» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi Kushtuar pėr Ty

Faqja 6 e 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:55

Po tė mė kujtosh mua
Dil e shiko Hėnėn Po
Tė mė ėndrrosh mua
Ndiz njė Cigare
Po tė mė Duash mua
Falma njė Dashuri
Po tė mė tradhtosh mua
Hapma varrin ti

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:56

Nese nje dite
ti nuk deshiron
te degjosh as kend,
thirme....

Do te jem pa as nje fjale,
nje soj sikur ti te ishe vetem,
e jo ne te dy,

Po nese nje dite me theret,,
dhe nga une nuk mer pergjigje
eja ti shpejt te me shikosh ne sy,
ndoshta une kam nevoje per TY ....

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:58

Ku te te gjej ty?
Mos ke ikur ne hėnė?
Mos ke ikur ne diell?
Mos te kam krijuar ne enderra?

Mos ke gjetur njė mėnyrė pėr tu bėrė e padukshme?
Tė me shohėsh , e unė mos te te shoh....
Mos te kanė bezdisur kaq shumė te tjerėt?
Sa ti kesh vėnė vetes maske ne ffytyre?

Mos je ti ajo qe era fryu sonte naten ne dritare
dhe ma prishi gjumin?!
Mos je ti ai shiu qe na ne mbrėmje gjithė naten
e me futi ne mendime?!

Mos je ti zemra ime qe rreh,
mos je ti vemia qe me pret?
(Muzg i grunjte me vetmira lulekuqesh...)

Mos e ke emrin dashuri....
Mos e ke emrin lumturi....
Mos e ke emrin vetmi......

Mos e ke emrin pritje....?!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 13:03

Kur te me kthesh buzeqeshjen,
do te ndjej buzet e e tua..
Kur te me kthesh embelsine
do te ndjej perkedheline...
Kur te me kthesh enderimin,
do te ndjej fluturimin ..
Kur te me duash..
ti vete do kuptosh..
sa bukur eshte, te dashurosh....

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 13:03

NE ZEMREN TIME DO TE JESH
DHE BASHKE ME MUA DO TE TRETESH
MOS KUJTO SE JANE MASHTRIME
PO JANE FJALET E ZEMRES TIME

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 13:05

Mos e zemero buzen
qe vec ty te qeshi
mos e mundo zemren
qe vec ty te deshi
mos e mbush me lot
syrin tim te zi
mos e braktis ti mos
kete DASHURI

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 22 Dec 2008, 11:12

- Mos harro: Se vetėm ty tė deshta nė kėtė botė, mos harro se pėr ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty ēdo gjė ėshtė e kotė, mos harro se tė dua ma shumė se dje, sot.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 22 Dec 2008, 11:13

- Mė kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parė.
Mė thuaj njė herė se kotė nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 22 Dec 2008, 12:56

Per ty


Je si zoti ne thellesin e shpirtit tim,
me trupin tim jemi ber nje,
ne enderr je pran buzeve te mia, pse dashuria ime te ndoll etere kjo…
per ty,
do te beja ē’do gje,
do te hyja ne zjarr do te ndizja,
tretem ne mendimet e hutuara, e mendja gjen prehje kur te kujton ty.
Sa te paqelluara jan pytjet qe ja bej vetes,
a thua; ame do???
E lehtas rrjellin lotet, vertet te dua, pse nuk me kupton.
Po shkruaj me forcen e lapsit, te desha, te dua, dhe do te dua gjithmon…
edhe pse me trup do ti takoj tjetrit,
shpirti im do te takoj vetem ty,
do te jesh pjes epandashme e jetes time,
kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi,
shpresoj te me pushojn dhimbjet e zemres.
Lotet derdhur per ty,
ateher do te takoj zotin,
shpresoj te me fal per mekatet qe i bera vetes,
duke te dashur ty ,
me shum se veten,
ah sikur te jemi bashk,
e te mos mendoj per vdekjen, te mendoj vetem per ty, vetem per tyyyy,,

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Mon 22 Dec 2008, 16:54

Voglushe flm shum E dashur per Kete Poezi
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10590
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 23 Dec 2008, 15:25

Kur mė mungon ti …

Tė ėndėrroja edhe pse s’tė kamė
T’i imagjinoja ata syt a tu tė bukur
Qė mė shikojn si dy yje qielli
Dhe I dua ashtu tė imagjinuar
Nė thellėsitė e pafunda futem
Shoh dashurinė tėnde tė plotė
Mė buzėqeshin edhe dy buzėt
E tua qė I kujtoj
Dhe mė shprehin pasione tė thella
Ndjej mungesė tė tė shoh
Tė mė fusėsh nė krahėror
Tė ndjej ngrohtėsinė e zemrės
Dhe ajo qė me jep shpresė
Pėr tė jetuar mė shumė
Tani me je vetėm ti …
Akrepat me duken se ecėn ngadal
Kur nuk tė kamė pranė
Mungesa pėr ty
Mė bėn shenj se tė dua
Mė shumė se dje dhe nesėr mė shumė se sot
Tingujt e errėsirės
Shushurima e gjelbėrimeve
Dhe zėri yt I ėmbėl
Qė ndėgjohet herė- herė
Puthjet e tona
Hijet mbi asfaltin e njė
Qoshi tė Prishtinės
Paraqesin njė skenė tė paparė
Mė bėn tė lumtur ēdo gjė
Kur jamė vetėm me ty…

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 23 Dec 2008, 15:25

Nga nje tryeze poste
qe kurre s'mbetet shkrete
ku rrine kujtimi, brenga
zemra dhe heshtja vete
Posi pellumba letrat
degdisen qe me nate
i ndiej tek fluturojne
per ne shtegtim te gjate
Dhe ja ku jam rrethuar
me burra e me gra
plagosur nga mungesat
nga ndarjet e medha
Letra, pusulla, fjale
qe nisen ne hapesire
endrra ende pa celur
mendime ende pa gdhire.
Te gjitha marrin rrugen
drejt vatres e drejt pragut
si ndjenje derguar ndjenjes
si gjak derguar gjakut.
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj
me shkruaj edhe nen toke
se edhe une do te te shkruaj.
Nje shtrese e trashe pluhuri
mbulon letrat qe s'duhen
aty u zverdhen faqet
aty germat u shuhen.
Aty humbasin radhet,
ku mallet derdhur qene,
aty jep shpirt mellani,
pasi cepat u brene.
Aty rroposen thelle
hem ndjenjat e kaluara
hem dashurite e tashme...
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj,
Me shkruaj edhe nen toke,
se dhe une do te te shkuaj.
Dhe kur te shkruaj une
do dridhet kallamari,
do skuqet boje e zeze
me flakerima zjarri.
Se kur te shkruaj une,
do shkruajne eshtrat e mia,
do shkruaje gjaku im
gjithe ngulc nga dashuria.
Do mbetet letra udhes
si shpend ne zjarr kalitur
me dy flatra te vogla
dhe nje adrese te ndritur.
Si zog qe per foleqiell,
ajer do te kete
mishin gishterinjte e tu
dhe frymemarrjen vete.
Do mbetesh ti e zhveshur
tek dridhesh me ngadale
e gatshme ta ndiesh letren,
pas gjoksit tend te vale.
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj.
Me shkruaj edhe nen toke
se dhe une do te te shkruaj.
Nje leter dje kam pare
se si ngeli pa zot
mbi sy tek i flatronte
dikujt qe s'ngrihej dot.
Letra qe mbesin gjalle
dhe per te rene tregojne
qe regetijne si njerez
vec sy s'kane te shikojne.
Kur dhembeqenzit rriten
une ndiej prane veshit tim,
fermim'n e letres sate
tamam si nje gjemim.
Dhe mos e marsha zgjuar,
edhe ne gjume do ta marr ate leter
dhe do kullojne plaget
si kallamare te vjeter.
Dhe do celin buzet plaget
drejt puthjeve te tua
dhe tek levizin lehtas
do thone prap:Te dua!
Dhe po te jem nen toke,
qe vdiqa ti mos thuaj,
me shkruaj edhe nen toke,
se dhe une do te te shkruaj!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Tue 23 Dec 2008, 18:49

Flm Voglushe E dashur
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10590
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Thu 25 Dec 2008, 11:45

dashuria eshte hyjnore
dashuri sa vjet per ty jetova
ne qetesin e nates sa vargje per ty shkrova
pse valle brenda kesaj fjale
bashk si antonime
me rrin dy vargje
Je fllad i embel pranveror
puhize e lehte qe me rreh ne kraharor
apo furtune e shi i rrembyeshem je?
ku te gjith u mbyten sa smbeti asnje
sot prej nesh ke ikur larg
atje ku qielli prek pafundesin
e rikthehesh e rilind
kur prushi u dogj u kthe ne hic
Atje mes yjesh dashuria pati lindur
gjersa erdhi ne toke e paster e perkryer
ashtu ke qene ashtu do te mbetesh perjete
se je aq hynore sa me engjejt pergjet
dashuri cicerima e par e nje zogu
je lulja e pare ne prag pranvere
ylli qe ne qiellin e nates i pari shkelqeve
o yllesi e pafund perqafimesh
o dallge e fuqishmeqe larte ngrihesh e snjeh rrezime
per ty do te lindja dhe nese do kisha vdekur
per ty do te vdisja dhe ne isha tretur
dashuria e fund shekullit qe
afron
te lutem fal njerezimin dhe boten e shpeto
qeshi dashuria kur degjoj keto fjale
mos mu lut shum o njeri se un di te fal
dhe fali dashuria ashtu sic di te fal se ajo eshte
hyjnore ndaj ti mos e vraj..

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Thu 25 Dec 2008, 11:45

Nese Dashuria Per ty esht urrejtje
Mos ju fal te tjerve!
Por mbaje per vete.
Nese ti ke humbur ?
Shko gjej rrugen tuaj
Veē mos i plagos
Te tjeret si mua.....
Nese Dashuria Te duket si plumb
Ruaje per vete
Se duhet per FUND.
Nese je penduar
Mos e mallko Fatin
Zoti ka meshir
Dhe ta fal Mekatin...

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Thu 25 Dec 2008, 11:49

Dashuria E Humbur

Sikujt Dielli i Shendrit
Sikujt Lulet i Qelin
Vetem Une Ne Kete Bote
Jetoj Pa Fat
Ai Mashkull Me Ka Kerkuar
Ai Mashkull Me Ka Rejt
Ne Secilen Ane
Dashurin Ma Ka Vjedhur
Dhe Tjetres Ja Ka Dhuruar
Secili Don Dike
Renat ia Kap, Dhe i Tregon
Vetem Zemra Ime
Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon
Une Ditet i Kaloj
Ne Vetmi Dhe e Mberzitur
Por Ai Me Tjetren
Ditet i Kalon i Gezuar

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Thu 25 Dec 2008, 11:51

Cka mundet

-1-
Mund te pikturohet pylli
Mund te pikturohet ylli
Mund te pikturohet lifqeri
Mund te pikturohet ylberi
Mund te pikturohet deti
Mund te pikturohet qyteti
Mund te pikturohet era
Mund te pikturohet pranvera
Mund te pikturohet kaltria
Por nuk mund te pikturohet
Plotesisht vetem LIRIA
Ajo eshte me e bukur
Se cdo pikture e bukur ne bote
Ajo eshte e mrekullushme
Se cdo pikture e mrekullueshme n'bote
-2-
Mund te rrezohet druri
Mund te cahet guri
Mund te thermohet metali
Mund te shembet mali
Mund te zhvendoset liqeni
Mund te mbytet peshkaqeni
Mund te zihet luani
Mund te lekundet oqeani
Mund te thyhet stuhia
Por nuk mund te thhet
Plotesisht vetem LIRIA
Ajo eshte me e pathyeshme
Se cdo gje tjeter e pathyeshme ne bote
Ajo eshte me e qendrueshme
Se cdo gje tjeter e qendrueshme ne bote
-3-
Mund te vjeterohet dhembi
Mund te vjeterohet shkembi
Mund te vjeteroet kreshta
Mund te vjeterohet bjoeshka
Mund te vjeterohet Sahara
Mund te vjeterohet celiku
Mund te vjeterohet Pacifiku
Mund te vjeterohet Gjithesia
Por nuk mund te vjeterohet
Plotesisht vetem LIRIA
Ajo eshte e perhere me e re
Se cdo gje tjeter e re ne bote Ajo eshte perhere me e fresket
Se cdo gje tjeter e fresket ne bote
-4-
Mund te mungoje kepuca
Mund te mungoje buka
Mund te mungoje Fjetorja
Mund te mungoje dora
Mund te mungoj vellai
Mund te mungoje babai
Mund te mungoj nena
Mund te mungoje hena
Mund te mungoje shtepia
Por nuk mund te mungoje
Plotesisht vetem LIRIA
Ajo eshte me e nevojshme
Se cdo gje tjeter e nevojshme ne bote
Ajo eshte me e dashur
Se cdo gje tjeter e shashur ne bote
-5- 5
Mund te peshohet pylli
Mund te peshohet Nili
Mund te peshohet qyteti
Mund te peshohet deti
Mund te peshohet Mon Bllani
Mund te peshohet oqeani
Mund te peshohet Afrika
Mund te peshohet Amerika
Mund te peshohet Gjithesia
Por nuk mund te peshohet
Plotesisht vetem LIRIA
Ajo eshte me e papeshueshme
Se cdo gje tjeter e papeshueshme ne bote
Ajo eshte me e rendesishme ne bote
-6-
Mund te flakeroj zjarri
Mund te shkelqej ari
Mund te vezulloj ylli
Mund te ndrite xhevahiri
Mund te pipiloje bukureza
Mund te zbardhoj rrezja
Mund te llamburinse margatari
Qe e nxjerre detari
Me ngulan nga thellesia
Por nuk mund te shelqej asgje
Ashtu si shkelqen LIRIA
Ajo eshte me e ndritshme ne bote
Ajo eshte me e vlefshme
Se cdo gje tjeter e vlefshme ne bote!.


E lashė se s“mund t“a mbaja,
Kaēubave, gropave, pėrrenjve.
Nga afėr ndjeva flliqėsirat e botės
Tė konstruktuar me ato,
Kufijve, shteteve...
I zhveshur deri nė padukshmėri
I ushqyer me turpin qė nuk mė perkiste
E mora me mend se pėr tė ekzistuar
S’ke pse kėrkon arsye,
Tash kjo mbetje e braktisur
Vuan mėkatin e mizorisė.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Erza prej Thu 25 Dec 2008, 12:53

Voglshja te lumt dora bukuroshe ke shume ndjenja ne poezit e tua por edhe mos vuaj shume nga ndjenja e dashurise sepse mendo njehere se je ne boten e genjeshtrave per momentin. Vargjet e tua jane me shume ndjenja e shume pritje. Menoje njehere ate fjalen e urte " meshoj hekurit sa nuk eshte ftohur"...
Shme me pelqyen disa nga poezit e tua suksese dhe fat voglushja flower
avatar
Erza

Postime : 59
Kyējet nė forum : 12059
Regjistruar mė : 17/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Thu 25 Dec 2008, 15:26

Erza shkruajti:Voglshja te lumt dora bukuroshe ke shume ndjenja ne poezit e tua por edhe mos vuaj shume nga ndjenja e dashurise sepse mendo njehere se je ne boten e genjeshtrave per momentin. Vargjet e tua jane me shume ndjenja e shume pritje. Menoje njehere ate fjalen e urte " meshoj hekurit sa nuk eshte ftohur"...
Shme me pelqyen disa nga poezit e tua suksese dhe fat voglushja flower

Faleminderit motrushe e dashur dhe e rrespektuar Erza,spo vuaj per asgje por nga deshira e madhe qe kam te shkruaj poezi e nga aty dalin edhe fjalet do thosha te vuajtjes,dashuris,gezimit etj.por ju falenderoj shume juve per fjalet e bukura dhe keshillat. rrespekt

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Guest prej Thu 25 Dec 2008, 19:29

Voglushe moter e nderuar te uroi suksese ne poezi por qe te plotesohet deshira mos te jesh kurr ne jet me vuajtje

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 12:18

Faleminderit Bukuri@ shpirtrore,uroj qe gjithmon te jeni e lumtur :puthje:

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Naki prej Fri 26 Dec 2008, 13:42

Ju me pytni kend e dua
Uh sa pyetje e lehte per mua
Vetem shkronjat e para lexoni
E menjehere do ta kuptoni

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19175
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 13:44

Naki shkruajti:Ju me pytni kend e dua
Uh sa pyetje e lehte per mua
Vetem shkronjat e para lexoni
E menjehere do ta kuptoniahhahahaha shume bukur naki

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Naki prej Fri 26 Dec 2008, 13:58

Bilbili ne dege
Sa bukur kendon
Ja puthsha buzet
Asaj qe e lexon
8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19175
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:01

Naki shkruajti:Bilbili ne dege
Sa bukur kendon
Ja puthsha buzet
Asaj qe e lexon
8)

Nese vjen nje dite e rende per mua
edhe pse ndoshta dit me te rend nuk ka
edhe ne qast te vdekjes do te them te dua
sepse vetem vdekja nga ti ka me m'nda Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:19

DASHURIA ESHT NJE GJE
QE ASKUSGH SMUND TJETOJ PA TE
NE FILLIM ESHT MJALT
QE TE EMBELZON
E ME VON ESHT ZJAR
QE ZEMREN TA PROVLON
LUM ATA QE KAN FAT
QE DASHURIN E SHIJOJN
E MJER ATA QE SKAN FAT
QE VETMIN E SHOQNOJN
DASHURIEN E VERTET
TE PASTER SI LOTI
E BEKOJ DHE VET ZOTI
AH DASHURI DASHURI
SHUM E RE DHE I RI

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:37

Me vjen keq por ndjenja per ty me nuk kam,
jam e lumtur qe me ty me bashk nuk jam,
se jeta ime me ty ka qen shum e veshtir,
tash me vjen mir qe nga ty jam e lir. :drunken:

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:37

Me vjen keq qe ti them keto Fjal dhe te verteten,
por ne ate koh me ty,ti ma shkatrove jeten,
tash po te lutem mos u kthe me shiku mbrapa,
por vazhdo jeten tende dhe shiko para

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:41

SHKO......

Hypi trenit tė harresės
dhe merr me vete,
ose lėre pėrgjithmonė kėtu
jetėn tėnde tė ndyrė.
Ndoshta ishe i zoti
pėr tė mė bėrė tė tė dua,
ndoshta nė kapitullin tėnd
do tė mbes pėrgjithmonė e jotja,
ndoshta nė gjumin tim
do tė jesh ti ėndrra ime e vetme!
Pėrsėri, SHKO......
Mos kėrko mė shumė se ē'meriton;
Nėse kam qenė e paprekshme
ti mė thyve nė copa tė vogla.
Nėse tė kam ofru mirėnjohje
ti e ke shkel, e ke keqpėrdor.
Prandaj SHKO......
Shko, dhe mos u kthe mė kurrė

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:44

L-otet me rrjedhin e zemra me coptohet
A-ndaj te kaluearen qe tani harroje
M-e fjalen e fundit per ty po e shkruaj
T-e them lamtumir edhe ti me thuaj
U-ra kaluese doo te jet e ardhmja ime
M-e tjetren qe shkoj te uroj gezime
I-lumtur te jesh ne qdo hap te jetes
R-uaje kujtimin ton deri ne oret e vdekjes

Sad Sad Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:45

Kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall , mos harro se as guri s’kishte plas ma parė. Mė thuaj njė herė se kotė nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:48

Kur u mbyllen shkollat u fik dashuria,vajzen qe e desha e ndalen te shpia muajin shtator e prisja me gezim,te dashuren time e prisja ne takim.
Kur filloj mesimi ne shkoll e kerkova por te dashuren time askund se takova,me than disa shoqe vertet se dini ju ajo ne shkoll nuk vjen se e kan feju.
O fat i mallkuar o jet e pa prir i ndave dy zemra dhe spate meshir,nese te lind djal emrin tim me ja vnu sa her qe ta therret ti me m`kujtu mu.

Shokut tim me te mire qe dikur kete e perjetoj"Ardi".. Sad Sad

:drunken:

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 14:49

Pse
N`gisht Unazen nuk e Mban
Psee
Po ma Kthen e Veq po Qan
Psee
Ke aq Turp me M“than
se
Per mu S“dojn met Dhan
Se
te kan feju
t`tjert me kan tregu

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 21:51

MOS ME THIRR ME KURR NE EMĖR...
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Mos me thirr me kurr ne emer
mos ma djeg me shum kete zemer
mos me lendo shpirtin e shkrete
se asnje shpirt tjeter sdo mbete

Mos me thirr me kurr ne emer
se nuk je e vetmja femer
qe te me bej shum te vuaj
dhe per te poezi te shkruaj

emrin tim kurr mos e permend
se sdo te zihet vendi vend
se i vetmi zot do te denoje
askush bindu ,askush sdo te shpetoje

me fal per keto fjale qe ti them
se ndoshta do te duken te hidhura
por kjo qe them eshte e vertete e paster
ne mes te dy enderrave te lidhura

harro ate qe mbeti pas
harro zemren qe tash po plas
harro lotin tim qe pikoi
harro zemren qe te dashuroi

Mos me thirr me kurr ne emer
pos me djeg si zjarr ne zemer
mos me fal enderra te gjata
se dhe keshtu spo kalon nata

harro se une ekzistoj
edhe se une smund te harroj
harro se une tash po vdes
perjete humba qdo shprese

:drunken: :drunken: :drunken:

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 22:00

Nėse nje dite e kupton...

Nėse nje dite e kupton...
sa te kam qa me lot ne sy
dije se kjo zemra ime
ende do te ket vend per ty


Nese nje dite e kupton
se per ty shum kam vuajtur
dije se ne zemren time
perjete ty kam me te ruajtur


Nese nje dite ti kupton
se zemra me mbet e mjere
dije se kjo jete per mua
me nuk e ka asnje vlere

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Ylliks prej Sat 27 Dec 2008, 04:55

marr frymė
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sat 27 Dec 2008, 11:53

HARRO DORĖN QE TĖ KA SHKRUAR...

Jeto per veten tende,e vetmuar
harro te lutem doren qe te ka shkruar
dhe une i vetmuar ashtu do te jetoj
harro se ne kete jete une ekzistoj

shum bera per ty dhe sdite ti qmosh
zemren qe te deshti smunde ta dashurosh
lotet qe pikuan smunde ti ndalosh
sdua tash per asgje qe te me kujtosh

Harro fjalet qe vetem ty ti thash
harro zemren qe e ke perveluar
harro netet qe te kam enderruar
harroje doren qe veq ty te ka shkruar

harro se te pata dikur ne zemer
harro se te thirra dite e net ne emer
harro se ne jete sdo te dua tjeter
per mua ti mbetesh nje plage e vjeter

harro se ekziston ne bote emri elvis
nuk me deshte si asgje se sme kishe as fis
harro se ne jete nje djale
shpirt e zemer ti ka fale

harro se te deshta dhe ende te dua
harroj te gjitha nese sje me mua
por nje gje te vetme te lutem mbaje mend
se si une ne kete bote sdo ta gjesh askend

mbaje mend nje gje ne jete
se te deshta me te vertete
edhe pse sme besove ska tash rendesi
veq dije se jeten do ta jepja per ty

tash harro fjalet e mia dhe bej si do vete
lerem mua me kete dhimbje, te qete
une do te vuaj e vuaj e lotoj
derisa jete nje dite te nderroj

per ty tregova shum respekt
ne qdo ane e ne fjale
por kjo nuk pat aspak efekt
tash po vdes per ty ky djale

me fal qe jeten pa ty se dua
me fal qe vdekjen tash e kerkoj
me fal se ndoshta keshtu qenka shkruar
se veq i vdekur mund te harroj Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 28 Dec 2008, 15:36

SOT PO SHKRUAJ NGA MALLI!!!

:drunken: :drunken: :drunken:
Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do
Nėse nje dite e kupton...

Nėse nje dite e kupton...
sa te kam qa me lot ne sy
dije se kjo zemra ime
ende do te ket vend per ty

Nese nje dite e kupton
se per ty shum kam vuajtur
dije se ne zemren time
perjete ty kam me te ruajtur

Nese nje dite ti kupton
se zemra me mbet e mjere
dije se kjo jete per mua
me nuk e ka asnje vlere
Sad Sad Sad Sad Sad Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sat 03 Jan 2009, 20:46

Ne kalendar ditet si shoh
une do vdes e ti jeto
si nuk frigohesh prej perendis
ka me te mallku zjarri i dashuris

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sat 03 Jan 2009, 20:47

Nėse ke sy shiqom
nėse ke vesh ndėgjom
nėse ke shpirt sherom
nėse ke zemėr dashurom

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 6 e 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi