» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Shko poshtė

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Dec 2009, 17:46

Edhe pse nė pamje tė parė duket njė pyetje mjaft e lehtė, realiteti e
pėrgėnjeshtron plotsisht. Dashuria ėshtė njė ndjenjė qė buron spontanisht pa e
programuar, aty pikėrisht lind dhe mėdyshja pėr tė dhėnė njė pėrgjigje tė prerė.


Por jo gjithėmonė dashuria mbizotėron logjikėn. Tė mohosh njė
ndjenjė pėr shkak tė ngjyrės, moshės ose atdheut, nuk do tė thotė se tregon
racizėm ose dashuria qė ndjen pėr njeriun qė ke pėrballė nuk ėshtė aq e fortė
saqė tė mos marrėsh parasysh faktorėt e lartėpėrmendur. Ndoshta nga disa mund tė
konsiderohet dashuri robote, qė do tė thotė se komandohet plotsisht nga logjika.


Por, jo realiteti ėshtė krejt i ndryshėm. Cili prej nesh nuk ka ndjerė
njė lloj pėrbuzje kur ka parė tė shoqėruar njė tė bardhė me njė me ngjyrė, dhe
nuk flasė vetėm pėr zezakėt por akoma dhe romėt? Menjėherė i kemi paragjykuar,
madje jo rrallė herė kemi menduar se diēka nuk shkon mirė me personalitetin e
tyre. Dhe kjo gjė ndodh sepse nė kulturėn tonė shqiptare, janė shumė tė rralla
martesat midis personave me ngjyra tė ndryshme. Ndoshta, pas disa vitesh, brezat
e rinj bėjnė njė revolucion nė kėtė kėndvėshtrim.

Ndėrsa pėr sa i pėrket
diferencės sė moshės, qėndrimi ynė deri diku ėshtė mė elastik. E theksoj deri
diku, pasi njė pjesė e meshkujve nuk dėshiron tė shikojė seriozisht njė lidhje
dashurie, nėse femra ėshtė me e madhe se ata. Nė qoftė se femra ėshtė mė e
vogėl, e konsiderojnė mėse normale. Me pak fjalė nė shoqėrinė shqiptare ėshtė i
pranueshėm fakti qė njė dyzetė vjeēar tė martohet me njė vajzė njėzetė e pesė
vjeēare. Sigurisht qė dashuria ėshtė njė ēėshtje personale, dhe tė gjithė ne qė
ndodhemi jashtė kėtij rrethi jemi tė fundit tė cilėt do tė vendosim pėr fatin e
tyre.

Madje personalisht mendoj se njė diferencė moshe 10 - 15 vjet
midis dy personave qė duhen, ėshtė mjaft interesante. Nga njė njeri mė i madh,
ke mundėsinė tė mėsosh mė shumė, dhe nuk dua tė pėrkufizohem vetėm nė aspektin
erotik, por mė shumė nė atė jetėsor. A njeh dashuria atdhe? Pėr mendimin tim,
nuk njeh ATDHE dhe KUFIJ. Nėse me dikė gjen tė njėjtin kod komunikimi, problemi
i nacionalitetit eshte MIKROSKOPIK, pėr tė mos thėnė INEKZISTENT…


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga olsaaa prej Tue 08 Dec 2009, 23:49

JO nuk njeh asgje

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11326
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Te-Li prej Wed 09 Dec 2009, 23:08

po po , njef si jo ?

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10147
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 10 Dec 2009, 10:42

ashtu siq tha te..li

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12848
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Geri prej Thu 10 Dec 2009, 19:37

Nuk esht e then qe per te gjithe nuk njef moshe,ngjyre atdhe sepse jan shum mbrapa Bote jetojm ne shekullin e 21 dhe e para esht dashuri kur dy nejrz duhen nuk ka te boj asnji nga keto 3-ja dhe per mua peronalisht n.q.s do e dua nji goc nuk me intereson ne esht ngjyr tjeter apo esht me e madhe se una apo apo te ish e huaj me nji fjal, me intereson ajo qe ndiej ne zemer.Me nji fjale dashurija nuk njef as mosh as ngjyr as atdhe.Mendimi ime


Edituar pėr herė tė fundit nga Geri nė Fri 11 Dec 2009, 17:49, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Morena prej Fri 11 Dec 2009, 09:38

Per mendimin tim dashuria nuk njeh asgje nga keto qe jan shkruar . Mjafton qe dy personat ta duan njeri- tjetrin njelloj dhe te jene te sinqerte ne nje lidhje dhe ngjyra ,mosha dhe atdheu nuk do kishte asnje lloj ndikimi mbi ta.

firma.................................................................................................................................................................................
Nje i zgjuar ndryshon mendje...kurse budallai kurre...
Glitter Graphics

avatar
Morena

Shteti : Mrena per mrena rruzullit toksor
Postime : 133
Kyējet nė forum : 9527
Regjistruar mė : 26/11/2009
Profesioni : S'kam

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Te-Li prej Fri 11 Dec 2009, 14:06

dy opcionet e para ngjyren dhe moshen po i kuptoj por te tretin Atdhe nuk e kuptoj une se ēka ka dashur te thot inicuesi/sja!?

me larte kam theksuar "po, i njef";

1.nese ka te beje me dashurine mes dy (a me shume njerezve qe sot jane aktuale)personave(gjinia njeashtu s'ka rendesi meqe po dashurohen edhe te gjinive te njejta) atehere mosha eshte nganjehere kriter apo parakusht i pare, si te duash nje 50 vjeēare nese je 20......30....!? dhe e kunderta , kjo vlen per ne shqiptaret meqe debati behet nga vet ne.

2. ngjyren!?
e njef po si jo! dmth une do e perzgjedh ngjyren 101%

Atdheu!? se kam kuptu!!!

ju pershendes

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10147
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 11 Dec 2009, 14:34

Dashuria per mua i perjashton qe te tre-ja keto.Nuk me pengon as mosha, as ngjyra, e as atdheu sepse asnje nga keto nuk perben elementin dashuri.Ate cka une vleresoj eshte karakteri.Nje njeri me karakter te forte, i paperulur, i prere ne vendime dhe bindes.Le te jete nga te doje e cfare ngjyre ta kete bere nena natyre vetem te quhet me plot gojen njeri i beses dhe i kulturuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga bora prej Sat 12 Dec 2009, 22:17

per mendimin tim jo
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10639
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Besi prej Sun 13 Dec 2009, 13:52

Qe te trija sipas meje i njeh.Nuk ja lejoj vetes qe te dashurohem me nje kineze apo zezake edhe nese me pelqen apo me le pershtypje te mira,arsyet jan te shumta..Mosha gjithashtu luan rol, nuk mund te dashurohem ne nje 50 vjeēare apo ne nje 13 vjeēare,sepse ne dyja rastet e mashtroj veten dhe ato kur dihet se si ne rastin e par ashtu edhe ne te dytin e shohim jeten ndryshe dhe problemenet mund te lindin plot e perplot.Kurse per kombesin skam ēka flas..nese nuk eshte shqiptare mund te jet me e mira ne bot me ēdo vyrtyt por vetem respekt ka nga une dhe assesi te dashurohem.Per te trijat ekzistojn arsye e arsye na mjafton vetem te qesim gishtin ne kok dhe te shohim anesh...
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Te-Li prej Sun 13 Dec 2009, 17:27

Asnje postim s'me ka pelqyer me shume se sa ky qe solli Besi, te lumtė Besi.

Perafersisht edhe une jam i njejti por befasohem me disa qe thone ketu troē JO, e kuptoj se nese thon "nuk i njef keto tri dukuri" atehere
te;


  • ngjyra ua marr shembull zezakun/zezaken,
  • te mosha eshte ne rregull e te kombesia(perderisa ishte atdheu tash e kuptoj) ua propozoj njė sllave/sllav!

Do me pergjigjeni ju qe deri ketu keni thene se dashuria nuk njef as ngjyren e as kombesine perderisa per moshen dakordohem?

ju falenderoj njekohesisht te gjitheve qe jeni pjese e temes nč fjale.

Teli

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10147
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Besi prej Sun 13 Dec 2009, 22:42

Te-li neper cdo forum ndodh e njejta gje,njerezit pak e shprehin mendim e tyre ose nuk mendojn hic,vetem se e perkrahin opijonin e te tjereve-shumices.Kjo i ben me te pa prekur,me te mir dhe me te pranuheshem,keshtu tpakten e mendojn (gabim).Pyetjen qe e keni be ju e perkrah dhe une kam me dhjetra pyetje tjera te cilave veshtir se mund tu pergjigjen as edhe njeres,edhe nese u pergjigjen ateher cdo njeri do te del ne kontradit me veten,sepse neper temat tjera jan shpreh ndryshe.
Per gjithcka ekziston nje limit i caktuar,nje vije...ne momentin qe kalohet limiti i caktuar nuk mund te quhet dashuri por fiksim.Edhe dashuria ka rregullat e veta,ndryshe do te dashuronim cdo njeri dhe jo aty ketu te rrallt,sepse nuk i kuptojm rregullat.Me mir te mendojm me mendjen ton dhe te themi mendimin ton qe t'na njohin te tjeret,sesa te perkrahim gjithnje te tjeret pa dijtur se cka po perkrahim.Ne te paren edhe nese mendojm gabim mund te mbrohem,sepse eshte mendim yn,ne te dyten mbesim si ne mes te oqeanit pa busull.
Me te mira.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga vistor2 prej Mon 14 Dec 2009, 11:18

Besi shkruajti:Per gjithcka ekziston nje limit i caktuar,nje vije...ne momentin qe kalohet limiti i caktuar nuk mund te quhet dashuri por fiksim.
Kjo pjesė e citat qė ndava ėshtė fjali e madhe dhe unė e pėrkrahu.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12093
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 14 Dec 2009, 22:22

Besi shkruajti:Te-li neper cdo forum ndodh e njejta gje,njerezit pak e shprehin mendim e tyre ose nuk mendojn hic,vetem se e perkrahin opijonin e te tjereve-shumices.Kjo i ben me te pa prekur,me te mir dhe me te pranuheshem,keshtu tpakten e mendojn (gabim).Pyetjen qe e keni be ju e perkrah dhe une kam me dhjetra pyetje tjera te cilave veshtir se mund tu pergjigjen as edhe njeres,edhe nese u pergjigjen ateher cdo njeri do te del ne kontradit me veten,sepse neper temat tjera jan shpreh ndryshe.
Per gjithcka ekziston nje limit i caktuar,nje vije...ne momentin qe kalohet limiti i caktuar nuk mund te quhet dashuri por fiksim.Edhe dashuria ka rregullat e veta,ndryshe do te dashuronim cdo njeri dhe jo aty ketu te rrallt,sepse nuk i kuptojm rregullat.Me mir te mendojm me mendjen ton dhe te themi mendimin ton qe t'na njohin te tjeret,sesa te perkrahim gjithnje te tjeret pa dijtur se cka po perkrahim.Ne te paren edhe nese mendojm gabim mund te mbrohem,sepse eshte mendim yn,ne te dyten mbesim si ne mes te oqeanit pa busull.
Me te mira.

Besi ndoshta vertet ne te gjitha forumet ndodh qe ta perkrahim vendimin e tjetrit sepse nuk dime te argumontojme ose nuk dime te ndajme gjerat.
Besoj se mospelqimi e moshes, kombesise, dhe ngjyres vjen sepse jane raste te pakta ne numur dhe duke qene te tilla kur ndodhin vihen ne qender te bisedave dhe me teper nuk pranohet nga opinioni sesa nga vet individet.Kur flasim per dashuri, Vjen pyetja natyrshem: "Cfare ka te vecante ai/ ajo qe dashuron?"Ti nuk dashuron as ngjyren, e asnje nga tre elementet qe jane permendur, por ate njeri qe mund ti kete te tre keto elemente qe nuk vihen re nga ndjenja e dashurise.
Njerezimi sot po vuan per njeriun se ngjyrat , kombesite dhe moshat jane te shumta dhe do ven e do vijne.
Do e dashuroja dhe armikun tim, dhe nje njeri me ngjyre te zeze, dhe nje person 20 vjet me te madh se une, nese do shihja vyrtyte njerezore.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Besi prej Mon 14 Dec 2009, 22:44

Alra nuk kam then te gjithe njerezit por njerezit dhe besoj e kupton se nuk eshte e njejte.Ju e keni personalizu gjithe shkrimin tim,gje qe as nuk eshte dashur ta mendoni.Qe te jem me i kuptuheshem me ju do thoja se ne pjesen e par te shkrimit tim nuk keni te beni ju,kurse ne pjesen e dyt ndoshta edhe po dhe per kete te fundit mund te bejm debat dhe te shfaqim mendimet tona..Titulli i temes nuk eshte i percaktuar me saktesi dhe kjo na ben te kuptojm(te pakten mua)se po behet fjal per shqiptaret ne raport me te tjeret..dhe jo indianet,amerikanet,francezet ne raport me te tjeret,besoj ketu me kupton.Nese po dhe ska si te jete tjeter,ateher une skam ndegjuar e as par nje shqiptar\e te jet martuar me nje me te moshuar shum apo me te ri, me nje zezak\e,japonez\e dhe me ndonje turk\e,serb\e nga dashuria. Kam degjuar psh te jen martuar me me te moshuar per interes, me te ri poashtu per interes, me ndoj gjerman, francez per interes (letrash) apo me ndoj turk e serb gjithashtu per interese te ndryshme.
Nuk mjafton vetem te jet njeri i mir me vyrtyte te mira siq pretendoni ju,sepse edhe Allkapone ka qen njeri i mire me vyrtyte te mira per gruan e tij,sigurisht...

Respekt.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 14 Dec 2009, 23:36

Besi me vjen keq po keto rrjeshta i kam kaq te njohur nga te gjithe shqiptaret qe ndryshe shprehen e ndryshe mendojne.Shqiptari qe gjithmone ka qene i diciplinuar per kot ne lidhjet martesore sepse ato dashurore me imagjinate prekeshin , vazhdojne te jene me kembet ne qytet, po mendja tek ferra ne bahce, mos ka mbire trendafili i eger.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Ylliks prej Tue 15 Dec 2009, 11:47

e cka ish kon bo te ferra ne bahqe, lujten keq aaa?;)
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10955
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga olsaaa prej Tue 15 Dec 2009, 14:09

Dashurja nuk nje asgje!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11326
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 15 Dec 2009, 14:46

Dashuria njef vetem nje q e quhet Dashuri e vertet

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Besi prej Wed 16 Dec 2009, 11:36

arla shkruajti:Besi me vjen keq po keto rrjeshta i kam kaq te njohur nga te gjithe shqiptaret qe ndryshe shprehen e ndryshe mendojne.Shqiptari qe gjithmone ka qene i diciplinuar per kot ne lidhjet martesore sepse ato dashurore me imagjinate prekeshin , vazhdojne te jene me kembet ne qytet, po mendja tek ferra ne bahce, mos ka mbire trendafili i eger.

Arla e shoh se ne asnje menyre nuk do pajtoheni me mendimin tim apo ne raste tjera me dike tjeter ne rast se me perpara keni dhen nje mendim te kundert,ky eshte karakteri juaj.Dhe kur ti shtojm edhe oratorin qe keni,atehere ēdo gje eshte me e leht per ty qe tja harrini ti shmangeni thelbit te temes dhe te dukeni qe keni te drejt edhe kur keni te drejt vetem pakes.
Besoni ne dashurin ne shikim te par?Mu pergjigje me po ose jo,kete here te pakten me jep nje pergjigje me njeren nga keto dy fjalet me te shkurta te gjuhes tone.

Respekt.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Dec 2009, 20:17

per mua dashuria nuk njeh asgje tjeter veē NGJYREN

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Dec 2009, 21:27

Besi shkruajti:
arla shkruajti:Besi me vjen keq po keto rrjeshta i kam kaq te njohur nga te gjithe shqiptaret qe ndryshe shprehen e ndryshe mendojne.Shqiptari qe gjithmone ka qene i diciplinuar per kot ne lidhjet martesore sepse ato dashurore me imagjinate prekeshin , vazhdojne te jene me kembet ne qytet, po mendja tek ferra ne bahce, mos ka mbire trendafili i eger.

Arla e shoh se ne asnje menyre nuk do pajtoheni me mendimin tim apo ne raste tjera me dike tjeter ne rast se me perpara keni dhen nje mendim te kundert,ky eshte karakteri juaj.Dhe kur ti shtojm edhe oratorin qe keni,atehere ēdo gje eshte me e leht per ty qe tja harrini ti shmangeni thelbit te temes dhe te dukeni qe keni te drejt edhe kur keni te drejt vetem pakes.
Besoni ne dashurin ne shikim te par?Mu pergjigje me po ose jo,kete here te pakten me jep nje pergjigje me njeren nga keto dy fjalet me te shkurta te gjuhes tone.

Respekt.

Besi thelbi i temes po zberthehet sakte.Nuk duhet te biem dakord sepse jane faktore qe nuk pranohen, por duhet zhvishemi nga komplekset per te shijuar te gjitha ngjyrat.
Nje mbasdite shkova te pija nje kafe dhe gjeta grupin tim shoqeror duke debatuar.Nje nga ato kishte marre vesh qe i dashuri ishte mulat(femije i linduar nga prinder me gjak te perzier).Te gjithe po e keshillonin te largohej nga ajo lidhje sepse fakti qe ishte mulat ishte i papranueshem , meqense ajo ishte e bardhe.Ju luta pjeses se grupit te na linin te flisnim vetem.Degjova muhabetin deri ne fund dhe ju drejtova shoqes.Nese ju keni vendosur te largoheni nga ai djale , fakti qe ai eshte mulat eshte i fundit ne listen qe keni ne mendje.Arsye te tjera shume here me teforta fshihen pas pretekstit ngjyre.Nese keto arsye kane te bejne me sjelljen e tij dhe me ndertimin e karakterit te tij, ose ty te jane ftohur ndjenjat merre dhe gjej menyren per t'ia thene.

Sa per pyetjen juaj, pergjigjia eshte po.Megjithese e di si do rrjedhin nenpyetjet vijuese po e le temen te vijueshme.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Te-Li prej Wed 16 Dec 2009, 22:16

shpati shkruajti:per mua dashuria nuk njeh asgje tjeter veē NGJYREN

nese e lexova drejt dhe aq sa e kuptova e keni dallu vetem ngjyren perderisa
kombesine e keni anashkaluar atehere pyetja ime konkrete eshte;


nje serbe do e pranosh nė dashuri i nderuar Shpat, per martese nuk ka te beje pyetja sepse ne titullin e temes kerkohet vetem dashuria!?

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10147
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Dec 2009, 22:22

Me fal Te-Li ndoshta po nderhy pa takt , por tashme ato martesa po behen.Ka serb qe jane martuar me shqiptare.
Ashtu sic ka dhe vajza shqiptare qe jane martuar me turq dhe madje kane pranuar te vene shami.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Te-Li prej Wed 16 Dec 2009, 22:57

arla shkruajti:Me fal Te-Li ndoshta po nderhy pa takt , por tashme ato martesa po behen.Ka serb qe jane martuar me shqiptare.
Ashtu sic ka dhe vajza shqiptare qe jane martuar me turq dhe madje kane pranuar te vene shami.

me knaqesi i lexova edhe keta rreshta por realiteti eshte i hidhur, doja ta dija pikerisht mendimin e shpatit!

e kam shiku nje emision para nje muaji, kam pa se diku ne nje rreth te Shqiperise shume femra ishin martuar me serbė!
po te kisha fuqi do luaja rolin qe te ndalojme nje veprim te tillė!
ju ne shqiperi nuk keni perjetuar gjerat sikur ne kosovaret, ua perkujtoj jugosllavine fashiste Arla, martesat e perziera kane edhe me pasoja por shqiptaret e kosoves ishin te rrallė pos pushtetareve qe ishin jo politikaj por vegla kunder vet shqiptareve mjerisht!

Nese se paku pas 10 viteve lufte /e cila ka zgjate nga 1968 -1999 per ne shqiptaret nga kosova/ del nje shqiptare e marton nje serb, ajo per mua seshte gje tjeter pos gjak joshqiptarė!
shume femra shqiptare dhunuan cetniket ......eshte mkat qe nje shqiptare ta mos e njoh historine por edhe ma mkat eshte ta mos e njoh edhe kete 2 dekadėsh te fundit e ne fund te martosh armikun shekullor, kjo s'o asnje koment!

flm / Teli

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10147
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Besi prej Wed 16 Dec 2009, 23:04

Arla perderisa besoni dashurin ne shikim te par nuk kam asnje nenpyetje,sepse keni dhen shum pergjigje..Me shum se sa kam prit.

Megjithkete,respekt.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga mad prej Tue 22 Jun 2010, 04:05

Simptomat e semundjes dashuri i njoha qe kur u lindem, dhe s'ka ilac
tjetėr pėrveēse te me dashurosh ! Truri s'i mban dot ndjenjat e mia, te
dua klith zemra, degjo si qan melcia
avatar
mad

Shteti : Prishtin
Postime : 24
Kyējet nė forum : 8808
Regjistruar mė : 19/06/2010
Profesioni : Manaxher

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe kombėsi?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi