» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kriza e "aftesise pershtatese"

Shko poshtė

Kriza e "aftesise pershtatese"

Mesazh nga Vizitor prej Mon 25 Jan 2010, 22:55

Koha moderne ne shoqerine shqiptare te diteve tona, ka nxjerr disa detyra dhe imperativa te reja,Ne veprimtarine empirike jane bere kerkesa te pashmangshme, te paneglizhueshme, thelbi i te cilave eshte, se njeriu duhet te pershtatet me kerkesat e jetes per te qene i suksesshem. Sot si asnjehere me pare shume njerez kane shqetesim personal dhe social, mungese besimi dhe corientimi, qe ne pergjithesi kane te bejne me mungesen e dosa aftesive jetike, shoqerore per te qene te afte te realizojne pershtatjen sociale, te jene te suksesshem dhe te vetpermbushur.Nese do pyesnim sa shkon numri i personave qe nuk gjejne pershtatje , gjejeni ate ne vetfamilje, shoqeri, fis, pune, etj. Po shtohen ata te papune qe po vijne rrotull drejt shoqerise, perdoruesit e alkolit, droges, kumbarit, njerezit e kafeneve, "ata qe enderrojne me sy hapur".

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kriza e "aftesise pershtatese"

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 07 Aug 2010, 11:11

Kriza e aftesise gjithmone do jet sidomos ne anet ku nuk kan ndihme per te perparuar.... Por te themi qe edhe vullneti mungon ne disa ane te tjera... neqoftese nuk luan ...asgje te vjen vete pas dere edhe pastaj kalojne ne krize alkoli duke menduar he se do kaloj Nuk eshte keshtu po nuk e kerkove cdo gje asnje sta sjell nuk ta sjell as alkoli edhe droga as poshtersite e tjera

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi