» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Disa keshilla per dhimbje te stomakut!

Shko poshtė

Disa keshilla per dhimbje te stomakut!

Mesazh nga Anhela prej Thu 04 Feb 2010, 15:14


Ē’duhet bėrė pėr t’u mbrojtur prej shqetėsimeve tė stomakut?
Mjekėt janė tė mendimit se ėshtė mė mirė tė hahet nga pak dhe shpesh.
Mos hani para gjumit pasi vazhdimi i punės edhe natėn e lodh stomakun.
Hani minimumi 3-4 orė para gjumit.
Hani me kafshata tė vogla pėr tu pėrtypur dhe tretur mė mirė.
Mos hani nė kėmbė apo shpejt.
Mos hani ushqime shumė tė nxehta apo shumė tė ftohta.
Mos u shtrini menjėherė pas ushqimit.
Mos bėni ushtrime gjimnastikore pas ushqimit.
Ushqimet me kafein (kafeja , kola, ēaji ) nuk ju bėjnė mirė.
Ushqimet apo pijet me aciditet ( p.sh lėng portokalli ) hollojini me ujė.
Mos pėrdorni alkol apo cigare.
Mos pėrdorni tė skuqurat.
Mos pėrdorni shumė qepėn.
Mos pėrdorni shumė ēokollatėn.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 10020
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi