» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


VIP Lajme dhe komente !

Shko poshtė

VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Nov 2009, 23:03

Rihanna: Brown ishte i pashpirt gjatė sulmit
Kėngėtarja e muzikės R&B, Rihanna, ishte frikėsuar shumė nga Chris Brown, se nuk do tė ndalonte sė godituri, pasi qė \"nuk kishte pasur shpirt nė sytė e tij\".
Rihanna ka treguar se zėnka kishte filluar kur Brown kishte pranuar njė sms nga njė ‘femėr e dyshimtė’.“Patėm njė zėnkė atė natė. Pastaj u ndala pranė njė drite dhe ai nuk e tregonte tė vėrtetėn. Unė nuk hiqja dorė. Nuk mund ta duroja tė vazhdonte tė mė gėnjejė, ndėrsa ai nuk e duronte qė unė vazhdoja tė flas pėr tė njėjtėn gjė, sepse e kisha ngjitur pėr muri; e vėrteta ishte aty nė atė mesazh”.“Gjithēka eskaloi nė reagimin e tij me dhunė ndaj meje dhe kjo ishte diēka shumė e keqe. Krejt ēka mendoja nė atė moment ishte nėse ai do tė ndalonte ndonjėherė? Nuk kishte shpirt nė sytė e tij... kur shikoja tek ai nuk shikoja njė njeri...”. /Telegrafi/
Femrat triumfuese nė MTV EMA
Femrat pushtuan skenėn e MTV Europe Music Awards tė enjten mbrėma, dhe fatmirėsisht nuk ishte afėr Kanye West pėr ta prishur atmosferėn.
Beyonce ishte fituesja kryesore e mbrėmjes, duke rrėmbyer ēmimet pėr kėngėn mė tė mirė (“Halo”), kėngėtaren mė tė mirė dhe videon mė tė mirė (“Single Ladies”). Kėngėtarja britanike Pixie Lott fitoi ēmimin si artistja me perspektivė (njė ēmim i ri), ndėrsa Lady Gaga mori ēmimin e artistes sė re mė tė mirė.Nga meshkujt, Jay-Z fitoi ēmimin urban, Eminemi u shpall kėngėtari mė i mirė, “Green Day” rrėmbyen ēmimin pėr veprėn mė tė mirė rok, ndėrsa “Placebo” atė alternativė.Ēmimi i grupit mė tė mirė shkoi pėr “Tokio Hotel”, qė dolėn fitues pėrballė “Black Eyed Peas” dhe “Jonas Brothers”, ndėrkohė qė rep-grupi turk “MaNga” mori ēmimin pėr veprėn mė tė mirė evropiane.Nikoqire e mbrėmjes ishte Katy Perry, ndėrkohė performuan yje tė tilla, si Shakira, Leona Lewis, “Green Day” dhe Jay-Z. /Telegrafi/
Rihanna femra e vitit sipas Glamour
Superylli i muzikės R&B, Rihanna, e ka mbyllur me klas tė lartė vitin ‘e zhurmshėm’ 2009- duke u shpallur Femra e vitit nga revista \"Glamour\".
Kėngėtarja u rikthye nė skenė pas problemeve personale qė pati me ish-tė dashurin e saj Chris Brown, pėr tė fituar sėrish zemrat e fansave me kėngėt e reja tė saj. Rikthimi i Rihannas nuk ka mundur tė mos vlerėsohet nga revista Glamour, e cila e ka vlerėsuar me titullin Femra e vitit 2009, ēmim i cili do t’i dhurohet tė hėnėn e ardhshme gjatė njė ceremonie nė New York. /Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19271
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Tue 10 Nov 2009, 19:06

Madonna takohet me vjehrrit


Madonna ka udhėtuar pėr nė Brazil pėr tė takuar prindėrit e tė dashurit tė saj tė ri
Jesus Luz, pėr herė tė parė – duke ngritur thashetheme se ajo do tė martohet mė tė.

Shokėt kanė thėnė se kėngėtarja do tė takohet mė nėnėn e tij Cristiane
Regina da Silva, vjehrrėn e saj, qė ėshtė 15 vjet mė e re se ajo.

Por ata llogaritin takimin me Madge si me njė besimtare tė devotshme -
ndėrkaq babi i Jesus Luis Heitor Pinto da Luz mendon se kjo ėshtė
“shenjė e
fejesės sė tyre tė cilėn e ka parė edhe nė letrat tarot pėr djalin”.

“Madonna mė tė vėrtetė ka nevojė pėr dashurinė dhe kujdesin e Jesus –
dhe ajo nuk do tė mbaj tėrė pushtetin nė lidhjen e tyre. Ai ėshtė
rritur nė njė
familje me besim tė fortė tė krishterė. Ai dėshiron tė martohet dhe
gjėrat tė shkojnė seriozisht”, ka thėnė njė burim i afėrt me
ēiftin.Mariza Ikonomi ėshtė Single


Prej kohėsh ėshtė futur nė studion e regjistrimit pėr tė realizuar kėngėn e saj tė re.

Edhe ne e kemi takuar nė njė moment pune, ku sė bashku me grupin e saj
ajo po pėrgatit kėngėn me tė cilėn do tė marrė pjesė nė Festivalin nė
Radio
Televizion.

Mariza Ikonomi tregon pėr “Bluetooth” motivin pėrse do tė rikthehet nė
kėtė skenė e ndėrkaq njė rrėfim personal pėr jetėn e saj si beqare, apo
edhe
pėr shqetėsimin qė ndjen ajo pėr fėmijėt… Dėshirėn pėr tė organizuar
njė koncert bamirėsie…

Pėr mė tepėr vetė Mariza tregon se…

Mariza kemi kohė qė nuk u kemi parė. Ēfarė jeni duke bėrė aktualisht?
Jam duke u pėrgatitur pėr fesitvalin e madh nė TVSH dhe jemi nė punė e
sipėr pėr disa kėngė dhe shpresojmė tė dalim me sukses dhe ėshtė e
rėndėsishme
tė vlerėsohet. Aktualisht jemi duke bėrė prova. Unė ndihem me fat qė
kam njė grup mjaft simpatik dhe janė djem shumė tė talentuar, si Redi
Dashi,
Heldi Kraja etj. Ky ėshtė njė vend qė pėrveē se provoj dhe ushtrohem,
ndihem shumė mirė nė tė njėjtėn kohė.

Vlerėsimi ėshtė pėr ju pikėsynimi i festivalit tė madh?
Nuk ka rėndėsi tė vlerėsohet nga juria. Unė kėtė kėngė e kam bėrė pėr
qejfin tim, ėshtė njė kėngė qė e kam ndier, qė e kam ndier nė njė
moment dhe
thashė: pse jo, mund ta lanēoj nė festival? Sigurisht, vlerėsimi i
jurisė ėshtė gjė tjetėr. Vlerėsimi mė i mirė qė mund tė jetė pėr njė
kėngė, ėshtė
koha dhe koha do ta tregojė nėse kjo kėngė ėshtė vlerėsuar pėr mirė.
Por, unė mendoj se do tė jetė pozitive.

Do tė na zbulosh diēka nga kėnga?
Tani nuk mundem pasi nė festival duhet tė dalin kėngė tė pa lanēuar mė parė. Do tė kisha dėshirė vetėm pak, por nuk mundem.

Ndėrkohė i bini dhe kitarės, kjo ėshtė arsyeja qė nuk i mbani thonjtė e gjatė?
Kjo ėshtė njė nga arsyet, pasi unė i bie dhe pianos. Kitarės nuk i bie
si Santana apo Eric Clapton, por edhe unė kam mėnyrėn time.

Kemi kohė qė ju shohim nė shoqėrinė e miqve, ėshtė zgjedhja juaj tė jeni single?
Nuk mund tė them se ėshtė zgjedhja ime, di tė them se nuk mė pėlqen tė
kem njė raport, sepse ndihem vetėm dhe tė lidhem me dikė. Mė pėlqen tė
lidhem
me dikė kur e ndiej, kjo ėshtė zgjedhja ime derisa tė gjej personin e
duhur, tė mė bėjė tė ndihem mirė dhe tė mė mbushė shpirtėrisht ashtu si
kėrkoj.
Nė kėtė mėnyrė ėshtė mė mirė tė rri vetėm, sesa tė rri me persona qė
edhe pse do i kem pranė, do mė bėjnė tė ndihem vetė.

Je ndier ndonjėherė e lėnduar apo ke lėnduar dikė?
Sigurisht qė ne lėndojmė dhe lėndohemi, kjo ėshtė pjesė e jetės. Madje,
nė shpesh lėndojmė edhe njerėzit qė duam mė tepėr. Ajo qė ėshtė mė e
rėndėsishme pėr mua ėshtė falja. Ne edhe pse lėndohemi duhet tė falim.
Ėshtė vėshtirė tė falėsh, por ėshtė akomė mė e vėshtirė tė mos falėsh…!

Je natyrė tolerante?
Po, jam natyrė tolerante dhe fal shumė.

Ēfarė ėshtė ajo qė e ka ngacmuar mė shumė sė fundmi Marizėn?
Mua nė fakt mė ngacmojnė shumė ēėshtje, pėr shembull dhuna. Sa herė hap
televizorin shoh lajme tė trishtuara apo padrejtėsitė qė bėhen apo
luftrat.
Por mė tepėr mė kanė ngacmuar njerėzt nė nevojė. Pėr mė tepėr fėmijėt
dhe tė them tė drejtėn kjo mė ngacmon shpesh dhe nėse do tė kisha mė
shumė para
do ti dhurojė pėr bamirėsi pėr ta. Jam mundur qė nė aktivitetet qė
zhvillohen pėr bamirėsi tė jem e pranishme, siē ka qenė nė Bathorte apo
nė disa
koncerte qė kanė organizuar disa fondacione. Edhe pse ndihma ime nuk ka
qenė shumė e madhe, jam ndier mirė qė ata fėmijė qoftė edhe pėr pak
ēaste janė
ndier tė lumtur, pasi kanė nevojė tė ndihen fėmijė. Po mendoja, pse jo
tė bėja njė koncert pėr fėmijėt nė nevojė, sė bashku me artistėt e
tjerė. Tė
mendojmė pėr kėta fėmijė, ashtu si ata e meritojnė. Pse jo tė ketė edhe
kėngė pėr ta, qė tė ndihem sa mė tė lumtur dhe tė qetė.
Teuta Kurti, njė vajzė ēapkėne


Teuta Kurti, njė vajzė qė karakterizohet nga njė natyrė e gjallė dhe
tepėr ēapkėne, ka treguar se qė e vogėl ka marrė pėrsipėr tė kryejė
“marrėzira”,
si psh., tė ngasė furgonin e dajės. “Mbaj mend shumė

mirė kur nė moshėn 5-vjeēare kam ndezur furgonin e dajės. Nė tė kam
qenė me vajzėn e dajės, por fatmirėsisht ajo ka pėrfunduar pa lėndime
tė rėnda”, –
tregon Teuta pėr mediat.

Ajo shton se “si e vogėl ka dashur tė mėsojė ēdo gjė pėr jetėn. Kjo ka
qenė njė arsye mė shumė, qė edhe nė moshėn e fėmijėrisė, ajo mė shumė
ka
qėndruar me mė tė rriturit.

“Kam pasur shumė shoqėri tė mirė me moshatarėt e mi, asokohe, mirėpo
gjithmonė kam pasur dėshirė tė rri me mė tė moshuar, pėr arsye se kam
mėsuar
shumė gjėra prej tyre”, sqaron kėngėtarja.

Ėshtė e lumtur qė ka pasur njė fėmijėri tė mirė dhe njė jetė tė
rehatshme. Madje, ndjehet me shumė fat qė ėshtėlindur nė njė familje e
cila i ka
zbukuruar ēdo gjė gjatė jetės, e veēanėrisht vegjėlinė e saj.

“Fatmirėsisht kam pasur fėmijėri tė mirė, kėshtu qė sa herė flasin pėr
tė nė familje, unė mburrem me familjen qė mė ka mbajtur mirė, ėshtė
kujdesur
pėr mua dhe mė kanė edukuar.
Shqipėria do tė pėrfaqėsohet nė Miss Earth me Suada Saliu


Qysh nė fillim tregoi njė afinitet tė madhe pėr modėn. Megjithatė ajo
ėshtė edhe studente e Biznesit dhe Ekonomisė nė Universitetin e Tiranės.

Kjo ėshtė Suada Saliu, e cila do ta pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Miss
Earth 2009, qė pritet tė mbahet sė shpejti. Por, Suada nė kėtė
eveniment nuk do tė
jetė e vetme. Mė tė pritet qė tė jetė edhe gjakovarja, Elza Marku.

“Dėshira e ime mė e madhe ėshtė qė ta pėrfundojė universitetin dhe tė
diplomojė, por edhe ta pėrfaqėsojė nė mėnyrėn mė tė mirė vendin tim nė
kėtė
spektakėl”, ka thėnė ajo pėr ueb-faqen Critical Beauty.

Saliu thotė se dėshirė e saj mė e madhe ėshtė tė vishet me ngjyra qė i ka natyra.
Ajo ėshtė zgjedhur pėr ta pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė kėtė eveniment,
pasi ėshtė zgjedhur me vota tė publikut dhe jurisė, nė spektaklin qė
organizohet
nė Tiranė “Miss Earth Albania 2009”.

Sipas saj, arsyeja pse ėshtė zgjedhur ėshtė se ajo gjithmonė ka punuar
nė tė mirė tė natyrės. Sa i pėrket natyrės thotė se ajo i ka tė gjitha
elementet qė i japin jetė njeriut.
“Mendoj se gjithēka ka bota ėshtė e rėndėsishme, sepse mos tė ishin
kėto gjėra qė na rrethojnė, atėherė ne nuk do tė jetonim”, thotė ajo.

Ndėrkaq e pyetur se cila ėshtė platforma e saj qė do ta ndjekė nė Miss
Earth 2009 dhe nė garėn e saj, Saliu ka thėnė se do t’i tregojė botės
se sa e
rėndėsishme ėshtė “ta mbajmė natyrėn tė gjallė”.

“Pėr kėtė do tė flas edhe me liderė qeveritarė dhe politikanė dhe do
t’i bindi ata qė tė punojnė me mua pėr tė implementuar disa projekte
pėr
ambientin, tė cilat i kam nė kokė”, ka thėnė bukuroshja shqiptare.

Megjithatė atė ajo ende nuk ėshtė ndonjė anėtare e ndonjė organizate
pėr mbrojtjen e tė drejtave tė kafshėve, pasi qė nė Shqipėri ende nuk
operon me
sukses ndonjė organizatė e tillė.

Suada thotė se kur ajo ėshtė kthyer nga Filipinet ajo i ėshtė bashkuar
njė grupi tė ambientit tė quajtur “Mjedisi Sot”, detyrė e tė cilėve ka
qenė
mbjellja e pemėve nėpėr tė gjithė qytetet e vendit.

“Ishte hera e parė qė e vizitova Filipinet. Kuptova dhe mėsova nga aty
se ka shumė ishuj dhe shumė peshq tė vegjėl, tė cilėt shiten pėr
akuariume.
Mendoj se ka qenė njė eksperiencė e mirė pėr mua. Mandej kuptova se aty
ka ndodhur edhe njė tajfun. Por, ēfarė tė bėjmė, natyra ndonjėherė di
tė jetė
e ashpėr me qeniet njerėzore dhe kafshėt”, ka thėnė nė fund tė
intervistės, bukuroshja shqiptare.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Nov 2009, 19:14

Winehouse, pas droges, obsesion ndaj kirurgjise
Amy Winehouse ka braktisur drogen per nje obsesion te ri: kirurgjine estetike.

Sipas “The Sun”, kengetarja pas nderhyrjes per rritjen e gjokseve me nje vlere prej 35 mije dollaresh, po mendon te operohet per te shtuar serish virtytet e saj. “Amy e adhuron gjoksin e saj, nuk ndalon se prekuri dhe ua tregon vazhdimisht miqeve te saj. Thote se tani ndihet me shume femerore dhe deshiron te jete serish me me forma”, eshte shprehur nje mik i kengetares. Por sipas zerave prane kengetares, ne obsesionin e ri te Amy shikohet tendenca per te kaluar dipendencen nga droga. Megjithate i ati, Mitch Winehouse ka deklaruar se me masen e re vajza e tij eshte e kenaqur dhe nuk ka nevoje per nje nderhyrje te dyte.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Nov 2009, 19:15

Jolie dhe Voight janė pajtuar
Angelina Jolie ėshtė pajtuar me babanė e saj Jon Voight, pasi kanė kaluar tetė vite pa i folur njėri-tjetrit.

Bukuroshja hollivudiane e pėrjashtoi babanė e saj nga jeta nė vitin 2001, kur Voight kishte thėnė se Jolie nuk ėshtė mirė psikikisht, pasi aktorja adoptoi djalin Maddox nga Kamboxhia. Voight vazhdimisht ėshtė munduar qė ta ndėrtojė raportin e thyer me vajzėn e tij, dhe duket se mė nė fund ia ka arritur qėllimit. “Jemi nė kontakt, por jo rregullisht. Ne e duam njėri-tjetrin dhe kjo ėshtė gjėja mė e rėndėsishme”, ka thėnė Voight pėr revistėn Us Weekly. Njė burim i afėrt me Jolien ka thėnė se ka qenė pikėrisht Brad Pitt njeriu qė ka insistuar te aktorja qė tė rindėrtojė raportet me babanė e saj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Fri 20 Nov 2009, 19:32

Adhurueset mė tė mėdha tė Canės janė femrat


Lorik Cana jo vetėm se ėshtė i njohur si njė futbollist me kualitet tė lartė, por kohėve tė fundit ai ėshtė duke u vlerėsuar edhe pėr bukurinė
e tij.

Kėshtu sė paku gjatė kėsaj jave kanė shkruar mediat angleze, tė cilat kanė thėnė se futbollisti shqiptar ėshtė duke fituar famė tė madhe nė
qytetin anglez.

Por, ende nuk dihet se a ka ndonjė tė re nga futbollisti nė jetėn private, i cili muaj mė parė ishte ndarė nga bukuroshja Zana Krasniqi.
Megjithatė, shumė media angleze shkruajnė se adhurueset mė tė mėdha tė Canės janė pikėrisht femrat.

Kėshtu qė, nė kėtė aspekt Cana nuk ėshtė keq!
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Fri 20 Nov 2009, 19:33

Alban Skėnderaj dhe Miriam Cani mund tė jenė ēifti prezantues i festivalit tė RT

Aq shumė e dashurojnė njėri-tjetrin sa nuk mund tė ndahen nė
asnjė ēast. Por kėsaj here ambicia e tyre ėshtė vėrtet e madhe. Dy
artistėt tė
cilėt po jetojnė njė bashkėjetesė nė Gjermani, ishin njė javė mė parė
nė Tiranė, arsyen e vėrtetė tė sė cilės nuk e bėnė publike as nė
emisionin
“Pasdite nė Top Channel”, ku ishin tė ftuar nga Arbana Osmani. Ata
pohuan vetėm se kishin ardhur nė Tiranė pėr njė projekt tė rėndėsishėm,
ndėrsa pėr
“Panorama Plus” Albani pohoi se do tė rikthehen sėrish nė Tiranė nga
mesi i dhjetorit pėr tė realizuar projektin qė kanė vendosur ta ruajnė

fshehtė.

Por burimet tona kanė pohuar se arsyeja pse ēifti i kėngėtarėve ka qenė
nė Tiranė, kanė qenė bisedimet me drejtuesit e TVSH-sė pėr tė qenė ata
prezantuesit e Festivalit tė Kėngės nė Radio Televizion, njė festival
qė ėshtė bėrė shumė i lakmuar vitet e fundit, pėr shkak se kėngėtarėt
synojnė
Festivalin Evropian. Thuhet se Albani dhe Miriami kanė marrė njė
konfirmim nga drejtuesit e RTSH-sė, ndėrkohė ende nuk ėshtė dhėnė
ndonjė informacion
i hapur mediatik nga vetė ata, as dhe pėr detaje tė tjera si pranimi i
kėngėve tė reja, apo cila do tė jetė skema e re e festivalit. Ndėrsa
pėrsa u
pėrket Albanit dhe Miriamit, kjo eksperiencė do tė ishte njė arritje
pėr ta, edhe nė fushėn e spektaklit.

Pėr Albanin kjo do tė ishte hera e tij e parė, ndėrsa pėr Miriamin
mbase do tė ishte mė e thjeshtė. Ajo ėshtė e mėsuar me prezantimin pasi
aktualisht
ėshtė moderatore e njė emisioni pėr tė rinj nė televizionet gjermane.
Njohja e saj me botėn e artit atje ka qenė dhe njė mbėshtetje pėr
Albanin, i
cili e ka pohuar dhe vetė. Historia e tyre e dashurisė ka nisur nė mars
tė 2007, ku janė njohur nė njė stacion treni nė Gjermani.

Ata u pėrpoqėn ta mbanin tė fshehtė deri njė vit mė parė lidhjen, kur
vendosėn tė dilnin pėr herė tė parė nė publik nė Tiranė. Arsyeja pasi
ishin tė
ftuarit specialė tė spektaklit tė bukurisė “Miss Globe”. Nė fillim
lidhja e tyre qarkulloi vetėm si thashethem derisa Albani publikoi
klipin e tij, ku
shfaqej nė bashkėpunimin e tij tė parė me bukuroshen Cani. “Let me die
with you” ėshtė klipi i tyre i fundit qė kanė publikuar sė bashku, njė
klip me
fabul dashurie.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Sat 21 Nov 2009, 23:06

Flori dhe Argjend Lloga, pas dy vitesh mungesė rikthehen me njė klip tė ri!

Vėllezėrit e njohur Flori dhe Argjend Lloga kanė vendosur tė
rikhehen sėrish nė tregun muzikor shqiptar me njė klip tė ri pas dy
vitesh
mungesė. Ata do tė udhėtojnė nė Tiranė pėr disa ditė qė tė realizojnė
xhirimet e njė klipi tė ri me muzikė popullore, nė bashkėpunim me
kompozitorin
Gramoz Kozeli.

Ky do tė jetė edhe njė takim i vėllezėrve nė Tiranė, pasi Flori jeton
nė Kaliforni (Shtetet e Bashkuara tė Amerikės) ndėrsa Argjendi jeton nė
Maqedoni. Videoklipii ri do tė jetė i thjeshtė dhe xhirimet do tė
realizohen vetėm nė njė ambient, ndryshe nga klipet e mėparshėm shumė
tė nxehtė.

Vėllėzėrit tė cilėt gjatė kėtyre viteve kanė bėrė karrierė mė se shumti
nė Kosovė, kanė vendosur qė kėsaj here tė sjellin njė kolazh me kėngė
popullore tė Shqipėrisė sė Mesme. Ata janė bėrė tė njohur vitet e
fundit nė tregun muzikor shqiptar me kėngėt e tyre sa baladė aq edhe
argėtuese
verore, ku pėrveē gjetjes dhe muzikės sė veēantė binte nė sy luksi nė
klipet e tyre.

Atmosferė elektrizuese kanė tėrhequr edhe femrat sexy si protagoniste
nė klipet e Flori dhe Argjend Llogės. Edhe pse ata jetojnė larg
Tiranės, nuk e
mohojnė qė suksesin e tyre tė vėrtetė e njohėn kėtu. Ata hynė me bujė
nė tregun shqiptar tė muzikės, ndėrkohė qė kishin realizuar katėr
albume mė
parė.

Hitet e tyre ata i kanė realizuar nė bashkėpunim me kompozitorin Genti
Lako, ku veēohen: “Loti i verbėr”, “Vajzat”, “Kalimtari i dashurisė”,
“Njėri
qesh dhe tjetri qan”.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Wed 25 Nov 2009, 22:42

Me kė flenė kėngėtarja Elvana Gjata?


Kėngėtarja e mirėnjohur Elvana Gjata pėr pak vite karrierė muzikore ka
arritur suksese shumė tė mėdha nė tregun muzikorė. Vetėm gjatė kėtij
viti
ish-“etheistja” ka nxjerr tri kėngė me videoklipe tė cilat janė pritur
shumė mirė nė opinion, ndėrsa ajo ėshtė pjesė edhe e festivalit “Kėnga
Magjike
2009”. Sipas informatave tona, Elvana ėshtė kandidate potenciale pėr tė
fituar edhe ēmimin kryesor. Shtypi rozė kėngėtaren nga Shqipėria nuk e
ka lėnė
asnjėherė tė qetė duke gjurmuar nė jetėn private tė saj. Gazetarė dhe
media tė ndryshme sa e ndajnė e sa e bashkojnė, por ajo deri mė tash
gjithmonė
ka qenė e kujdesshme dhe pėrveē thashethemeve nuk ka dhėnė asnjė fakt
konkret pėr ndonjė lidhje tė saj. Gjithė kjo zhurmė mediale qė bėhet
pėr tė,
natyrisht se nxitė kureshtjen e tė gjithėve pėr tė kuptuar se mė kė
ndanė shtratin Elvana. Por siē mėsuan mediat shqiptare nga vet Elvana,
nė shtratin
e saj nuk fle askush tjetėr, pėrveē maces sė saj Milkės. “ E dua shumė
macen pasi qė ajo ėshtė antistres pėr mua. Emrin e ka Milka ngase ėshtė
e ėmbėl
si ēokolatė. Ėshtė kompletė e bardhė, racė persiane”, ka treguar ajo.
Se kush do ta zėvendėsoj Milken nė shtratin e Elvanės, mbetet tė shihet…
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Mon 30 Nov 2009, 01:40

Prezantuesja e emisionit "Njerėz tė humbur", 'humbet' bashkėshortin


Prezantuesja e njohur e programit televiziv "Njerėz tė humbur", Aida
Shtino, ka kėrkuar ndarjen nga bashkėshorti i saj, Albano Ahmeti.Njė javė mė
parė nė gjykatėn e Tiranės, Shtino ka dėrguar kėrkesėn pėr t'u
divorcuar nėpėrmjet avokatit tė saj.

Burime nga organi gjykues bėjnė tė ditur se Objekti i padisė ngritur
nga Shtino ėshtė: "Zgjidhje martese pa pėrcaktuar fajėsinė. Ushtrimi i
pėrgjegjėsisė prindėrore pėr fėmijėn Brendon Ahmeti. Caktimi i mėnyrės
sė takimit tė tij me palėn e paditur, si dhe caktimi i detyrimit si
kontribut
pėr ushqim".

Nuk dihen ende qartė arsyeja pse Aida ka arritur deri te kėrkesa e
divorcit, por mėsohet se kohėt e fundit, marrėdhėnia e saj me
bashkėshortin nuk ka
shkuar mė si duhej, nė fakt, sipas burimeve, kontradiktat kanė filluar
qė para dy vjetėsh.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Dec 2009, 22:47


“Brangelina”, libri qe rrefen te fshehtat e ciftit
Cifti
me i njohur hollivudian, Angelina Jolie dhe Brad Pitt duhet te mbahen
fort sepse kete here ata do perballen me nje uragan te vertete te
kategorise 5.


Cifti
me i njohur hollivudian, Angelina Jolie dhe Brad Pitt duhet te mbahen
fort sepse kete here ata do perballen me nje uragan te vertete te
kategorise 5.


"Brangelina: The Untold Story of Brad
Pitt e Angelina Jolie" eshte libri me i fundit biografik nga Ian
Halperin qe flet per jeten e dy aktoreve. Ai ka cituar me shume se 900
burime dhe premton se mes faqeve te librit ka te verteta rrenqethese.
Me fillimin e xhirimeve te "Mr And Mrs Smith", Jolie u takua me Aniston
ku kjo e fundit i tha se Bred eshte shume i gezuar qe punon me te dhe
mesa duket ky ka qene nje konstatim i drejte, pasi pak kohe me vone
Angelina ia rrembeu te dashurin.

Pitt dhe Jolie kalonin deri ne 20 ore
ne krevat fillimisht, por tashme ata e kane kthyer shtepine e tyre ne
nje vend ku shpesh here macja dhe miu nuk arrijne te bejne paqe. Nje
nga shkaqet kryesore te mosmarreveshjeve jane veset e Pitt per te
konsumuar alkool dhe duhan. “Kam folur me shume njerez te familjes se
Brad dhe te gjithe duan qe te ndahen. Jane te shqetesuar per shendetin
dhe mireqenien e tij”, thekson Halperin. Nje tjeter mik i ciftit shton:
“Jane ndare aq here sa po ta mendosh behesh me dhimbje koke”. Sipas
asaj qe shkruhet ne liber, Pitt e ka tradhetuar shoqen me modelen Sudan
Amma, me te cilen eshte njohur gjate nje mbremje bamiresie per Darfurin
ne vitin 2007. Ata jane shoqeruar me shume se nje here dhe Jolie e ka
akuzuar Brad-in per kete. “Do ndahen ne menyre miqesore dhe tani po
punojne per te arritur nje marreveshje per femijet”, thote nje tjeter
burim./tch/

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Dec 2009, 22:49

Filmi i mbushur me yje, “Nine”, ėshtė duke udhėhequr me nominime pėr edicionin e 14-tė vjetor Satellite Awards me 11 nominime.
Filmi spektakolar i Rob Marshall, qė ėshtė adaptim i shfaqjes
teatrale tė Broadway-t, mund tė jetė fituesi i mbrėmjes, me yjet
Penelope Cruz, Marion Cotillard dhe Daniel Day-Lewis, qė tė gjithė
konkurrentė pėr ēmimet mė tė rėndėsishme.

“Nine” do tė luftojė me “The Informant!”, “It's Complicated”, “Julie
& Julia”, “A Serious Man” dhe “Up in the Air” pėr ēmimin e Filmit
mė tė Mirė nė kategorinė e Komedisė ose Muzikalit.

Ndarja e ēmimeve Satellite Awards do tė bėhet mė 20 dhjetor nė Los Angeles

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Sat 05 Dec 2009, 20:14

Lady Briatore, sa e bukur shtatzene


Shtatzania e Elisabetta Gregoraci-t vijon shume mire dhe gruaja e Flavio Briatore duket mese ne forme.

Edhe pse ne muajin e peste, Eli ruan forma shume te mira trupore, ndersa barku i rrumbullakosur e ka bere edhe me te bukur.

Lady Briatore ka kembe shume te bukura dhe fibroze, ndaj nuk heziton te mbaje minifunde duke u dukur me seksi se me pare.

Bashke me te shoqin, Flavio, Eli eshte fotografuar gjate nje mbremje
londineze, plot shkelqim, e nxire ne lekure nga dielli, me sandale
super
elegante, nje fustan te ngushte dhe te shkurter, shoqeruar me nje
pelice te bardhe.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Wed 09 Dec 2009, 17:07

Zanfina sė shpejti me kėngė tė re
Kėngėtarja Zanfina Ismajli pritet sė shpejti tė hedhė kėngėn e saj tė re, e cila ėshtė nė bashkėpunim me Real 1 dhe DJ Blunt.

Deri mė tani kjo kėngė ėshtė pėrfolur si kėnga mė e mirė e Zanfinės, edhe pse ajo ende nuk ėshtė dėgjuar nga askush.

Ky do tė jetė njėri prej hiteve tė reja tė DJ Blunt dhe Real 1 me kėngėtare tė estradės kosovare.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Sun 20 Dec 2009, 18:25

Alban Skenderaj dhe Miriam Cani vendosen cifti prezantues i festivalit ne RTSH

Do tė kėndojnė, do kėrcejnė por kryesorja ėshtė qė do prezantojnė,
arsyeja pse u vendos pėrfundimisht qė tė jenė ata prezantuesit e
edicionit tė 48-tė
tė Kėngės nė RTSH. Pas diskutimit tė disa emrave pėr tė qenė prezantues
tė festivalit, organizatorėt kanė vendosur pėrfundimisht qė drejtues tė
jenė
dy artistėt tė cilėt po jetojnė njė bashkėjetesė nė Gjermani. Alban
Skėnderaj dhe Miriam Ēani tashmė kanė filluar provat me skenarin e Genc
Ymeraj,
ndėrsa pritet tė fillojnė provat nė Pallatin e Kongreseve, ku do tė
organizohet festivali nga data 24-27 Dhjetor. Bisedimet me drejtuesit e
TVSH-sė
pėr tė qenė ata prezantuesit e Festivalit tė Kėngės nė Radio
Televizion, njė festival qė ėshtė bėrė shumė i lakmuar vitet e fundit,
pėr shkak se
kėngėtarėt synojnė Festivalin Evropian, ata i kishin filluar shumė
herėt. Pėr ta kjo eksperiencė e re do tė ishte njė arritje edhe nė
fushėn e
spektaklit. Pėr Albanin kjo do tė ishte hera e tij e parė, ndėrsa pėr
Miriamin mbase do tė ishte mė e thjeshtė. Ajo ėshtė e mėsuar me
prezantimin pasi
aktualisht ėshtė moderatore e njė emisioni pėr tė rinj nė televizionet
gjermane. Njohja e saj me botėn e artit atje ka qenė dhe njė mbėshtetje
pėr
Albanin, i cili e ka pohuar dhe vetė. Historia e tyre e dashurisė ka
nisur nė mars tė 2007, ku janė njohur nė njė stacion treni nė Gjermani.
Ata u
pėrpoqėn ta mbanin tė fshehtė deri njė vit mė parė lidhjen, kur
vendosėn tė dilnin pėr herė tė parė nė publik nė Tiranė. Arsyeja pasi
ishin tė ftuarit
specialė tė spektaklit tė bukurisė “Miss Globe”. Nė fillim lidhja e
tyre qarkulloi vetėm si thashethem derisa Albani publikoi klipin e tij,
ku shfaqej
nė bashkėpunimin e tij tė parė me bukuroshen Ēani. “Let me die with
you” ėshtė klipi i tyre i fundit qė kanė publikuar sė bashku, njė klip
me fabul
dashurie.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Sun 20 Dec 2009, 18:27

Cana dhe Clara vazhdojn historin edhe nė Angli


Canės dhe ish-pornostares Clara Morgane duket se vazhdon historin edhe nė Angli.


Ky lajme behet i ditur bga websajti francez “actu-foot.fr”. Aty thuhet
se modelja, ish-aktore e filmave porno dhe e klasifikuar si njė nga 10
femrat
mė tė bukura franceze, ėshtė parė nė klube nate dhe nė shtėpinė e
futbollistit shqiptar nė Angli.

Loriku tashmė jeton nė Njukasėll, qytet qė ėshtė afėr me Sandėrlendin
ku ai ėshtė transferuar kėtė sezon, por sipas mediave franceze Clara
Morgane
ėshtė njė vizitore e rregullt e tij.

Nė shtypin francez u fol njė vit mė parė pėr njė lidhje mes tyre, por
gjithsesi asnjėherė nuk ka ekzistuar njė foto qė t’i tregonte tė dy
bashkė.
Pėrpos kėsaj, gjithēka u duk e besueshme duke parė historitė e shumta
tė lojtarit kuqezi me modelet nė Marsejė apo Paris.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Sun 27 Dec 2009, 15:34

Ciljeta: Me emrin tim sulmojne PD

Nuk i ka bėrė ende 25 vjeēe dhe ėshtė mė e reja nė listėn e 100
fituesve nė Kėshillin Kombėtar tė PD-sė. Edhe pse nuk do ta lėrė
skenėn, nuk e mohon
qė jeta i ka ndryshuar. Nė kėtė intervistė tregon gjithēka se si u
gjend nė politikė dhe ku synon tė shkojė. Cila ėshtė njohja me
Kryeministrin
Berisha, komentet qė i janė bėrė pėr ta sulmuar, ndėrsa pohon se lidhja
e saj 5 vjeēare e dashurisė vazhdon ende
Ēiljeta tashmė je nė listėn e 100 anėtarėve fitues tė Kėshillit Kombėtar tė Partisė Demokratike. Si ndihesh?
Ndihem e vlerėsuar dhe me pėrgjegjėsi.
Pse mendon se tė kanė votuar?
Mua me ka kandiduar Forumi Rinor i Partisė Demokratike duke qenė se
gjithmonė jam angazhuar, gjithmonė kam deklaruar bindjen time hapur pėr
kėtė
parti. Besoj mė kanė votuar duke menduar se pėrveē se jam njė demokrate
me bindje tė djathta, pėrfaqėsoj dhe bukur forumin rinor tė Partisė
Demokratike, por dhe pėr faktin se jam njė personazh publik.
Je nė zonėn e fituesve, ku mes tė rinjve ka shumė politikanė me
karrierė. Si e sheh veten mes tyre dhe cilat janė ambiciet e vėrteta nė
politikė?
E shoh qė jam mė e reja mes tyre dhe mė pa pėrvojė nė kėtė fushė se
ato. Edhe pse kam kryer studimet pėr shkenca politike pėrvoja ėshtė ajo
qė tė
ndjehesh politikan, megjithatė pėr mua ėshtė privilegj, qė emri im
ėshtė mes tyre. Kjo mė bėn tė ndjehem me pėrgjegjėsi pėr tė qenė e
angazhuar
denjėsisht tek kjo parti. Eshtė tepėr herėt tė flas pėr ambicie, pasi
ky ishte vetėm njė hap i parė, dhe pse dėshira ėshtė e madhe pėr tė
vazhduar mė
tej.
Mendon realisht se rrjedha e jetės do tė ndryshojė, dhe sa e angazhuar do tė jesh realisht nė politikėn, po muzikė?
Sigurisht qė diēka do ndryshojė. Tani qė mė kanė pėrzgjedhur nė
Kėshillin Kombėtar pėrgjegjėsia ime ėshtė mė e madhe dhe do angazhohem
seriozisht nė
politikė, por muzika ėshtė pjesa ime parėsore pėr mua, madje kjo mė
inspiron tė bėj “hite” edhe mė tė bukura qė fansat e mi tė shtohen,
sigurisht edhe
demokratė tė rinj do shtohen.
Ndėrkohė qė pritej rezultati i votimit, nė njė nga TV-tė u pėrdor
shprehja “ēiljetizimi i PD-sė”. Si do ta kishe komentuar kėtė shprehje?
Mua mė vjen ēudi pse njė i ri qė hyn nė Kėshillin Kombėtar duhet tė
sulmohet kaq shumė, ndėrkohė qė kanė nė dorė tė tregohen dashamirės
ndaj kėtij
fakti megjithatė ēdo njeri ka tė drejtė tė mendojė dhe t’i pėrdorė si
tė dojė. Komentet qė bėjnė pėr mua s’kanė rėndėsi shumė. Pėr mė tepėr
qė ato i
pėrdorin pėr tė sulmuar Partinė Demokratike, dhe jo mua.
Jeni pjesė e PD-sė, po ēfarė mendoni se nuk funksionon si duhet nė kėtė qeverisje qė do tė dėshironit tė ndryshonte?
Besoj se si nė 4-vjeēarin e parė ku janė arritur shumė gjėra dhe nė
kėtė 4 –vjeēar, ku planet dhe projektet e Kryeministrit janė shumė tė
mėdha. Ēdo
gjė po funksionon mirė pėr mė shumė unė s’jam aq e informuar
politikisht sa tė mund tė bėj njė kritikė se cfarė nuk funksionon.
Njė nga diskutimet e fundit ka qenė legalizimi i martesave gay, ti je pro apo kundėr?
(qesh)Jam pro, nuk gjykoj askėnd. Ēdokush ka tė drejtė ta bėj jetėn si
do, ndaj dhe quhemi shtet demokratik, qė gjithkush ėshtė i lirė tė bėjė
zgjedhjen qė dėshiron.
I njeh femrat e tjera nė kėtė kėshill tė ri, mund tė pėrmendėsh disa emra?
Sigurisht njoh disa prej tyre si; znj.Juela Meēani, znj.Erla Mėhilli, znj. Mesila Doda, etj.
Duket se Kryetari i rizgjedhur i Kėshillit dhe Kryeministri Berisha tė
ka pėr zemėr. Ke biseduar ndonjėherė dhe ēfarė ju ka thėnė?
Jo, nuk kam biseduar asnjėherė me Kryeministrin Berisha. Kontakti mė i
afėrt ka qenė nėpėr fusha kur kemi pasur thjesht shtrėngime duarsh.
Vlerėsimi
qė mė ka bėrė mua mė ka frymėzuar t’i hyj seriozisht dhe denjėsisht
politikės qė tė punoj shumė aq sa dhe kontributi im te jetė i dobishėm
nė kėtė
parti dhe ndoshta njė ditė tė ndjehet krenar pėr mua, kur tė jem pjesė
e kėsaj qeverie. Pėr mua ėshtė njė njeri me zemėr tė madhe, me shpirt
luftarak
dhe kjo e bėn tė paarritshėm. Kjo ėshtė njė bindje qė kam pasur dhe e
kam pėrforcuar dhe mė shumė kėtė fushatė, sa herė qė e dėgjoja me
kuriozitet
fėmije kur fliste, dhe sa herė e kisha nė krah kur kėndonim “Shqipėria
po ndryshon”.
Kthehemi tek muzika, skena… Ēfarė jeni duke realizuar nė kėto momente,
dhe a do tė mund tė ndryshonit stil nė muzikė tani e tutje?
Shumė e kam ndryshuar stilin kėto vite madje dhe kjo vjen si shkak i
moshės qė jam rritur. Stili qė kam ėshtė ai qė mė veēon nga tė tjerat.
Jam duke
realizuar dy kėngė tė reja me Flori Mumajesin.
Ndėrkohė ku keni planifikuar ta kaloni ndėrrimin e viteve, dhe ēfarė dhuratash ke pėrgatitur?
Me familjen time ende skam bėrė dhurata, do mendohem e do tė them (qesh).
Mendoni se ky ėshtė shekulli i njerėzve tė bukur, ty personalisht tė janė hapur shumė dyer?
Bukuria ka qenė njė prioritet shekuj me parė, po kjo s’ėshtė gjithēka.
Pėr tė arritur duhet punė dhe investim, sakrificė pėr t’i merituar
dyert e
hapura.
Dhe njė pyetje pėr jetėn private, nė fakt nėse do t’u pyesnim pėr statusin tuaj, je “in relationship” apo “single”?
Mua tė shkretės s’mė lėnė “single” asnjėherė(qesh). Vazhdoj tė jem in
relationship prej pesė vjetėve. Tashmė ju e dini, pse pyesni kot…
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Sun 27 Dec 2009, 15:36

Jonida Maliqi, vajza qe u rrit ne skenen e kenges
E ideuar qe ne gjeneze nga prinderit e saj per t`u bere e tille,
admiruese e grupit “Spice Girls” ne adoleshence me hitin “Viva
Forever”, e sigurt per
ate qe ka arritur ne kenge dhe jeten private, ne kete dite feste e
gjejme te levize me makinen e saj rrugeve te kryeqytetit, duke ndjekur
ritualin e
dites. Behet fjale per kengetaren Jonida Maliqi.

Mesojme se prej pak kohesh ka hapur biznesin e saj privat, i cili i
rremben nje pjese te mire te dites, por pjese e hobeve te saj jane
teatri dhe
letersia, pasione keto ne funksion te kenges. Ka dale ne skene qe ne
moshen 9 vjecare ne festivalet per femije, ndersa skenen e madhe te
aktiviteteve
te rendesishme e ngjiti 4 vjet me vone per te njohur vetem suksese.

Alfred Kacinari, nje prej kompozitoreve te saj dhe mik i familjes, e
kujton ne kete menyre Joniden e vogel. “Gjithmone ka qene nje femije i
kujdesur
qe shoqerohej nga mamaja, pastaj nxenese e liceut artistik”. E
destinuar per te mos u prezantuar gjithmone njesoj, me profile qe
gjithmonė surprizojnė
publikin, i gjithe ky sharm per Kacinarin buron nga nje “veti“ qe
Jonida tashme e gezon. “Tendenca e saj per te ndryshuar shihet por
gjithmone ajo
kerkon te respektoje formimin e saj, menyren e jeteses, vendin ku eshte
rritur”, shton Alfredi.

Neser pritet te jete e ftuar ne nje nga aktivitetet me te rendesishme
te fund-vitit ne kryeqytet, i duhet nje look i vecante dhe per kete e
ndihmon
ajo qe rri pas “inisiativave provokuese” ne look-un e Jonides, Ema.
Tashme eshte e martuar, por Jonida gjen pak kohe per shoqen e saj Xheni.

Nje kafe me te, per Joniden, eshte relaksuese. “Eshte shume e ndjeshme
pavaresisht se duket natyre tjeter. Preket edhe nga fjalet apo
thashethemet.
Flasim per shume gjera bashke”, pohon Xheni. Thote se ne momentin qe u
martua mendoi per te dy. Per te, koha e dashurise dhe pavaresise nuk
ekziston
me, per te tani e rendesishme eshte familja dhe unifikimi nė cift..
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Geri prej Wed 06 Jan 2010, 23:03

Kengetaret e bukura kosovare qe i gjeti 2010 te vetmuara

Leonora Poloska
Edhe Leonora Poloska ėshtė e dashuruar por derisa tė zbulohet i dashuri
i saj, kėngėtarja mund tė quhet “single”. Me shumė fanatizėm e ruan
jetėn e
saj private, sa qė nga dalja nė skenėn muzikore, deri mė tani nuk ėshtė
pėrmendur pėr ndonjė aferė dashurie. Kėngėtarja shumė e pėlqyer pėr
zėrin e
saj karakteristik, ka gjetur princin e saj, i cili me siguri do tė
zbulohet nė ndonjė nga numrat e rradhės tė suplementit…

Leonora Jakupi

Ka kaluar tė 30-tat, por deri mė tani nuk ka deklaruar ndonjėherė se
ėshtė e dashuruar. Leonora akoma ėshtė nė kėrkim tė dashurisė. Kohė mė
parw u
pėrfol pėr njė lidhje tė saj me njė regjisor tė klipeve, por
thashethemet u hodhėn poshtė nga ai, duke thėnė se “me Leonorėn kemi
vetėm bashkėpunim
profesional dhe asgjė mė shumė”. Kujtojmė se kėngėtarja nė moshėn 17-
vjeēare ka qenė nė lidhje dashurie me Nazif Destanin, vėllain e aktorit
Blerim
Destani.

Eliza Hoxha

Kėngėtarja Eliza Hoxha deri mė tani nuk ka deklaruar se ka ndonjė tė
dashur. “I dashuri i Elizės ėshtė i martuar”, thoshte njė artikull, i
cili e
shqetėsoi pa masė kėngėtaren, por pėrsėri deri mė tani nuk ka thėnė se
ėshtė e dashuruar. Nėpėr shumė intervista kėngėtarja ka thėnė se ėshtė
dhe
vazhdon tė jetė “single”. Shumė zėra nga Prishtina flasin pėr lidhje tė
Elizės, por derisa tė sigurohemi mirė nuk mund tė publikojmė asgjė.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16221
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP Lajme dhe komente !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi