hiq nė kėtė forum por forumi dhe tema ka estetikėn dhe vlerėn kur nė temė kyēen tre e mė shumė dhe debatojnė pėr atė temė nga koka e tyre, pėr kėtė dhe quhen forume...
Ti kthehemi temės pse them se Balzaku e ka thėnė shprehjen pėr kohėn e tijė ? Kurse femrat sot mundė tė ndihen tej mase tė lehtėsuara, sepse pėr shumė prej tyre bukuria ėshtė gjithēka. Sot shumica e vajzave nėse kan dėshirė bėjnė njė ndėrhyrje kirurgjikale pėr t‘u dukur perfekte.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11997
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Dec 2009, 12:26

E drejte Vjollca por atehere diskutohet me teper per pamjen e saj.Rrethi shoqerore mund te jete mesuar me pamjen e saj te meparshme dhe ka admiruar bukurine e brendshme dhe kur te shohi ndryshimin nuk di i pranoj qe te dyja.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga vistor2 prej Tue 08 Dec 2009, 12:31

arla shkruajti:E drejte Vjollca por atehere diskutohet me teper per pamjen e saj.Rrethi shoqerore mund te jete mesuar me pamjen e saj te meparshme dhe ka admiruar bukurine e brendshme dhe kur te shohi ndryshimin nuk di i pranoj qe te dyja.
Kjo ėshtė ajo arla tash je nė binare dhe nuk e thashė kot po tė ishte Balzaku sot do ta ndryshonte thėnjen me siguri. Fatkeqėsisht, bisturia, ashtu si paratė dhe droga, nuk tė jep kėnaqėsi, por vetėm iluzione. Edhe pse mund tė tė fshijė pėr pak kohė rrudhat, nuk mund ta ndalė kohėn ... prandaj ne fund " e bukura e dheut do tė jetė mė e shėmtuara "

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11997
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga vistor2 prej Tue 08 Dec 2009, 12:46

Faleminderit arla pėr vlerėsimin e postimit. Mė lejo tė shtoj dhe kėtė: Duhet tė shohim thellė brenda vetes pėr tė parė se kujt dėshirojmė t‘i ngjajmė mė shumė, vajzės sė fiksuar pas pasqyrės, apo asaj qė qesh vazhdimisht

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11997
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Dec 2009, 12:53

Asaj qe qesh vazhdimisht....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga deti prej Tue 08 Dec 2009, 14:02

Se a eshte femra e bukur apo e “shemtuar” varet shume nga ai qe e ben vleresimin. Imazhi i femres se shemtuar per mua nuk eshte pasqyrim i pamjes se jashtme. Nje femer mund te jete e “shemtuar” nese i ka veprimet e shemtuara e kurrsesi jo nga pamja e saj. Imazhi i femres se bukur nuk eshte i perhershem, ndaj mund ti kete avantazhet e veta ne periudha te caktuara, por ne esence femra mbetet femer, ashtu edhe siē eshte krijuar te jete. Forma mund te mashtoje, eshte dicka qe ndryshon gjithmone por permbajtja eshte thebesore dhe duhet te jete objekt i vlersimit.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13573
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga vistor2 prej Sat 27 Mar 2010, 23:27

Deti, vėlla femra e shėmtuar nuk ėshtė vetėm njė deformim estetik. Mbi tė gjitha ajo ka njė shpirt si ēdo qenie njerėzore prandaj kėtė duhet ta kemi parasysh. Mos harroni se femrat janė nėnat tona dhe une do bėja pyetjen ?
- Ka dikush nga ju nėnėn e shėmtuar ?

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11997
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Imazhi i femres se "shemtuar"

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi